O stronach ZTM MZA i TW

Moderatorzy: Tyrystor, Dantte

reserved
Posty: 14615
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 04 sie 2009, 12:10

Wstępnie oceniam stronę na 4+ (jeszcze zobaczymy jak będzie chodzić w ciągu najbliższych tygodni) z szansą na 5-. Wiadomo, że blogu ZTM nie da się usunąć, ale połączyli go z ważnymi informacjami o zmianach. Najbardziej podoba mi się dokładny wykaz od którego są dane zmiany. Przedtem trzeba było przeglądać masę informacji o zmianach, a czasem np. zmiana która jest od jutra była napisana dwa tygodnie temu i już zjechała w dół. Teraz jest bardziej przejrzyście. Jeśli chodzi o rozkłady... trochę za małe to. Natomiast podoba mi się opcja, że możesz wybrać sobie dany dzień: jutro, pojutrze itd. Mam tylko nadzieję, że to będzie cały czas aktualizowane.
Fajnie, że są pytania i odpowiedzi (FAQ)
No i tak jak pisałem, chciałbym, żeby klikając na główny banner strony przekierowywało na str. główną. Bo teraz jest ciężej, trzeba szukać małego napisu "strona główna".

Awatar użytkownika
floyd
Posty: 531
Rejestracja: 08 sty 2006, 19:09
Lokalizacja: saska kępa (międzynarodowa)
Kontakt:

Post autor: floyd » 04 sie 2009, 12:12

Glonojad pisze: Gdybym na przykład chciał sprawdzić na szybko rozkłady, a nie pooglądać wodotryski.
Och rzeczywiście, to straszne. Przecież strona internetowa jest dla inżynierów, a nie dla zwykłych użytkowników.

Naprawdę dobrym pomysłem jest odnośnik 'rozkłady na dziś' i informacje o zmianach które można filtrować.
Hanoi, Pekin, Hong Kong, Polska: http://pl.youtube.com/65floyd65
Pamiętnik sprzed lat: http://blogsprzedlat.blogspot.com/
Życie na dalekim wschodzie: http://ssm2003.blogspot.com/

Zawodowo :)

Awatar użytkownika
maciek.dab859
Posty: 1022
Rejestracja: 14 sty 2008, 13:43

Post autor: maciek.dab859 » 04 sie 2009, 12:14

reserved pisze:Jeśli chodzi o rozkłady... trochę za małe to.
Rozkład np. Z-2 się nie mieści i dziwnie to wygląda :-k

Wernyhora
Posty: 32
Rejestracja: 26 mar 2009, 13:07
Lokalizacja: Bielany

Post autor: Wernyhora » 04 sie 2009, 12:16

Nowa strona ZTM sprawia wrażenie estetycznej i eleganckiej. =D>
Mi się podoba. ;)

reserved
Posty: 14615
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 04 sie 2009, 12:17

Dla tych, którzy mają problem ze wzrokiem polecam "Widok --> Powiększenie" :P .
Natomiast jeśli chodzi o kolorystykę strony... muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem. :-)

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26838
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 04 sie 2009, 12:19

floyd pisze:
Glonojad pisze: Gdybym na przykład chciał sprawdzić na szybko rozkłady, a nie pooglądać wodotryski.
Och rzeczywiście, to straszne. Przecież strona internetowa jest dla inżynierów, a nie dla zwykłych użytkowników.
Rozumiem, że dzieci neo mają wakacje i chcą sobie po necie posurfować, ale forma nie powinna przesłaniać treści. To strona informacyja, nie plotek.pl!
Naprawdę dobrym pomysłem jest odnośnik 'rozkłady na dziś' i informacje o zmianach które można filtrować.
Dobrze, ale dlaczego musi ona działać wolniej a wywolania bazy musza się wywalać? Aż się boję sprawdzić, jak będzie na blueconnecie działała..
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
floyd
Posty: 531
Rejestracja: 08 sty 2006, 19:09
Lokalizacja: saska kępa (międzynarodowa)
Kontakt:

Post autor: floyd » 04 sie 2009, 12:31

Jakie dzieci neo Glonojadzie :shock: ?

