Komunikacja miejska w Wawrze

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 07 maja 2011, 23:00


Nie kompromituj się bardziej.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Gontar
(Rav5202)
Posty: 2281
Rejestracja: 15 paź 2009, 19:42
Lokalizacja: Warszawa - Witolin

Post autor: Gontar » 07 maja 2011, 23:04

Kleszczu pisze:
Nie kompromituj się bardziej.
Po za tym - nie złamałem żadnego z podpunktów regulaminu, i dostałem punkcik tylko dlatego, że Tobie się mój pomysł nie podoba!

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 07 maja 2011, 23:06

Rav5202 pisze:
Kleszczu pisze:
Nie kompromituj się bardziej.
Po za tym - nie złamałem żadnego z podpunktów regulaminu, i dostałem punkcik tylko dlatego, że Tobie się mój pomysł nie podoba!
Skargi na decyzje moderatorskie składamy u GM.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Gontar
(Rav5202)
Posty: 2281
Rejestracja: 15 paź 2009, 19:42
Lokalizacja: Warszawa - Witolin

Post autor: Gontar » 07 maja 2011, 23:07

Kleszczu pisze:
Rav5202 pisze:Po za tym - nie złamałem żadnego z podpunktów regulaminu, i dostałem punkcik tylko dlatego, że Tobie się mój pomysł nie podoba!
Skargi na decyzje moderatorskie składamy u GM.
Zebyś wiedział, że to zrobię...! Ale i tak pewnie moja skarga zostanie odrzucona... CIEKAWE DLACZEGO!? Nie no ciekawe...
EOT!

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 07 maja 2011, 23:08

Świetnie.

"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Krzysiek_S
Posty: 5095
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 08 maja 2011, 0:09

dwa posty z forum gazety pisze: Panie Krzysztofie, na początek poprosili byśmy Pana by nigdy więcej, pod żadnym pozorem, żadnych listów do ZTM nie wysyłał. A jeśli miał by Pan ponownie napad przemożnej chęci spierniczenia czegoś, proszę się zająć komunikacją na przykład w Ostrołęce, czy Suwałkach, nawet gdzieś za granicą, byle dalej od Wawra.
Jak Pan widzi cała kilkuletnia Pańska działalność przynosi więcej szkody niż pożytku. Nie zna Pan kompletnie Wawra, było to widać po propozycjach z 2009 roku. Tegoroczne są odrobinę lepsze, ale wciąż nie do przyjęcia. Wawer to żywy organizm, a nie program komputerowy, gdzie można zasymulować dowolny układ linii i bawić się tym. W Wawrze mieszkają ludzie. Głównie starsi. Starsi ludzie NIE powinni się przesiadać, to nie jest na ich zdrowie i nerwy. Po drugie spora część osób kasuje bilety jednorazowe. Każda przesiadka więcej podraża koszt przejazdu. Generalnie, im więcej przesiadek, tym mniej ludzi skorzysta z komunikacji publicznej. Przedstawiony projekt każe zastanowić się, gdzie w tym wszystkim jest dobro pasażera. Projektanci traktują ludzi jak przedmioty. Każą im jeździć nie tam, gdzie potrzebują. Przesiadać się w najmniej dogodnym miejscu. Wydłużać czas przejazdu. Mam wrażenie, że projekt tworzyły osoby oderwane od rzeczywistości, dysponujące jedynie planem Wawra i mazakiem i nie wiedzące jakie są rzeczywiste potrzeby mieszkańców.
Proponuję: nie ruszać układu linii w Wawrze. Jeśli będą potrzebne zmiany mieszkańcy naprawdę sami zadbają o to (bez Pana "pomocy"), by najpierw dogadać się we własnym gronie a następnie dotrzeć do ZTM i podjąć tam rozmowy. To co jest teraz nie jest może idealne, ale jest tysiąckroć lepsze niż ten pasztet, który Pan forsuje. Może w takim razie decyzja o kasacji Ikarusów była zbyt pochopna, skoro brakuje brygad? Oczywiście projekt ten nie przejdzie. Mało było Panu 5 tys podpisów pod protestem w 2009, chce Pan mieć teraz 10 tys? Pozdrawiam deszczowo."
Czy "Drogi i wielce szanowny Panie Krzysztofie, w imieniu niedojrzałego społeczeństwa Wawra przepraszam bardzo Pana za naszą niedojrzałość i niemożliwość pojęcia Pańskich świetlanych wizji i planów ułożenia nam, wawerskim ciemniakom, życia, nawet wbrew nam. Jesteśmy bezbrzeżnie głupi, że nie potrafimy tego pojąć i okazać Panu choć odrobiny wdzięczności. Ma Pan jedną cechę, która po prostu jest Pana znakiem firmowym. Traktuje Pan wszystkich z góry stawiając się w roli najmądrzejszego we wsi. Tymczasem, proszę mi wierzyć, tak nie jest. Tak jak pisałem w innych postach - proszę zająć się komunikacją gdzie indziej, może jakieś Opoczno, czy inny Tczew marzy, by u nich komunikacją zajęła się domorosła złota rączka? Proszę tam się rozejrzeć a Wawer odpuścić sobie, wszak nie warto - my tacy niedojrzali... "

