Druga linia metra - dalsze plany rozbudowy

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 24 lip 2010, 12:14

Pagan pisze:Ostatnio popatrzyłem na rysunki z przebiegiem drugiej linii metra i zauważyłem pewną rzecz, która nasuwa mi pytanie. Gdzie dokładnie może znajdować się Stacja Wolska? Na różnych grafikach raz jest bliżej ul. Karolkowej, a na innych bliżej Okopowej. Chyba, że wejścia do tejże Stacji będą wzdłuż ulicy Wolskiej? :-k

Czy ktoś z Was się orientuje i pomoże mi rozwikłać tą zagadkę? ;-)
Stacja została przesunięta z rejonu ul. Młynarskiej w rejon ul. Płockiej - podjęcie decyzji trochę trwało, stąd też rozbieżne mapki.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Pagan
Posty: 357
Rejestracja: 31 maja 2010, 22:39
Lokalizacja: Bródno

Post autor: Pagan » 29 lip 2010, 9:47

MeWa pisze:
Pagan pisze:Ostatnio popatrzyłem na rysunki z przebiegiem drugiej linii metra i zauważyłem pewną rzecz, która nasuwa mi pytanie. Gdzie dokładnie może znajdować się Stacja Wolska? Na różnych grafikach raz jest bliżej ul. Karolkowej, a na innych bliżej Okopowej. Chyba, że wejścia do tejże Stacji będą wzdłuż ulicy Wolskiej? :-k

Czy ktoś z Was się orientuje i pomoże mi rozwikłać tą zagadkę? ;-)
Stacja została przesunięta z rejonu ul. Młynarskiej w rejon ul. Płockiej - podjęcie decyzji trochę trwało, stąd też rozbieżne mapki.
Ok, dziękuję za informację :)
Nie orientuję się zbytnio jak wygląda układ komunikacyjny bliżej Płockiej, ale chyba najrozsądniej byłoby dać stację na rogu Okopowej z Solidarności, ze względu na dogodne przesiadki w różne rejony miasta. Choć może się mylę ;-)
.: !Perkunu Yra Dang! :.
Obrazek

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8424
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 29 lip 2010, 10:18

Pagan pisze:Choć może się mylę ;-)
Przed wypowiedzeniem się nt. zachodniego odcinka II linii metra wypadałoby dowiedzieć się nieco o jego centralnej części - np. o lokalizacji stacji metra RONDO DASZYŃSKIEGO.

Awatar użytkownika
Bernard
(MANiak3333)
Posty: 10808
Rejestracja: 09 sie 2006, 21:15
Lokalizacja: Legionowo/Rembertów

Post autor: Bernard » 23 sie 2010, 22:46

102,105,109,115,157,183,500,514,N21,N24,N63,N71,723,731,736,L-9,L10,L11,S2,S3,S9,RL,R2,R9

Awatar użytkownika
JotPeCet
Posty: 2527
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:07
Lokalizacja: WPT Ochota

Post autor: JotPeCet » 25 sie 2010, 6:57

Podobno obecne STP nie jest w stanie obsługiwać przyjąć wagonów z dwóch odcinków II linii metra.
A STP drugiej linii będzie na Chrzanowie czyli przy zachodnim odcinku.

P.S. Kiedyś planowana była druga STP dla II linii przy... Świderskiej - oczywiście przy innym jej przebiegu.
Polityka złym doradcą w pracy!

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 25 sie 2010, 7:09

Szkoda, że ćwierć wieku nikogo niczego nie nauczyło.

No, ale Polak jak przed szkodą, tak po szkodzie głupi.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 25 sie 2010, 14:15

To znaczy? Chyba nie łapię? :)
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 25 sie 2010, 15:31

Od kilkunastu lat ludzie sami siebie bajerują wizją szybkiej rozbudowy sieci metra, która już za rok, dwa, pięć nastąpi i rozwiąże wszystkie problemy komunikacyjne miasta. Tymczasem jeśli się przyjrzeć średniorocznemu tempu budowy to specjalnie ono nie przyspieszyło i wciąż wynosi koło kilometra rocznie. Biorąc pod uwagę prawie wyczerpane możliwości finansowe miasta to jedyne, na co można liczyć, to odcinek na Jelonki wraz z STP w perspektywie budżetowej UE 2014-2020. I to pod warunkiem, że się inne metropolie nie zbuntują. W tym kontekście dywagacje, gdzie puścić dalej metro są tylko wygodnym odsuwaniem w czasie rozwiązania realnych problemów, które można by dużo szybciej i wcześniej chociaż częściowo rozwiązać.

Koronnym przykładem jest metro na Targówek, który ma małe szanse powstać przed 2025 rokiem (chociaż oczywiście zawsze jest szansa na decyzję polityczną). O tramwaju na Nowostalowej mówiło się jeszcze w połowie lat 90 i miała to być trasa realizowana po trasie na Nowe Bemowo. Jednak po przetrasowaniu metra w ten korytarz sprawa zdechła, bo "zaraz będzie metro" - mimo, że do 2025 roku zamortyzowałby się on dwa razy, a kosztowałby akurat tyle, co bezsensowne poszerzanie Wołoskiej.

I to jest właśnie to clou - brak realizmu. A jak czytam chore rojenia o przedłużaniu metra z Mor (gdzie dojedzie najwcześniej za 6 czy 10 lat) na Niedźwiadek czy Skorosze, co kosztowałoby tyle, co budowa od zera infrastrukutury SKM od Grodziska do Rembertowa, to się po prostu płakać chce.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 25 sie 2010, 15:39

Tylko co z tego, skoro Tramwaje nie umieją tego wykorzystać.
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36661
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 25 sie 2010, 17:59

Tm pisze:Tylko co z tego, skoro Tramwaje nie umieją tego wykorzystać.
W jaki sposób Tramwaje miałyby wykorzystać to, że kasa idzie na co innego? :>
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 25 sie 2010, 18:46

Cała rzecz w podejściu "byłoby świetnie, tramwaje jeździłyby tu, tu i tam, ale przyszło złe metro i zabrało pieniądze". Bo metro ma siłę przebicia, metro daje duży efekt, metro potrafi zdobywać pieniądze.
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 25 sie 2010, 18:54

Jeśli sądzisz, że to jest wyłącznie kwestia pojedynku dwóch spółek komunikacyjnych to znaczy, że nie masz bladego pojęcia, o czym mówisz.

To, że metro dostało pieniądze unijne, nie miało dokładnie żadnego związku z jakąkolwiek działalnością MW sp. z o.o.. Prędzej Biura Funduszy Europejskich, a tak naprawdę - wyłącznie decyzji politycznej.

Zresztą wszystkie pozostałe projekty też są z listy politycznej w działaniu 7.3, ostatnie konkursy były za czasów ZPORR ( i je tramwaje wygrywały).
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36661
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 25 sie 2010, 18:59

Karos z Lejkiem na pięści? 25-go każdego miesiąca - i na podstawie wyniku podział kasy na następny miesiąc? :D

Oj, Tm-ie. Oj.


NMPSOZ
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 25 sie 2010, 19:04

Bastian pisze:Oj, Tm-ie. Oj.
Co?
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36661
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 25 sie 2010, 19:05

No, oczekiwałbym od ciebie lepszej merytoryki... (-o<
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

ODPOWIEDZ