Katastrofa polskiego rzą…dowego Tupolewa

Moderator: Szeregowy_Równoległy

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 11 kwie 2010, 14:51

Moja mama mowila że do tramwajów jadących Solidarności nie daje sie wejśc.

reserved
Posty: 14621
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 11 kwie 2010, 18:18

Ale i tak myślę, że służby sobie poradziły. Przynajmniej na Woli, bo w innych dzielnicach nie byłem.

Awatar użytkownika
Plesim
Posty: 4181
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:59
Lokalizacja: Tam gdzie kiedyś kończyła 11

Post autor: Plesim » 11 kwie 2010, 21:24

Służby sobie jakoś radziły w tych ekstremalnych warunkach. Jednak opóźnień i przerw w ruchu nie dało się uniknąć. I dotyczyło to nie tylko miejsc w pobliżu dzisiejszych uroczystości ale nawet Pragi.

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3596
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 11 kwie 2010, 21:36

Tiaa - jak przemieszczałem się z jednej pracy do drugiej to na Kijowskiej przy Wschodnim widziałem stojąca 8 i jakiś skład bulw na pętli
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

dzidek
Posty: 7758
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:48

Post autor: dzidek » 11 kwie 2010, 22:58

Wolfchen pisze:Ulice na trasie konduktu będą zamykane, więc to dodatkowo utrudni transport.
Tak byłem na Żwirkach przy 17 Stycznia i ciężko opisać to co się tam działo. Tłumy ludzi i wszyscy czekający na kolumnę. Utrudnienia w ruchu na Żwirki i Wigury jak i wszystkich poprzecznych ulicach, niespotykana masa aut i ogromne korki ale czy to cokolwiek znaczy przy tym całym wydarzeniu?

Natomiast niesamowicie piękne wydarzenie dziś o 12 na Racławickiej. Auta, autobusy i piesi przystanęli na 2 minuty, włączyli klaksony i niemal wszyscy uczcili pamięć zmarłych przez 2 min. Karetki pogotowia z Lux Medu wyjechały przed bramy szpitala i kierowcy włączyli sygnały dźwiękowe. Nigdy gdy wyły syreny w Warszawie nie było tak wielkiego poruszenia i zainteresowania na ulicach odległych od Śródmieścia a to tylko pokazuje jak wszyscy poczuli się dotknięci tą katastrofą.

Gacek
Posty: 1460
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Loża Sadystów- marquis de Sade. Gare Centrale
Kontakt:

Post autor: Gacek » 11 kwie 2010, 23:27

BJ pisze:Zwykłym brakiem rozsądku i myślenia jest wsadzanie takich osobistości naraz w jeden samolot. I to jeszcze taki samolot.

Polska została po raz kolejny pozbawiona dowództwa armii.
Co z tego, że od razu są zastępcy?
Zastępcy to zastępcy, nie są tak dobrymi dowódcami i oficerami jak ci, którzy byli główno dowodzącymi, ci, którzy zginęli.
Jest to wielka strata dla wojska w mojej ocenie.

Dla polskiej polityki - jeszcze większa.
Lech Kaczyński był jaki był. Nie byłem i nie jestem jego fanem, choć część jego poglądów mi odpowiada. Wiele razy się wstydziłem za jego - nazwijmy to kolokwialnie - "nieogarnięcie", jednak nie można mu odmówić wielkiej wiedzy i mimo wszystko tego, że był dobrym człowiekiem.
W moim odczuciu to nieoceniona strata dla Polski.
Poza Lechem i Marią Kaczyńskimi zginęło tam wielu czołowych i ważnych dla kraju polityków.

Katyń to chyba - jak powiedziała jakaś słuchaczka w ZETce przed 23 - przeklęte miejsce. Może po prostu naród został wystawiony na swego rodzaju próbę 70 lat i teraz znowu.
Uch w odpowiedzi na ten post chciałbym sie z paroma twierdzeniami rozprawić:

1. Gdyby polecieli trzema-czterema-dziesiecioma samolotami zaraz byłoby larum, że rozrzutność...niestety homo sovieticus tkwi nadal w nas- ten sam homo sovieticus, który twierdzi, że wszyscy powinni być równi, wszyscy mają te same żołądki itp itd- ergo wszyscy powinni byc jednakowymi dziadami.