Szczerze :-s :-k

tomek0409
Posty: 158
Rejestracja: 13 wrz 2008, 18:05

Post autor: tomek0409 » 08 maja 2011, 0:16

dwa posty z forum gazety pisze: W Wawrze mieszkają ludzie. Głównie starsi.
A gdzie, poza Białołęką, nie mieszkają starsi ludzie?

Awatar użytkownika
primoż
Posty: 3835
Rejestracja: 24 gru 2010, 0:57
Lokalizacja: z pól kartoflanych

Post autor: primoż » 08 maja 2011, 0:25

No to jedziemy:
dwa posty z forum gazety pisze:Starsi ludzie NIE powinni się przesiadać, to nie jest na ich zdrowie i nerwy.
Moja babcia się przesiada. Nie wiem jak na zdrowie, ale na nerwy jej to nie przeszkadza.
dpzfg pisze:Po drugie spora część osób kasuje bilety jednorazowe. Każda przesiadka więcej podraża koszt przejazdu.
Moja babcia korzysta z karty seniora (jeszcze rok i darmowe podróże). To nie jest spory wydatek. Za rok już żadnego wydatku nie będzie.
dpzfg pisze:(...)dysponujące jedynie planem Wawra i mazakiem i nie wiedzące jakie są rzeczywiste potrzeby mieszkańców.
To chyba dobrze, że się czymś podpierał przy projektowaniu, prawda?
dpzfg pisze:Czy "Drogi i wielce szanowny Panie Krzysztofie, w imieniu niedojrzałego społeczeństwa Wawra przepraszam bardzo Pana za naszą niedojrzałość i niemożliwość pojęcia Pańskich świetlanych wizji i planów ułożenia nam, wawerskim ciemniakom, życia, nawet wbrew nam. Jesteśmy bezbrzeżnie głupi, że nie potrafimy tego pojąć i okazać Panu choć odrobiny wdzięczności.
[ironia]Trochę samokrytyki się też przyda.[/ironia]
dpzfg pisze:Ma Pan jedną cechę, która po prostu jest Pana znakiem firmowym. Traktuje Pan wszystkich z góry stawiając się w roli najmądrzejszego we wsi. Tymczasem, proszę mi wierzyć, tak nie jest. Tak jak pisałem w innych postach - proszę zająć się komunikacją gdzie indziej, może jakieś Opoczno, czy inny Tczew marzy, by u nich komunikacją zajęła się domorosła złota rączka? Proszę tam się rozejrzeć a Wawer odpuścić sobie, wszak nie warto - my tacy niedojrzali... "
Może tam Krzyśka by bardziej docenili.
KrzysiekS pisze:Szczerze :-s :-k
Szczerze: nie przejmuj się frajerstwem, co się ciśnie na necie. Top są po prostu jacyś kurna niespełnieni ludzie.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 08 maja 2011, 1:25

Krzysiek_S pisze:Po drugie spora część osób kasuje bilety jednorazowe. Każda przesiadka więcej podraża koszt przejazdu.
niech skasują bilet czasowy - wyjdzie taniej.

Ja może bym raczej pisał - bo skoro plusy nie przemawiają - czemu NIE DA SIĘ utrzymać obecnego układu. I że grozi to dalszym pogorszeniem częstotliwości. Może tak lepiej dotrze do niektórych...
primoż pisze:Szczerze: nie przejmuj się frajerstwem, co się ciśnie na necie. Top są po prostu jacyś kurna niespełnieni ludzie.
dodam: traktuj to jako sukces, skoro dorobiłeś się wrogów i Twoja działalność jest rozpoznawalna ;)
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Krzysiek_S
Posty: 5095
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 08 maja 2011, 11:15

MeWa pisze:a może bym raczej pisał - bo skoro plusy nie przemawiają - czemu NIE DA SIĘ utrzymać obecnego układu. I że grozi to dalszym pogorszeniem częstotliwości. Może tak lepiej dotrze do niektórych...
Wierz pisałem już tak kiedyś.
MeWa pisze:dodam: traktuj to jako sukces, skoro dorobiłeś się wrogów i Twoja działalność jest rozpoznawalna ;)
Sukcesem będzie zgoda na reformę z pewnymi korektami [ bo takie trzeba wprowadzic], a nie wkurzenie pewnych osób z osiedla Sadul.

