120Na SWING

Moderatorzy: JacekM, Dantte

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 02 paź 2010, 0:44

Bastian pisze:Odpowiem pytaniem: czy tabor metra z pierwszej i drugiej linii metra będzie można zamieniać?
pytanie nie jest dobre, bo sytuacja nie jest w pełni porównywalna. W przypadku sieci metra często dąży się do segregacji taboru.

A z UM nie można się dogadać, tak jak można było się dogadać w sprawie kursowania PES na 36 i SWING-ów na 9?
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36671
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 02 paź 2010, 1:13

MeWa pisze:A z UM nie można się dogadać, tak jak można było się dogadać w sprawie kursowania PES na 36 i SWING-ów na 9?
W obydwu przypadkach była to sytuacja tymczasowa.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 02 paź 2010, 9:26

Urząd Marszałkowski nie ma tutaj nic do rzeczy i nie miał nic do rzeczy przy Alejach Jerozolimskich.

Oczywiste jest, że jeśli pojazd został zakupiony w ramach konkretnego projektu, to powinien służyć, zgodnie z założeniami projektu, do obsługi tego projektu. Przecież przy pewnych konkretnych założeniach przeprowadzono studium wykonalności, w tym analizę kosztów i korzyści. Jeśli się okaże np., że z jakiegoś powodu któryś projekt źle działa, to zaraz odbędzie się badanie, czy wszystkie jego składniki są wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem.

Oczywiście, przez przypadek czy też nietypowy zbieg okoliczności zakupiono naraz tabor do 5 projektów i ten tabor jest w dużej mierze kompatybilny. Ale to nie zmienia faktu, że poszczególne wagony zostały zakupione w ramach poszczególnych zadań, gdzieś tam w szufladkach eurokracji zapisanych. I jak się z tych szufladek kasę bierze, to się zasad przestrzega. Można oczywiście rozszerzać ich interpretację (np. "linie chociaż troszkę zahaczające o zmodernizowany korytarz" albo "linie wjeżdżające na TMP z różnych stron" zamiast "linia 26 relacji Os. Górczewska - Wiatraczna" i "linia 5 relacji Winnica - Młociny"), ale zignorować zupełnie ich nie można.

[ Dodano: |2 Paź 2010|, 2010 09:29 ]
Adam G. pisze: 186 wozów, proporcja przetargowa zachowana (nie znam konkretnych liczb, ale załóżmy że np. 60 wozów na Młociny - Winnica + Wileński - Żerań, 30 wozów na JPII itd.), lecz DOWOLNOŚĆ w wysyłaniu ich na linie. Np. raz 3121 mógłby sobie pojechać na Bródno, innym razem na Żoliborz.
Ale po co? Skoro zajezdnie nauczyły się wysyłać niskie podłogi, solówki, wagony z sip (ahem), to nauczą się i konkretnych projektów. Teraz jest era komputera, wystarczy w bazie zakodować który projekt oznacza które linie i dyspozytor się nie pomyli. Zwłaszcza, że zapas na każdej puli będzie spory - projekt Bródno + Tarchomin ma 60 wozów, a obejmuje zadania na liniach tarchomińskich, ew. 17, oraz 1, 3, 4 i 25. Samo 1 i 17 by go wyczerpały.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3596
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 02 paź 2010, 10:19

A ile lat będzie przestrzeganie tych zasad? Mam na myśli okres wynikający z umowy z UE
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27433
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 02 paź 2010, 10:28

Glonojad pisze: Ale po co? Skoro zajezdnie nauczyły się wysyłać niskie podłogi, solówki, wagony z sip (ahem),
Od tygodnia Żoliborz raczy mnie wyrobem masarskim na powrocie z pracy :<
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 02 paź 2010, 10:41

fik pisze:
Glonojad pisze: Ale po co? Skoro zajezdnie nauczyły się wysyłać niskie podłogi, solówki, wagony z sip (ahem),
Od tygodnia Żoliborz raczy mnie wyrobem masarskim na powrocie z pracy :<
To napisz skargę, może Ciebie potraktują poważnie.

[ Dodano: |2 Paź 2010|, 2010 10:42 ]
rufio198 pisze:A ile lat będzie przestrzeganie tych zasad? Mam na myśli okres wynikający z umowy z UE
5 lat od początku roku następującego po zakończeniu realizacji projektu (IIRC).
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36671
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 02 paź 2010, 10:43

fik pisze:Od tygodnia Żoliborz raczy mnie wyrobem masarskim na powrocie z pracy :<
Coś mi się obiło, że na którymś dodatku na 35 regularnie (co nie znaczy, że "legalnie") jeżdżą parówki :-k
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Ryży
Posty: 965
Rejestracja: 22 sty 2006, 17:01
Lokalizacja: 9-tka