2. O ile bardzo żal mi ludzi, żal mi ich rodzin, osieroconych dzieci (często maleńkich) o tyle z punktu widzenia przyszłej polityki wewnętrznej ta makabryczna eliminacja pewnych osób może spowodować pewne uspokojenie. Wiemy doskonale jak wiele awanturniczych i często chamskich wypowiedzi, działań mieli na swoim koncie pasażerowie feralnego lotu. Jednakże jest mi bardzo przykro, ze los wyeliminował ich pozostawiając tak straszny nieutulony ból ich bliskich.

3. Porównywanie zbrodni katyńskiej sprzed 70 lat do aktualnej jest tak żenujące tak, że aż szkoda komentować. Naprawdę nie widzisz różnicy, ze wtedy zostali zamordowani na rozkaz, z premedytacja a teraz był to splot nieszczęśliwych okoliczności? A ze w tym smaym miejscu- nawet nie w tym samym. Ta katastrofa z tamtą zbrodnia mają tylko jeden wspólny mianownik: że zdarzyła sie w lesie.

[ Dodano: |11 Kwi 2010|, 2010 23:35 ]
Rosa pisze:Może to się niektórym niepodobac ale tą tragiczną śmiercią Lech Kaczyński na stałe wpisał się w historię naszego narodu, nic juz tego nie zmieni.
Popełniał błędy ale w tym momencie zostały mu one wybaczone o czym świadcza te tysiące osób pod pałacem prezydenckim.
Porównując słupki sondażowe sprzed śmierci Prezydenta myślę jednak, że 13% przyszło tu dla Lecha_Kaczyńskiego_jako_Prezydenta (wynik Diagnozy Społecznej 2009) a reszta z dwóch powodów:
- aby pożegnać Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej (to samo uczyniliby gdyby prezydentem był ktokolwiek inny)
- aby uczcić wszystkie ofiary katastrofy tym symbolicznym gestem jakim było zapalenie znicza przez Pałacem Prezydenckim.
- ewentualnie z obu powodów

A co do błędów- po chrześcijańsku ja mu je wybaczam, ale nigdy mu ich nie zapomnę.
Całuję Was w Wasze małe serduszka.

BJ
(BJ.2052)
Posty: 7395
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 11 kwie 2010, 23:46

Gacek pisze:Naprawdę nie widzisz różnicy, ze wtedy zostali zamordowani na rozkaz, z premedytacja a teraz był to splot nieszczęśliwych okoliczności?
Jak mniemam, to pytanie retoryczne?

Symbolika jest moim zdaniem w całej tej tragedii wielka.
Tłumaczyć chyba nie muszę.

[ Dodano: |12 Kwi 2010|, 2010 00:03 ]
Gacek pisze:Porównując słupki sondażowe sprzed śmierci Prezydenta myślę jednak, że 13% przyszło tu dla Lecha_Kaczyńskiego_jako_Prezydenta (wynik Diagnozy Społecznej 2009) a reszta z dwóch powodów:
- aby pożegnać Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej (to samo uczyniliby gdyby prezydentem był ktokolwiek inny)
- aby uczcić wszystkie ofiary katastrofy tym symbolicznym gestem jakim było zapalenie znicza przez Pałacem Prezydenckim.
- ewentualnie z obu powodów
Tak jak powiedział Stanisław Janecki w wywiadzenia dla TVP: naród przeżywa swego rodzaju katharsis, dużo Polaków ma kaca moralnego, bo umówmy się - na Kaczyńskim tak media, jak i część Polaków w rozmowach między sobą używali sobie zdrowo.
Teraz - gdy media wreszcie pokazały prezydenta takiego, jaki był, czyli dobry i ciepły - Polacy może się zastanowią. Ba, już się zastanawiają.
Tylko co z tego wyniknie?

Awatar użytkownika
hafilip84
Jego Gryząca Albumowość
Posty: 7641
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:03
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: hafilip84 » 12 kwie 2010, 0:20

Swoją drogą, kolejny zbieg okoliczności... Zdaje się, że wczoraj wieczorem spośród większych stacji telewizyjnych jedna, jedyna TVP1 nie musiała zmieniać zaplanowanego programu. Planowali "Katyń" Wajdy i go wyemitowali... Ciekawe tylko ile ludzi go oglądało. Bo u mojej dziewczyny w domu natychmiast poszedł pilot w ruch i przełączono na stację w której wspominano zmarłych.

