Plan Warszawy w GW

Moderatorzy: Poc Vocem, Dantte

Awatar użytkownika
bambi
Posty: 164
Rejestracja: 16 maja 2006, 15:22
Lokalizacja: Kabaty // Gocław

Post autor: bambi » 21 maja 2006, 16:53

Moim zdaniem PPWK/Copenicus robi najlepsze plany, o klasę wyżej niż konkurencja.

A co do tego wydania to zwróćcie uwagę na nazewnictwo dzielnic.
W porównaniu z poprzednimi (wydaniami) pojawiło się takie nazwy jak:

- Marymont-Kaskada (moim zdaniem niesłusznie przejęte z tabliczek MSI, bo nazwa ta nie raczej sztuczna, a dawniej tereny na zachód od Gdańskiej to był nadal Słodowiec)
- Targówek Mieszkaniowy (nie lepiej Osiedle Targówek ](*,) , jak znam świat to pewnie też przejęte z MSI, w którym powymyślano takie dziwolągi)
- Jelonki podzieliły się na równorzędne Pn. i Płd. (zrezygnowali z podpisu Jelonki Zach. przy osiedlu Górczewska, który mnie zawsze bardzo zastanawiał :mrgreen: )
- Miasteczko Wilanów (nie wiem czy to miała być oficjalna nazwa osiedla, czy przejęta została od nazwy mini-osiedla używanej przez jedną z firm developerskich, ja bym proponował jak już powstanie przechrzcić je na Nowy Wilanów :-k ).

Z tym Targówkiem, to koniecznie chcieli wprowadzić inną nazwę, by osiedle nie myliło się z dzielnicą (w sensie byłą gminą), tak jak 'Ursynów' zmienili na 'Ursynów Pn.', a południową część osiedla zostawili jako 'Imielin' (zamiast analogicznie 'Ursynów Płd.').

Awatar użytkownika
Tomasz
Posty: 202
Rejestracja: 26 kwie 2006, 13:24

Post autor: Tomasz » 21 maja 2006, 17:05

bambi pisze:Miasteczko Wilanów
To akurat jest oficjalna nazwa nowych budynków na polach :/

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36671
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 21 maja 2006, 20:00

bambi pisze:'Ursynów' zmienili na 'Ursynów Pn.', a południową część osiedla zostawili jako 'Imielin' (zamiast analogicznie 'Ursynów Płd.')
A to to nie tak. Całe pasmo dzieli(ło) się na 6 osiedli:

- Jary
- Stokłosy
- Imielin
- Na Skraju
- Wyżyny
- Wolica

Drugim "systemem" nazewniczym były dwie nazwy "nadrzędne" - Ursynów i Natolin. Przy czym było jasne, że Jary i Stokłosy to Ursynów, zaś Wyżyny i Wolica to Natolin, natomiast niejasna zawsze była przynależność dwóch środkowych osiedli.

No i trzecia terminologia to podział Ursynowa na Północny i Południowy - ta istniała chyba tylko w nazewnictwie pętli autobusowych. Choć też nie do końca, bo miałem kiedyś kolegę na hawajskiej i niby była mowa, że to Ursynów Pd. :-k

Tak więc nie jest tak, że nazwa Imielin wzięła się znikąd i zastąpiła nazwę Ursynów Południowy, natomiast jest generalny bardak, dodatkowo powiększony być może nałożeniem się na te trzy powyższe podziały nazw stacji metra oraz stref WSI (tych nie znam, więc nie wiem, jak ten podział przebiega).
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 21 maja 2006, 20:04

A tak troche schodząc z tematu, gdzie można znaleźć mapę z oficjalnym podziałem na właśnie takie nazwy? :) Bo ja pamiętam że mieszkam na Piaskach II, ale to mi nie wystarcza :)
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8621
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 22 maja 2006, 8:55

