Czyli cos kolo 1.5%radeom pisze:
Obecnie w obiegu jest już ok. 13 tys. kart spersonalizowanych. Przypominamy, że zgodnie z uchwałą Rady Miasta, od początku przyszłego roku, będzie to jedyny obowiązujący nośnik dla biletów 30 i 90 dniowych imiennych. Bilety na kartach "anonimowych" będą mogły być używane tylko i wyłącznie do końca czerwca 2010 r.
Bilety, kontrole, taryfa
Moderator: JacekM
Skoro samochód jest taki ukochany to po co karta miejska?Marzysz o Warszawskiej Karcie Miejskiej ze zdjęciem swojego kochanego samochodu?
Swoją drogą ciekawe czy naprawdę każde zdjęcie można wrzucić na kartę.
Obecnie w obiegu jest już ok. 13 tys. kart spersonalizowanych. Przypominamy, że zgodnie z uchwałą Rady Miasta, od początku przyszłego roku, będzie to jedyny obowiązujący nośnik dla biletów 30 i 90 dniowych imiennych. Bilety na kartach "anonimowych" będą mogły być używane tylko i wyłącznie do końca czerwca 2010 r. Niewykorzystane bilety okresowe można obecnie przekodować na kartę spersonalizowaną bezpłatnie.
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى
ZTM pisze:Nowe biletomaty najpóźniej w marcu Trwają prace nad uruchomieniem przez Mennicę Polską kolejnych automatów biletowych. Do końca lutego lub najpóźniej w pierwszym tygodniu marca w Warszawie zacznie działać 31 nowych urządzeń.
Kolejne automaty zostaną postawione na stacjach metra. Przygotowywane są także lokalizacje poza metrem. Biletomaty pojawią się przy Domu Handlowym Smyk, na dworcu PKP Warszawa Wileńska, przy placu Zawiszy w pobliżu dworca PKP Ochota oraz na dwóch przystankach w Alejach Jerozolimskich - na wysokości Pałacu Kultury i przy Dworcu Centralnym. Ponadto trwają rozmowy z dyrekcją Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze (PPL) w sprawie zainstalowania dwóch automatów na terenie lotniska.
Obecnie w Warszawie działa 40 biletomatów Mennicy Polskiej (w tym 37 w metrze). Kolejne będą uruchamiane sukcesywnie. W styczniu Zarząd Dróg Miejskich wydał decyzje lokalizacyjne, dotyczące większości zgłoszonych przez Mennicę Polską wniosków. Utrudnieniem jest jednak czasochłonna procedura, związana z kolejnymi etapami poprzedzającymi montaż urządzeń. Chodzi o przygotowanie dokumentacji geodezyjnej i projektu budowlanego, a przede wszystkim o uzyskanie zgody na podłączenie automatów do sieci energetycznej.
ZTM dba o rozwój sieci sprzedaży biletów z automatów. Docelowo do końca roku w Warszawie działać ma 160 biletomatów Mennicy Polskiej. W ubiegłym roku podpisana została również umowa z firmą Asec, która dostarczy 100 tego typu urządzeń. Nowoczesne i łatwe w obsłudze automaty montowane na zlecenie ZTM zapewniają pasażerom wygodny dostęp do pełnej oferty taryfowej, łącznie z kodowaniem biletów na kartach zbliżeniowych.
-
plocmaster
- Posty: 84
- Rejestracja: 16 lis 2006, 20:45
- Lokalizacja: Płock
To powiedz, jak czytelnie podpisałby swoją kartę [imię, nazwisko i numer fikcyjne, wymyślone na potrzeby tego
] pan Bonawentura Wieszołomieński-Marcepanowicz plus jeszcze numer dowodu - JKT 123456? Kiepsko mają tacy z kompletnym podpisaniem...
