DTP 2009

Moderatorzy: Poc Vocem, Wiliam

Awatar użytkownika
Bernard
(MANiak3333)
Posty: 10808
Rejestracja: 09 sie 2006, 21:15
Lokalizacja: Legionowo/Rembertów

Post autor: Bernard » 19 wrz 2009, 18:35

R-11 Kleszczowa pisze:
METALL22 pisze: Na Kleszczowej nie byłem z braku czasu
Nic nie straciłeś. Po 40 minutowej wycieczce berlietem z Młocin na Kleszczową jedyną rzeczą, którą oferowano był ok. 5-minutowy objazd Solarisem placu zajezdni =;

Przykro mi to mówić bo zdaję sobie sprawę, że nie łatwą rzeczą jest organizacja tego typu imprezy ale mimo wszystko lipa była =;
Dokładnie. Przesiedli nas do Solarisa, objechaliśmy zajezdnie w 5 minut. Przewodnik gadał tak od nie chcenia, że nie było wiadomo o co chodzi. Po wyjściu z autobusu wszyscy wielkie zdziwienie i pytanie: to już :?: Po co były te wejściówki skoro nikt tego nie sprawdzał. Jedyną atrakcją były stojące na Kleszczowej kasanty :D
Wozy, które powinny zostać pokazane na Młocinach również zostały na Kleszczowej, mówię tu o 6319 i 5254.

Na Żoliborzu wysiedliśmy z tramwaju i radź sobie człowieku sam. Żadnego przewodnika, nic. Do tego czepiająca się ochrona: tam nie wolno, tu nie wchodzić itp.

Na Młocinach spodziewałem się 12m. Autosana SanCity LE i 18m Solbusa. Niestety ich nie było.

Na plus mogę zaliczyć stoisko ZTM gdzie za wypełnioną ankietę można było dostać fajne gadżety m.in kubek, zapalniczkę, breloczek czy krawat. Na plus też stoisko Solarisa z modelami do kupienia. Ceny jednak takie same jak w ich sklepie internetowym.
Po wejściówki na STP nie było dzikiego szału tylko normalna cywilizowana kolejka. Dzięki temu w tym roku wejściówki udało się dostać.
Piotrek pisze:piętrus (do kogo należy? pierwszy raz go widzialem, spoko :) )
To chyba ten co stoi w bazie Mobilisu na Pradze.
102,105,109,115,157,183,500,514,N21,N24,N63,N71,723,731,736,L-9,L10,L11,S2,S3,S9,RL,R2,R9

Awatar użytkownika
Janek1236
(viper1983)
Posty: 1115
Rejestracja: 24 kwie 2006, 15:28
Lokalizacja: Śródmieście/Bielany

Post autor: Janek1236 » 19 wrz 2009, 18:45

ROZPOR pisze:Oj, było fatalnie, totalna dezinformacja.
Potwierdzam.
- Brak Ikarusów
- Brak informacji od Koordynatorów dla obsługi (brak grafików, trasówek)
- Kierowcy linii DTP na początku nie wiedzieli gdzie mają jechać
- Zwiedzanie zakładów tylko w tramwaju lub autobusie
- Wczesne godziny zamknięcia zakładów dla zwiedzajacych
:sad:

BJ
(BJ.2052)
Posty: 7395
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 19 wrz 2009, 18:48

Węzeł Młociny jako miejsce może jak najbardziej być, jednak powinno się wprowadzić wiele znacznych zmian w funkcjonowaniu tego.

Zajezdnie tramwajowe i autobusowe powinny być otwarte przez cały czas trwania imprezy, czyli od 10 do 18. Ludzie tłumnie stawiali się na Młocinach już kilka minut przed 10.

Zajezdnią autobusową powinna być Redutowa jako zajezdnia bliższa Młocinom dystansowo. Nie wiem, jak wyglądało "zwiedzanie" Kleszczowej, ale z tego, co tu piszecie - nieciekawie.
Linia na zaj. autobusową powinna kursować od 10 do 18 co minimum 30 min., a nie co 60 albo 80 min., jak to różnie bywało dziś.

