Odczytywanie komunikatów w autobusach i tramwajach

Moderatorzy: Tyrystor, Dantte

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 24727
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 15 lip 2011, 16:06

pawcio pisze:Komunikaty głosowe Knapika dostarcza ZTM. Jakie TW dostaną, takie puszczą w eter.
no to czemu funkcjonują zarówno zapowiedzi Kina Ochota, jak i Och-Teatru w wykonaniu Knapika?
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

bepe
Posty: 3469
Rejestracja: 04 wrz 2010, 15:33
Lokalizacja: Gocław

Post autor: bepe » 16 lip 2011, 18:46

Knapik ma po prostu swoje kaprysy. Dziś w A188 pięć razy zapowiedział "następny przystanek Os. Wilga", podobnie "następny przystanek Narodowa", niektóre następne przystanki zapowiadał trzy razy, ale za to przystanek Poprawna (i parę innych) zapowiedział jako "następny przystanek (tu pauza) przystanek na żądanie". ;-)

fraktal
Posty: 5576
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 17 lip 2011, 0:15

To i tak dobrze, że libero coś w ogóle mówił, bo jeszcze do niedawna Libero i Soliny milczały w ogóle, poza nielicznymi wyjątkami, a teraz jednak coś gadają. ;-)

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 24727
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 17 lip 2011, 21:14

fraktal pisze:To i tak dobrze, że libero coś w ogóle mówił, bo jeszcze do niedawna Libero i Soliny milczały w ogóle, poza nielicznymi wyjątkami, a teraz jednak coś gadają. ;-)
no nie wiem, u mnie na 208 to Libero przestało już gadać...
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

SławekM
(solaris8315)
Posty: 14369
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 17 lip 2011, 21:24

MeWa pisze:
fraktal pisze:To i tak dobrze, że libero coś w ogóle mówił, bo jeszcze do niedawna Libero i Soliny milczały w ogóle, poza nielicznymi wyjątkami, a teraz jednak coś gadają. ;-)
no nie wiem, u mnie na 208 to Libero przestało już gadać...
No na pewno, skoro są tylko Alpina :P

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 24727
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 17 lip 2011, 21:27

SławekM pisze:
MeWa pisze:no nie wiem, u mnie na 208 to Libero przestało już gadać...
No na pewno, skoro są tylko Alpina :P
mea culpa :P miały być Alpina. W nich ostatnio nie słychać zapowiedzi.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 11868
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 17 lip 2011, 23:06

daniel.k pisze:ja swoim znajomym nieznającym Warszawy, a czasami poruszającym się po niej tramwajem i autobusem zawsze mówię aby nie słuchali zapowiedzi i nie patrzyli na wyświetlacz LCD bo często bywają tam błędne zapowiedzi. mówię ima by patrzyli na przystanki i ich nazwy a gdy nie sa pewni gdzie wysiąść to pytają kierowcy
Przestań, wsiadłem do tramwaju w Katowicach, skasowałem bilet, po czym postanowiłem spojrzeć na jakąś tablicę, co by się zorientować, gdzie dojadę. Najpierw zdziwiło mnie, że nie ma żadnej, ale to żadnej informacji odnośnie chociażby kierunku, w którym ten tramwaj się porusza. O przystankach pośrednich, bądź trasie nie śmiałem nawet marzyć. Zaprawdę, powiadam wam: nie narzekajcie, bo u nas i tak jest zajebiście. Serio serio.
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

ashir
Posty: 19904
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 19 lip 2011, 17:23

A jak ja ostatnio jechałem Swingiem w Gdańsku to mogłem się dowiedzieć na jakich paru ostatnich przystanków tramwaj się zatrzymywał. Ale za cholerę nie mogłem się dowiedzieć jakie są najbliższe przystanki, nawet kraniec nie był wyświetlony (mówię o wewnętrznej informacji pasażerskiej). ](*,)

mobil one
Posty: 2027
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:23
Lokalizacja: właściwa
Kontakt:

Post autor: mobil one » 19 lip 2011, 20:10

Bzdury ! Kraniec jest wyświetlany,razem z numerem linii. Akurat informacja pasażerska w gdańskich Swingach jest wspaniale rozwiązana.
Tego typu "korale",czy raczej "kulki" jak na wewnętrznym ekranie gdańskich Swingów,bardzo przydałaby się i w naszym mieście.Plus zdjęcia otoczenia przystanku jak to mam miejsce w w/w tramwajach ZKM.
Linia 155: 1966-2011

155 STRĄKOWA Górczewska-Świętokrzyska TORWAR
166 OBOZOWA Marszałkowska-Książęca TORWAR
182 OS.OSTROBRAMSKA Trasa Łazienkowska-Wałbrzyska URSYNÓW PŁD. (OS.OSTROBRAMSKA-OKĘCIE)

WAA 894 C,WAB 655 C,WAB 972 C,WAB 097 P, WAB 186 P, WAB 055 P, WXC 512M,WX 69712.