Jeżeli strona jest wygodniejsza dla mniej zaawansowanych użytkowników internetu to źle, tak?
Hanoi, Pekin, Hong Kong, Polska: http://pl.youtube.com/65floyd65
Pamiętnik sprzed lat: http://blogsprzedlat.blogspot.com/
Życie na dalekim wschodzie: http://ssm2003.blogspot.com/

Zawodowo :)

Awatar użytkownika
tadeo
Posty: 577
Rejestracja: 16 gru 2005, 1:22

Post autor: tadeo » 04 sie 2009, 12:37

Glonojad pisze:...Aż się boję sprawdzić, jak będzie na blueconnecie działała..
o, kurcze, tyle odweagi zawsze wykazujesz na wawkomie a teraz co ?
strach cię oblatuje ? :grin:
.

reserved
Posty: 14615
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 04 sie 2009, 12:38

strona ZTM pisze:520 (tylko w pętli krańca MARYSIN) zostaje skierowana na trasę zmienioną
LINK
A co to znaczy? :shock: :D

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26838
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 04 sie 2009, 12:39

floyd pisze: Jeżeli strona jest wygodniejsza dla mniej zaawansowanych użytkowników internetu to źle, tak?
Nie.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Misiek997
Zbanowany
Posty: 989
Rejestracja: 11 lis 2007, 17:54
Lokalizacja: nie interesuj się

Post autor: Misiek997 » 04 sie 2009, 12:42

Glonojad pisze:Rozumiem, że dzieci neo mają wakacje i chcą sobie po necie posurfować
i po co żeś się przyznawał :-"
tadeo pisze:o, kurcze, tyle odweagi zawsze wykazujesz na wawkomie a teraz co ?
cóż widać wawkom zmienia ludzi :D

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5270
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 04 sie 2009, 12:54

W rozkładach "na następne dni" 159 i 162 są bez zmian, a w komunikatach jest wyraźnie o zmianach od 5. Coś czuję, że z tym przeskakiwaniem przez kolejne dni tygodnia będą same kłopoty :P .

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26838
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 04 sie 2009, 12:57

Misiek997 pisze:
Glonojad pisze:Rozumiem, że dzieci neo mają wakacje i chcą sobie po necie posurfować
i po co żeś się przyznawał :-"
O kurczę, a miałem Cię nie zdradzać.

[ Dodano: |4 Sie 2009|, 2009 13:01 ]
TGM pisze:W rozkładach "na następne dni" 159 i 162 są bez zmian, a w komunikatach jest wyraźnie o zmianach od 5. Coś czuję, że z tym przeskakiwaniem przez kolejne dni tygodnia będą same kłopoty :P .
Zwłaszcza, że jak dotąd ZTM nie wyrabiał się z publikacją rozkładów na 6 dni do przodu...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Teokryt
Posty: 3846
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 04 sie 2009, 13:19

Fajnie, że są pytania i odpowiedzi (FAQ)
Za to olbrzymi plus dla ZTM!
Prośba by zmiany rozkładu jazdy i w nawiasie jakich linii dotyczy.

Ale dobrze że jest kanał RSS.
Prośba o nazwanie lini Tramwajowe, autobusowe zastępcze itd itd, i wrzucenie tam przy tym silniku rozkładów SKM, i wszystkiego innego i objętego wspólnym biletem dopełniło by szczęścia.

[ Dodano: |4 Sie 2009|, 2009 13:22 ]
Uwaga - żadnego PDF nie da sie otworzyć bo źle sie pobierają czy coś, wszystko trzeba zapisywać na dysk i otwierać.
Obrazek

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5270
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 04 sie 2009, 13:33

I żeby „składak” był :idea: ..

ODPOWIEDZ