Priorytety dla tramwajów

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36672
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 02 lip 2011, 12:33

Majusi pisze:Klienci T zdenerwują się. Mieli lepiej a teraz mają gorzej.
Nie, mieli gorzej, a teraz mają lepiej.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 2962
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:09

Post autor: Jarek » 02 lip 2011, 12:58

Majusi pisze:Klienci T zdenerwują się. Mieli lepiej a teraz mają gorzej.
Wiem! Jak zadowolić klientów tramwaju. Tramwaj powinien stać i w ogóle nie jechac. Wtedy kazdy by do niego mógł dobiec. :głupek: :głupek: :głupek:

Awatar użytkownika
Majusi
Posty: 605
Rejestracja: 08 lip 2008, 18:23
Lokalizacja: Zielona Białołęka

Post autor: Majusi » 02 lip 2011, 16:53

Dla was ważny jest klient, który jest w T. Dla mnie dostępność usługi. Nie lubię jak mi T ucieka sprzed nosa.

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8455
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 02 lip 2011, 17:08

Majusi pisze:Dla was ważny jest klient, który jest w T. Dla mnie dostępność usługi. Nie lubię jak mi T ucieka sprzed nosa.
A ja sobie wtedy powtarzam: za pięć (lub kilka) minut będzie następy.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25428
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 02 lip 2011, 17:12

Ja to sobie tłumacze inaczej. Wolę poczekać na przystanku pięć minut, by na 10 skrzyżowaniach zaoszczędzić po minucie.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 02 lip 2011, 17:26

Majusi pisze:Dla was ważny jest klient, który jest w T. Dla mnie dostępność usługi. Nie lubię jak mi T ucieka sprzed nosa.
Przecież i tak nie jeździsz tramwajami!!!
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 2962
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:09

Post autor: Jarek » 02 lip 2011, 21:20

Majusi pisze:Dla was ważny jest klient, który jest w T. Dla mnie dostępność usługi. Nie lubię jak mi T ucieka sprzed nosa.
Dlatego trzeba, aby tramwaj po prostu stał i nie jechał. Wtedy na pewno nikomu nie ucieknie sprzed nosa.

reserved
Posty: 14639
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 02 lip 2011, 21:28

Glonojad pisze:Jak będą miały priorytet, to nie będą powolne. Czy Ty wiesz, o czym piszesz?
Owszem, wiem. Jeżeli tramwaje będą miały priorytety na skrzyżowaniach to nagle będą pędziły 70 km/h po Moście Poniatowskiego?

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25428
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 02 lip 2011, 21:53

A co Ci da 70 na Moście, jeżeli potem po półtorej minuty spędzisz przy Muzeum, Smyku i Centrum?
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

reserved
Posty: 14639
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 02 lip 2011, 21:54

pawcio pisze:A co Ci da 70 na Moście, jeżeli potem po półtorej minuty spędzisz przy Muzeum, Smyku i Centrum?
No to przecież tłumacze, że jak wprowadzą priorytety na skrzyżowaniach, to wtedy nie straszna mi będzie nawet taka powolna jazda np. Mostem Poniatowskiego!

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 02 lip 2011, 21:55

reserved pisze:
Glonojad pisze:Jak będą miały priorytet, to nie będą powolne. Czy Ty wiesz, o czym piszesz?
Owszem, wiem. Jeżeli tramwaje będą miały priorytety na skrzyżowaniach to nagle będą pędziły 70 km/h po Moście Poniatowskiego?
Twoim ukochanym autobusom także nie wolno legalnie pędzić ponad 50 na godzinę na tym moście. To, że to robią, wynika z głównie z faktu, że są jakieś 15 lat z TW w zakresie nadzoru ruchu i tyle.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

reserved
Posty: 14639
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 02 lip 2011, 21:56

Glonojad pisze:Twoim ukochanym autobusom także nie wolno legalnie pędzić ponad 50 na godzinę na tym moście.
](*,) No to przecież trzeci raz już tłumaczę, że nie będzie mi przeszkadzała taka powolna jazda jak będą wprowadzone priorytety na skrzyżowaniach. Zresztą naprawdę nie widzisz różnicy między jazdą 30 km/h a 50?

ness
Posty: 1029
Rejestracja: 13 lut 2007, 20:19
Lokalizacja: pro-Q3dm6

Post autor: ness » 02 lip 2011, 21:57

@ glon
codziennie rano dziekuje za to bozi ;]

btw jechalem w zeszlym tyg poniatowskim i czy tam aby nie powiesili 20tki? :D
Albo mam jakies zwidy.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 02 lip 2011, 22:28

reserved pisze:
Glonojad pisze:Twoim ukochanym autobusom także nie wolno legalnie pędzić ponad 50 na godzinę na tym moście.
](*,) No to przecież trzeci raz już tłumaczę, że nie będzie mi przeszkadzała taka powolna jazda jak będą wprowadzone priorytety na skrzyżowaniach.
Na razie to nie wytłumaczyłeś, co rozumiesz przez "powolną jazdę".
Zresztą naprawdę nie widzisz różnicy między jazdą 30 km/h a 50?
Na Moście Poniatowskiego od trzech lat nie ma ograniczenia do 30 na godzinę.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Majusi
Posty: 605
Rejestracja: 08 lip 2008, 18:23
Lokalizacja: Zielona Białołęka

Post autor: Majusi » 02 lip 2011, 22:46

Glonojad pisze: Przecież i tak nie jeździsz tramwajami!!!
A co to ma do rzeczy?
Może na co dzień to nie ponieważ tak mi ZTM skutecznie ograniczył do nich dostępność (najbliżej Wileński po 50 minutach jazdy autobusem, chyba że 3 razy się przesiądę co na jedno wychodzi), że prościej jest samochodem.

[ Dodano: |2 Lip 2011|, 2011 22:57 ]
pawcio pisze:A co Ci da 70 na Moście, jeżeli potem po półtorej minuty spędzisz przy Muzeum, Smyku i Centrum?
Według zwolenników tu na tym forum ekspresowych tramwajów na każdym skrzyżowaniu tramwaj traci przynajmniej 90" (chociaż cykl na Al.J. wynosi 110" i T jest w fazie głównej czyli max. może stracić 40") a najlepiej jak 120" (a to max. wartość cyklu w Wawie co nie jest możliwe chyba, że ma specjalnie wydzieloną fazie w wyniku relacji kolizyjnej z wszystkimi uczestnikami ruchu (coś w rodzaju Zawiszy z Towarowej).
I na tym polega lobby tramwajowe.
Nie wszędzie tramwaje kursują co 5 minut. W większości co 15 lub 20 ponieważ gdy jadę na dłuższym odcinku wybieram konkretną linię bo chociaż jeżeli na danym przystanku jest ich pare to jakoś nie mogą mnie dowieść do celu. A to skręcają w prawo czy w lewo.

ODPOWIEDZ