Komunikacja podmiejska

Moderatorzy: Poc Vocem, Wiliam

Awatar użytkownika
florekf
Posty: 549
Rejestracja: 19 gru 2005, 22:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: florekf » 24 sie 2011, 20:59

Bo dlaczego?¿ Dla nas ta linia podstawowo kursuje do GK, gdzie jest wiecej kursow w DP. Rownie dobrze mozna bylo zrobic 2 linie, tylko po co?
Obrazek

Awatar użytkownika
Lukasz436
Posty: 2219
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:22
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Post autor: Lukasz436 » 24 sie 2011, 21:11

florekf pisze:Bo dlaczego?¿ Dla nas ta linia podstawowo kursuje do GK, gdzie jest wiecej kursow w DP. Rownie dobrze mozna bylo zrobic 2 linie, tylko po co?
Czemu nagle GK wycofała się z kursów w DŚ?

Awatar użytkownika
florekf
Posty: 549
Rejestracja: 19 gru 2005, 22:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: florekf » 24 sie 2011, 21:13

Trudno powiedziec ze wycofala, po prostu póki co jest to pilotaż.
Obrazek

Awatar użytkownika
Nordyk110
Posty: 1549
Rejestracja: 06 sty 2006, 21:32

Post autor: Nordyk110 » 24 sie 2011, 21:15

A może inne gminy pójdą tą drogą i zmienią przewoźnika ? :-k
Przegubowce ,to sól tej ziemi .

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14778
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 24 sie 2011, 21:27

florekf pisze:Dla nas ta linia podstawowo kursuje do GK, gdzie jest wiecej kursow w DP.
Ale sumarycznie w tygodniu jest ich mniej. Trasa podstawowa = trasa realizowana przez większość kursów (a najlepiej wszystkie), więc wychodzą Brześce... Zaś do GK wariantowe kursy - i mamy porządek...
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36227
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 24 sie 2011, 21:29

Nordyk110 pisze:A może inne gminy pójdą tą drogą i zmienią przewoźnika ? :-k
Nie byłoby to złe.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
florekf
Posty: 549
Rejestracja: 19 gru 2005, 22:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: florekf » 24 sie 2011, 21:41

Wolfchen pisze:
florekf pisze:Dla nas ta linia podstawowo kursuje do GK, gdzie jest wiecej kursow w DP.
Ale sumarycznie w tygodniu jest ich mniej. Trasa podstawowa = trasa realizowana przez większość kursów (a najlepiej wszystkie), więc wychodzą Brześce... Zaś do GK wariantowe kursy - i mamy porządek...

Gdyby tylko takie problemy zatruwaly mi glowe to bylbym zadowolony :idea:
Obrazek

zigirin
Posty: 141
Rejestracja: 24 sie 2011, 22:17
Lokalizacja: Kawęczyn

Post autor: zigirin » 24 sie 2011, 22:27

Pozwolę sobie sprostować pewne informacje. Otóż podstawową trasą liniii 742 była trasa Wilanowska - Brześce. Trasa ta była planowana już od stycznia, kiedy to wówczas zrodziła się koncepcja alternatywnego rozwiązania, by linia 742 dojeżdżała do miejscowości leżących poza miastem Konstancin, na trasie do Góry.Chcieliśmy, początkowo poprowadzić trasę do Góry, jednakże Władze Góry stwierdziły, że ich nie stać na dopłacanie do komunikacji i że wolą się oprzeć na PKS-ie i trasie przez Piaseczno. A zatem wywarliśmy w kilka osób nacisk na Gminę Konstancin, byśmy zrobili linię nie patrząc na współpracę z Górą Kalwarią i stąd narodził się pomysł zawrotki w Brześcach, bo tam było to praktycznie możliwe. Brześce to Gmina Góra Kalwaria, jednakże wyszliśmy z założenia, że lepiej nadłożyć kilometr drogi i za niego zapłacić, niźli by linia miała nie powstać, bo Góra się nie zgadza. Gdy już przyszło do konkretów i negocjacji z ZTM i rozmowy się powoli finalizowały, nagle Włodarzy Góry oświeciło i stwierdzili, że może jednak się włączą, by i do nich dojechał autobus i było stać ich tylko na 8 kursów w tygodniu. Ot całe wyjaśnienie czemu do Góry tylko 8 kursów.