Awatar użytkownika
chester
Posty: 2819
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:07
Lokalizacja: Natolin

Post autor: chester » 19 lip 2011, 20:57

Ashir ma częściowo rację, bo trasa kulek przewija się skokowo, co ileś przystanków, więc zdarzają się momenty, że kulka jest na górze, a wtedy widać wiele przeszlych przystanków, a tylko jeden przyszły.
Dlaczego pieprzone pierożki są dobre, a pieprzone życie już nie? (B. Schaeffer)
Historia uczy jednego - nigdy nikogo niczego nie nauczyła.

MC
Posty: 1345
Rejestracja: 16 paź 2009, 23:11

Post autor: MC » 19 lip 2011, 20:59

ashir pisze:A jak ja ostatnio jechałem Swingiem w Gdańsku
mobil one pisze:Tego typu "korale",czy raczej "kulki" jak na wewnętrznym ekranie gdańskich Swingów
Zdjęcie proszę bo nie wiem o czym mówicie :)

ashir
Posty: 19904
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 20 lip 2011, 12:26

mobil one pisze:Bzdury ! Kraniec jest wyświetlany,razem z numerem linii. Akurat informacja pasażerska w gdańskich Swingach jest wspaniale rozwiązana.
Tego typu "korale",czy raczej "kulki" jak na wewnętrznym ekranie gdańskich Swingów,bardzo przydałaby się i w naszym mieście.Plus zdjęcia otoczenia przystanku jak to mam miejsce w w/w tramwajach ZKM.
Jakie bzdury. Dobrze pamiętam, bo jechałem 1,5 tygodnia temu. ;-) Wydawało mi się, że wewnątrz nie był wyświetlany kraniec, ale może się mylę. Zdecydowanie wolę model warszawski, że znam wszystkie przystankie na trasie, a nie zaledwie kilka przystanków i czasem te co już były. ](*,) Co do zdjęć mijanych obiektów to nie wiem czy są niezbędne. :-?
chester pisze:Ashir ma częściowo rację, bo trasa kulek przewija się skokowo, co ileś przystanków, więc zdarzają się momenty, że kulka jest na górze, a wtedy widać wiele przeszlych przystanków, a tylko jeden przyszły.
Zgadza się. Gdy wsiadłem w Swinga na linii 6 na przystanku Dworzec Główny w kierunku Chełma Witosa to ten problem był. Z powrotem, gdy wracałem 11 to było wszystko dobrze. Dla mnie to była dezoinformacja. Bo zamierzałem jechać 11 w obydwie strony, ale podjechał Swing na 6 jadący na tą samą pętlę, więc wsiadłem. Po jakimś czasie się przeraziłem, bo wyswietlały się przystanki, które dawno tramwaj minął.

Awatar użytkownika
Tyrystor
Posty: 1813
Rejestracja: 30 gru 2005, 16:07
Lokalizacja: Zielone Pola Białej Łąki
Kontakt:

Post autor: Tyrystor » 20 lip 2011, 13:54

MC pisze:
ashir pisze:A jak ja ostatnio jechałem Swingiem w Gdańsku
mobil one pisze:Tego typu "korale",czy raczej "kulki" jak na wewnętrznym ekranie gdańskich Swingów
Zdjęcie proszę bo nie wiem o czym mówicie :)
http://www.phototrans.eu/14,442538,0,Pe ... _1011.html

Jeśli dobrze pamiętam, to na tej drodze wyświetlonej pod sufitem wyświetla się kilka przystanków symbolizowanych właśnie kulkami (chyba czerwonymi).
112 120 190 240 256 412 527 E-9 L43 L45 N11

Awatar użytkownika
chester
Posty: 2819
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:07
Lokalizacja: Natolin

Post autor: chester » 20 lip 2011, 14:01

Tyrystor pisze: http://www.phototrans.eu/14,442538,0,Pe ... _1011.html
Jeśli dobrze pamiętam, to na tej drodze wyświetlonej pod sufitem wyświetla się kilka przystanków symbolizowanych właśnie kulkami (chyba czerwonymi).
Nie, przystanki wyświetlane są jako "dołki" na tej strzałce, natomiast kulka z logo ZKM Gdańsk przetacza się od dołka do dołka w zależności od pozycji tramwaju na trasie. Strzałka obejmuje circa 6-8 przystanków i one się nie przewijają - jak kulka dokula się do samej góry, strzałka robi refresh i nowe przystanki wyświetlają się od dołu do góry, a kulka znajduje się znów na dole. Taki wodotrysk, nie do końca dopracowany.
Dlaczego pieprzone pierożki są dobre, a pieprzone życie już nie? (B. Schaeffer)
Historia uczy jednego - nigdy nikogo niczego nie nauczyła.

Awatar użytkownika
piotram
Posty: 2463
Rejestracja: 27 lut 2006, 19:42
Lokalizacja: W-wa Kercelak

Post autor: piotram » 20 lip 2011, 14:11

Jak byłem osrtatnio to najczęściej wyświetlał się kierunek przeciwny :D

ODPOWIEDZ