Awatar użytkownika
Emdegger
Posty: 1699
Rejestracja: 24 wrz 2006, 12:30
Lokalizacja: z kobiety
Kontakt:

Post autor: Emdegger » 12 kwie 2010, 1:39

Gacek pisze:A co do błędów- po chrześcijańsku ja mu je wybaczam, ale nigdy mu ich nie zapomnę.
Z całego serca podpisuję się pod tym, chcąc dodać od siebie jedną uwagę, mają nadzieję, że nie zostanie źle odebrana.

Jestem redaktorem Nonsensopedii, mam uprawnienia moderatorskie. Nie ukrywam, że z członkami administracji oraz użytkownikami o mniejszych uprawnieniach takich jak ja (hierarchia ważności wygląda inaczej niż tu) byliśmy w moralnej kropce. Prawie wszystkie prominentne ofiary miały swoje hasła, oczywiście pełne szyderstw i złośliwości, niekiedy przegiętych (sporo udało się usunąć, ale nie wszystkie, liczba przeglądających lub edytujących codziennie hasła jest liczona w tysiącach, zawsze coś się niestety przekradnie), niemniej...

Próbując balansować między etyką a zdrowym rozsądkiem postanowiliśmy przejściowo zabezpieczyć te hasła przed edycją, nie pozwalając absolutnie na żadną zmianę ich treści (zdarzyło się to w jednym przypadku, prostacki żart), gdyż uznaliśmy to sprzeczne z ideą encyklopedii humoru, a także z wyżej wspomnianym zdrowym rozsądkiem. Podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu kpin z ofiar katastrofy na jakiś czas, ale ten czas, w którymś momencie dobiegnie końca. Nonsensopedia zawiera pełno haseł o ludziach zmarłych i nie widzimy powodu, aby dla ofiar wypadku czynić wyjątek. Dotychczasowe słowa znajdujące się w artykułach nadal pozostaną w bazie danych, mimo że żarty są często cyniczne i balansują na granicy dobrego smaku.

Nikt z nas nie czuje się satyrykiem (tj. osoby piszące, duża grupa uprzywilejowanych użytkowników dba o kwestie techniczne i patrolowanie ostatnich zmian, ja zaliczam się do osób tworzących hasła, interweniuję tylko wtedy, gdy ktoś próbuje przemycić prywatę, hasło silnie zideoloizowane oraz bełkot - wtedy bezlitośnie wycinam), bo byłoby to grube przegięcie i bałwochwalstwo, ale stosujemy się do żelaznej zasady satyry i kpiny: "wyśmiewamy wszystko, co można wyśmiać i nie odpuszczamy nikomu, rozdając ciosy po równo". Po jakimś czasie zdarzy się być może ktoś, kto zadrwi z tej katastrofy cynicznie, w tonie czarnego, humoru, ale także inteligentnie. I nie cofniemy takiej zmiany, obca jest nam poprawność polityczna. Nie, w internecie wcale nie jesteśmy anonimowi.
"Coś ci powiem chłopcze! Gdy będziesz wracał do domu dziś wieczór, a jakiś psychopata rzuci się na ciebie z garścią malin, nie przyłaź mi tutaj skomleć." - John Cleese

Awatar użytkownika
jasiu
Posty: 3282
Rejestracja: 06 mar 2006, 22:11
Lokalizacja: Transplovietia

Post autor: jasiu » 12 kwie 2010, 12:43

Gacek pisze:Porównywanie zbrodni katyńskiej sprzed 70 lat do aktualnej jest tak żenujące tak, że aż szkoda komentować. Naprawdę nie widzisz różnicy, ze wtedy zostali zamordowani na rozkaz, z premedytacja a teraz był to splot nieszczęśliwych okoliczności? A ze w tym smaym miejscu- nawet nie w tym samym. Ta katastrofa z tamtą zbrodnia mają tylko jeden wspólny mianownik: że zdarzyła sie w lesie.
ale takze to, ze dotknela elity tego kraju. Minely juz 2 doby, a do mnie w dalszym ciagu dociera, ile wielkich nazwisk zniknelo z politycznego krajobrazu. To sa przeciez ludzie ktorzy od 20 lat budowali to panstwo, czy wrecz tworzyli historie, jak Walentynowicz... Moze zabrzmi to troche histerycznie, ale ogladajac wczoraj w tv migawki z przyjazdu zwlok prezydenta poczulem sie jakby byla jakas wojna. Nie tak sie konczy kadencje :/

edit: no i nie ukrywam że w tej chwili wolałbym być w Warszawie...

