PowrĂłt 2090

Moderatorzy: JacekM, Dantte

Awatar użytkownika
piotram
Posty: 2463
Rejestracja: 27 lut 2006, 19:42
Lokalizacja: W-wa Kercelak

Post autor: piotram » 23 gru 2009, 20:31

SławekM pisze:Takie pytanie. W jakim okresie czasu może on wrócić do służby liniowej? Rozumiem, aktualnie może być uruchamiany oraz jazdy testowe solo i z #2091 (pewnie w nocy...). Domyślam się, że w tym roku jeszcze nie wyjedzie "z towarem" na miasto. Pytam z czystej ciekawości.
Nie wiem czy on w ogóle wrócił z kompletną aparaturą, czy nie będą go uzbrajać u nas. No i może nie chcieć dobrze współpracować z drugim wagonem, co może wydłużyć całą "procedurę". A jazdy testowe robi się rano, najczęściej na Cm.Wolski, w nocy warsztaty nie pracują.

[ Dodano: |23 Gru 2009|, 2009 20:34 ]
MisiekK pisze:
Glonojad pisze:"bis" używane jest wtedy, gdy wagon zostanie podmieniony w całości. Czyli przyjdzie z inna tabliczką znamionową.
Znane są liczne przypadki przekładania tabliczek :) Ale wywiadowcy taborowi czuwają....
W takim 1006 nawet nikomu się nie chciało "tuszować" sprawy, oficjalnie był z '75, ale na tabliczce bodajże '90, a co :P
"A jedenastka to pojedzie w zatrzymanie, bo oni nie mogą tymi nowymi tramwajami po innych torach jeździć"

"Odbudowa trakcji elektrycznej na Chłodnej to szalony pomysł, gdyż wymaga to budowy pętli. Tramwaj konny jej nie potrzebuje" - architekt projektu rewitalizacji Chłodnej

mkm101
Posty: 983
Rejestracja: 23 maja 2006, 17:05
Kontakt:

Post autor: mkm101 » 24 gru 2009, 2:47

piotram pisze: Nie wiem czy on w ogóle wrócił z kompletną aparaturą, czy nie będą go uzbrajać u nas.
Wygląda na to że z aparaturą
piotram pisze:W takim 1006 nawet nikomu się nie chciało "tuszować" sprawy, oficjalnie był z '75, ale na tabliczce bodajże '90
Konstal wyprodukował go w 1990r. z odpowiednią do czasu produkcji tabliczką znamionową

Awatar użytkownika
piotram
Posty: 2463
Rejestracja: 27 lut 2006, 19:42
Lokalizacja: W-wa Kercelak

Post autor: piotram » 24 gru 2009, 13:11

mkm101 pisze:
piotram pisze:W takim 1006 nawet nikomu się nie chciało "tuszować" sprawy, oficjalnie był z '75, ale na tabliczce bodajże '90
Konstal wyprodukował go w 1990r. z odpowiednią do czasu produkcji tabliczką znamionową
No właśnie, ale oficjalnie nic dla nas nie wyprodukował, a tabliczka jest inna.
"A jedenastka to pojedzie w zatrzymanie, bo oni nie mogą tymi nowymi tramwajami po innych torach jeździć"

"Odbudowa trakcji elektrycznej na Chłodnej to szalony pomysł, gdyż wymaga to budowy pętli. Tramwaj konny jej nie potrzebuje" - architekt projektu rewitalizacji Chłodnej

beni
Posty: 2364
Rejestracja: 16 kwie 2006, 14:53

Post autor: beni » 24 gru 2009, 15:09

@piotram :

1006 - vin175 - 105N - rok prod. 10.75r - w 10.86r Konstal celem przebudowy na 105Na - 04.87r Wrocław 2276''

1006'' - vin3030 - 105Na - rok prod. 06.90r - w 09.90r wrócił do stolicy

Drugi taki przypadek tylko z większym wymiarem :

1018 - vin187 - 105n - rok prod. 10.75r - w 09.86r Konstal celem przebudowy na 105Na - 05.87r Wrocław 2212''

wagony numer vin 3090 - 106Na - rok prod. 09.90r jako 106Na nie sprzedany tak jak 106N o numerach vin 3087, 3088, 3089.

