Porządek publiczny

Moderator: Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8621
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 11 lis 2011, 23:43

Szamot pisze:I mnie co innego uderzyło. Najpierw uroczysta Msza Święta, a potem pod natchnieniem w drogę... Na miejscu KK odciąłbym sie od tego jak najdalej - ale on sie juz tak upolitycznił, że nie za bardzo może.
:arrow: Ilustracja - bez komentarza:
http://wiadomosci.onet.pl/fotoreportaze ... -duzy.html

BJ
(BJ.2052)
Posty: 7395
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 12 lis 2011, 1:03

yavorius pisze:No tak, a prawactwo ściągnięte przez ONR i Gazetę Polską siedzi cichutko i jest grzeczne. Żenada.
Byłeś na marszu? Nie. Więc zamknij się i nie wypowiadaj, bo tak się składa, że marsz przebiegł w spokojnej i patriotycznej atmosferze.
Ikarusomaniak pisze:Mi tylko szkoda policji-obrywa w nieswojej walce.
A mi nie szkoda, jak na moich oczach dziewczyna w wieku 18-20 lat dostała kilka razy pałą od policjanta tylko dlatego, że się nie przesunęła, bo rozmawiała przez telefon i nie zauważyła rzędu napierających policjantów.
MisiekK pisze:A co nierzetelnego jest w pokazywaniu chuliganów bijących się z policją?
Szkoda, że nie pokazano tak gorliwie, jak lewackie bojówki pobiły policjantów i prawicowców na Nowym Świecie.

Co do samego marszu - przebiegał spokojnie i jeśli ktoś jeszcze nazwie to marszem faszystów, to go co najmniej wyśmieję.
Źle, że pieprzeni kibole dostali małpiego rozumu na widok policji i przyszli nie dla idei marszu, a dlatego, że mieli okazję się ponapierdalać.
Inna sprawa, że nie rozumiem, po co na pl. Na Rozdrożu czekało na marsz kilka tysięcy policjantów?
Bo przepraszam, ale ci sami kibole prawie 3h grzecznie i spokojnie szli w nieochranianym marszu, więc po co ta policja w tak chorych ilościach na końcu?
Gdyby nie to, że policjantów z tarczami i pałami było aż tylu, to od razu po przemowach by się wszyscy rozeszli...

TOMEK
Posty: 2494
Rejestracja: 04 lut 2006, 18:12
Lokalizacja: URSYNÓW

Post autor: TOMEK » 12 lis 2011, 1:47

BJ pisze:Inna sprawa, że nie rozumiem, po co na pl. Na Rozdrożu czekało na marsz kilka tysięcy policjantów?
Może dlatego, że chuliganom było mało?
BJ pisze:Bo przepraszam, ale ci sami kibole prawie 3h grzecznie i spokojnie szli w nieochranianym marszu, więc po co ta policja w tak chorych ilościach na końcu?
Szli, bo w tłumie czują się bezpieczni i uważam, że organizatorzy marszu nie powinni na to pozwolić. Nie dziw się potem, że mówi sie o "faszystach" itp. bo wystarczy jeden transparent czy kilku krzykaczy, a w tłumie obowiązuje odpowiedzialność zbiorowa, jeżeli się na to pozwala.
BJ pisze:Gdyby nie to, że policjantów z tarczami i pałami było aż tylu, to od razu po przemowach by się wszyscy rozeszli...
A więc to dlatego podpalono te pojazdy TVNu, bo trzeba było się na czymś "wyżyć"...

BJ
(BJ.2052)
Posty: 7395
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 12 lis 2011, 1:57

TOMEK pisze:Może dlatego, że chuliganom było mało?
Oni tam się dopiero rozkręcili.
To byli zupełnie inni debile niż ci na pl. Konstytucji. Tamtych policja wyłapała i odizolowała.
TOMEK pisze:uważam, że organizatorzy marszu nie powinni na to pozwolić
Organizatorzy odcinają się od tych uczestników i twierdzą, że dołączyli się oni na trasie, gdyż policja w ogóle nie kontrolowała przebiegu marszu. I jest w tym chyba sporo racji - jak pierwszych kibiców zauważyłem dopiero na wysokości Goworka/Spacerowa.
TOMEK pisze:A więc to dlatego podpalono te pojazdy TVNu, bo trzeba było się na czymś "wyżyć"...
Ja też ubolewam nad tym, że idea i przebieg marszu zostały przysłonięte wybrykami jakichś półmózgów, którzy stanowili nawet pewnie nie 1% uczestników marszu.

Strona lewicowa też nie jest święta - na YT pełno filmików pokazujących nastawienie lewackich bojówkarzy. Nie mówiąc o skandalicznym zachowaniu policjantów momentami...