Ostatnio zasłyszałem w POP w Ratuszu rozmowę dwóch pań obsługujących - pani x robiła personalizację ostatnio i nie zmieściło się jej nazwisko na karcie
Ostatnio zasłyszałem w POP w Ratuszu rozmowę dwóch pań obsługujących - pani x robiła personalizację ostatnio i nie zmieściło się jej nazwisko na karcie
ludzie, którzy nazywają się tak nietypowo mają problemy na każdym kroku, również w kwestiach dużo ważniejszych, niż jakaś tam karta miejskaJKTpl pisze:To powiedz, jak czytelnie podpisałby swoją kartę [imię, nazwisko i numer fikcyjne, wymyślone na potrzeby tego] pan Bonawentura Wieszołomieński-Marcepanowicz plus jeszcze numer dowodu - JKT 123456? Kiepsko mają tacy z kompletnym podpisaniem...
Ostatnio zasłyszałem w POP w Ratuszu rozmowę dwóch pań obsługujących - pani x robiła personalizację ostatnio i nie zmieściło się jej nazwisko na karcie
noidea
- gregory5576
- Posty: 1082
- Rejestracja: 21 lut 2006, 11:22
- Lokalizacja: BIAŁOŁĘKA, TARCHOMIN
- Kontakt:
"Od października 2008 roku KZK GOP na szerszą skalę wprowadził system wsiadania pierwszymi drzwiami i kontroli biletów przez kierowców. Jak się okazuje, system po raz kolejny się sprawdził. Od października KZK GOP zanotował 160 tys. zł zysku na sprzedaży biletów przez kierowców, wzrosły również dochody związku.
System wsiadania pierwszymi drzwiami i kontroli biletów przez kierowców działał już od roku 2005, jednak w roku ubiegłym przystąpili do niego również najwięksi przewoźnicy. Do połowy r. 2008 system działał na prawie 70 liniach (obsługiwanych taborem B - autobusami dwu- i trzydrzwiowymi - oraz minibusami). W tym czasie rozwiązanie to zastosował także MZKP Tarnowskie Góry na kolejnych 20 liniach - w sumie więc bilety KZK GOP były w ten sposób sprawdzane na 90 liniach autobusowych.
Biorąc pod uwagę trzyletnie doświadczenia oraz pozytywne skutki tych działań, zdecydowano się taki system wprowadzić na kolejnych liniach. Od 1 października 2008 r. system wprowadzono na 46 liniach (tabor B) w PKM Sosnowiec, od 1 listopada na 42 liniach (również obsługiwanych taborem B) w PKM Katowice. Od 19 stycznia 2009 r. ten system kontroli został wdrożony na 37 liniach PKM Gliwice, natomiast już od 15 stycznia 2009 został on uruchomiony na 3 liniach obsługiwanych przez PKS Gliwice.
W styczniu 2009 r. system działa na prawie 200 liniach obsługiwanych przez KZK GOP. Kontrolę wykonuje ponad 1850 kierowców, posiadających w tym zakresie uprawnienia. Kierowcy sprawdzają bilety na ponad 90 proc. linii obsługiwanych przez tabor B, co stanowi prawie 72 proc. wszystkich linii, na których obowiązują bilety KZK GOP.
Wprowadzenie tego systemu spowodowało 130-proc.wzrost sprzedaży u kierowców u obu przewoźników komunalnych (PKM Sosnowiec oraz PKM Katowice). W tym czasie (w porównaniu do analogicznego okresu uroku ubiegłego) odnotowano wzrost sprzedaży biletów w sieci stacjonarnej - 5 proc. biletów jednorazowych, 1 proc. biletów miesięcznych.
Szacujemy, że w wyniku wprowadzenia kontroli przez kierowców PKM Sosnowiec i PKM Katowice dochody z tytułu sprzedaży biletów w sieci stacjonarnej wzrosły miesięcznie średnio o 0,5 mln zł. Zakładamy również, iż znaczący wzrost sprzedaży biletów u kierowców utrzyma się jeszcze przez kilka tygodni, a następnie pasażerowie kupować będą bardziej korzystne cenowo dla nich bilety w sieci stacjonarnej.
Do połowy roku 2009 system wprowadzony zostanie na wszystkich liniach, które są obsługiwane taborem typu B - w pierwszej kolejności zmiany obejmą linie MZKP Tarnowskie Góry oraz Konsorcjum PUP Czeladź SED-BAZ w Czeladzi."
Ciekawe jaka punktualność