Na zaj. tramwajową funkcjonowała śmiesznie.
Do praktycznie godziny 12 kursowały na niej 13N, które potem zostały podmienione przez zabytki. Sama podmiana, rzecz jasna, nie obyła się bez zamieszania i sytuacji, że ludzie biegali po zakładzie.
Z tego, co widziałem i z tego, co jeździłem - większość, jeśli nie wszystkie kursy, były nawalone dość treściwe. Ludzie się mieścili na słowo honoru, choć i z tym różnie bywało.
Na linii mogłyby jeździć trzy brygady i naprawdę na brak zainteresowania by nie narzekała.

A na samym placu tramwajowym i autobusowym, choć szczególnie chyba autobusowym, panował chaos generalnie.

Jeszcze kwestia autobusów, które liniowo krańcują na Młocinach. Ludzie ganiali wszystkich, którzy przypominali kierowców albo obsługę i pytali się, gdzie są ich autobusy. Oczywiście przeważnie na odchodne rzucając, że to skandal, że oni muszą drałować 50 m więcej. No ale to już jest wrodzona niezdolność przyswajania informacji wśród wielu Polaków =P~

Zamysł fajny, ale trochę zbyt dużo dezinformacji i chaosu.

Szymon
(Mr_Kolesław)
Posty: 7084
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:03
Lokalizacja: Szamoty
Kontakt:

Post autor: Szymon » 19 wrz 2009, 18:56

Bernard pisze:Jedyną atrakcją były stojące na Kleszczowej kasaty :D
Jechałem 1813 i tam wielkie zainteresowanie wzbudził 5254 :D

Misiek997
Zbanowany
Posty: 989
Rejestracja: 11 lis 2007, 17:54
Lokalizacja: nie interesuj się

Post autor: Misiek997 » 19 wrz 2009, 19:25

Bernard pisze:Przewodnik gadał tak od nie chcenia, że nie było wiadomo o co chodzi
Mówisz o jeździe 1813? Ja to robiłem totalnie spontanicznie bo znalazłem się w złym miejscu o złym czasie.... W zasadzie przyjechałem na R-2 załatwić sprawę ale telefonicznie się udało....
Nie miałem za zadanie opowiadać bo nikt mnie do tego nie wystawił. Po prostu chciałem co nieco powiedzieć ludziom o zajezdni... Więc proszę o wyrozumiałość...
Sam byłem zdziwiony że 6319 ani 5254 (lub inny bizon) nie wyjechały na Młociny....(cóż co do 5254 to blachy ma w takim stanie że w sumie wstyd byłoby go pokazywać :-k )

Awatar użytkownika
Bernard
(MANiak3333)
Posty: 10808
Rejestracja: 09 sie 2006, 21:15
Lokalizacja: Legionowo/Rembertów

Post autor: Bernard » 19 wrz 2009, 19:49

Misiek997 pisze:Mówisz o jeździe 1813?
1820 ;-)
102,105,109,115,157,183,500,514,N21,N24,N63,N71,723,731,736,L-9,L10,L11,S2,S3,S9,RL,R2,R9

kris126
Posty: 69
Rejestracja: 21 sie 2009, 10:38
Lokalizacja: aglomeracja warszawska

Post autor: kris126 » 19 wrz 2009, 20:11

Ogólnie rzecz biorąc cała dzisiejsza impreza komunikacyjna to była do luftu. 4 raz jak byłem na DTP to jeszcze takiej organizacji nie było nigdy jak ta dzisiejsza.

