Promocja Strategii transportowej Warszawy

Moderatorzy: Poc Vocem, Dantte

Awatar użytkownika
kulikowski
Posty: 894
Rejestracja: 29 sie 2007, 9:39
Lokalizacja: Rakowiec

Post autor: kulikowski » 24 cze 2010, 15:28

Promocja Strategii Transportowej Warszawy ul. Traugutta róg Krakowskiego Przedmieścia:

http://um.warszawa.pl/v_syrenka/new/?dz ... 2756&kat=3
Urząd Miasta Stołecznego Warszawy pisze:Otwarcie wystawy „Strategia transportowa Warszawy”

Od wtorku, 22 czerwca, w galerii plenerowej na ulicy Traugutta przy Krakowskim Przedmieściu, można oglądać wystawę przedstawiającą „Strategię transportową m.st. Warszawy”.

Wystawa podsumowuje to co w systemie transportowym Warszawy zmieniło się w ciągu ostatnich trzech lat i pokazuje kierunki dalszych zmian. Mamy nowy tabor, nowe parkingi Parkuj i jedź, uprzywilejowanie komunikacji miejskiej, węzły drogowe i komunikacyjne. Budowana jest trasa mostowa, trwają ostatnie przygotowania do budowy drugiej linii metra, modernizujemy trasy tramwajowe i ulic. - powiedziała otwierając wystawę Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. – To nie jest proces zakończony. System transportowy wielkich metropolii powinien się ciągle zmieniać wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców.

Plenerowa ekspozycja, składająca się z prawie 40 plansz, pokazuje najważniejsze zagadnienia rozwoju stołecznego transportu. Znajdziemy tam informacje nie tylko o budowie II linii metra czy mostu Północnego, ale także o tym jak może rozwijać się sieć ścieżek rowerowych czy komunikacji szynowej. Całość jest ilustrowana wizualizacjami, planami i zdjęciami a wystawie towarzyszą prezentacje multimedialne.

Mieszkańcy, którzy zechcą zapoznać się z problematyką warszawskiego transportu mogą też sfotografować się „w obrazie” znanego artysty. W ramach wystawy na Krakowskim Przedmieściu stanęła specjalnie wycięta plansza, przygotowana na podstawie akwareli Edwarda Dwurnika „Autobus”.

Na otwarciu nie zabrakło też atrakcji dla najmłodszych - na ul. Traugutta, bezpośrednio za wystawą, powstało „miasteczko komunikacyjne” z ulicami, skrzyżowaniami, rondami – po którym dzieci mogą jeździć samochodzikami, wykorzystywanymi przy europejskim projekcie „Mobile bambini”. Miasteczko czeka na maluchów codziennie – w tygodniu od godz. 14.00 do 18.00, a w weekend już od 11.00 do 18.00.

Ekspozycja prezentowana będzie do 14 lipca. Potem wystawa zagości w poszczególnych dzielnicach stolicy.
źródło: Urząd m. st. Warszawy

IMO to wygląda na kolejną kiełbasę wyborczą - promocja (foldery, ulotki i darmowe krówki z logo TW) 400 m od Pałacu Prezydenckiego na 12 dni przed II turą wyborów prezydenckich.

Awatar użytkownika
chester
Posty: 3937
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:07
Lokalizacja: Natolin

Post autor: chester » 24 cze 2010, 15:38

Kurna, chłopie, zawsze, wszystko, wszędzie będzie kojarzyć się z paskudnym PO i przepięknym PiS? Believe me, to już zaczyna być męczące....
Dlaczego pieprzone pierożki są dobre, a pieprzone życie już nie? (B. Schaeffer)
Historia uczy jednego - nigdy nikogo niczego nie nauczyła.

Awatar użytkownika
JKTpl
Posty: 3493
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:40
Kontakt:

Post autor: JKTpl » 24 cze 2010, 15:53

Ciekawi mnie w takim razie wizja okresu przedwyborczego autorstwa kolegi Kulikowskiego. Wszyscy do bunkrów i ani słowa?

Swoją drogą, przez pisanie ile metrów od Pałacu Prezydenckiego rzecz się działa, powodujesz śmiech czytających.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 25 cze 2010, 8:52

Nie da się jednak ukryć, że ta cała "wystawa" to szczyt hipokryzji. Myślenie obecnych władz o zbiorkomie kończy się na buspasach i dwukrotnie przepłaconym ogryzku linii centralnej w najgłupszym możliwym systemie.

Tymczasem, decyzje szeregowych (a i kierowniczych) urzędników są wciąż antykomunikacyjne, antyspołeczne a w niektórych przypadkach wręcz prosamochodowe. Sposób prowadzenia tych nielicznych inwestycji, które nie są kubłem z farbą a mimo to są realizowane, prowadzony na kurs kolizyjny z mieszkańcami i z łatwym odpuszczaniem istotnych elementów projektu, budzi najgłębsze obawy.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

ODPOWIEDZ