Post autor: Ryży » 02 paź 2010, 11:39

Bastian pisze:
Ryży pisze:Skoro każdy swing jest przypisany do danej linii to kiedy nastąpi wpisanie ich w rozkłady np. na 4?
Są przypisane do projektów, nie do linii. Na przykład "bródnowskie" mogą jeździć na 1 i 4, mogłyby np. na 3 i 25, a nie mogłyby na 18 i 33.
Aha, no dobra. A czy jest gdzieś dostępna lista wszystkich numerków swingów z przypisaniem do konkretnych projektów?

ashir
Posty: 27743
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 02 paź 2010, 13:00

Ryży pisze:
Bastian pisze: Są przypisane do projektów, nie do linii. Na przykład "bródnowskie" mogą jeździć na 1 i 4, mogłyby np. na 3 i 25, a nie mogłyby na 18 i 33.
Aha, no dobra. A czy jest gdzieś dostępna lista wszystkich numerków swingów z przypisaniem do konkretnych projektów?
Ja nigdzie nie widziałem, ale możesz się spytać o konkretny numer Bastiana. Powinien wiedzieć. :> Np. na R-1 trafi jako pierwszy 3137.

Ferest
Posty: 43
Rejestracja: 28 lip 2010, 10:22
Lokalizacja: Raszyn

Post autor: Ferest » 02 paź 2010, 20:30

Bastian pisze:
fik pisze:Od tygodnia Żoliborz raczy mnie wyrobem masarskim na powrocie z pracy :<
Coś mi się obiło, że na którymś dodatku na 35 regularnie (co nie znaczy, że "legalnie") jeżdżą parówki :-k
Raczej na całce, bo o której porze bym z/na Okęcie nie podróżował to widzę Parówkę na 35, czyli jest wesoło. :dance:

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 02 paź 2010, 20:48

Ryży pisze:
Bastian pisze: Są przypisane do projektów, nie do linii. Na przykład "bródnowskie" mogą jeździć na 1 i 4, mogłyby np. na 3 i 25, a nie mogłyby na 18 i 33.
Aha, no dobra. A czy jest gdzieś dostępna lista wszystkich numerków swingów z przypisaniem do konkretnych projektów?
Jest dostępna, ale to materiał wewnętrzny TW, może się zmienić i o ile wiem obejmuje "tylko" 33 wagony planowane na dostawę w tym roku.

Jest też, na podobnych zasadach, materiał, ile która zajezdnia z którego projektu i w którym roku dostanie.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

beni
Posty: 2741
Rejestracja: 16 kwie 2006, 14:53

Post autor: beni » 04 paź 2010, 9:20

Glonojadku miałeś racje 3126 ex Berlin a przyszły 3127 dotrze w tym tygodniu.
Czas ewakuacji, lub nowy etap zwał jak zwał czy lepiej czas pokaże...
2004.09 - 2009.03 - MZA
2010.01 - 2012.05 - bus driver
2013.04 - 2023.12 - TW
2024.05 - xxxx - Carris Lizbona

Até a próxima.

Awatar użytkownika
piotram
Posty: 2849
Rejestracja: 27 lut 2006, 19:42
Lokalizacja: W-wa Kercelak

Post autor: piotram » 04 paź 2010, 9:31

Bastian pisze:tegoroczne mokotowskie (prócz już wypisanych będą jeszcze dwa) to pula północno-wschodnia.
To w takim razie 17 pod co podlega? Tarchomin nie, bo jeszcze nie zbudowany, N-S zdaje się wypadł?

[ Dodano: |4 Paź 2010|, 2010 09:35 ]
Bastian pisze: Coś mi się obiło, że na którymś dodatku na 35 regularnie (co nie znaczy, że "legalnie") jeżdżą parówki :-k
One w ogóle jeżdżą tam teraz "regularnie", podobnie na 1. W piątek widziałem dwie parówkowe 35 pod rząd nawet :)

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36671
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 04 paź 2010, 9:57

piotram pisze:To w takim razie 17 pod co podlega? Tarchomin nie, bo jeszcze nie zbudowany
To co, że nie zbudowany, projekt już działa.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Dantte
Posty: 3480
Rejestracja: 09 sie 2006, 15:00
Lokalizacja: 8052

Post autor: Dantte » 04 paź 2010, 10:26

piotram pisze:
Bastian pisze: Coś mi się obiło, że na którymś dodatku na 35 regularnie (co nie znaczy, że "legalnie") jeżdżą parówki :-k
One w ogóle jeżdżą tam teraz "regularnie", podobnie na 1. W piątek widziałem dwie parówkowe 35 pod rząd nawet :)
Niech ten Żoliborz coś trafi. Oprócz tego że te ich 105 wyglądają jak po wojnie, to jeszcze dają 13N...
Ostatnio Pesa 3116 zrobiła ładny koreczek na Bródnie. Stała po 2 minuty na każdym przystanku ( była przed 8 na Toruńskiej ), co oznacza, że na Rondzie Żaba zameldowała się ok. 8:25. Nie muszę chyba wyjaśniać ile potem składów jechało naraz...
wszystkie linie metra na bialoleke!
2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 17

ODPOWIEDZ