TW - skreślenia ze stanu, kasacje, sprzedaż taboru

Moderatorzy: JacekM, Dantte

Aligator
Posty: 927
Rejestracja: 17 wrz 2008, 9:34
Lokalizacja: Warsaw/Higashikurume

Post autor: Aligator » 06 sty 2011, 13:46

A może by zrobić z 20 drugą linię turystyczną :!: Z numerkiem 20 na trasie Koło - Boernerowo. Numerek 20 się zwalnia więc nie widzę problemu, trasa malownicza i jedyna w swoim rodzaju.
Może wtedy Tetka jeździłaby na trasie PL. STARYNKIEWICZA - Al. Jerozolimskie - Targowa - al. Solidarności - Obozowa - KOŁO, tam przesiadka na 20.
Kto Ci będzie utrzymywał załogi oraz sprzęt na linię turystyczną Koło-Boernerowo? - będziesz miał dość turystów-desperatów zza granicy, którzy pojadą z centrum na Koło dla starego tramwaju i kawałka malowniczych chaszczy? - o loklanych nie wspominam bo dla Polaków przyjazd do Warszawy to starówka, Wilanów i Łazienki.
Swoją drogą jestem zdziwiony że tam w ogóle jeszcze prąd trzymają na liniach...
"Spóźniony pociąg przyspieszony relacji xyz, przyjedzie z opóźnieniem ok. 25 minut. Opóźnienie może ulec powiększe... zmianie"

Awatar użytkownika
Mong
(ZEA_R-0)
Posty: 3832
Rejestracja: 29 lis 2010, 0:18
Lokalizacja: Warszawa Grochów

Post autor: Mong » 06 sty 2011, 13:54

Tak tylko rzuciłem... :roll:
Pewnie i tak wszystko rozbiło by się o dobrą promocję.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26853
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 06 sty 2011, 15:03

piotram pisze:Zostaje 27, linia o dość małym znaczeniu, parę wozów mogłoby sobie bez problemu jeździć.
Nie wiem, czy mieszkańcy okolic ulicy Wolskiej czy Okopowej potwierdzili by ten entuzjazm... tak czy siak, 27 to linia na solówki (co samo w sobie stanowi pewien argument przeciw jej istnieniu*), a o ile wiem, zabytkowe-in-spe parówy i stozłomy są m.in. trzymane na składy. Tak czy siak uważam, że ten pomysł to wydziwianie i próba szukania jakichś prowizorycznych rozwiązań bez analizy clou problemu. A problem jest dlatego, że ktoś rzucił hasło "10 wagonów niech zostanie" bez pomyślunku, kto, gdzie i za co je utrzyma. Tym się pomysłodawca już nie martwi, przecież "TW są bogate". Fakt, wśród miłośników to ja już słyszałem opinie że TW "tyle pieniędzy co roku na remonty marnuje, że 10-15 wagonów niskopodłogowych byłoby za to w stanie kupić", ale bez przesady...

*- przynajmniej w tej formie, bo pomysłów jak ją uatrakcyjnić i czym obsługiwać mam skądinąd parę
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
primoż
Posty: 3824
Rejestracja: 24 gru 2010, 0:57
Lokalizacja: z pól kartoflanych

Post autor: primoż » 06 sty 2011, 21:38

Glonojad pisze:"10 wagonów niech zostanie"
10 wagonów parów, dobrze rozumiem?

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26853
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 06 sty 2011, 21:42

Tak jest.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
primoż
Posty: 3824
Rejestracja: 24 gru 2010, 0:57
Lokalizacja: z pól kartoflanych

Post autor: primoż » 06 sty 2011, 21:47

A po co? Nie można zostawić dwóch wagonów, żeby był z tego skład, tylko trzeba aż 10 wagonów zostawiać?