:arrow: Zastanawiam się, czy dobrym pomysłem byłoby umieszczenie na planie miasta podziału na osiedla według nomenklatury MSI (nawet z zaznaczeniem granic). Mogłoby to ułatwić wielu osobom podróżowanie po mieście.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 22 maja 2006, 16:23

Przedłużą metro do Młocin przez Słodowiec, Stare Bielany i Wawrzyszew i znowu nastąpi rewolucja w nazywaniu ;) Jeszcze po drodze (miejmy nadzieję, że nie) przejdzie wniosek o zmianie nazwy stacji Ratusz na Ratusz - Arsenał i będzie super ;)
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Karol
Posty: 857
Rejestracja: 18 gru 2005, 16:24
Lokalizacja: Marysin Wawerski

Post autor: Karol » 22 maja 2006, 16:27

Dobrze by było zmienić nazwę Młociny na Huta. Pętla przy Hucie przestała mieć cokolwiek wspólnego z dzielnicą Młociny odkąd Huta wyrosła na młocińskich polach. Studentom będzie się mieszać, ludziom spoza Warszawy także.[/b]
www.kolej.one.pl
Zachęcam do aktualizowania danych!!!

Pasażer:KM, 401, 520, 115, 173, 315 (kolejność zamierzona!)

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 22 maja 2006, 16:28

Huty praktycznie nie ma już, zresztą Młociny już funkcjonują w metrze...
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36671
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 22 maja 2006, 16:31

Więcej tam nadal Huty, niż Młocin.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Karol
Posty: 857
Rejestracja: 18 gru 2005, 16:24
Lokalizacja: Marysin Wawerski

Post autor: Karol » 22 maja 2006, 16:31

za to centrum osiedla Młociny się nie przesuwa. Nadal jest to Dzierżoniowska, Wóycickiego, Pułkowa a nie Kasprowicza. jedyny argument to oszczędności i...węzeł komunikacyjny między innymi dla Młocin.
www.kolej.one.pl
Zachęcam do aktualizowania danych!!!

Pasażer:KM, 401, 520, 115, 173, 315 (kolejność zamierzona!)

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27433
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 22 maja 2006, 16:33

Właśnie, ta nazwa to tak jakby Wilanowska nazywała się Wilanów :roll:
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 22 maja 2006, 16:36

jak nie było metra, to nikt nie wiedział prawie gdzie jest Wierzbno, Imielin itp. A metro to zmieniło. Z Młocinami będzie to samo ;)
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Karol
Posty: 857
Rejestracja: 18 gru 2005, 16:24
Lokalizacja: Marysin Wawerski

Post autor: Karol » 22 maja 2006, 16:44

A i tak 50 metrów od stacji zacznie się Wrzeciono....historia bez precedensu, może na Wierzbnie tak jest bo zaraz zaczyna się Ksawerów (MSI rozciągnęło go na Królikarnię i Szopy Polskie-niesłusznie, zwłaszcza że Szopy to także kawał starych działek aż do Sikorskiego).
www.kolej.one.pl
Zachęcam do aktualizowania danych!!!

Pasażer:KM, 401, 520, 115, 173, 315 (kolejność zamierzona!)

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 22 maja 2006, 16:47

dla mnie i tak będą to Młociny ;)

Ale tak swoją drogą, to mało osób będzie bawiło się w przypominanie jak kiedyś co się nazywało, jak u mnie w szkole mało kto wiedział, gdzie jest Rondo Babka - dla wszystkich pozostaje to Rondo Radosława (gdyby jeszcze wiedzieli jaka jest pełna nazwa...)
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36671
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 22 maja 2006, 16:52

MeWa pisze:jak nie było metra, to nikt nie wiedział prawie gdzie jest Wierzbno, Imielin itp. A metro to zmieniło. Z Młocinami będzie to samo ;)
Tylko że tam było Wierzbno i Imielin, a Młocin nie ma...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

ODPOWIEDZ