A kiedy to nastąpi i z jakiej okazji?JotPeCet pisze:Jest gotowy projekt organizaci ruchu na czas wyłączenia z ruchu wiaduktu w Marcelinie. Wtedy napewno trzeba będzie zmienić trasę 176.
Komunikacja na Tarchominie i Nowodworach (cz. 1)
Moderator: Wiliam
- Solaris U10
- Posty: 2659
- Rejestracja: 18 gru 2005, 13:26
Obawiam się że temat może "wybuchnąć" w każdej chwili, tak jak Andersa. Od kilku lat obowiązuje ograniczenie do 30 km/h (lub 40 - nie pamiętam) oraz wygrodzenia aby ruch odbywał się jak najbliżej osi jezdni.Solaris U10 pisze:A kiedy to nastąpi i z jakiej okazji?JotPeCet pisze:Jest gotowy projekt organizacji ruchu na czas wyłączenia z ruchu wiaduktu w Marcelinie. Wtedy na pewno trzeba będzie zmienić trasę 176.
Polityka złym doradcą w pracy!
Jeszcze zanim zaczęły istnieć linie mikrobusowe ZTM hucznie ogłaszał, że jedna z pierwszych linii mikrobusowych pojedzie ulicą Cieślewskich...jacek pisze:ylko po co by taka miała powstać i na jakiej trasie?
Czy przedłużyc 152 na Brzeziny, czy może 104 na Białołękę Dworską z podjazdami na Brzeziny?
N64 DW.Centralny...-Płochocińska-Jana Kazimierza- PKP Nieporęt/Białobrzegi
526 BRÓDNO PODGRODZIE - SZCZĘŚLIWICE
Tak dla budowy parkingów Park & Ride
526 BRÓDNO PODGRODZIE - SZCZĘŚLIWICE
Tak dla budowy parkingów Park & Ride
-
jacek
- Zbanowany
- Posty: 2505
- Rejestracja: 14 lip 2006, 10:18
- Lokalizacja: Ten co dostał zakaz pisania, bo pogocika upodlił
Tam ten zakret przy więżniu jest nieciekawy, ja mam swoj samochod, podobnej dlugosci co Solinka i trzeba uwazaczeus pisze:Jeszcze zanim zaczęły istnieć linie mikrobusowe ZTM hucznie ogłaszał, że jedna z pierwszych linii mikrobusowych pojedzie ulicą Cieślewskich...jacek pisze:ylko po co by taka miała powstać i na jakiej trasie?
Czy przedłużyc 152 na Brzeziny, czy może 104 na Białołękę Dworską z podjazdami na Brzeziny?Jaką trasę miała mieć
nie mam pojęcia. Wiem że miała to byc linia typu "2XX"
- gregory5576
- Posty: 1082
- Rejestracja: 21 lut 2006, 11:22
- Lokalizacja: BIAŁOŁĘKA, TARCHOMIN
- Kontakt:
jacek pisze:am ten zakret przy więżniu jest nieciekawy, ja mam swoj samochod, podobnej dlugosci co Solinka i trzeba uwazac
-
jacek
- Zbanowany
- Posty: 2505
- Rejestracja: 14 lip 2006, 10:18
- Lokalizacja: Ten co dostał zakaz pisania, bo pogocika upodlił
Kiedys Tarantula wspominal, że Dorodna całkowiecie odpada ze względu na zakret z Mysliborską i typował Konwaliową (po wymianie nawierzchni).JotPeCet pisze: ani na Dorodnej - Myśliborskiej. Ulice te należą do ZDM który to musiałby wpierw wybudować przystanki. A na to raczej nie ma szans.
O przystankach faktycznie mowy nie bylo, ale myslałem że to tylko kosmetyka i że jednak wkrótce pojedzie tędy jakaś linia (133 na Osiołkach bym tam widział), ale skoro mamy dwa problemy (skręt i budowa przystanków), to faktycznie szans na utworzenie tam lini nie widzę
- ZaciszaniN
- Posty: 2297
- Rejestracja: 15 gru 2005, 20:44
- Lokalizacja: 100% WaRsZaWa
- Kontakt:
Najlepszym rozwiązaniem dla 133 jest skierowanie jej z Choszczówki oberkiem przez Światowida, Modlińską, Klasyków i po trasie 152 na Białołękę Dworską. Wtedy oczywiście 152 do piachu.zeus pisze:133 to w ogóle według mnie nie ma przyszłości w takim kształcie - najlepiej ją skrócić np do ratusza Białołęki, można by tam spróbować wykombinować jakieś miejsce do krótkiego postoju
176 powinno pojechać na Bródno i Targówek, trasą alternatywną do 156 - Bartniczą, Wyszogrodzką, Chodecką, Budowlaną, św. Wincentego, Trocką, Radzymińską, Rzeczną na Utratę. Wiązałoby się to rzecz jasna z likwidacją lub skróceniem mojej "ulubionej" linii 202Drugą sprawą jest trasa linii 176 która moim zdaniem nie ma żadnego sensu w obecnym kształcie.
...w następnym stuleciu chybaJotPeCet pisze:[...]po wybudowaniu linii tramwajowej na Tarchomin [...]
Chodzi o mostek między przystankami "SMUGOWA", a "ZYNDRAMA Z MASZKOWIC"Jest gotowy projekt organizacji ruchu na czas wyłączenia z ruchu wiaduktu w Marcelinie. Wtedy na pewno trzeba będzie zmienić trasę 176.
