Flixbus (d. PolskiBus)

Moderator: JacekM

Draken
Posty: 3
Rejestracja: 22 maja 2011, 17:49

Post autor: Draken » 13 cze 2011, 23:56

W sobotę było "Road Show" Polskiegobusa. Pod M1 i C.H.Reduta w godz. 12-17 stały po dwie sztuki i się promowały. Szału nie było ale można było zasięgnąć informacji i VanHolla obfocić dokładnie.

henio_wpz
Posty: 632
Rejestracja: 19 lis 2007, 11:28
Lokalizacja: WWA Sielce

Post autor: henio_wpz » 14 cze 2011, 0:41

Jak widać na kilku fotkach z FB kilku miłośników też tam było...

ashir
Posty: 27743
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 16 cze 2011, 10:50

Dziś widziałem PolskiegoBusa o 8:30 w okolicy pętli Metro Wilanowska i ok. godzinę później zaparkował na samej pętli.

Awatar użytkownika
Plesim
Posty: 4181
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:59
Lokalizacja: Tam gdzie kiedyś kończyła 11

Post autor: Plesim » 16 cze 2011, 12:47

ashir pisze:Dziś widziałem PolskiegoBusa o 8:30 w okolicy pętli Metro Wilanowska i ok. godzinę później zaparkował na samej pętli.
Teraz jest to możliwe codziennie, gdyż stąd zaczynają i tu kończą szkolenia kierowcy tej firmy.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 16 cze 2011, 14:17

i jak te vanhoole sie wewnatrz prezentuja?

btw, na stronie napisano, ze 'niektore udogodnienia moga nie byc zawsze dostepne" wiec z gwarancji jakosci uslug nici.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Adam G.
Posty: 5443
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 16 cze 2011, 14:23

Glonojad pisze:i jak te vanhoole sie wewnatrz prezentuja?
Dosyć wygodne fotele, rozkładane i rozsuwane - to najważniejsze. Super miejsca z widokiem przez przednią szybę.
Na minus - brak zasłon czy rolet, tylko dwa kosze na śmieci (które SZALENIE trudno znaleźć).
Glonojad pisze:btw, na stronie napisano, ze 'niektore udogodnienia moga nie byc zawsze dostepne" wiec z gwarancji jakosci uslug nici.
To tylko taki dupochron - muszą to napisać. Na Facebooku w dyskusji zapewniali, że to ostateczna ostateczność, że Van Hooli na dzień dzisiejszy bez problemu wystarczy, więc naprawdę musiałoby być bardzo źle, by zmuszeni byli do wypożyczania czego innego. Zapewnili też, że jeśli do takiej sytuacji dojdzie, autobus i tak będzie "komfortowy" :)
noidea

Awatar użytkownika
R-9 Chełmska
Posty: 7774
Rejestracja: 14 gru 2005, 20:15
Lokalizacja: Czerniaków/Rakowiec

Post autor: R-9 Chełmska » 16 cze 2011, 17:22

To tylko taki dupochron - muszą to napisać
A jaki przepis im nakazuje coś takiego pisać? :shock:
5290 - LINIĘ OBSŁUGUJE ZAKŁAD "CHEŁMSKA"
Najczęściej podróżuję: 2, 17, 33, 136, 141, 172, 186, 509, 518, N01, N32

Adam G.
Posty: 5443
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 16 cze 2011, 23:51

R-9 Chełmska pisze:
To tylko taki dupochron - muszą to napisać
A jaki przepis im nakazuje coś takiego pisać? :shock:
Czy gdziekolwiek napisałem o przepisie?
Chodzi o wizerunek - lojalnie uprzedzają, że czasem zdarzają się sytuacje awaryjne. Niestety, w naszym kraju ludzie rzadko kiedy to rozumieją, więc trzeba o takich rzeczach przypominać.
noidea

Awatar użytkownika
R-9 Chełmska
Posty: 7774
Rejestracja: 14 gru 2005, 20:15
Lokalizacja: Czerniaków/Rakowiec