Pudła same 3087, 3088, 3089 trafiły na Śląsk a 3090 jako 105Na trafił do stolicy za zaległy 1018''.

Pozdrawiam.

Źródło -
Monografia wagonów 105N / Na oraz pochodnych od 1973 roku po dzień 30.09.2009. Baza w miarę możliwości aktualizowana. Dodam tylko że aż 43 ludzi z całej Polski to prowadzi. I taka encyklopedia wiedzy powstała.
Karierowicze mają się dobrze w firmie która sama promuje kierowników nieudaczników i pozwala im zatrudniać nieudaczników życiowych..... przez to jest jak jest.

mkm101
Posty: 983
Rejestracja: 23 maja 2006, 17:05
Kontakt:

Post autor: mkm101 » 25 gru 2009, 0:11

beni pisze:1006 - vin175 - 105N - rok prod. 10.75r - w 10.86r Konstal celem przebudowy na 105Na - 04.87r Wrocław 2276''
1006'' - vin3030 - 105Na - rok prod. 06.90r - w 09.90r wrócił do stolicy
Trudno żeby wagon który nigdy wcześniej w Warszawie nie był, miał do niej "wracać"
beni pisze:Drugi taki przypadek tylko z większym wymiarem :
1018 - vin187 - 105n - rok prod. 10.75r - w 09.86r Konstal celem przebudowy na 105Na - 05.87r Wrocław 2212''
Źródło -
http://tramwar.republika.pl/twzpz.html
beni pisze:Monografia wagonów 105N / Na oraz pochodnych od 1973 roku po dzień 30.09.2009. Baza w miarę możliwości aktualizowana. Dodam tylko że aż 43 ludzi z całej Polski to prowadzi. I taka encyklopedia wiedzy powstała.
Widzisz, do prowadzenia takiej bazy wystarczy jeden człowiek, który bardzo dobrze zna ten temat. A do napisania powyższego postu wystarczyło przeczytać monografię TW oraz monografię Konstalu.
Myślałem że po zbłaźnieniu się na temat remontów tramwajowych (post z 16.12.09) dasz nam trochę wytchnienia...

[ Dodano: |25 Gru 2009|, 2009 00:17 ]
piotram pisze:
mkm101 pisze: Konstal wyprodukował go w 1990r. z odpowiednią do czasu produkcji tabliczką znamionową
No właśnie, ale oficjalnie nic dla nas nie wyprodukował, a tabliczka jest inna.
Oficjalnie była to modernizacja 105N -> 105Na, natomiast na tabliczce jak najbardziej był nr fabr 3030 i rok prod 1990.
Bez tabliczki (ewentualnie tabliczkę zdjęto na R-1 zaraz po przyjeździe) był 1018"

beni
Posty: 2364
Rejestracja: 16 kwie 2006, 14:53

Post autor: beni » 25 gru 2009, 10:33

To pokaż mi gdzie masz w monografii TW oraz Konstalu że akurat pudło o numerze vin 3090 dotarło jako 1018''. No pokaż w którym miejscu bo raczej tego nie ma w monografiach a sam piszesz że tabliczke zdjęto zaraz po powrocie. G prawda tabliczka znamionowa została w Konstalu gdyż na niej było 106Na a wagon był 105Na.

Sam nie wiesz a tylko się czepiasz nie potrzebuje informacji z twojej strony bo w niej też masz braki i to spore, po drugie co wywiadowcy nie wiedzą które ex Gorzowskie pudła poszły na 1212 i 1102 bo masz je jako znak zapytania. Po za tym co powiesz o numerach vin 3178 i 3179 :D. Warszawa :-$
Karierowicze mają się dobrze w firmie która sama promuje kierowników nieudaczników i pozwala im zatrudniać nieudaczników życiowych..... przez to jest jak jest.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 25 gru 2009, 11:41

Ty mkm'a101 nie pouczaj, Ty grzecznie siedź cicho i słuchaj jak mówi, a na koniec powiedz "Tak, proszę Pana" i "Dziękuję, proszę Pana". Bo on, w przeciwieństwie do Ciebie, nie kłamie i nie zmyśla. Ka-Pe-Wu?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

beni
Posty: 2364
Rejestracja: 16 kwie 2006, 14:53

Post autor: beni » 25 gru 2009, 11:47

O rzecznik mkm się odnalazł zaraz może jeszcze prawnik jakiś się znajdzie ??? ](*,)
Karierowicze mają się dobrze w firmie która sama promuje kierowników nieudaczników i pozwala im zatrudniać nieudaczników życiowych..... przez to jest jak jest.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 25 gru 2009, 11:50