Awatar użytkownika
rhemek
Posty: 2459
Rejestracja: 23 cze 2007, 16:22
Lokalizacja: Anin

Post autor: rhemek » 08 maja 2011, 17:12

E tam, najwyzej sie bedziesz musial przeprowadzic :D :D

A ksiadz Cie u nas dzis z ambony ekskomunikowal na sumie .



Zartowalem :)

PS: troche probowalem Cie bronic na forum i tez oberwalem...

[ Dodano: |8 Maj 2011|, 2011 17:18 ]
Kleszczu pisze:
Rav5202 pisze: - skoro wraz z rozpoczęciem budowy metra 501 będzie kończyło na pl. Konstytucji, to:
501 - MARYSIN - Korkowa - Marsa - Trasa Siekierkowska - al. Witosa - Sobieskiego - Spacerowa - Waryńskiego - Al. Jerozolimskie - DW. CETRALNY / PLAC KONSTYTUCJI
Tak. Za takie idiotyzmy będą punkty.
Wiesz tak sobie policzylem czasy przejazdu, jako mieszkaniec zaplowiecza, i jakby nie utknal na Spacerowej to linia czasowo mialaby porownywalny czas przejazdu do 520 , choc przyznam sie, ze do centrum przez witosa nigdy jeszcze nie jechalem :D

ness
Posty: 1029
Rejestracja: 13 lut 2007, 20:19
Lokalizacja: pro-Q3dm6

Post autor: ness » 08 maja 2011, 19:21

Spacerowa to jest ok, korek jest na belwederskiej do skretu w lewo w spacerowa.
Przy takiej trasie lapaloby najwiecej w plecy na TS przed witosa i na belwederskiej do skretu.
Alternatywnie przez czerniakowska tez nie ma sensu bo to samo jest.
W normalne dni, bo tal jak teraz byly prawie 2 tyg urlopowe to jest w miare spokoj ale od poniedzialku/wtorku wroci stare jak to mowia :>
Nie wiem co by sie musialo dziac na ostrobramskiej zeby z zaplowiecza jechalo sie tyle samo do centrum przez TL co tamtedy.

Autobus166

Post autor: Autobus166 » 08 maja 2011, 19:34

ness pisze:Spacerowa to jest ok, korek jest na belwederskiej do skretu w lewo w spacerowa.
Przy takiej trasie lapaloby najwiecej w plecy na TS przed witosa i na belwederskiej do skretu.
Alternatywnie przez czerniakowska tez nie ma sensu bo to samo jest.
W normalne dni, bo tal jak teraz byly prawie 2 tyg urlopowe to jest w miare spokoj ale od poniedzialku/wtorku wroci stare jak to mowia :>
Nie wiem co by sie musialo dziac na ostrobramskiej zeby z zaplowiecza jechalo sie tyle samo do centrum przez TL co tamtedy.
Na Czerniakowskiej jest troche lepiej, ale pozniej i tak sie robi to samo

[ Dodano: |8 Maj 2011|, 2011 19:36 ]
rhemek pisze:E tam, najwyzej sie bedziesz musial przeprowadzic :D :D

A ksiadz Cie u nas dzis z ambony ekskomunikowal na sumie .



Zartowalem :)

PS: troche probowalem Cie bronic na forum i tez oberwalem...

[ Dodano: |8 Maj 2011|, 2011 17:18 ]
Kleszczu pisze: Tak. Za takie idiotyzmy będą punkty.
Wiesz tak sobie policzylem czasy przejazdu, jako mieszkaniec zaplowiecza, i jakby nie utknal na Spacerowej to linia czasowo mialaby porownywalny czas przejazdu do 520 , choc przyznam sie, ze do centrum przez witosa nigdy jeszcze nie jechalem :D
Ale do Centrum przez Witosa nie ma sensu, bo tam jeszcze sa wozy z prawego brzegu Wisly

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8461
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 10 maja 2011, 12:35

Ktoś brał udział w dzisiejszym czacie?

Awatar użytkownika
Gontar
(Rav5202)
Posty: 2281
Rejestracja: 15 paź 2009, 19:42
Lokalizacja: Warszawa - Witolin

Post autor: Gontar » 10 maja 2011, 12:39

person pisze:Ktoś brał udział w dzisiejszym czacie?
Próbowałem wejść, ale włącza mi się strona personalizacji WKM...

Zablokowany