Zapraszam do oglądania moich zdjęć ze stołecznej aglomeracji na PHOTOTRANS.
- czy sensem istnienia linii 176 nie jest dowiezienie mieszkańców Choszczówki do najbliższego punktu przesiadkowego? Po co więc Targówek i Utrata? Proszę o uzasadnienie.ZaciszaniN pisze: 176 powinno pojechać na Bródno i Targówek, trasą alternatywną do 156 - Bartniczą, Wyszogrodzką, Chodecką, Budowlaną, św. Wincentego, Trocką, Radzymińską, Rzeczną na Utratę. Wiązałoby się to rzecz jasna z likwidacją lub skróceniem mojej "ulubionej" linii 202![]()
- poza tym zabierasz pasażerom 176 wygodną przesiadkę na Żabie, z której korzysta chyba z 90% ludzi jeżdżących tą linią
Najbliższym punktem przesiadkowym jest Żerań FSOjgas pisze:- czy sensem istnienia linii 176 nie jest dowiezienie mieszkańców Choszczówki do najbliższego punktu przesiadkowego? Po co więc Targówek i Utrata? Proszę o uzasadnienie.
A UD Białołęka nie może wybudować?Na Białołęce niestety nie ma możliwości uruchomienia komunikacji ani na Cieślewskich, ani na Dorodnej - Myśliborskiej. Ulice te należą do ZDM który to musiałby wpierw wybudować przystanki. A na to raczej nie ma szans.
N64 DW.Centralny...-Płochocińska-Jana Kazimierza- PKP Nieporęt/Białobrzegi
526 BRÓDNO PODGRODZIE - SZCZĘŚLIWICE
Tak dla budowy parkingów Park & Ride
526 BRÓDNO PODGRODZIE - SZCZĘŚLIWICE
Tak dla budowy parkingów Park & Ride
Pewnie mówisz o tym piśmie.jacek pisze:Kiedys Tarantula wspominal, że Dorodna całkowiecie odpada ze względu na zakret z Mysliborską i typował Konwaliową (po wymianie nawierzchni).JotPeCet pisze: ani na Dorodnej - Myśliborskiej. Ulice te należą do ZDM który to musiałby wpierw wybudować przystanki. A na to raczej nie ma szans.
O przystankach faktycznie mowy nie bylo, ale myslałem że to tylko kosmetyka i że jednak wkrótce pojedzie tędy jakaś linia (133 na Osiołkach bym tam widział), ale skoro mamy dwa problemy (skręt i budowa przystanków), to faktycznie szans na utworzenie tam lini nie widzę
Mieszkańcy byliby wniebowzięci. Niestety numer 100 już jest zajęty...ZaciszaniN pisze:Najlepszym rozwiązaniem dla 133 jest skierowanie jej z Choszczówki oberkiem przez Światowida, Modlińską, Klasyków i po trasie 152 na Białołękę Dworską. Wtedy oczywiście 152 do piachu.
Nie skomentuję tego.ZaciszaniN pisze:...w następnym stuleciu chybaJotPeCet pisze:[...]po wybudowaniu linii tramwajowej na Tarchomin [...]![]()
Tak, chodzi o ten wiadukt. Organizacja ruchu polega na zamknięciu ulicy i wytyczeniu objazdu dla pojazdów indywidualnych ulicą Modlińską.ZaciszaniN pisze:Chodzi o mostek między przystankami "SMUGOWA", a "ZYNDRAMA Z MASZKOWIC"Jest gotowy projekt organizacji ruchu na czas wyłączenia z ruchu wiaduktu w Marcelinie. Wtedy na pewno trzeba będzie zmienić trasę 176.I jak ta organizacja ma wyglądać
![]()
Polityka złym doradcą w pracy!
- gregory5576
- Posty: 1082
- Rejestracja: 21 lut 2006, 11:22
- Lokalizacja: BIAŁOŁĘKA, TARCHOMIN
- Kontakt:
jacek pisze:....... w kwesti Dorodnej, jednak chodzi o ten prawoskręt "......JotPeCet pisze:Pewnie mówisz o tym piśmie.
I filarów na lotnisku też nie dasię przestawić, lub odstawić ruchomych zapór. Zapłać za przebudowę to będzie zrobione. Jak projektanci spaprali sprawę to nie łaska tego poprawić ZA DARMO.
[ Komentarz dodany przez: Bastian: 2009-02-06, 20:04 ]
Korekta tagów.
-
jacek
- Zbanowany
- Posty: 2505
- Rejestracja: 14 lip 2006, 10:18
- Lokalizacja: Ten co dostał zakaz pisania, bo pogocika upodlił
Pod warunkiem że inni uczesticy ruchu pozwolą Ci na zrobienie tego manewru, ale rano ten odcinek Mysliborskiej/Dorodnej jest zakorkowany, bo Tarchomin kilka lat temu rozkminił ten skrót, więc skrecić tam , to nie takie proste w porownaniu z manewrami po Legionowie, gdzie ludność jest cywilizowana i widząc przeguba zbierającego sie do skretu, przepuszczają, hamują i ustępuja pierwszeństwagregory5576 pisze:w kwesti Dorodnej, jednak chodzi o ten prawoskręt "......
Nie ma żadnego problemu z tym prawoskrętem, jeśli chodzi o wyrabianie się tam "krótkim" busem jelczem M083 lub SU10 nie ma problemu skrętu w tym miejscu