Dyskusje o PKSach wszelakich

Moderator: JacekM

SławekM
(solaris8315)
Posty: 14369
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 14 sie 2011, 23:20

Po co kasa ma uciekać skoro można zarobić... Pasażer i tak nie zobaczy różnicy. Ważne że ma autobus...

Awatar użytkownika
zeus
Posty: 821
Rejestracja: 03 kwie 2008, 20:21

Post autor: zeus » 14 sie 2011, 23:40

SławekM pisze:Po co kasa ma uciekać skoro można zarobić... Pasażer i tak nie zobaczy różnicy. Ważne że ma autobus...
To nie PRL, że "pasażer ma autobus". Obecnie nawet pasażerowie nie będący znawcami czy miłośnikami komunikacji mają już pewne wymagania co do standardu autobusów, którymi będą podróżować na długich trasach, szczególnie do kurortów wypoczynkowych ](*,) Jeden raz pojadą i zobaczą jaką "niespodziankę" im sprawia przewoźnik, a następnym razem poszukają innej alternatywy np. w postaci innego przewoźnika, kolei czy własnego samochodu...
N64 DW.Centralny...-Płochocińska-Jana Kazimierza- PKP Nieporęt/Białobrzegi

526 BRÓDNO PODGRODZIE - SZCZĘŚLIWICE

Tak dla budowy parkingów Park & Ride

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8438
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 15 sie 2011, 1:01

:arrow: Ostatnio poranny kurs Polonusa z Mielca (zawsze z tym samym kierowcą) też zaczął być obsługiwany autobusami prawdopodobnie z Nowego Dworu Mazowieckiego.

marekb
Posty: 559
Rejestracja: 23 cze 2009, 11:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marekb » 15 sie 2011, 7:47

JKTpl pisze:4 VIII i ja skorzystałem z usług Polonusa, pojechałem na prowincję ulubionym kursem ustrzyckim 8.45 z DWZ. Podstawili [cenzura] irisbusa crossway, a odjeżdżająca parę minut wcześniej Ostróda pojechała właśnie boskim irizarem :maruda:
zeus pisze:
SławekM pisze:Po co kasa ma uciekać skoro można zarobić... Pasażer i tak nie zobaczy różnicy. Ważne że ma autobus...
To nie PRL, że "pasażer ma autobus". Obecnie nawet pasażerowie nie będący znawcami czy miłośnikami komunikacji mają już pewne wymagania co do standardu autobusów, którymi będą podróżować na długich trasach, szczególnie do kurortów wypoczynkowych ](*,) Jeden raz pojadą i zobaczą jaką "niespodziankę" im sprawia przewoźnik, a następnym razem poszukają innej alternatywy np. w postaci innego przewoźnika, kolei czy własnego samochodu...

Prawdopodobnie stali pasażerowie znają "ofertę" POLONUSA, bo kursem o 4:45 z Zachodniego wyjechało ok 15 osób, a PKS Mława pół godziny później zgarnął na starcie ok 35 osób :!:
marekb

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14778
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 15 sie 2011, 9:02

PKS Mława to ostatnio na nocne kursy podstawia tragiczne wozy... :/
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

marekb
Posty: 559
Rejestracja: 23 cze 2009, 11:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marekb » 15 sie 2011, 9:25

Wolfchen pisze:PKS Mława to ostatnio na nocne kursy podstawia tragiczne wozy... :/

Jakie? Autosana H-10.12
http://www.phototrans.eu/14,60907,0,Aut ... 50911.html :!:

Kiedyś takim jechałem. Kurs: Hrubieszów-Łeba. Autobus startował z D.A. Stadion i doturlał się do Mławy. W Mławie podstawili "coś podobnego do":
http://www.phototrans.eu/14,397750,0,MA ... 70310.html

Ale to było z 5 lat temu :smile:
marekb

Awatar użytkownika
zeus
Posty: 821
Rejestracja: 03 kwie 2008, 20:21

Post autor: zeus » 15 sie 2011, 11:16

Wolfchen pisze:PKS Mława to ostatnio na nocne kursy podstawia tragiczne wozy... :/
Jakie np :?:

A jeszcze mam pytanie czy ktoś z was wie jak praktycznie wygląda podmiana autobusów w Mławie :?: Strasznie mnie to zastanawia, czy to jest tak, że kierowca mówi: "proszę się przesiąść do tamtego autobusu " i wszyscy pasażerowie w dzikim szale, tratując się nawzajem lecą do drugiego autobusu :?: :-k
N64 DW.Centralny...-Płochocińska-Jana Kazimierza- PKP Nieporęt/Białobrzegi

