KM w Ząbkach

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Pawel_
Sierściuch
Posty: 8295
Rejestracja: 01 maja 2007, 18:08
Lokalizacja: Zagłębie Szklane :-)

Post autor: Pawel_ » 24 lis 2010, 11:16

Lech1986 pisze:A powie mi ktoś jak z początku ulicy Powstańców najszybciej dotrzeć na PKP w Ząbkach?
Którego początku? Od Żołnierskiej czy też od Piłsudskiego? :>
Lech1986 pisze:Gdzie jest przystanek linii X najbliższy?
Chyba przy krzyżówce Powstańców/Maczka...
Lech1986 pisze:I co to za oznaczenie autobusu koło Kauflandu? Wie ktoś też czy ta nowa planowana linia będzie miała jakiś przystanek w pobliżu Kauflandu?
Zatoczka vel. przystanek autobusowy. Na pewno będzie miała tam przystanek jakaś, jakakolwiek linia, która powstanie i będzie przejeżdżała obok Kauflandu...

Lech1986
Posty: 6
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:00

Post autor: Lech1986 » 25 lis 2010, 22:12

Pawel_ pisze:
Lech1986 pisze:A powie mi ktoś jak z początku ulicy Powstańców najszybciej dotrzeć na PKP w Ząbkach?
Którego początku? Od Żołnierskiej czy też od Piłsudskiego? :>
Chodzi o początek od Piłsudskiego:) Tam są początkowe nr:) A z tą nową linią w lutym to realne?

[ Komentarz dodany przez: Bastian: |25 Lis 2010|, 2010 22:27 ]
Korekta cytowania.

Awatar użytkownika
JotPeCet
Posty: 2527
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:07
Lokalizacja: WPT Ochota

Post autor: JotPeCet » 26 lis 2010, 7:30

Tiaaa... Za cztery lata przed wyborami. :neutral:
Polityka złym doradcą w pracy!

tomkrt
Posty: 189
Rejestracja: 23 gru 2006, 12:12

Post autor: tomkrt » 28 lis 2010, 2:09

Lech1986 pisze: A z tą nową linią w lutym to realne?
Jak zima będzie ciężka to luty nie będzie realny, trasa tej nowej linii jeszcze się buduje.

Lech1986
Posty: 6
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:00

Post autor: Lech1986 » 28 lis 2010, 18:12

Dziwne to. Jak niby ludzie z Powstańców (od Piłsudskiego) mają się dostać na dworzec PKP. Śmieszne jest to, że z tak dużego "skupiska" ludności nie ma bezpośredniego połączenia ze stacją. Tylko trzeba maszerować ok kilometra na Szwoleżerów...

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 28 lis 2010, 18:58

Lech1986 pisze:Dziwne to. Jak niby ludzie z Powstańców (od Piłsudskiego) mają się dostać na dworzec PKP. Śmieszne jest to, że z tak dużego "skupiska" ludności nie ma bezpośredniego połączenia ze stacją. Tylko trzeba maszerować ok kilometra na Szwoleżerów...
Linia X

Awatar użytkownika
Pawel_
Sierściuch
Posty: 8295
Rejestracja: 01 maja 2007, 18:08
Lokalizacja: Zagłębie Szklane :-)

Post autor: Pawel_ » 29 lis 2010, 14:53

SławekM pisze:
Lech1986 pisze:Dziwne to. Jak niby ludzie z Powstańców (od Piłsudskiego) mają się dostać na dworzec PKP. Śmieszne jest to, że z tak dużego "skupiska" ludności nie ma bezpośredniego połączenia ze stacją. Tylko trzeba maszerować ok kilometra na Szwoleżerów...
Linia X
Nie było żadnej linii autobusowej to ludzie sobie jakoś radzili... A teraz? Pff, jacy wygodni...

Awatar użytkownika
29 Ikarusów
Posty: 182
Rejestracja: 02 paź 2010, 12:18
Lokalizacja: inąd

Post autor: 29 Ikarusów » 29 lis 2010, 21:13

tomkrt pisze:
Lech1986 pisze: A z tą nową linią w lutym to realne?
Jak zima będzie ciężka to luty nie będzie realny, trasa tej nowej linii jeszcze się buduje.
ROTFL! :rotfl2: Genialne wręcz!! To teraz taki numer wycinacie ludziom? (Piszę w 2 os. liczby mnogiej, bo często pisze Pan, że współpracuje z tym WSPANIAŁYM burmistrzem).
Miała być przedłużona linia 170, potem zdegradowana (w sensie droższych biletów) do 770. Ale ponoć negocjacje nie wyszły... Ale wszak wybory były, więc trzeba było strzelić kolejną obietnicę... Gimbus, market-bus, emeryto-bus (jak można było wyczytać na PR-stronie Perkowskiego) i wreszcie miejski bus w jednym - miał być w lutym, nieprawdaż? Bo przetarg wygasa na X-a (?)
A tu proszę. Ciężka zima jest przeszkodą ? A może w ogóle zima #-o Trasa się buduje? Jasny gwint! Czyli na papierze się buduje? Czy zaplanowano ją tam, gdzie przewidziane są remonty, żeby nie powstała. I żeby mieć kolejną wymówkę do niespełnionej obietnicy wyborczej.
Oj, coś czuję, że w końcu skończy się to w NIK-u i/lub w prokuraturze.
SKANDAL!!!

