Objazdy tramwajowe 2009

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25379
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 10 cze 2009, 0:14

Gacek pisze:jaka bedzie częstotliwość zetki- zetek i czy będzie buspas?
Z-2 Okopowa-Wileński 3/5/5 i Z-4 Dw. Centralny-Rondo Radosława 4/7,5/7,5. Lub coś koło tego.
piotram pisze:78 chcę dać na Broniewskiego, bo tam będzie brakować kursów.
OK. Ale zostawienie Marymonckiej na samej słabej 17 i 5 to przesada. Żeby to była sama mocna 17, to byłaby inna rozmowa.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Krzysiek_S
Posty: 5090
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 10 cze 2009, 0:17

A Z-3 skrócone na Bielańską?

fraktal
Posty: 5486
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 10 cze 2009, 0:50

piotram pisze:Sprawdź wyżej, 78 chcę dać na Broniewskiego, bo tam będzie brakować kursów.
Ja rozumiem, że na Broniewskiego jest wiele bloków i mieszka dużo ludzi, ale przecież to będą wakacje. Z drugiej strony wielu mieszkańców i tak chce jeździć metrem, więc miejmy nadzieje, że na 114 liczba kursów się nie zmniejszy i chyba nie powinno być aż tak źle. Jak ostatnio jechałem Broniewskiego w popołudniowym szczycie i mój tramwaj (22) dostał się pomiędzy 28 i 19 (a może jeszcze przed 28 było jakieś 33), to nie była to zbyt szybka jazda, bo tramwaje często nie mogły się zmieścić w obręb przystanku, a niekiedy zjechać szybko też nie mogły z powodu "czerwonego" światła.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27409
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 10 cze 2009, 0:52

fraktal pisze:Jak ostatnio jechałem Broniewskiego w popołudniowym szczycie i mój tramwaj (22) dostał się pomiędzy 28 i 19 (a może jeszcze przed 28 było jakieś 33), to nie była to zbyt szybka jazda, bo tramwaje często nie mogły się zmieścić w obręb przystanku, a niekiedy zjechać szybko też nie mogły z powodu "czerwonego" światła.
Bo tam jest dwa razy za dużo linii, nie kursów.:P
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
kaaban
Posty: 43
Rejestracja: 11 kwie 2009, 16:45
Lokalizacja: Otwock/Chomiczówka

Post autor: kaaban » 10 cze 2009, 5:38

fik pisze:
fraktal pisze:Jak ostatnio jechałem Broniewskiego w popołudniowym szczycie i mój tramwaj (22) dostał się pomiędzy 28 i 19 (a może jeszcze przed 28 było jakieś 33), to nie była to zbyt szybka jazda, bo tramwaje często nie mogły się zmieścić w obręb przystanku, a niekiedy zjechać szybko też nie mogły z powodu "czerwonego" światła.
Bo tam jest dwa razy za dużo linii, nie kursów.:P
E tam, właśnie dlatego tam jest zajebista komunikacja, można dojechać wszędzie.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 10 cze 2009, 11:13

kaaban pisze:
fik pisze: Bo tam jest dwa razy za dużo linii, nie kursów.:P
E tam, właśnie dlatego tam jest zajebista komunikacja, można dojechać wszędzie.
^^^ To akurat nie jest wyznacznik dobrej komunikacji =;
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26840
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 10 cze 2009, 18:09

Przydalaby sie emota :grochosciane: .
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27409
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 10 cze 2009, 23:08

kaaban pisze:
fik pisze: Bo tam jest dwa razy za dużo linii, nie kursów.:P
E tam, właśnie dlatego tam jest zajebista komunikacja, można dojechać wszędzie.
Czasami naprawdę nie wiem, co mam napisać, zatem nie napiszę nic. :shock: :sick:
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26840
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 10 cze 2009, 23:14

To zrob w tym czasie ww. emotke ö=
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Wernyhora
Posty: 32
Rejestracja: 26 mar 2009, 13:07
Lokalizacja: Bielany

Post autor: Wernyhora » 12 cze 2009, 2:37

piotram pisze:Sprawdź wyżej, 78 chcę dać na Broniewskiego, bo tam będzie brakować kursów.
Jakich kursów? Na Żerań FSO? Jest przecież 28 w relacji zapewniającej dogodną przesiadkę na Starzyńskiego w 72 lub 78. A może do Arkadii? Bo 19, 28, 33 i 35 to mało?

Z punktu widzenia Marymonckiej pozbycie się 78 w zamian za mocną 17 (DP+DS) jest OK, ale opcja ze słabą 17 na wakacje plus 78 jest, moim zdaniem, kiepska.
Bastian pisze:No zaraz, masz 17 i 78. Gdzie chcesz ciąć w wakacje, jeżeli nie na Marymonckiej? :shock:
Da się Marymoncką bardziej pociąć? Jak trzeba szukać brygad, to robiłbym to tam, gdzie jest ich nadmiar (może Jerozolimskie w wakacje dysponują zbędnymi brygadami?), a nie tam, gdzie czeka się 8 minut na tramwaj. Na Bielanach ludzie też mieszkają.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26840
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 12 cze 2009, 15:20

No i wlasnie na Marymonckiej jest ich nadmiar. Podobnie, jak na Pulawskiej na przyklad. Na Alejach zreszta tez, ale to inna rzecz -pochodna przywiazania do relacji- najlepiej do rozegrania po powrocie W-Z.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

fraktal
Posty: 5486
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 18 cze 2009, 23:07

Dlaczegóż to w nowym rozkładzie 78 po 22 w DP z Metra Młociny są aż cztery u-booty, co sprawia, że wszystkie cztery kursy są niskie. Domyślam się, że to zjazdy z 17 i 19 lub 33 (bo jeszcze jeden u-boot zjeżdża na Pragę wcześniej). Ale wygląda to prawie tak, jak rozkład 9, na której jeżdżą pesy. :D

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25379
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 18 cze 2009, 23:15

BWL-ki z 17, 19 i 33x2. Choć śmiesznie wyszło, bo trzy z nich dojeżdżają i zjeżdżają z Młocin na/ze swoich podstawowych linii w ciągu jakiś 12-15 minut.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Kra
Posty: 1941
Rejestracja: 16 lut 2006, 9:28
Lokalizacja: Żoliborz/Bielany

Post autor: Kra » 19 cze 2009, 13:54

No i szkoda troszkę ;-) , iż zjazdy 24 na Zaj. Żoliborz tak się "pozbijały", byłoby jakieś zastępstwo za 22.

Awatar użytkownika
Plesim
Posty: 4181
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:59
Lokalizacja: Tam gdzie kiedyś kończyła 11

Post autor: Plesim » 19 cze 2009, 20:28

Trochę zawiedziony jestem rozkładem 72. Jednak dojazd z okolic Sokołowskiej do pl. Bankowego (a dla mnie to dość częsta relacja) to duże utrudnienie. Faktem jest, że Z-2 jeździ bardzo często ale do niego trzeba jakoś dojechać a 72 to jedyna możliwość.
Z Wolskiej zniknęły nie tylko częste tramwaje ale także i wszystkie autobusy (520, 522, Z-1).
EDIT: Według rozkładów 520 i 522 wracają na Młynarską a według mapy zostają na Płockiej. Ciekawe, która wersja jest prawdziwa?

ODPOWIEDZ