Prawnik? Prędzej psychiatra. :D
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Tyrystor
Posty: 1813
Rejestracja: 30 gru 2005, 16:07
Lokalizacja: Zielone Pola Białej Łąki
Kontakt:

Post autor: Tyrystor » 26 gru 2009, 0:32

beni pisze:O rzecznik mkm się odnalazł zaraz może jeszcze prawnik jakiś się znajdzie ??? ](*,)
Beni, do jasnej anielki - jeżeli kiedyś twoje informacje pokryją się z prawdą i nie będzie to incydent, to może kiedyś będziesz miał taką renomę jak mkm101.
112 120 190 240 256 412 527 E-9 L43 L45 N11

mkm101
Posty: 983
Rejestracja: 23 maja 2006, 17:05
Kontakt:

Post autor: mkm101 » 26 gru 2009, 1:09

beni pisze: To pokaż mi gdzie masz w monografii TW oraz Konstalu że akurat pudło o numerze vin 3090 dotarło jako 1018''. No pokaż w którym miejscu bo raczej tego nie ma w monografiach a sam piszesz że tabliczke zdjęto zaraz po powrocie.
Nie ma ich w ww źródłach, bo Twoje informacje są nieprawdziwe.
beni pisze:G prawda tabliczka znamionowa została w Konstalu gdyż na niej było 106Na a wagon był 105Na.
Po raz kolejny wykazujesz się ignorancją
Wagony 1006" i 1018" powstały w 1990r. - oba mają typowe dla stopiątek z tego okresu duże klapy wentylacyjne w dachu. Małe klapy w dachu mają dopiero stopiątki produkowane od 1991r.
8 szt. pudeł/wagonów 106Na powstało w latach 1991/1992. Wszystkie one miały małe klapy wentylacyjne w dachu. Konstal próbował je sprzedawać co najmniej do końca 1992r, dopiero później wykorzystał niesprzedane cztery pudła do innych celów.
(dla osób mniej obeznanych z tematem klap wentylacyjnych - tutaj - linia zdjęć pod pierwszą tabelką)
beni pisze:Sam nie wiesz a tylko się czepiasz nie potrzebuje informacji z twojej strony bo w niej też masz braki i to spore, po drugie co wywiadowcy nie wiedzą które ex Gorzowskie pudła poszły na 1212 i 1102 bo masz je jako znak zapytania.
W przeciwieństwie do Ciebie - nie piszę bzdur ani informacji niepotwierdzonych do końca i nie staram się wprowadzać innych w błąd.

Do moderatorów - czy można posprzątać te bzdety, tak żeby ktoś nie znający poziomu (nie)wiarygodności beniego przypadkiem nie uznał ich za objawioną prawdę?

TLG
Posty: 5890
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:20

Post autor: TLG » 26 gru 2009, 8:58

mkm101 pisze:czy można posprzątać te bzdety, tak żeby ktoś nie znający poziomu (nie)wiarygodności beniego przypadkiem nie uznał ich za objawioną prawdę?
Można. Niemniej jednak ja zawsze wychodzę z założenia, ze każdy sam odpowiada za informacje, które podaje korzystając ze swojego autorytetu. Myślę, że po zdementowaniu tychże niepotrzebnie wdajecie się w dalszą dyskusję toteż na razie pozostawię to tak, jak jest.
15/12/2005-12/7/2019

Dzulikiewicz
Posty: 432
Rejestracja: 11 cze 2007, 21:46

Post autor: Dzulikiewicz » 06 mar 2010, 11:26

Wiadomo kiedy wyjedzie na linię?

Flash8222
Posty: 7271
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 06 mar 2010, 16:09

W swoim czasie...

Dzulikiewicz
Posty: 432
Rejestracja: 11 cze 2007, 21:46

Post autor: Dzulikiewicz » 06 mar 2010, 16:27

Cóż za precyzyjna odpowiedź.

ODPOWIEDZ