Lech1986
Posty: 6
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:00

Post autor: Lech1986 » 30 lis 2010, 20:46

Pawel_ pisze:
SławekM pisze: Linia X
Nie było żadnej linii autobusowej to ludzie sobie jakoś radzili... A teraz? Pff, jacy wygodni...
Kiedyś nie było samochodów, internetu, czy komórek? Czy zaliczasz się do tych wygodnych, którzy choć jedną z tych rzeczy posiadają?
W dzisiejszych czasach chyba jedną z najważniejszych rzeczy jest czas, więc chyba nic dziwnego, że ludzie oczekują już chyba nawet nie wygody a pewnego standardu (szczególnie płacąc nie małe pieniądze za mieszkania, podatki itp). Tym bardziej, że Ząbki reklamują się tak cudownym połączeniem z Warszawą. I w końcu chyba nic dziwnego, że zamiast szorować 15 minut na przystanek wolałbym wsiąść w autobus i przejechać tą trasę w 5 minut. Szczególnie zimą....

Pozdrawiam.

tomkrt
Posty: 189
Rejestracja: 23 gru 2006, 12:12

Post autor: tomkrt » 01 gru 2010, 2:29

29 Ikarusów pisze:
tomkrt pisze: Jak zima będzie ciężka to luty nie będzie realny, trasa tej nowej linii jeszcze się buduje.
ROTFL! :rotfl2: Genialne wręcz!! To teraz taki numer wycinacie ludziom? (Piszę w 2 os. liczby mnogiej, bo często pisze Pan, że współpracuje z tym WSPANIAŁYM burmistrzem).
Miała być przedłużona linia 170, potem zdegradowana (w sensie droższych biletów) do 770. Ale ponoć negocjacje nie wyszły... Ale wszak wybory były, więc trzeba było strzelić kolejną obietnicę... Gimbus, market-bus, emeryto-bus (jak można było wyczytać na PR-stronie Perkowskiego) i wreszcie miejski bus w jednym - miał być w lutym, nieprawdaż? Bo przetarg wygasa na X-a (?)
A tu proszę. Ciężka zima jest przeszkodą ? A może w ogóle zima #-o Trasa się buduje? Jasny gwint! Czyli na papierze się buduje? Czy zaplanowano ją tam, gdzie przewidziane są remonty, żeby nie powstała. I żeby mieć kolejną wymówkę do niespełnionej obietnicy wyborczej.
Oj, coś czuję, że w końcu skończy się to w NIK-u i/lub w prokuraturze.
SKANDAL!!!
No to sobie wylałeś wszelkie frustracje, tylko pod złym adresem.
A gdzie ja napisałem, że jestem związany z urzędem w Ząbkach ?
To że znam burmistrza, i czasem podsyłam mu pewne uwagi do jego działań i projektów oraz dziele się z nim moimi pomysłami nie czyni mnie odpowiedzialnym za całokształt, który akurat taki najgorszy nie jest. Mam też od czasu do czasu okazję podpytać Perkowskiego o różne sprawy.

Wyraziłem swoją opinię, że w lutym nowa linia w po projektowanej trasie nie ruszy z przyczyn oczywistych tej trasy w całości jeszcze nie będzie.
Jak to zostanie rozwiązane, nie wiem.
Możliwości jest kilka np. przedłużenie umowy z PKS grodzisk na X-a, w ramach zamówienia dodatkowego w zakresie dopuszczalnym przez PZP.
uruchomienie nowej linii po trasie zbliżonej do X-a.

Wiem tylko tyle, że przetarg na nowy autobus jest w przygotowaniu, i ma być ogłoszony na początku grudnia. Niewiadomą jest czy będą chętni do obsługi tej linii na takich warunkach i ile sobie zażyczą. Rozwiązanie jest troche podobne do L-ek ale jednak ryzyko oferenta jest większe.

Co do inwestycji drogowych w ciągu planowanej trasy, terminy kontraktowe są na 15 grudnia, potrzeba ok 1-2 tygodni z temperaturami plusowymi aby prace zakończyć, na razie nadzór wstrzymał prace z powodu ujemnych temperatur. Więc nie jest wykluczone, że Gajowa i Sosnowa będą skończone do lutego jakby przyszła odwilż.

