Komunikacja miejska w Ursusie

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Solaris U10
Posty: 2706
Rejestracja: 18 gru 2005, 13:26

Post autor: Solaris U10 » 23 cze 2006, 7:11

dzidek pisze:Poza tym większość mieszkańców Ursusa jeśli chce jechać 187 lub 517 to idzie na Warszawską a nie Keniga !
Szczególnie ci z Orląt Lwowskich idą 10-15 min. Zresztą, jakby Warszawska była bliżej, toby się opłacało iść, bo są wszystkie linie na jednym przystanku, a nie jak na pętli.

dzidek
Posty: 7758
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:48

Post autor: dzidek » 23 cze 2006, 7:26

Solaris U10 pisze:
dzidek pisze:Poza tym większość mieszkańców Ursusa jeśli chce jechać 187 lub 517 to idzie na Warszawską a nie Keniga !
Szczególnie ci z Orląt Lwowskich idą 10-15 min.
ci z orląt wogóle nie muszą iść bo mają 187 pod nosem.
Solaris U10 pisze:Zresztą, jakby Warszawska była bliżej, toby się opłacało iść, bo są wszystkie linie na jednym przystanku, a nie jak na pętli.
i dlatego na Warszawskiej wsiada najwięcje mieszkańców Niedźwiadka.

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 30 cze 2006, 11:49

Bastian pisze:
R-11 Kleszczowa pisze:Po drugie na Szuberta są garby, a Piątkowska jest jednokierunkowa :) .
To raz. Dwa, że na Obywatelskiej są już od bodajże dwóch lat wiaty, czemu ich nie wykorzystać. No i trzy, że jeśli 177 ma cokolwiek poprawić na Nowych Włochcach, to nie może omijać nie tylko pętli, ale nawet i przystanku na Chr... Mikowej przy Szuberta właśnie. Powinny być wspólne ze 127, bo inaczej to nie ma sensu.
Byłem, widziałem. Faktycznie Szuberta - Piątkowska nie nadają się do przyjęcia nawet Urbinetek, a przystanki w zespole "Szuberta" znajdują się pomiędzy pętlą a ulicą Szuberta, więc byłyby omijane. Problem jest w tym, że na Obywatlskiej wiata jest tylko jedna (przy pętli, w kierunku Urusa Północnego). Więc w przeciwnym kierunku takie 177 musiałoby robić podjazd na samą pętlę :-k

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36653
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 30 cze 2006, 12:14

Zaraz, moment. Wydaje mi się, że zatoki w jedną stronę są na Obywatelskiej, a w drugą na przedłużeniu Chróścickiego do stacji (taka ulica wyginająca się łukiem za Obywatelską). Nie wiem, czy dobrze pamiętam, tak czy owak - można ją wykorzystać nawet i bez zatok i wiat. Wtedy nie trzeba kombinować z podjazdami.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 30 cze 2006, 12:31

Bastian pisze:Zaraz, moment. Wydaje mi się, że zatoki w jedną stronę są na Obywatelskiej, a w drugą na przedłużeniu Chróścickiego do stacji (taka ulica wyginająca się łukiem za Obywatelską). Nie wiem, czy dobrze pamiętam, tak czy owak - można ją wykorzystać nawet i bez zatok i wiat. Wtedy nie trzeba kombinować z podjazdami.
To znaczy, że w kierunku Ursusa linia miałaby kursować Obywatelską a w kierunku Odolan inaczej? Jak?

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36653
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 30 cze 2006, 12:42

Równolegle do Obywatelskiej, tylko ciut na północ.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8620
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 30 cze 2006, 13:03

Bastian pisze:Równolegle do Obywatelskiej, tylko ciut na północ.
:arrow: Tego przedłużenia nie ma na niektórych mapach, choć nie jest już takie nowe.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36653
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 30 cze 2006, 13:05

Grunt, że jest w rzeczywistości 8-)
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 30 cze 2006, 13:07

Bastian pisze:Grunt, że jest w rzeczywistości 8-)
Tylko czy nadaje się do ruchu busów?

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8620
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 30 cze 2006, 13:11

dennis pisze:Tylko czy nadaje się do ruchu busów?
:arrow: Nadaje się. Szeroka asfaltowa jezdnia plus chodnik i zatoka (zatoki?). Autobusy już kiedyś tamtędy kursowały objazdem podczas przebudowy pętli NOWE WŁOCHY i nie było z tym najmiejszych problemów.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36653
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 30 cze 2006, 13:24

MZ pisze:zatoka (zatoki?)
No to dobrze pamiętałem, że widziałem 8-)
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 30 cze 2006, 13:25

Bastian pisze:
MZ pisze:zatoka (zatoki?)
No to dobrze pamiętałem, że widziałem 8-)
A co, miewasz już kłopoty z pamięcią, "staruszku" :?: ;-)

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36653
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 30 cze 2006, 13:29

dennis pisze:
Bastian pisze: No to dobrze pamiętałem, że widziałem 8-)
A co, miewasz już kłopoty z pamięcią, "staruszku" :?: ;-)
Objeździłem tam tyle, że już mi się chrzani, co gdzie widziałem. Zatoki były, ale nie byłem pewien, czy widziałem je tylko na Obywatelskiej, czy także na tej drugiej.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8620
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 30 cze 2006, 14:01

Bastian pisze:Zatoki były, ale nie byłem pewien, czy widziałem je tylko na Obywatelskiej, czy także na tej drugiej.
:arrow: Pamięć Cię nie zawodzi, bo na tej drugiej również są (a przynajmniej jedna jest na 100 procent). W czasie objazdów był w niej nawet zlokalizowany przystanek techniczny.
ZTM pisze:07.12.2004

Przebudowa pętli NOWE WŁOCHY

W związku z przebudową pętli autobusowej, od dnia 8.12.2004 do odwołania (na ok. 5 dni) autobusy linii 127 i 373 jadące w kierunku krańca NOWE WŁOCHY kursować będą od skrzyżowania Chrościckiego/ Obywatelska ulicami Obywatelska - Świerszcza - Chrościckiego do tymczasowego przystanku na ul. Chrościckiego przed pętlą; odjazd bezpośrednio ul. Chrościckiego.

Na trasie objazdu obowiązują przystanki:
* NOWE WŁOCHY 52 - na ul. Obywatelskiej po skręcie z ul. Chrościckiego (dla wysiadających);
* NOWE WŁOCHY 71 - na ul. Chrościckiego (techniczny);
* NOWE WŁOCHY 51 - na ul. Chrościckiego w zatoce przed pętlą NOWE WŁOCHY (dla wsiadających).

Awatar użytkownika
gregory5576
Posty: 1257
Rejestracja: 21 lut 2006, 11:22
Lokalizacja: BIAŁOŁĘKA, TARCHOMIN
Kontakt:

Post autor: gregory5576 » 01 lip 2006, 21:13

Bastian pisze:Objeździłem tam tyle, że już mi się chrzani, co gdzie widziałem. Zatoki były, ale nie byłem pewien, czy widziałem je tylko na Obywatelskiej, czy także na tej drugiej.
:arrow: Bastianie, są tak jak piszesz :!:

ODPOWIEDZ