Nowe trasy tramwajowe

Moderator: Wiliam

osa
Posty: 2595
Rejestracja: 23 wrz 2009, 12:04

Post autor: osa » 25 lis 2010, 22:25

Glonojad pisze:Podbijam wątek - dzisiaj było otwarcie ofert na DnB dla Powstańców Śląskich. Najtańsza oferta zmieściła się w cenie planowanej przez TW, a że to przetarg dwustopniowy, to nie bardzo jest na co protestować, tak więc pewnie do końca roku będzie podpisana umowa.
Uff, bo myślałem, że miasto może się rozmyśliło, skoro tej linii tramwajowej zabrakło na wyborczej mapce pani prezydent. Zanim jednak dziś nadeszła ta pomyślna wiadomość o przetargu, wpadła mi w ręce również przedwyborcza gazetka burmistrza Bemowa (to jest dopiero zgroza - bo za nasze), a tam wizualizacja przystanku Bemowo-Ratusz na nowym odcinku. Dlatego dziwię się, że tramwaj wypadł z mapy, chyba że takim poważaniu ekipa ratusza ma tramwaje. Oczywiście najlepsza oferta Grupy ZUE...

Awatar użytkownika
drja
Posty: 730
Rejestracja: 30 lip 2010, 11:57
Lokalizacja: z ciemnego zakamarka

Post autor: drja » 25 lis 2010, 22:48

osa pisze:wpadła mi w ręce również przedwyborcza gazetka burmistrza Bemowa (to jest dopiero zgroza - bo za nasze), a tam wizualizacja przystanku Bemowo-Ratusz na nowym odcinku
Łłło, Panie... któryś numer z rzędu te wizualizacje sprzedawali, żeby się maszynkom do głosowania przed wyrobami utrwaliły jako symbol obecnej wadzy...

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36671
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 25 lis 2010, 23:33

No a dało efekt?
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 26 lis 2010, 6:24

osa pisze:. Dlatego dziwię się, że tramwaj wypadł z mapy, chyba że takim poważaniu ekipa ratusza ma tramwaje.
Bo ma. Osobiście sądzę, że za tej kadencji żadnej nowej trasy się nie rozpocznie, nawet w zakresie projektowym. Czyli Powstańców, pół Tarchomina i dokumentacja na Bemowo - Kasprzaka: to, co jest w umowie z TW.
Chociaż to i tak będzie 3x więcej niż w poprzedniej dekadzie.
Oczywiście najlepsza oferta Grupy ZUE...
Oprócz Powstańców mają też Bydgoszcz do Dworca oraz Kraków do kampusu UJ. Natomiast wiele przetargów im umknęło - oba odcinki TMP robi kto inny u nas, w Częstochowie wyprzedził ich miejscowy Kromiss Bis, w Toruniu też zadanie wziął kto inny.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25428
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 26 lis 2010, 8:00

Glonojad pisze:w Częstochowie wyprzedził ich miejscowy Kromiss Bis,
A to nie jest przypadek żmii wyhodowanej na własnej piersi?
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
humptyangel
Posty: 554
Rejestracja: 14 lip 2007, 18:48
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: humptyangel » 26 lis 2010, 15:37

Zauważcie, jeśli nie wiecie, że liderem konsorcjum jest Tor-Kar-Sson, a ZUE partnerem - nie odwrotnie.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu jego napisania:)
Obrazek
SISKOM - Stowarzyszenie Integracji Stołecznej Komunikacji

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 26 lis 2010, 17:44

pawcio pisze:
Glonojad pisze:w Częstochowie wyprzedził ich miejscowy Kromiss Bis,
A to nie jest przypadek żmii wyhodowanej na własnej piersi?
Myślę, że akurat między tymi firmami wojny nie ma.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25428
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 26 lis 2010, 18:52

Nie mówię, że od razu wojna, ale KB to jednak na zleceniach ZUE wyrósł, nie?
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 26 lis 2010, 19:34

To czasem jest podwykonawstwo, czasem konsorcjum, czasem - konkurencja. Tu na noże (prawie) nikt nie walczy jeszcze.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Ferest
Posty: 43
Rejestracja: 28 lip 2010, 10:22
Lokalizacja: Raszyn

Post autor: Ferest » 26 lis 2010, 23:21

Tak a propo trasy Kasprzaka:arrow: Bemowo to po jakiego rozbierali tory na Kasprzaka jeżeli chcą od nowa budować? ](*,) :-s

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36671
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 26 lis 2010, 23:24

Bardzo dobre pytanie, tylko o pokolenie za późno. Dobrze, że choć Prostą wtedy zostawili :P

(Torowisko kolidowało z budowaną trasą na Prymasa. Cóż, takie były priorytety. A może nadal są...)
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 27 lis 2010, 7:29

Ferest pisze:Tak a propo trasy Kasprzaka:arrow: Bemowo to po jakiego rozbierali tory na Kasprzaka jeżeli chcą od nowa budować? ](*,) :-s
Tory na Kasprzaka nie jest zdjęte, ale po 20 latach nie nadają się do niczego, prócz demontażu i budowy odnowa. Zwłaszcza, że będzie tam mnóstwo pomysłów na buspasy, trawę czy przejazd dla karetek.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36671
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 27 lis 2010, 10:34

Glonojad o 7:29 pisze:Tory na Kasprzaka nie jest zdjęte, ale po 20 latach nie nadają się do niczego, prócz demontażu i budowy odnowa.
Najpierw się wyspać, potem pisać! :P
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 27 lis 2010, 10:35

No przecież chodzi mi o odnowę torowiska :p
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36671
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 27 lis 2010, 10:46

Odnowę torów, które nie jest zdjęte? :P
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

ODPOWIEDZ