ZALETY:
- łatwy dojazd na Młociny :smile:
- w miarę dużo konkursów dla dzieci i starszych
- możliwość wyrobienia sobie spersonalizowanej karty miejskiej ze zdjęciem Gratis
WADY:
- brak oznaczenia z których przystanków odjeżdżają jakie autobusy (ludzie zagubieni nie wiedzą w ogóle gdzie iść) już nie mówię o rozkładach jazdy dla autobusów zabytkowych
- mniej gadżetów i ulotek niż zawsze :sad:
- dość nie miła obsługa stoisk (zresztą jak zawsze) :sick:
- zbyt długie oczekiwanie na odjazd zabytkowego tramwaju lub autobusu (jak nigdy)
- zwiedzanie zajezdni tramwajowej na Żoliborzu tylko dla pasażerów zabytkowego tramwaju (poszedłem na pieszo to mnie nie wpuścili)
- na zajezdni tramwajowej do zwiedzania tylko 1 hala napraw i przeglądów (broń Boże odejść gdzieś dalej w głąb zajezdni, bo wszędzie ochrzaniała ochrona lub pracownicy)
- brak możliwości wejścia na zajezdnię Kleszczowa (kierownik zajezdni mówił, że nie wpuszczają dla bezpieczeństwa) ](*,)
- zbyt krótkie zwiedzanie zajezdni autobusowej (autobusem około 6minut, dla zwiedzających oznaczało szok) :cry:
- brak przewodnika lub osoby do oprowadzenia po zajezdniach
- zbyt zatłoczone autobusy i tramwaje zabytkowe (co uniemożliwiało zrobienia czemukolwiek zdjęcia podczas jazdy)
- nie było (do obejrzenia) wszystkich modeli autobusów kursujących po Warszawie
- zbyt mało wejściówek do metra :mewa: (po godzinie już nic nie było)

PODSUMOWANIE:
1. Osoby, które nie przyszły w tym roku na DTP nie mają czego żałować, mogą mieć tylko satysfakcję z tego, że nie zmarnowały tak jak ja pół dnia na taką tandetę
2. Na Woronicza było najlepiej: wstęp dla wszystkich i wszędzie + obie zajezdnie w jednym miejscu
3. Jeśli w przyszłym roku DTP będzie na Młocinach to życzę organizatorom powodzenia, ale myślę że dużo mniej osób skorzysta z imprezy niż dzisiaj !!!
4. Ogólnie było do kitu. Byłem i się zawiodłem :smutny:

Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku zorganizują coś lepszego i ciekawszego !!! :!:

Awatar użytkownika
Ryży
Posty: 965
Rejestracja: 22 sty 2006, 17:01
Lokalizacja: 9-tka

Post autor: Ryży » 19 wrz 2009, 20:12

ROZPOR pisze:usłyszałem że trzeba mieć "wejściówki". Lecz ich już nie było....
Te wejściówki to było coś dziwnego. :shock: Mateusz72 jako informacja nie słyszał o nich, natomiast na scenie było coś ogłaszane. Po dojściu do stanowiska MZA okazało się właśnie, że wszystkie już wyszły. Później spontanicznie wsiadłem do 1813 i normalnie pojechałem na Kleszczową i z powrotem. Żadnych wejściówek nikt nie sprawdzał. :shock: ](*,) :dance:

Awatar użytkownika
Maciek
Posty: 3674
Rejestracja: 15 gru 2005, 23:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maciek » 19 wrz 2009, 20:16

Wejściówki ponoć obowiązywały tylko w taborze zabytkowym.

Spokojny
Posty: 25
Rejestracja: 13 gru 2005, 22:52
Lokalizacja: Bemowo Lotnisko
Kontakt:

Post autor: Spokojny » 19 wrz 2009, 20:16

Maciek pisze:Zgadzam się. Impreza niestety w tym roku wypadła do kitu.
Ta impreza była dla wszystkich mieszkańców Warszawy, a nie dla jednostek dążących do osiągnięcia ekstazy wskutek macania Ikarusa. I jako taka wypadła świetnie, czego dowodem jest ogromna ilość ludzi, która węzeł Młociny (na końcu Warszawy) odwiedziła. Jestem nieprawdopodobnie usatysfakcjonowany, że moim staraniem (przy zrozumieniu i akceptacji organizatorów i partnerów) udało się przeforsować obiekt na Młocinach jako miejsce tegorocznego DTP. Mam nadzieję, że w przyszłym roku również - wspólnie z KMKM i przewoźnikami - bogatsi o tegoroczne doświadczenia odejdziemy od modelu, który powodował systematyczny odpływ prawdziwej grupy docelowej tej imprezy.

