KM po ukończeniu budowy pierwszej linii Metra

Moderator: Wiliam

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 21 cze 2009, 8:37

O rety, miałem na myśli Broniewskiego ](*,)
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

148
Posty: 29
Rejestracja: 29 maja 2007, 10:30
Lokalizacja: WARSZAWA -PIASKI

Post autor: 148 » 21 cze 2009, 15:24

Byłem dzisiaj na Cmentarzu Wawrzyszewskim i zauważyłem ze sporo ludzi korzysta z połacznia między cmentarnego w postaci 409.
Akurat widzialem jak z dwoch manów które przyjechały z północnego na wawrzyszewie
wysiadła m/w połowa pasazerów .Ja rozumiem że 409 w nowej relacji na metro Młociny jest potrzebne i
zapewni szybszy dojazd pasażerom z całej Warszawy którzy tylko kieruja sie na północny. Nie mniej jednak powinna być jakas
linia bezposrenio łączaca brame główna północnego z Cm.Wawrzyszewskim.Kiedys była linia 142 która z czasem została zastapiona
na wydłuzonej trasie do Łomianek przez 701 ale obecna jego trasa wiedzie na Metro MŁociny.Skoro juz nie długo bedzie wolny numer
"142" moze mozna by pomyslec o jej reaktywacji.Mogła by jechac z Metra Marymont po obecnej trasie 409 tylko do bramy głównej.
Częstotliwość: co 30 min w dni zwykle , a w swieto 30 , w godz.miedzy 9 a 17 co 20 min.Wozy juz nie długo bedzie miał mobilis z nowej umowy.
Zastanawiam sie tylko czy aby linia na tej trasie w dni zwykłe to nie za duże hura z mojej strony nawet co 30 min.
Nie ma takiego miasta Londyn, jest Lądek, Lądek Zdrój.

Awatar użytkownika
marcus
Posty: 612
Rejestracja: 20 wrz 2008, 23:24
Lokalizacja: Ursus

Post autor: marcus » 22 cze 2009, 10:37

148 pisze:Byłem dzisiaj na Cmentarzu Wawrzyszewskim i zauważyłem ze sporo ludzi korzysta z połacznia między cmentarnego w postaci 409.
Akurat widzialem jak z dwoch manów które przyjechały z północnego na wawrzyszewie
wysiadła m/w połowa pasazerów .Ja rozumiem że 409 w nowej relacji na metro Młociny jest potrzebne i
zapewni szybszy dojazd pasażerom z całej Warszawy którzy tylko kieruja sie na północny. Nie mniej jednak powinna być jakas
linia bezposrenio łączaca brame główna północnego z Cm.Wawrzyszewskim.Kiedys była linia 142 która z czasem została zastapiona
na wydłuzonej trasie do Łomianek przez 701 ale obecna jego trasa wiedzie na Metro MŁociny.Skoro juz nie długo bedzie wolny numer
"142" moze mozna by pomyslec o jej reaktywacji.Mogła by jechac z Metra Marymont po obecnej trasie 409 tylko do bramy głównej.
Częstotliwość: co 30 min w dni zwykle , a w swieto 30 , w godz.miedzy 9 a 17 co 20 min.Wozy juz nie długo bedzie miał mobilis z nowej umowy.
Zastanawiam sie tylko czy aby linia na tej trasie w dni zwykłe to nie za duże hura z mojej strony nawet co 30 min.
Jaki problem na Sokratesa przesiąść się w tramwaj i podjechać JEDEN przystanek?

desert_eag
Posty: 1279
Rejestracja: 07 lis 2007, 13:12

Post autor: desert_eag » 22 cze 2009, 12:20

Na odrębną linię z Wawrzyszewskiego na Główną Bramę szkoda brygad.
Można ostatecznie wygiąć 170 w DS przez Reymonta i Wólczyńską, ale czy naprawdę jest sens? Moim zdaniem nie.
A skoro już tak cmentarnie się zrobiło, to mam nadzieję, że skończy się wreszcie przegubowa rozrzutność na 409 w okresach nieokołoświątecznych? A w ogóle to może uzwyklenie i koordynacja z 701?

Awatar użytkownika
marcus
Posty: 612
Rejestracja: 20 wrz 2008, 23:24
Lokalizacja: Ursus

Post autor: marcus » 22 cze 2009, 12:45

desert_eag pisze:Na odrębną linię z Wawrzyszewskiego na Główną Bramę szkoda brygad.
Można ostatecznie wygiąć 170 w DS przez Reymonta i Wólczyńską, ale czy naprawdę jest sens? Moim zdaniem nie.
A skoro już tak cmentarnie się zrobiło, to mam nadzieję, że skończy się wreszcie przegubowa rozrzutność na 409 w okresach nieokołoświątecznych? A w ogóle to może uzwyklenie i koordynacja z 701?
Mnie to się wydaje, że z czasem ta linia podzieli los 210 :)