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36666
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 06 sty 2011, 21:50

A skąd wniosek, że zostanie 10 wagonów? Ty czytasz to, na co odpowiadasz? :>
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26853
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 06 sty 2011, 21:54

No ale to już jest ustalone, że 10. (-(
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
primoż
Posty: 3824
Rejestracja: 24 gru 2010, 0:57
Lokalizacja: z pól kartoflanych

Post autor: primoż » 06 sty 2011, 21:55

Bastian pisze:A skąd wniosek, że zostanie 10 wagonów? Ty czytasz to, na co odpowiadasz?
Glonojad pisze:"10 wagonów niech zostanie"
:>

[ Dodano: |6 Sty 2011|, 2011 21:56 ]
Glonojad pisze:No ale to już jest ustalone, że 10. (-(
Tylko nie pisz, że w ruchu liniowym (-o<

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26853
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 06 sty 2011, 21:57

No właśnie nie, o czym od paru stron dyskutuję z Piotramem przecież... 8-(
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Ferest
Posty: 43
Rejestracja: 28 lip 2010, 10:22
Lokalizacja: Raszyn

Post autor: Ferest » 06 sty 2011, 22:30

Może część z tych 10 trzynastek TW chce po jakimś czasie sprzedać do innych miast, jako zabytki/atrakcje. :-k

Awatar użytkownika
Filip7370
Posty: 517
Rejestracja: 01 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Filip7370 » 06 sty 2011, 22:50

Tak, od zawsze marzy mi się samobieżny kebab na torach. Będzie zajeżdżał na przystanki np. przy politechnice w międzyszczycie i obsłuży zgłodniałych warszawiaków. Generalnie kolejne pole na którym TW może zbijać kokosy :D
Na zawsze w mojej pamięci Jelcz M180/Volvo B10MA/Steyr SG18 MZA #7370 1993-2009 :rip:
Już każdy powiedział to co wiedział, trzy razy wysłuchał dobrze mnie. Wszyscy zgadzają się ze sobą, a będzie nadal tak jak jest.
Moje życie jest jak beczka, tylko nie wiem czy śmiechu czy prochu.

TLG
Posty: 5895
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:20

Post autor: TLG » 07 sty 2011, 9:07

Ferest pisze:Może część z tych 10 trzynastek TW chce po jakimś czasie sprzedać do innych miast, jako zabytki/atrakcje.
Wagony te zostają w Warszawie i będą przywracane do stanu z różnych lat. Na temat szczegółów niech się wypowie ktoś bardziej kompetentny ode mnie. Ale odnośnie sprzedaży wagonów innym miastom też było trochę koncepcji i wbrew pozorom nie na zabytki czy atrakcje, a jako wozy liniowe.
Filip7370 pisze:Ciach
Musisz spamować, do cholery?
15/12/2005-12/7/2019

Awatar użytkownika
piotram
Posty: 2849
Rejestracja: 27 lut 2006, 19:42
Lokalizacja: W-wa Kercelak

Post autor: piotram » 07 sty 2011, 9:27

Glonojad pisze:a o ile wiem, zabytkowe-in-spe parówy i stozłomy są m.in. trzymane na składy.
W większości tak, ale wagony w wersjach z tych okresów charakteryzują się tym, że bez problemu mogą jeździć solo :) Z nich chyba tylko NS musi być typowym składem.

Awatar użytkownika
Bywalec
Posty: 4916
Rejestracja: 29 mar 2010, 20:17

Post autor: Bywalec » 14 sty 2011, 18:56

http://www.tvnwarszawa.pl/stolica,news, ... 49034.html
Tramwaje Warszawskie zaczęły wyprzedaż 200 najstarszych wagonów typu 13N. Interes już się kręci.
Jedna z firm zamówiła 60 wagonów. W pełni sprawnymi tramwajami zainteresowani są też miłośnicy komunikacji, a nawet inne miasta w Polsce i na Ukrainie.
Cena za kilogram tramwaju to zaledwie 52 grosze i to do negocjacji. Za cały wagon wychodzi około 10 tysięcy złotych. Promocja trwa do wyczerpania zapasów.
Najstarszy ma 45 lat
Po stolicy wciąż jeździ jeszcze 205 takich wagonów. Najstarszy ma 45 lat. - Wagony typu 13 N, według naszych przewidywań, będą na warszawskich torach do końca 2014 roku – tłumaczy Arkadiusz Danik, zastępca kierownika ds. produkcji.
Każdy, kto chce kupić wagon, może zgłosić się do działu marketingu Tramwajów Warszawskich.
Łukasz Wieczorek
bf/mz
Ktoś jest zainteresowany kupnem parówy?
ObrazekObrazek

ODPOWIEDZ