ashir
Posty: 19916
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 24 sie 2011, 22:32

Lepiej późno niż wcale... :grin:

zigirin
Posty: 141
Rejestracja: 24 sie 2011, 22:17
Lokalizacja: Kawęczyn

Post autor: zigirin » 24 sie 2011, 22:41

Pewnie że tak, jednakże lepiej wyjaśnić sprawę, by uciąć spekulacje czemu tyle kursów do Góry a tyle do Brześc;P Poza tym czytając Wasze posty, widzę, że trapiły Was te same wątpliwości co mnie, otóż czy to będą BOVY.... Preczytałem jednak SWIZ, w którym wyraźnie jest napisane, że muszą to być niskopodłogowce, lub z częściowo obniżoną podłogą i miejscem na wózek. Do tego ze ścisłym określeniem kwestii oznakowań, umieszczenia ramek, elektronicznymi tablicami itp. Także Bovy raczej odpadają. Europaexpress jest firmą, z którą ZTM współpracuje czas jakiś i jak wynika z opinii przez nich przekazywanych są zadowoleni ze współpracy. Zobaczymy jak będzie. Co się zaś tyczy nowych elek po Konstancińskich szosach kursujących, to tutaj zapewne będą to elki obsługiwane Bovami. A swoją drogą elki też powinno ZTM ujednolicić...

[ Dodano: |24 Sie 2011|, 2011 22:43 ]
Lukasz436 pisze:
florekf pisze:Bo dlaczego?¿ Dla nas ta linia podstawowo kursuje do GK, gdzie jest wiecej kursow w DP. Rownie dobrze mozna bylo zrobic 2 linie, tylko po co?
Czemu nagle GK wycofała się z kursów w DŚ?
Góra się nie wycofała, jednakże nie ma kasy na to....ot cały powód

Marcin88
Posty: 36
Rejestracja: 23 sie 2011, 11:27

Post autor: Marcin88 » 25 sie 2011, 0:05

Ciekawe jakie numery taborowe otrzymaja pojazdy obsługujace 742,czy będą sie zaczynac jak u pozostałych prywaciarzy na Axxx. Moze ktoś sie orientuje??

JacekM
Śnieżynka
Posty: 8858
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23

Post autor: JacekM » 25 sie 2011, 10:09

A jak jest z Solinami na 245?
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

ashir
Posty: 19916
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 25 sie 2011, 10:28

JacekM pisze:A jak jest z Solinami na 245?
Mają numer A648 i A649, jeśli o to pytasz. ;-)

Awatar użytkownika
Domas
(A408 i A451)
Posty: 4997
Rejestracja: 20 wrz 2009, 20:36

Post autor: Domas » 25 sie 2011, 10:39

Raczej chodziło o to, że mają numer taborowy wyznaczony przez ZTM. Czy w SIWZ (742) było coś takiego napisane? Jest tylko wspomniane o malowaniu (starym!).

BJ
(BJ.2052)
Posty: 6067
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 25 sie 2011, 14:11

zigirin pisze:że wolą się oprzeć na PKS-ie i trasie przez Piaseczno
A propos tych kursów - codziennie widzę wiele Setr bądź innych wynalazków PPKS Warszawa do Góry Kalwarii i nawet w szczycie często w wozie jadą 2-3 osoby...
zigirin pisze:z którą ZTM współpracuje czas jakiś i jak wynika z opinii przez nich przekazywanych są zadowoleni ze współpracy.
ZTM pewnie również jest zadowolony ze współpracy z Mobilisem na przykład. Natomiast ja jako pasażer jestem trochę mniej zadowolony z mojej współpracy z tym przewoźnikiem, gdy jadę Libero na 209 albo U10 na 217 ;)

Kol. Zigirin wspomniał o elektronicznych tablicach - spore zaskoczenie z mojej strony, aczkolwiek oczywiście in plus.
Oby tylko malowanie wozów jeżdżących na 742 było nowe.

ODPOWIEDZ