KM w Ząbkach

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Pawel_
Sierściuch
Posty: 8295
Rejestracja: 01 maja 2007, 18:08
Lokalizacja: Zagłębie Szklane :-)

Post autor: Pawel_ » 29 paź 2010, 9:41

alojz pisze:Grodzia nie byłbym taki pewien, w przetargu na pewno zawalczy Tandem.
I PKS Ostrołęka... :P

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36655
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 29 paź 2010, 9:53

tomkrt pisze:Metroprojekt całkiem zgrabnie wkomponował przystanki przy półnoncym wlocie tunelu.
A będzie zejście z peronu do tunelu?
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26840
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 29 paź 2010, 10:31

kulikowski pisze:zamiast kiełbaski wyborczej jest kaszan(k)a
Uważaj, bo swoich opluwasz. R. Perkowski jest z PiS. Wierszóweczki (postóweczki?) nie będzie...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
JotPeCet
Posty: 2527
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:07
Lokalizacja: WPT Ochota

Post autor: JotPeCet » 30 paź 2010, 20:43

tomkrt pisze:Potiwerdzam lokalizację przystanków, sam w tej sprawie interweniowałem swego czasu u burmistrza Perkowskiego. Przystanków w tunelu nie dało się już zrobić - projekt był na zbyt zaawansowanym etapie aby przestawiać szczelinówki i rozsuwać linie rozgraniczające inwestycji na terenie PKP. Ale Metroprojekt całkiem zgrabnie wkomponował przystanki przy półnoncym wlocie tunelu.
W pierwotnej wersji rzeczywiście były 400 - 500 m od stacji.
Normalnie nie mogę oderwać wbitej dolnej szczęki od podłogi...
Widziałem kiedyś, chyba na stronie UM, projekt tunelu o którym mówię. Widać całe szczęście UM Ząbki ma jednak trochę więcej wyobraźni i chęci niż ZMID (Międzylesie).
I nawet jakoś można było się z PLK dogadać, a podobno to niemożliwe (ZMID - Międzylesie).
Polityka złym doradcą w pracy!

alojz
Posty: 2662
Rejestracja: 25 wrz 2010, 22:34

Post autor: alojz » 06 lis 2010, 17:50

Burmistrz na swojej prywatnej stronie pisze:Rok 2011 w Ząbkach rokiem komunikacji
Rok 2011 rokiem komunikacji. Podatek od mieszkańców, którzy zameldują się w przyszłym roku w całości przeznaczymy na rozwój komunikacji zbiorowej. Już w lutym uruchomimy nowy autobus, jakiego jeszcze w Ząbkach nie było.

Przygotowywana przez nas linia autobusowa połączyłaby najważniejsze punkty w Ząbkach: szkoły, urząd miasta, przychodnie, MOSIR, budowany basen, duże osiedla wielorodzinne, skomunikowałaby ze stacją PKP, centrum handlowym M1 (możliwość przesiadki w wiele innych autobusów), przecięłaby autobusy 199, 145 oraz inne, skomunikuje kościoły i wiele innych obiektów użyteczności publicznej. Trasa nie będzie pokrywała się z linią 199, będzie jej uzupełnieniem i pozwoli na obsłużenie większej części miasta. Byłaby całkowicie darmowa dla Mieszkańców Miasta Ząbki, zwłaszcza dla dzieci, młodzieży szkolnej i osób starszych.
http://www.youtube.com/watch?v=zdIuQlgs_EQ

tomkrt
Posty: 189
Rejestracja: 23 gru 2006, 12:12

Post autor: tomkrt » 13 lis 2010, 0:52

JotPeCet pisze: Normalnie nie mogę oderwać wbitej dolnej szczęki od podłogi...
Widziałem kiedyś, chyba na stronie UM, projekt tunelu o którym mówię. Widać całe szczęście UM Ząbki ma jednak trochę więcej wyobraźni i chęci niż ZMID (Międzylesie).
I nawet jakoś można było się z PLK dogadać, a podobno to niemożliwe (ZMID - Międzylesie).
Miałem okazję rozmawiać z projektantem tunelu w Międzylesiu, chcieli zrobić tam przystanki, ale kolej powiedziała stanowcze NIE dla wypuszczania ludzi w międzytorzu.
W tedy jeszcze nie wiedzieli (znaczy się kolej nie wiedziała i teraz nadal do końca nie wiedzą) ja będzie modernizowana linia Otwocka. Ciągle bredzą coś o nowych torach i 160-200 km/h, dlatego sprzeciwili się przystankom w tunelu.

A co do tunelu w Ząbkach, to w podforum o infrastrukturze dorzuciłem ciekawego newsa w tym temacie w stosownym wątku. Można też coś sobie pooglądać.

Awatar użytkownika
JotPeCet
Posty: 2527
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:07
Lokalizacja: WPT Ochota

Post autor: JotPeCet » 15 lis 2010, 9:29

tomkrt pisze:Miałem okazję rozmawiać z projektantem tunelu w Międzylesiu, chcieli zrobić tam przystanki, ale kolej powiedziała stanowcze NIE dla wypuszczania ludzi w międzytorzu.
Widziałem to pismo. PKP PLK w związku z zapytaniem dotyczącym przebudowy Żagańskiej - Zwoleńskiej odpowiedzieli że... nie jest jeszcze im znany projekt przebudowy stacji Wawer.
ZMID nie przejął się tym że dostali odpowiedź nie na temat.
Polityka złym doradcą w pracy!