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36658
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 12 lis 2011, 2:11

BJ pisze:nie zauważyła rzędu napierających policjantów
:hahaha:
BJ pisze:Organizatorzy odcinają się od tych uczestników
A Prezes, czy np. były senator Romaszewski uważają to środowisko za gorących patriotów... Kto sieje wiatr, zbiera burzę. Łatwiej się było do nich podczepić, niż będzie od nich odciąć. Co chyba widział z góry każdy myślący człowiek...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

BJ
(BJ.2052)
Posty: 7395
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 12 lis 2011, 2:14

No, zajebiście zabawne. Niech by tak tobie kilka razy pałą przyłożyli - ciekawe, czy też byś się tak śmiał.

[ Dodano: |12 Lis 2011|, 2011 02:15 ]
Bastian pisze:Łatwiej się było do nich podczepić, niż będzie od nich odciąć.
A co ma "Prezes" do Marszu Niepodległości i jego organizatorów? Bo z organizatorów nie zauważyłem, aby ktoś się "przyczepiał" do kiboli.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36658
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 12 lis 2011, 2:19

BJ pisze:
Bastian pisze:Łatwiej się było do nich podczepić, niż będzie od nich odciąć.
A co ma "Prezes" do Marszu Niepodległości i jego organizatorów? Bo z organizatorów nie zauważyłem, aby ktoś się "przyczepiał" do kiboli.
Wiem, że mimo wszystko nie jesteś głupi. Pomyśl więc. Nie o Prezesa osobiście mi tu chodzi, podpowiem, tylko o pewien mechanizm.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Szamot
Posty: 2315
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:09

Post autor: Szamot » 12 lis 2011, 3:19

BJ pisze:A mi nie szkoda, jak na moich oczach dziewczyna w wieku 18-20 lat dostała kilka razy pałą od policjanta tylko dlatego, że się nie przesunęła, bo rozmawiała przez telefon i nie zauważyła rzędu napierających policjantów.
Jak ktoś nie jest w stanie zauważyc kordonu policjantów - niech nie chodzi na manifestacje. I ogolnie nigdzie nie chodzi. Bo to dlań malo bezpieczne.
Lipa pisze:a mam tylko nadzieję, że oni z własnych kieszeni zapłacą za te wszystkie zniszczenia. A my jeszcze na nich "janosikowe" płacimy...
Zapomnij. Niby kto konkteretnie i ile? Za spalone śmietniki i polamane ławki? OK. Może sie wyceni. Ale za zdrowie tych do dzis w ryj dostali - na służbie, czy nie? Kto to przeliczy i na co?

A reasumując. Moim zdaniem - niezaleznie od frakcji politycznej 11/11/11 (BTW piekne cyferki) był dniem w którym poległa polska niepodległość. Jako Polacy juz nie jesteśmy niepodlegli. Chcąc pokazac swoją narodowość - polegliśmy w starciu z własnymi paranojami. Agresją budowaną na chorych, nieracjonalnych fundamentach. Dla mnie to symbol powoli rozkwitającej, pieknie zmanipulowanej nowej wojny domowej - z tym, że w przeciwieństwie do lat 80-tych wojny nie wiadomo o co.

Gratulacje wszytkim zaangażowanym.
I z perspektywy ostatniego 1,5 roku - do zobaczenia za rok w nielepszej atmosferze*).
I wesołych świąt.

*) obym się mylił - ale wątpię

Awatar użytkownika
yavorius
Posty: 2355
Rejestracja: 13 cze 2007, 15:11
Lokalizacja: Prosto i w czwartek w prawo

Post autor: yavorius » 12 lis 2011, 8:15

BJ pisze:Byłeś na marszu? Nie. Więc zamknij się
A nie, bo ty się zamknij.
BJ pisze:i nie wypowiadaj, bo tak się składa, że marsz przebiegł w spokojnej i patriotycznej atmosferze.
No tak, spaliliście wóz trasmisyjny "niemieckich mediów" (jak o nich mówi wasz guru), więc faktycznie, było patriotycznie.

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 12 lis 2011, 8:59

Bastian pisze:Kto sieje wiatr, zbiera burzę. Łatwiej się było do nich podczepić, niż będzie od nich odciąć. Co chyba widział z góry każdy myślący człowiek...
Właśnie, ciekawe czy "kolorowi" no i oczywiście Blumsztajn z ubiegłoroczna akcją ciesza się z tego zo uczynili.

Z tego co dzisiaj zobaczyłem w wiadomosciach wychodzi na to że sam marsz naprawdę był udany, co bardzo cieszy. Obiecałem sobie że w przyszłym roku na pewno bede w nim uczestniczył. Dopuszczono do goscinnych wystepów bandytów którzy torpedowali czy próbowali ta ideę i to było błędem który się potem zemścił i mam nadzieje ze za rok zostana wyciągnięte wnioski i wszyscy przeszkadzacze zostana wcześniej przez policje usunięci.