Awatar użytkownika
kulikowski
Posty: 894
Rejestracja: 29 sie 2007, 9:39
Lokalizacja: Rakowiec

Post autor: kulikowski » 12 kwie 2010, 13:32

44. ks. Andrzej Kwaśnik, kapelan Federacji Rodzin Katyńskich
wielka osobista strata dla mnie - charyzmatyczny i otwarty duszpasterz młodzieży, wiele lat temu jako wikariusz w mojej Parafii przygotował mój rocznik do Sakramentu Bierzmowania.
[*][*][*]

Msza Św. za duszę śp. Księdza Andrzeja Kwaśnika w kościele parafialnym
pw. Zwiastowania Pańskiego przy ul. Gorlickiej 5/7 we czwartek
15.04.2010 r. o godz. 19:15.

Krzysiek_S
Posty: 5090
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 12 kwie 2010, 13:43

Janusz Zakrzeński mój były profesor ze studiów :sad:

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 12 kwie 2010, 17:54

Wraca stare polskie piekiełko :/ :/ :(

Jakiś "prałat" mówiący o tym, że wypadek mógł się w środę wydarzyć, a nie teraz... I porównujący ofiary Katynia do abrocyjnych niemowląt:
http://www.alert24.pl/alert24/1,84880,7 ... CHAJ_.html

Górski o zagrożeniu dyktaturą, mataczeniu i odpowiedzialności Rosji za drugi Katyń:
http://wiadomosci.onet.pl/2153773,11,po ... ,item.html
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Poc Vocem
(volviak)
Posty: 3612
Rejestracja: 01 mar 2008, 13:15
Lokalizacja: al. Rzepy pospolitej

Post autor: Poc Vocem » 12 kwie 2010, 19:38

MeWa pisze:akiś "prałat" mówiący o tym, że wypadek mógł się w środę wydarzyć
Szczerze mówiąc (bo i czemu miałbym kłamać?) w pierwszej chwili przyszła mi do głowy podobna myśl, ale po chwili się za to zganiłem. Szczerze nie rozumiem jak można mówić takie rzeczy publicznie i to jeszcze ksiądz...
MeWa pisze:Górski o zagrożeniu dyktaturą, mataczeniu i odpowiedzialności Rosji za drugi Katyń:
Pod ostatnim akapitem wypowiedzi p. Górskiego mógłbym się podpisać (inna rzecz, że tylko pod nim) bez wahania. Obecnie cała władza w większości instytucji skupi się w rękach jednej partii, a to w systemie takim jak nasz dobre nie jest. Prezesem NBP-u zostanie pewnie ktoś ze środowiska Platformy (nos podpowiada mi J. K. Bieleckiego, jak również, że to niedobrze), o IPN-ie nie wspominając. Do tego jeśli prezydentem zostanie p. Komorowski (który jest moim zdaniem najlepszym kandydatem jakiego PO mogłaby wyznaczyć, a co gorsza wielkiej konkurencji miał nie będzie) Platforma będzie mogła zrobić wszystko. Szczęście przynajmniej, że Platforma nie ma tych 75%(czy tam 66, nie pamiętam ile było do przepuszczenia przez Sejm zmian Konstytucji) w Sejmie, bo wtedy przeforsowaliby niemal każdy bzdet.
In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14787
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 12 kwie 2010, 19:42

Volviak, ale ma koalicję z PSLem... Natomiast zmiana Konstytucji będzie niezbędna, zwłaszcza, że powinniśmy w przewidywalnej przyszłości przyjąć €...
volviak pisze:Szczerze nie rozumiem jak można mówić takie rzeczy publicznie i to jeszcze ksiądz...
Mnie to już nie dziwi... Choć jeszcze bardziej mnie uderzyło to na końcu: "Dlaczego ciągle musimy żyć z goryczą reprezentowania nas przez ludzi którzy nie klękają na podniesienie, bo są agnostykami i dlatego nie podchodzą do stołu uczty?"
S3 | S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

ODPOWIEDZ