Z mojej strony dodam jeszcze pozdrowienia i podziękowania dla wszystkich (a w szczególności Petroniusza), którzy byli zaangażowani w organizację sobotniej części DTP i dzięki którym zachęciliśmy do wizyty oraz obsłużyliśmy tysiące Warszawiaków przybyłych na Metro Młociny.
Obrazek

Awatar użytkownika
Desert
Zbanowany
Posty: 3030
Rejestracja: 23 lis 2007, 16:09
Lokalizacja: 100-(L)ica

Post autor: Desert » 19 wrz 2009, 20:44

Porażka, ludzie walili dzwiami i oknami na Kleszczową i Żoliborz... Lecz po powrocie wielki żal i rozczarowanie bo to nie to co oczekiwali, tak naprawdę NIC nie zobaczyli, a 3/4 ludzi to waliło do autobusów i też rozczarowanie... GDZIE SĄ TE NIEZNISZCZALNE IKARUSY? GDZIE SĄ LEVARY, GDZIE JEST POTĘGA WARSZAWSKIEJ KOMUNIKACJI?
Także wszyscy byli rozczarowani. Szkoda pisac na ten temat, a burdel organizacyjny to już wogóle xd
Obrazek
"Jak coś wiem to wiem, a jak czegoś nie wiem to mógłbym wiedzieć czyli i tak wiem, jeżeli się mylę to przepraszam, bo mógłbym się mylić, ale ja się nie mylę."

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6104
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 19 wrz 2009, 20:46

Spokojny pisze:Ta impreza była dla wszystkich mieszkańców Warszawy, a nie dla jednostek dążących do osiągnięcia ekstazy wskutek macania Ikarusa. I jako taka wypadła świetnie,
Nie moge sie do konca zgodzić, jako że macanie Ikarusa nie wiele mnie obchodzi to DTP w odróżnieniu do innych było po prostu NUDNE. Byłem ze znajomymi, z którymi już kiedyś na DTP się pojawilem (Woronicza, Stalowa etc) i byli bardzo in minus zaskoczeni. Totalna dezorganizacja, zajezdnie krótko otwarte, zero jakiejkolwiek swobody w zajezdniach.

Może i ludzi dużo bylo, ale nie mogło być inaczej - nowy węzeł, nowe miejsce, ładna pogoda, bardzo wygodny dojazd.

Ale ja jestem zawiedziony. Po 30 minutach, max godzinie można było iść do domu.

Na plus solo basisty =P~

[ Komentarz dodany przez: Bastian: Sob 19 Wrz, 2009 21:24 ]
Korekta cytowania.
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 19 wrz 2009, 21:02

Mr_Kolesław pisze:Wejściówki na STP szybko się skończyły (sporo ludzi odeszło "z kwitkiem" - w tym ja).
tak zawsze było
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

bartoni722
Posty: 12142
Rejestracja: 20 mar 2009, 19:40
Lokalizacja: Z najlepszej dzielnicy Warszawy-czyli Uuk

Post autor: bartoni722 » 19 wrz 2009, 21:02

Ryży pisze:Te wejściówki to było coś dziwnego
No właśnie.Gość które je sprawdzał przed 3873 mówił:NAJPIERW Ci na wejściówki.
I już nie stały pasażer świetnej linii 527. :(

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 19 wrz 2009, 21:05

kris126 pisze:zbyt mało wejściówek do metra
ich zawsze będzie za mało.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

ODPOWIEDZ