(!) Dyskusje o sieci linii tramwajowych

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26853
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 14 paź 2009, 8:59

Ograniczenie, bo "ktoś się skarżył". Taka jest metoda rozwiązywania problemów z hałasem w TW... i jak dotąd nikomu, z ZTM włącznie, to nie przeszkadza. W sumie, biorąc pod uwagę, że warunki jazdy nie mają żadnego wpływu na rozkłady jazdy wymyślane do spółki przez ZTM i związki zawodowe, w sumie nie ma się co dziwić.

[ Dodano: |14 Paź 2009|, 2009 09:00 ]
MeWa pisze:Te przystanki nie wchodziły w skład projektu, więc nie przestawisz SIP-u na nie.
Niedługo będzie przetarg na następne elementy SIP.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

reserved
Posty: 14639
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 14 paź 2009, 9:21

Nie no pytałem bo się zastanawiałem, czemu tory proste, puste a tramwaj się wlekł po Filtrowej i Nowowiejskiej 20km/h.

Awatar użytkownika
piotram
Posty: 2849
Rejestracja: 27 lut 2006, 19:42
Lokalizacja: W-wa Kercelak

Post autor: piotram » 14 paź 2009, 10:02

Może był przed czasem, albo już "taki motorowy".

Awatar użytkownika
JKTpl
Posty: 3493
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:40
Kontakt:

Post autor: JKTpl » 14 paź 2009, 14:32

Bo to zły motorowy był :D

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7688
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 14 paź 2009, 14:34

reserved pisze:Nie no pytałem bo się zastanawiałem, czemu tory proste, puste a tramwaj się wlekł po Filtrowej i Nowowiejskiej 20km/h.
Trafiłeś na 'liczypodkłada' albo 'dowódcę mrówek' pewnie :P
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

reserved
Posty: 14639
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 14 paź 2009, 14:39

Trafiłeś na 'liczypodkłada' albo 'dowódcę mrówek' pewnie :P
To ja chyba ciągle na takich trafiam. :-$

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 14 paź 2009, 18:58

piotram pisze:
MeWa pisze:tak, ale nie wiem, czy przypadkiem nie chodziło o to, że tam ktoś wpływowy mieszka...?
Ja też o tym słyszałem, chyba musiał się jakiś inny wprowadzić po drugiej stronie, bo po co by rozszerzono ograniczenie :)
wiesz, wystarczy, że albo ktoś się postarzał, albo komuś młodemu się dziecko urodziło ;)

[ Dodano: Sro 14 Paź, 2009 19:00 ]
reserved pisze:
Trafiłeś na 'liczypodkłada' albo 'dowódcę mrówek' pewnie :P
To ja chyba ciągle na takich trafiam. :-$
ewidentnie masz pecha ;)

Aczkolwiek na tej trasie są warunki, żeby szybko jechać (na Filtrowej).
Gorzej na Nowowiejskiej - tory w jezdni, do tego w nienajlepszym stganie, ale tam moim zdaniem od pl. Zbawiciela do pl. Politechniki powinno się wycofać ruch osobowy.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
waluś
Posty: 19
Rejestracja: 10 sty 2006, 12:12
Lokalizacja: kobyłkolandia

Post autor: waluś » 14 paź 2009, 22:42

reserved pisze:
Trafiłeś na 'liczypodkłada' albo 'dowódcę mrówek' pewnie :P
To ja chyba ciągle na takich trafiam. :-$
'dowódca..." juz dawno na emeryturze
Possdroofka
Waluś

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26853
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 14 paź 2009, 22:49

To na kogo trafił kumpel, który za czasów dziesiątki co 5 minut na PDPS, jechał w czasie, na każdym przystanku doganiając poprzedniego, który był w związku z tym cały czas 5 minut w plecy - a na ekspedycji dowiedział się, że "ten typ tak ma"? :-k
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

ness
Posty: 1029
Rejestracja: 13 lut 2007, 20:19
Lokalizacja: pro-Q3dm6

Post autor: ness » 14 paź 2009, 23:12

Na filtrowej to kur***ca trafia. Szczegolnie ze w 3/4 przypadkow jest jeszcze w perspektywie/swiezej pamieci gnicie na swiatlach przy raszynskiej.

Moze przy okazji dostawy nowych 'kosmicznych' ubercichych tramwajow i wycofania parow podrzucic komus temat tych durnych ograniczen.
S.Ś. czy kto tam...

Z wplywowych ludzi przy filtrowej mieszka polowa mojej klasy z podstawowki ;X

Awatar użytkownika
Pingwin
(2525)
Posty: 662
Rejestracja: 23 sty 2006, 11:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pingwin » 15 paź 2009, 1:46

Od przystanku NIK do przystanku Raszyńska obowiązuje ograniczenie 30km/h wynika ono z hałasu ( podobno jakiś wysoko postawiony emerytowany generał tego zarządzał - info niepotwierdzone)
od przystanku Raszyńska do przystanku Narutowicza ograniczenie jest do 20, wynika to z dużej ilości wyjazdów i przejść dla pieszych.


Proszę nie dziwcie się ze motorowi jeżdżą tam z taka prędkością, ale bardzo często stoi tam radar.a złapanie na radar to strata premia 300-400pln

Awatar użytkownika
jasiu
Posty: 3282
Rejestracja: 06 mar 2006, 22:11
Lokalizacja: Transplovietia

Post autor: jasiu » 15 paź 2009, 1:47

Najlepiej byłoby zaorać tramwaje na Filtrowej-Nowowiejskiej, zlikwidować buspas na TŁ i w jego miejsce szybki tram... :term:

Awatar użytkownika
piotram
Posty: 2849
Rejestracja: 27 lut 2006, 19:42
Lokalizacja: W-wa Kercelak

Post autor: piotram » 15 paź 2009, 20:25

Pingwin pisze:Od przystanku NIK do przystanku Raszyńska obowiązuje ograniczenie 30km/h wynika ono z hałasu ( podobno jakiś wysoko postawiony emerytowany generał tego zarządzał - info niepotwierdzone)
Dokładnie tak - to info już pokutuje wiele lat. Podobno mieszka w budynku tuż przy parku Wielkopolski - od strony Raszyńskiej. Dawno temu na jakimś przejeździe klubowym specjalnie tak rozbujaliśmy parówkę, żeby mu szklanki pospadały :D
"A jedenastka to pojedzie w zatrzymanie, bo oni nie mogą tymi nowymi tramwajami po innych torach jeździć"

"Odbudowa trakcji elektrycznej na Chłodnej to szalony pomysł, gdyż wymaga to budowy pętli. Tramwaj konny jej nie potrzebuje" - architekt projektu rewitalizacji Chłodnej

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26853
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 15 paź 2009, 21:12

@pingwin: znioslo sie 30 na Poniatoszczaku, zniesie sie i na Filtrowej. Tylko po co, skoro ZTM nie uwzgledni tego w rozkladzie jazdy?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Tyrystor
Posty: 1833
Rejestracja: 30 gru 2005, 16:07
Lokalizacja: Zielone Pola Białej Łąki
Kontakt:

Post autor: Tyrystor » 17 paź 2009, 15:38

Ja dorzucę coś z zupełnie innej beczki:
na tej oto grafice widoczne są szyny tramwajowe. Z nimi wiąże się moje pytanie: czy będzie to pętla awaryjna, czy tory będą jedynie dla poprawy estetyki miejsca?
112 120 190 240 256 412 527 E-9 L43 L45 N11

ODPOWIEDZ