no to czemu funkcjonują zarówno zapowiedzi Kina Ochota, jak i Och-Teatru w wykonaniu Knapika?pawcio pisze:Komunikaty głosowe Knapika dostarcza ZTM. Jakie TW dostaną, takie puszczą w eter.
Odczytywanie komunikatów w autobusach i tramwajach
Knapik ma po prostu swoje kaprysy. Dziś w A188 pięć razy zapowiedział "następny przystanek Os. Wilga", podobnie "następny przystanek Narodowa", niektóre następne przystanki zapowiadał trzy razy, ale za to przystanek Poprawna (i parę innych) zapowiedział jako "następny przystanek (tu pauza) przystanek na żądanie". 
- MeWa
- Cukiereczek
- Posty: 24727
- Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
- Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy
no nie wiem, u mnie na 208 to Libero przestało już gadać...fraktal pisze:To i tak dobrze, że libero coś w ogóle mówił, bo jeszcze do niedawna Libero i Soliny milczały w ogóle, poza nielicznymi wyjątkami, a teraz jednak coś gadają.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"
[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]
[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]
- Szeregowy_Równoległy
- Szeregowe Chamidło
- Posty: 11868
- Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37
Przestań, wsiadłem do tramwaju w Katowicach, skasowałem bilet, po czym postanowiłem spojrzeć na jakąś tablicę, co by się zorientować, gdzie dojadę. Najpierw zdziwiło mnie, że nie ma żadnej, ale to żadnej informacji odnośnie chociażby kierunku, w którym ten tramwaj się porusza. O przystankach pośrednich, bądź trasie nie śmiałem nawet marzyć. Zaprawdę, powiadam wam: nie narzekajcie, bo u nas i tak jest zajebiście. Serio serio.daniel.k pisze:ja swoim znajomym nieznającym Warszawy, a czasami poruszającym się po niej tramwajem i autobusem zawsze mówię aby nie słuchali zapowiedzi i nie patrzyli na wyświetlacz LCD bo często bywają tam błędne zapowiedzi. mówię ima by patrzyli na przystanki i ich nazwy a gdy nie sa pewni gdzie wysiąść to pytają kierowcy
Bzdury ! Kraniec jest wyświetlany,razem z numerem linii. Akurat informacja pasażerska w gdańskich Swingach jest wspaniale rozwiązana.
Tego typu "korale",czy raczej "kulki" jak na wewnętrznym ekranie gdańskich Swingów,bardzo przydałaby się i w naszym mieście.Plus zdjęcia otoczenia przystanku jak to mam miejsce w w/w tramwajach ZKM.
Tego typu "korale",czy raczej "kulki" jak na wewnętrznym ekranie gdańskich Swingów,bardzo przydałaby się i w naszym mieście.Plus zdjęcia otoczenia przystanku jak to mam miejsce w w/w tramwajach ZKM.
Linia 155: 1966-2011
155 STRĄKOWA Górczewska-Świętokrzyska TORWAR
166 OBOZOWA Marszałkowska-Książęca TORWAR
182 OS.OSTROBRAMSKA Trasa Łazienkowska-Wałbrzyska URSYNÓW PŁD. (OS.OSTROBRAMSKA-OKĘCIE)
WAA 894 C,WAB 655 C,WAB 972 C,WAB 097 P, WAB 186 P, WAB 055 P, WXC 512M,WX 69712.
155 STRĄKOWA Górczewska-Świętokrzyska TORWAR
166 OBOZOWA Marszałkowska-Książęca TORWAR
182 OS.OSTROBRAMSKA Trasa Łazienkowska-Wałbrzyska URSYNÓW PŁD. (OS.OSTROBRAMSKA-OKĘCIE)
WAA 894 C,WAB 655 C,WAB 972 C,WAB 097 P, WAB 186 P, WAB 055 P, WXC 512M,WX 69712.
Ashir ma częściowo rację, bo trasa kulek przewija się skokowo, co ileś przystanków, więc zdarzają się momenty, że kulka jest na górze, a wtedy widać wiele przeszlych przystanków, a tylko jeden przyszły.
Dlaczego pieprzone pierożki są dobre, a pieprzone życie już nie? (B. Schaeffer)
Historia uczy jednego - nigdy nikogo niczego nie nauczyła.
Historia uczy jednego - nigdy nikogo niczego nie nauczyła.
Jakie bzdury. Dobrze pamiętam, bo jechałem 1,5 tygodnia temu.mobil one pisze:Bzdury ! Kraniec jest wyświetlany,razem z numerem linii. Akurat informacja pasażerska w gdańskich Swingach jest wspaniale rozwiązana.
Tego typu "korale",czy raczej "kulki" jak na wewnętrznym ekranie gdańskich Swingów,bardzo przydałaby się i w naszym mieście.Plus zdjęcia otoczenia przystanku jak to mam miejsce w w/w tramwajach ZKM.
Zgadza się. Gdy wsiadłem w Swinga na linii 6 na przystanku Dworzec Główny w kierunku Chełma Witosa to ten problem był. Z powrotem, gdy wracałem 11 to było wszystko dobrze. Dla mnie to była dezoinformacja. Bo zamierzałem jechać 11 w obydwie strony, ale podjechał Swing na 6 jadący na tą samą pętlę, więc wsiadłem. Po jakimś czasie się przeraziłem, bo wyswietlały się przystanki, które dawno tramwaj minął.chester pisze:Ashir ma częściowo rację, bo trasa kulek przewija się skokowo, co ileś przystanków, więc zdarzają się momenty, że kulka jest na górze, a wtedy widać wiele przeszlych przystanków, a tylko jeden przyszły.
http://www.phototrans.eu/14,442538,0,Pe ... _1011.htmlMC pisze:ashir pisze:A jak ja ostatnio jechałem Swingiem w GdańskuZdjęcie proszę bo nie wiem o czym mówiciemobil one pisze:Tego typu "korale",czy raczej "kulki" jak na wewnętrznym ekranie gdańskich Swingów
Jeśli dobrze pamiętam, to na tej drodze wyświetlonej pod sufitem wyświetla się kilka przystanków symbolizowanych właśnie kulkami (chyba czerwonymi).
112 120 190 240 256 412 527 E-9 L43 L45 N11
Nie, przystanki wyświetlane są jako "dołki" na tej strzałce, natomiast kulka z logo ZKM Gdańsk przetacza się od dołka do dołka w zależności od pozycji tramwaju na trasie. Strzałka obejmuje circa 6-8 przystanków i one się nie przewijają - jak kulka dokula się do samej góry, strzałka robi refresh i nowe przystanki wyświetlają się od dołu do góry, a kulka znajduje się znów na dole. Taki wodotrysk, nie do końca dopracowany.Tyrystor pisze: http://www.phototrans.eu/14,442538,0,Pe ... _1011.html
Jeśli dobrze pamiętam, to na tej drodze wyświetlonej pod sufitem wyświetla się kilka przystanków symbolizowanych właśnie kulkami (chyba czerwonymi).
Dlaczego pieprzone pierożki są dobre, a pieprzone życie już nie? (B. Schaeffer)
Historia uczy jednego - nigdy nikogo niczego nie nauczyła.
Historia uczy jednego - nigdy nikogo niczego nie nauczyła.