Negocjacje w sprawie 770/270 nie wyszły z powodu jednoczesnego zwiększenia obciążeń na wspólny bilet kolejowy przy spadających wpływach do budżetu miasta, rezerwa na nowy autobus została przeznaczona na pokrycie wyższych kosztów wspólnego biletu kolejowego.
Drugim powodem jest planowana budowa metra przy Wileńskim, linia 170/270/770 przebiegała by jedyną drogą obsługującą centralną Pragę z dopuszczonym ruchem indywidualnym i to ulicami jednojezdniowymi. Od kwietnia, gdy przy wileniaku zaczną się wykopki 170 będzie miało jeszcze większe opóźnienia niż obecnie łapie 145 na przejeździe na Chełmżyńskiej. W tej sytuacji wydawanie pieniędzy na linię autobusową która utknie w korku w sytuacji gdy przez środek miasta funkcjonuje linia kolejowa o tym samym punkcie docelowym było by bez sensu.

Z tego też powodu zapadła decyzja o zmianie charakteru dotowanej linii X z dowozowej do Dworca Wileński na dowozówkę do przystanku Ząbki i i węzła przesiadkowego przy CH M1.

Awatar użytkownika
29 Ikarusów
Posty: 182
Rejestracja: 02 paź 2010, 12:18
Lokalizacja: inąd

Post autor: 29 Ikarusów » 01 gru 2010, 12:34

tomkrt pisze: To że znam burmistrza, i czasem podsyłam mu pewne uwagi do jego działań i projektów oraz dziele się z nim moimi pomysłami nie czyni mnie odpowiedzialnym za całokształt, który akurat taki najgorszy nie jest. Mam też od czasu do czasu okazję podpytać Perkowskiego o różne sprawy.
Akurat mieści się to spokojnie w formule "współpracuje", którą użyłem.
Uważam, że jako osobie związanej z SISKOM-em wypada - mówiąc trochę górnolotnie - stać po stronie ludzi, a nie bronić - bądź co bądź - nieudolnej władzy ("całokształt" niestety jest fatalny - ale to temat wykraczający poza zbiorkom). Jest dla mnie niepojęte, że uruchomienie jednej linii autobusowej łączącej naprawdę spore osiedle (nazwijmy je umownie "przy Powstańców" - myślę, że spokojnie > 10 tys. mieszkańców) z sensownymi punktami przesiadkowymi (po jednym przystanku linii 145, 190 i dworzec) jest przez tyle czasu aż tak wielkim problemem...

I następujące pytanie pozostanie na wieki wieków bez odpowiedzi: Co stoi na przeszkodzie przesunąć 199 na Maczka po trasie X-a? Drobna korekta (199 pojedzie i Szwoleżerów i Powstańców) a nie trzeba byłoby uruchamiać żadnej nowej linii ani płacić dodatkowo za X.
=D>

alojz
Posty: 2661
Rejestracja: 25 wrz 2010, 22:34

Post autor: alojz » 02 gru 2010, 21:38

29 Ikarusów pisze:I następujące pytanie pozostanie na wieki wieków bez odpowiedzi: Co stoi na przeszkodzie przesunąć 199 na Maczka po trasie X-a?
199 dziś tak jeździ zaliczając po drodze próg zwalniający.

Awatar użytkownika
29 Ikarusów
Posty: 182
Rejestracja: 02 paź 2010, 12:18
Lokalizacja: inąd

Post autor: 29 Ikarusów » 02 gru 2010, 21:45

alojz pisze:
29 Ikarusów pisze:I następujące pytanie pozostanie na wieki wieków bez odpowiedzi: Co stoi na przeszkodzie przesunąć 199 na Maczka po trasie X-a?
199 dziś tak jeździ zaliczając po drodze próg zwalniający.
No właśnie :dance: Czyli "dasie". Odrobina dobrej woli ze strony Miasta i wszyscy będą zadowoleni a jeszcze trochę zostanie pieniążków w kasie... :-"

Awatar użytkownika
Pawel_
Sierściuch
Posty: 8295
Rejestracja: 01 maja 2007, 18:08
Lokalizacja: Zagłębie Szklane :-)

Post autor: Pawel_ » 03 gru 2010, 19:23

ZTM ma swoje wytyczne, a jedną z nich jest brak jakichkolwiek progów, garbów, etc..

alojz
Posty: 2661
Rejestracja: 25 wrz 2010, 22:34

Post autor: alojz » 03 gru 2010, 19:26

Od wczoraj jakoś im próg nie przeszkadza.

ODPOWIEDZ