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25368
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 22 cze 2009, 13:40

desert_eag pisze:mam nadzieję, że skończy się wreszcie przegubowa rozrzutność na 409 w okresach nieokołoświątecznych? A w ogóle to może uzwyklenie i koordynacja z 701?
Żeby którki ITS mógł tam jeździć, to by się już dawno taką zamianę zrobiło. A tak szkoda kasy na wymiany pozwoleń itp.
desert_eag pisze:A w ogóle to może uzwyklenie i koordynacja z 701?
Uzwyklenie? Bez przesady. A koordynacja będzie.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

desert_eag
Posty: 1279
Rejestracja: 07 lis 2007, 13:12

Post autor: desert_eag » 22 cze 2009, 14:25

pawcio pisze:Żeby którki ITS mógł tam jeździć, to by się już dawno taką zamianę zrobiło. A tak szkoda kasy na wymiany pozwoleń itp.
A teraz przy zmianie trasy nie trzeba wymienić pozwoleń? Niech wejdzie Mobilis/Redutowa.
Uzwyklenie? Bez przesady.
A jaki tam będzie zysk czasowy? Rzędu 4 minut chociaż? Wszystko na żądanie prawie!

Awatar użytkownika
marcus
Posty: 612
Rejestracja: 20 wrz 2008, 23:24
Lokalizacja: Ursus

Post autor: marcus » 22 cze 2009, 15:46

desert_eag pisze:
pawcio pisze:Żeby którki ITS mógł tam jeździć, to by się już dawno taką zamianę zrobiło. A tak szkoda kasy na wymiany pozwoleń itp.
A teraz przy zmianie trasy nie trzeba wymienić pozwoleń? Niech wejdzie Mobilis/Redutowa.
Uzwyklenie? Bez przesady.
A jaki tam będzie zysk czasowy? Rzędu 4 minut chociaż? Wszystko na żądanie prawie!
1) O jakie pozwolenia chodzi? O zezwolenia? Przecież w wypadku zmiany typu taboru nie trzeba ich wymieniać. Pytanie czy ITSk nie musi mieć krańca po prawej stronie?

Poza tym wydaje mi się, że tam wystarczyłoby 701f zagęszczające do 15 minut w DS z kursami do bramy zachodniej.

Awatar użytkownika
Solaris U10
Posty: 2706
Rejestracja: 18 gru 2005, 13:26

Post autor: Solaris U10 » 22 cze 2009, 16:42

Przejechałem się dzisiaj 303, a wraz ze mną jechało 15 pasażerów. Nieźle jak na pierwszy dzień i może nie być to taki wielki muchowóz. Jeszcze więcej sensu miałaby ta linia, gdyby wszystkie brygady były niskie (skoro jest głównie dla emerytów utworzona ;)).

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 22 cze 2009, 18:57

Solaris U10 pisze:Jeszcze więcej sensu miałaby ta linia, gdyby wszystkie brygady były niskie (skoro jest głównie dla emerytów utworzona ;) )
Nie ma mowy :-D Przynajmniej póki to są BWL-ki z 406 (nie życzę sobie planowej gniotowej zarazy na tej linii =; )
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25368
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 22 cze 2009, 19:42

marcus pisze:O zezwolenia? Przecież w wypadku zmiany typu taboru nie trzeba ich wymieniać. Pytanie czy ITSk nie musi mieć krańca po prawej stronie?
No właśnie o to chodzi. Gdyby inny prywaciarz też miał zestaw solo+przegub, to by problemu nie było. MZA nie wchodzi w rachubę, bo gdyby dołożyć oficjalne dojazdy i zjazdy, to by trzeba było po jednym kursie wyciąć, by utrzymać te brygady jako maratony.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

jacek
Zbanowany
Posty: 4807
Rejestracja: 14 lip 2006, 10:18
Lokalizacja: Ten co dostał zakaz pisania, bo pogocika upodlił

Post autor: jacek » 22 cze 2009, 20:04

pawcio pisze:Żeby którki ITS mógł tam jeździć, to by się już dawno taką zamianę zrobiło. A tak szkoda kasy na wymiany pozwoleń itp.
Czemu nie może tej lini obsłużyć Mobilis?

[ Dodano: |22 Cze 2009|, 2009 20:07 ]
pawcio pisze:No właśnie o to chodzi. Gdyby inny prywaciarz też miał zestaw solo+przegub, to by problemu nie było.
No niestety niema, więc skoro przeguby sie marnują, a ITS solo nie obejmuje obsługą tej części miasta, to gdzie tkwi problem, aby obsługe przejął Mobilis?
Czyżby zbyt duża liczba wozokilometrów?

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25368
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 22 cze 2009, 20:43

jacek pisze:Czemu nie może tej lini obsłużyć Mobilis?
A będziesz wymieniać pozwolenia w październiku przy przejściu na przeguby?
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

jacek
Zbanowany
Posty: 4807
Rejestracja: 14 lip 2006, 10:18
Lokalizacja: Ten co dostał zakaz pisania, bo pogocika upodlił

Post autor: jacek » 22 cze 2009, 20:53

pawcio pisze:
jacek pisze:Czemu nie może tej lini obsłużyć Mobilis?
A będziesz wymieniać pozwolenia w październiku przy przejściu na przeguby?
Czy przy zasileniach w okresie "świeta zmarłych" inni przewoznicy (MZA), też potrzebują dodatkowych pozwolen na obsługę 409?

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25368
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 22 cze 2009, 21:50

A dokładnie nie wiem, jak to jest z zasileniem na 50 brygad na samego 01.11.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

ODPOWIEDZ