tomkrt
Posty: 189
Rejestracja: 23 gru 2006, 12:12

Post autor: tomkrt » 15 lis 2010, 20:53

JotPeCet pisze:Widziałem to pismo. PKP PLK w związku z zapytaniem dotyczącym przebudowy Żagańskiej - Zwoleńskiej odpowiedzieli że... nie jest jeszcze im znany projekt przebudowy stacji Wawer.
ZMID nie przejął się tym że dostali odpowiedź nie na temat.
Generalnie, PKP PLK w Warszawie nie uzgadnia żadnych projektów drogowych, czym dosyć skutecznie paraliżuje prace projektowe.
Np. gdy projektanci przebudowy węzła Żaba wystąpili pod koniec 2009 r. o informację na temat lokalizacji i parametrów przyszłego przystanku kolejowego przy węźle dostali odpowiedź - "Odpowiedzi udzielimy w połowie 2011 r. w tej chwili opracowujemy studium rozwoju Warszawskiego Węzła Kolejowego".
Projektanci zrobili kwaśną minę, bo rok wcześniej muszą oddać projekt i rysują rozwiązania tak jakby tam przystanku kolejowego w ogóle być nie miało.

Ząbki są w tym szczęśliwym położeniu, że żadnych rewolucji się tutaj nie planuje.
Żadnych 160 km/h, dobudowy 3-4 torów, czy peronów krawędziowych tutaj nie będzie więc uzgodnienia przebiegają względnie sprawnie.

Awatar użytkownika
Pawel_
Sierściuch
Posty: 8295
Rejestracja: 01 maja 2007, 18:08
Lokalizacja: Zagłębie Szklane :-)

Post autor: Pawel_ » 16 lis 2010, 18:49

W dniu dzisiejszym 199 - planowo o 5.26 na 'Wyspiańskiego' - podjechał z 12-minutowym opóźnieniem. Rozumiem, że to przez korki... :D

bartoni722
Posty: 12141
Rejestracja: 20 mar 2009, 19:40
Lokalizacja: Z najlepszej dzielnicy Warszawy-czyli Uuk

Post autor: bartoni722 » 16 lis 2010, 18:54

Jeśli to była brygada Grodziska to może to wiele wyjaśnić :]
I już nie stały pasażer świetnej linii 527. :(

alojz
Posty: 2662
Rejestracja: 25 wrz 2010, 22:34

Post autor: alojz » 16 lis 2010, 19:00

Akturat na tej linii z reguły kursują punktualnie.

Awatar użytkownika
Pawel_
Sierściuch
Posty: 8295
Rejestracja: 01 maja 2007, 18:08
Lokalizacja: Zagłębie Szklane :-)

Post autor: Pawel_ » 16 lis 2010, 19:18

bartoni722 pisze:Jeśli to była brygada Grodziska to może to wiele wyjaśnić :]
Grodzisk, Grodzisk.
alojz pisze:Akturat na tej linii z reguły kursują punktualnie.
Z reguły, to ten kurs przyjedzie raz albo minutę przed, albo minutę po, albo duże opóźnienie, albo w ogóle... ;-)

Awatar użytkownika
JotPeCet
Posty: 2527
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:07
Lokalizacja: WPT Ochota

Post autor: JotPeCet » 17 lis 2010, 6:44

Pawel_ pisze:W dniu dzisiejszym 199 - planowo o 5.26 na 'Wyspiańskiego' - podjechał z 12-minutowym opóźnieniem. Rozumiem, że to przez korki... :D
Proponuję napisać skargę, nawet mailowo. Na dysku wszystko jest nagrane...
Polityka złym doradcą w pracy!

Awatar użytkownika
Pawel_
Sierściuch
Posty: 8295
Rejestracja: 01 maja 2007, 18:08
Lokalizacja: Zagłębie Szklane :-)

Post autor: Pawel_ » 17 lis 2010, 15:59

A z dnia dzisiejszego, dość niedawno - 30-40 minut temu. Przystanek Młodzieńcza :arrow: Rembertów AON. Autobus załadowany po brzegi, jakąś wycieczką szkolną. Kierowca, widząć doskonale, iż wejść do autobusu zamierzała kobieta z wózkiem, zamist wyjść i zrobić miejsce na pokładzie dla niej, jak gdyby niby nic... nic nie zrobił (-(

Gdybym to ja był za sterami, co może być możliwe całkiem niedługo, to wyszedłbym i oznajmił: "Albo znajdzie się miejsce dla tej Pani, albo dalej nie jadę..."

Nadmienię również, że i nawet bez tej kobiety z wózkiem, kierowca nie powinien jechać. Stateczność pojazdu była poważnia naruszona, co "wyszło" na skrętach, zakrętach, rondzie w Ząbkach...
JotPeCet pisze:
Pawel_ pisze:W dniu dzisiejszym 199 - planowo o 5.26 na 'Wyspiańskiego' - podjechał z 12-minutowym opóźnieniem. Rozumiem, że to przez korki... :D
Proponuję napisać skargę, nawet mailowo. Na dysku wszystko jest nagrane...
Dzisiaj, o dziwo, był punktualnie... :-"

Lech1986
Posty: 6
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:00

Post autor: Lech1986 » 23 lis 2010, 22:04

A powie mi ktoś jak z początku ulicy Powstańców najszybciej dotrzeć na PKP w Ząbkach? Gdzie jest przystanek linii X najbliższy? I co to za oznaczenie autobusu koło Kauflandu? Wie ktoś też czy ta nowa planowana linia będzie miała jakiś przystanek w pobliżu Kauflandu?
Z góry dzięki.

ODPOWIEDZ