Post autor: R-9 Chełmska » 17 cze 2011, 0:09

Adam G. pisze: Chodzi o wizerunek - lojalnie uprzedzają, że czasem zdarzają się sytuacje awaryjne. Niestety, w naszym kraju ludzie rzadko kiedy to rozumieją, więc trzeba o takich rzeczach przypominać.
A widzisz - lepszym zagraniem wizerunkowym byłby zwrot kosztów za bilet w przypadku braku zapowiadanych udogodnień. A tak to zwolnili się od odpowiedzialności. Nieładna zagrywka i tyle. Im więcej takich furtrek, tym gorzej dla ich wizerunku...
Czy gdziekolwiek napisałem o przepisie?
Napisałeś, że "muszą" to napisać. A wcale nie muszą. Zmusić ich do tego mogą jedynie przepisy prawa.
5290 - LINIĘ OBSŁUGUJE ZAKŁAD "CHEŁMSKA"
Najczęściej podróżuję: 2, 17, 33, 136, 141, 172, 186, 509, 518, N01, N32

Adam G.
Posty: 5443
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 17 cze 2011, 0:31

R-9 Chełmska pisze:
Adam G. pisze:Chodzi o wizerunek - lojalnie uprzedzają, że czasem zdarzają się sytuacje awaryjne. Niestety, w naszym kraju ludzie rzadko kiedy to rozumieją, więc trzeba o takich rzeczach przypominać.
A widzisz - lepszym zagraniem wizerunkowym byłby zwrot kosztów za bilet w przypadku braku zapowiadanych udogodnień.
Lub nie zapowiadanie udogodnień w ogóle, jak to ma w zwyczaju niemal 100% polskich PKSów (z wyjątkiem dla PKS Express, które jednak również nie oddaje ani grosza gdy nie uda się owych udogodnień zapewnić) :twisted:
noidea

Awatar użytkownika
R-9 Chełmska
Posty: 7774
Rejestracja: 14 gru 2005, 20:15
Lokalizacja: Czerniaków/Rakowiec

Post autor: R-9 Chełmska » 17 cze 2011, 0:47

Ale w sumie to jest dobry pomysł... Podsunę w PKS propozycję, byśmy reklamowali darmowy posiłek, wifi, długonogie stewardessy, fotele z masażem i malutki dopisek: "niektore udogodnienia moga nie byc zawsze dostepne" :D

Nigdy to też "nie zawsze" :D

ergo: Polskibus się kompromituje pisząc coś takiego. Albo gwarantuje te wygody, albo nie gwarantuje.
5290 - LINIĘ OBSŁUGUJE ZAKŁAD "CHEŁMSKA"
Najczęściej podróżuję: 2, 17, 33, 136, 141, 172, 186, 509, 518, N01, N32

Adam G.
Posty: 5443
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 17 cze 2011, 1:02

R-9 Chełmska pisze:Ale w sumie to jest dobry pomysł... Podsunę w PKS propozycję, byśmy reklamowali darmowy posiłek, wifi, długonogie stewardessy, fotele z masażem i malutki dopisek: "niektore udogodnienia moga nie byc zawsze dostepne" :D

Nigdy to też "nie zawsze" :D

ergo: Polskibus się kompromituje pisząc coś takiego. Albo gwarantuje te wygody, albo nie gwarantuje.
Jak na razie, jedyną osobą która się kompromituje, jesteś Ty. Dowodzi tego pierwsze zdanie postu z 0:47.

Aktualnie mogę się z Tobą założyć o to, że sytuacje w których PolskiBus podstawi coś innego niż Van Hoola, będą ekstremalnie rzadkie.

Podkreślam - zaznaczenie, że udogodnienia nie zawsze będą dostępne, jest w naszym społeczeństwie konieczne dla utrzymania względnie dobrego wizerunku w razie sytuacji awaryjnej.