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 12 lis 2011, 9:15

210 zatrzymanych. Prawie połowa to obcokrajowcy

Kilka tysięcy policjantów na ulicach, 210 osób zatrzymanych, 40 funkcjonariuszy rannych i 14 zdewastowanych radiowozów - to policyjny bilans piątkowych zamieszek w Warszawie, podczas manifestacji związanych z obchodami Dnia Niepodległości.


Kto zepsuł Polakom święto?

Jak informuje Komenda Stołeczna Policji, w akcjach uczestniczyli funkcjonariusze z kilku komend wojewódzkich.

W sumie do komendy na Śródmieściu, Mokotowie, Ochocie i Woli w związku z naruszeniem nietykalności funkcjonariuszy i uszkodzeniem mienia doprowadzono 210 osób. Wśród zatrzymanych są obcokrajowcy (92 obywateli Niemiec, 1 obywatel Hiszpanii, 1 obywatel Węgier i 1 obywatel Danii).

Z wstępnych ustaleń wynika, że podczas zamieszek zdewastowano 14 radiowozów, a z 40 poszkodowanych policjantów mających lekkie obrażenia 22 udzielono pomocy medycznej.
- Rolą policji podczas zabezpieczenia manifestacji było przede wszystkim zadbanie o bezpieczeństwo uczestników manifestacji oraz osób postronnych. Zależało nam na tym, by nie dopuścić do bezpośredniej konfrontacji różnych ugrupowań. W sytuacji, kiedy ktoś łamał prawo, nasze działania były zdecydowane - pokreślił rzecznik prasowy KSP Maciej Karczyński.
Jak dodał, policjanci od kilku dni apelowali, m.in. za pośrednictwem mediów, o rozwagę i rozsądek. - Ze strony manifestujących padały deklaracje słowne, że będzie spokojnie. Niestety czyny temu przeczyły. W stronę policjantów i dziennikarzy poleciały kamienie i petardy - powiedział rzecznik.
Dwa miejsca
Do pierwszych starć z policją doszło około 12.30 na rogu Nowego Światu i Świętokrzyskiej. Funkcjonariusze zostali zaatakowani przez grupę około 100 osób. Sytuacja została dość szybko opanowana, a napastnicy aresztowani. Do największych zamieszek doszło jednak na Placu Konstytucji i ul. Mokotowskiej.
Tam protestujący rzucali kamieniami, petardami, racami i butelkami. Wyrywano płyty chodnikowe, kostkę brukową i rzucano w stronę policjantów. Na ul. Waryńskiego rzucano petardy pod zaparkowane samochody. Policjanci użyli armatek wodnych i gazu łzawiącego.
- W stronę policjantów grupa osób zgromadzonych na Placu Konstytucji i ul. Mokotowskiej zaczęła rzucać kamieniami, petardami, racami, butelkami i kostką brukową - relacjonował rzecznik stołecznej policji.
Czytaj także na tvn24.pl
tvn24.pl//mn/tr
http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,ne ... 17725.html

Awatar użytkownika
kocur
Posty: 1320
Rejestracja: 09 mar 2006, 10:43
Lokalizacja: Ursynów Północny

Post autor: kocur » 12 lis 2011, 10:34

Wśród 210 zatrzymanych pseudokibice i lewacy

Wśród zatrzymanych w piątek 210 osób są pseudokibice, którzy przyjechali do Warszawy z innych miast, a także obywatele Niemiec; m.in. przedstawiciele skrajnych organizacji lewicowych - dowiedziała się nieoficjalnie Polska Agencja Prasowa w stołecznej policji.

Wśród zatrzymanych w trakcie manifestacji z okazji Święta Niepodległości są cudzoziemcy - 92 obywateli Niemiec, 1 obywatel Hiszpanii, 1 obywatel Węgier i 1 obywatel Danii - podała w sobotę policja.


Po piątkowych starciach z policją na warszawskich ulicach zatrzymano 210 osób, 40 policjantów zostało lekko rannych, a 14 radiowozów zniszczonych - poinformował rzecznik komendanta stołecznego policji mł. insp. Maciej Karczyński.

- W związku z naruszeniem nietykalności cielesnej funkcjonariuszy i uszkodzeniem mienia zatrzymaliśmy osoby najbardziej agresywne. Teraz musimy je rozpoznać, wskazać jak się zachowywały, żeby potem móc przedstawiać określone zarzuty. Mamy na to 48 godzin, a w uzasadnionych przypadkach 72 godziny od momentu zatrzymania - powiedział rzecznik komendanta stołecznego policji mł. insp. Maciej Karczyński.

Poinformował, że jeszcze przed 11 listopada policja była w ścisłym kontakcie z funkcjonariuszami z innych krajów. Analizowano m.in. informacje o osobach, które mogą przyjechać do Polski na demonstracje. - Byliśmy przygotowani na różnego rodzaju scenariusze - powiedział Karczyński.
Lewacy i pseudokibice

- