Komunikacja w rejonie nowych hal kupieckich na Białołęce

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 11 lis 2010, 22:17

Glonojad pisze:A hale rzeczywiście były zamknięte? Bo przecież jak się jest właścicielem, albo pracownicy pracują na zlecenie, to działać można...

Według ich strony internetowej centrum było dziś nieczynne.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 11 lis 2010, 22:18

No to raczej przesądza sprawę.

A na poranne kursy 523 pieniędzy nie ma...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

ashir
Posty: 27747
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 05 gru 2010, 18:52

Od 18 listopada w dni robocze kurs z Kupieckiej o 6:40 i 7:40 z powodu korków jedzie objazdem ulicami Kondratowicza i Radzymińska.
Od 4 grudnia uruchomione zostały weekendowe linie na Chomiczówkę i Żerań FSO. :smile: =D>
Rozkład linii z Chomiczówki
Rozkład linii z Żerania FSO
Po co dubel 426 (z identycznymi przystankami). ](*,) Czy 426 nie wystarcza, że jest uruchamiana dodatkowa linia (bezpłatna)?

Jaroszek512
Posty: 9
Rejestracja: 07 paź 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa-Bemowo

Post autor: Jaroszek512 » 05 gru 2010, 19:19

Pewnie za jakiś czas skasują 426

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36684
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 05 gru 2010, 19:26

A mnie zaciekawiło to, że PARK KASKADA i OS. POTOK są na Prymasa 1000lecia :shock:
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

osa
Posty: 2595
Rejestracja: 23 wrz 2009, 12:04

Post autor: osa » 06 gru 2010, 9:36

Jak nie Trasa Toruńska (często w TVN 24 z okazji wielkich kałuż lub rozkraczonych tirów), to al. Prymasa Tysiąclecia. Ech :sick:

drapka
Posty: 3535
Rejestracja: 29 lip 2008, 17:21
Lokalizacja: tutejszy

Post autor: drapka » 06 gru 2010, 9:45

Żeby to jeszcze z niej na Toruń się jechało, to by się jakoś tłumaczyło :)
Popatrz, jaka franca!

Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 2962
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:09

Post autor: Jarek » 06 gru 2010, 16:34

Ale zobaczcie, że podają prędkość komunikacyjną i techniczną! Tego nawet ZTM nie robi! ;-)

No prosze, proszę...

23 km/h nie tak źle.

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10153
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23

Post autor: JacekM » 06 gru 2010, 21:38

Na rozkładzie jakiegoś busiarza też widziałem wyszczególnione te prędkości. W przeciwieństwie do np. szczegółowej trasy albo listy przystanków :D
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

ashir
Posty: 27747
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 11 gru 2010, 16:10

Dzis pojechałem na Marywilską i przedstawie opinię o kupcobusach:
:arrow: Kupiecbus Centrum powinien w soboty i niedziele kursować co 15 minut. To co się działo w nim to masakra. Ledwo wszedłem na Dw. Wileńskim (nie wszyscy się zmieścili), potem ok. 2-3 osobom udało się jeszcze wejść. Jechaliśmy jak sardynki w puszce.
:arrow: Kupiecbus Chomiczówka powinien kursować również w DP (z obecną częstotliwością), a w soboty i niedziele co 45 minut. Odjechaliśmy z Kupieckiej prawie całym załadowanym autobusem, a dużo osób jeszcze osób nie wiedziało o kursowaniu tej linii.
:arrow: Kupiecbus Żerań z tego co widziałem to średnie zapełnienie, ale dlatego kursuje krótszy pojazd niż na innych liniach.
:arrow: Kupiecbus Legionowo tej linii nie widziałem.

Adam G.
Posty: 5443
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 11 gru 2010, 16:58

ashir pisze: :arrow: Kupiecbus Chomiczówka powinien kursować również w DP (z obecną częstotliwością), a w soboty i niedziele co 45 minut. Odjechaliśmy z Kupieckiej prawie całym załadowanym autobusem, a dużo osób jeszcze osób nie wiedziało o kursowaniu tej linii.
:arrow: Kupiecbus Żerań z tego co widziałem to średnie zapełnienie, ale dlatego kursuje krótszy pojazd niż na innych liniach.
Totalnie absurdalne wnioski.
Na jakiej podstawie wnioskujesz, że linia z dobrym zapełnieniem w DS powinna jeździć również w DP?! :shock:
Co ma długość pojazdu do zapełnienia?! :shock:
noidea

ashir
Posty: 27747
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 11 gru 2010, 18:42

Adam G. pisze:Na jakiej podstawie wnioskujesz, że linia z dobrym zapełnieniem w DS powinna jeździć również w DP?! :shock:
Jeśli w weekend dużo osób ma potrzebę jechać na Marywiską to w DP też się znajdą (oczywiście nie aż tylu chętnych). Uwierz mi. Tym bardziej, że część ludzi w kupiecbusie to osoby starsze. Przynajmniej możnaby spróbować na próbę.
Adam G. pisze:Co ma długość pojazdu do zapełnienia?! :shock:
Tym krótszy pojazd tym mniej osób może zabrać. Na takie 202 dałbyś przeguba. Myślę, że nie. A dlaczego. Bo nie ma takiej frekwencji.

Adam G.
Posty: 5443
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 11 gru 2010, 18:45

ashir pisze:Jeśli w weekend dużo osób ma potrzebę jechać na Marywiską to w DP też się znajdą (oczywiście nie aż tylu chętnych). Uwierz mi.
Frekwencja w DP a frekwencja w DS to dwie zupełnie inne rzeczy, spróbować można, ale wyciągać takie wnioski - niezbyt :)
ashir pisze:
Adam G. pisze:Co ma długość pojazdu do zapełnienia?! :shock:
Tym krótszy pojazd tym mniej osób może zabrać. Na takie 202 dałbyś przeguba. Myślę, że nie. A dlaczego. Bo nie ma takiej frekwencji.
No tak, ale jeśli w tym krótkim pojeździe zapełnienie nie było zadowalające, to już chyba naprawdę jest źle :)
noidea

ashir
Posty: 27747
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 11 gru 2010, 19:16

Adam G. pisze:Frekwencja w DP a frekwencja w DS to dwie zupełnie inne rzeczy, spróbować można, ale wyciągać takie wnioski - niezbyt :)[
W sumie masz rację. :smile: Ale spróbować warto. W końcu do legionowa kupiecbus jeździ codziennie.
ashir pisze:No tak, ale jeśli w tym krótkim pojeździe zapełnienie nie było zadowalające, to już chyba naprawdę jest źle :)
Nie będę oceniał przydatności linii na podstawie jednego kursu (tym bardziej, że to dopiero drugi weekend kursowania). ;-) Dodam na nie korzyść tego kupcobusu, że przyjechał pierwszy przed 426.

Awatar użytkownika
drja
Posty: 730
Rejestracja: 30 lip 2010, 11:57
Lokalizacja: z ciemnego zakamarka

Post autor: drja » 11 gru 2010, 19:35

ashir pisze: Dodam na nie korzyść tego kupcobusu, że przyjechał pierwszy przed 426.
Czyżby pokazywało to pośrednio, jak zajefajnym węzłem jest Żerań dla pasażerów? (pytanie retoryczne, gdyby ktoś nie zakumał...)

ODPOWIEDZ