Nam, Polakom, przecież SIĘ NALEŻY, bo płacimy! Nieważne, że 2 złote, nieważne, że sytuacja awaryjna. Po prostu się należy, a jeśli tego nie ma, to huzia z szabelką.
noidea

Awatar użytkownika
R-9 Chełmska
Posty: 7774
Rejestracja: 14 gru 2005, 20:15
Lokalizacja: Czerniaków/Rakowiec

Post autor: R-9 Chełmska » 17 cze 2011, 7:43

Adam G. pisze:Nam, Polakom, przecież SIĘ NALEŻY, bo płacimy! Nieważne, że 2 złote, nieważne, że sytuacja awaryjna. Po prostu się należy, a jeśli tego nie ma, to huzia z szabelką
Hmm, to nie jest usługa darmowa. Jest finansowana z moich, ciężko zarobionych, pieniędzy. Nieważne, czy to 2, czy 200 złotych. Skoro przedsiębiorca oferuje mi dobrze wykonaną usługę, to tego mam się spodziewać i tego od oferującego będę wymagał, bo powierzam mu MOJE pieniądze i oczekuję w zamian tego, za co zapłaciłem, czyli co sprzedający oferował przed zawarciem umowy. I nie jest ważne, czy zapłaciłem 2, 20, czy 80 złotych.
I owszem - ekstremalne sytuacje się zdarzają. Jednak ten przewoźnik mocno ograniczył odpowiedzialność. Co innego jakby postawili sprawę: "Nie możemy wam nic zagwarantować, poza tym, że dostaniecie się z punktu A do punktu B, ale za to pojedziecie bardzo tanio" - wtedy by było przejrzyście. A tak to polskibus nieładnie kombinuje.
5290 - LINIĘ OBSŁUGUJE ZAKŁAD "CHEŁMSKA"
Najczęściej podróżuję: 2, 17, 33, 136, 141, 172, 186, 509, 518, N01, N32

Awatar użytkownika
maciej180
Posty: 624
Rejestracja: 22 lis 2009, 11:53
Lokalizacja: Opole / Warszawa
Kontakt:

Post autor: maciej180 » 17 cze 2011, 8:08

Jeszcze nie zaczęli regularnie kursować, a Ty już wiesz, że nieładnie kombinują? :-s A może to oni wprowadzą właśnie nową jakość i za takim stwierdzeniem "niektóre udogodnienia mogą nie być zawsze dostępne" będzie się kryło właśnie to. To, co napisali. Że w 95% będą dostępne, a w 5%. Więc może po prostu poczekajmy.
Obrazek

tomek0409
Posty: 158
Rejestracja: 13 wrz 2008, 18:05

Post autor: tomek0409 » 17 cze 2011, 10:22

R-9 Chełmska pisze:
Adam G. pisze:Nam, Polakom, przecież SIĘ NALEŻY, bo płacimy! Nieważne, że 2 złote, nieważne, że sytuacja awaryjna. Po prostu się należy, a jeśli tego nie ma, to huzia z szabelką
Hmm, to nie jest usługa darmowa. Jest finansowana z moich, ciężko zarobionych, pieniędzy. Nieważne, czy to 2, czy 200 złotych. Skoro przedsiębiorca oferuje mi dobrze wykonaną usługę, to tego mam się spodziewać i tego od oferującego będę wymagał, bo powierzam mu MOJE pieniądze i oczekuję w zamian tego, za co zapłaciłem, czyli co sprzedający oferował przed zawarciem umowy. I nie jest ważne, czy zapłaciłem 2, 20, czy 80 złotych.
I owszem - ekstremalne sytuacje się zdarzają. Jednak ten przewoźnik mocno ograniczył odpowiedzialność. Co innego jakby postawili sprawę: "Nie możemy wam nic zagwarantować, poza tym, że dostaniecie się z punktu A do punktu B, ale za to pojedziecie bardzo tanio" - wtedy by było przejrzyście. A tak to polskibus nieładnie kombinuje.
Nie rozumiem, jakbys byl managerem w jakies komercyjnej firmie nie chcialbys sie zabezpieczyc przed reklamacjami i skargami? Jak niska cena jest w stanie zrekompensowac Ci to, ze czasem moze nie podjechac Van Hool?

ODPOWIEDZ