526 BRÓDNO PODGRODZIE - SZCZĘŚLIWICE

Tak dla budowy parkingów Park & Ride

marekb
Posty: 559
Rejestracja: 23 cze 2009, 11:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marekb » 15 sie 2011, 11:23

zeus pisze:
Wolfchen pisze:PKS Mława to ostatnio na nocne kursy podstawia tragiczne wozy... :/
Jakie np :?:

A jeszcze mam pytanie czy ktoś z was wie jak praktycznie wygląda podmiana autobusów w Mławie :?: Strasznie mnie to zastanawia, czy to jest tak, że kierowca mówi: "proszę się przesiąść do tamtego autobusu " i wszyscy pasażerowie w dzikim szale, tratując się nawzajem lecą do drugiego autobusu :?: :-k
Jak ja jechałem kursem Hrubieszów-Łeba to do Warszawy dojechał PKS Hrubieszów, na DA Stadion przesiadka do PKS Mława, a w Mławie na zajezdni PKS przesiadka do kolejnego wozu :!:
marekb

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14778
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 15 sie 2011, 11:31

Na przykład starego Autosana z brakiem regulacji oparć.

W Mławie przesiadka wygląda normalnie, zwykle na bazie, bez przepychanek, bo bilety masz z wyznaczonymi miejscami. ;)

A, na bazie można skorzystać z WC :)
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

bartoni722
Posty: 6241
Rejestracja: 20 mar 2009, 19:40
Lokalizacja: Z najlepszej dzielnicy Warszawy-czyli Uuk

Post autor: bartoni722 » 15 sie 2011, 11:48

Na zajezdni? O, a ile czasu jest na przesiadkę? :grin: To tylko w nocnych kursach?

BTW, mam ze dwa wozy z Mławy z wakacji w Jastrzębiej i:

Na kursie Warszawa-Karwia, który chyba jest w Jastrzębiej 18:25, o 19:32 złapałem #40303 ( http://www.phototrans.eu/14,240722,0,Au ... 40303.html )

A na kursie do Hrubieszowa, trzy minuty później złapany #70303 ( http://www.phototrans.eu/14,469938,0,Bo ... 70301.html )

A jak ktoś zainteresowany dla porównania co Wisła, Warszawa, Tomaszów Mazowiecki albo Kluczbork wystawiła do Jastrzębiej to pisać.
I już nie stały pasażer świetnej linii 527. :(

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36227
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 15 sie 2011, 12:23

marekb pisze:pół godziny później
Chyba, że to w tym tkwi klucz ;)
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

marekb
Posty: 559
Rejestracja: 23 cze 2009, 11:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marekb » 15 sie 2011, 12:41

bartoni722 pisze:Na zajezdni? O, a ile czasu jest na przesiadkę? :grin: To tylko w nocnych kursach?

BTW, mam ze dwa wozy z Mławy z wakacji w Jastrzębiej i:

Na kursie Warszawa-Karwia, który chyba jest w Jastrzębiej 18:25, o 19:32 złapałem #40303 ( http://www.phototrans.eu/14,240722,0,Au ... 40303.html )

A na kursie do Hrubieszowa, trzy minuty później złapany #70303 ( http://www.phototrans.eu/14,469938,0,Bo ... 70301.html )

A jak ktoś zainteresowany dla porównania co Wisła, Warszawa, Tomaszów Mazowiecki albo Kluczbork wystawiła do Jastrzębiej to pisać.
Podaj co Warszawa wystawia do Jastrzębiej Góry tj KARWI/ŁEBY?
marekb

bartoni722
Posty: 6241
Rejestracja: 20 mar 2009, 19:40
Lokalizacja: Z najlepszej dzielnicy Warszawy-czyli Uuk

Post autor: bartoni722 » 15 sie 2011, 12:53

O 19:31 złapałem na kursie do Łeby ten wóz:
http://www.phototrans.eu/14,467408,0,Sc ... 90762.html
I już nie stały pasażer świetnej linii 527. :(

marekb
Posty: 559
Rejestracja: 23 cze 2009, 11:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marekb » 15 sie 2011, 13:17

bartoni722 pisze:O 19:31 złapałem na kursie do Łeby ten wóz:
http://www.phototrans.eu/14,467408,0,Sc ... 90762.html
Propo Jelczy T120 z POLONUSa, gdzie najczęściej można je spotkać? Na jakie kursy są wysyłane? Z tego co mi wiadomo zostały trzy sztuki. :-?
marekb

Awatar użytkownika
Pawel_
Sierściuch
Posty: 6176
Rejestracja: 01 maja 2007, 18:08
Lokalizacja: Zagłębie Szklane :-)

Post autor: Pawel_ » 15 sie 2011, 15:36

A, we środę nad morze jechał masakryczny Autosan - nie pamiętam, jaki to był przewoźnik. :]

ODPOWIEDZ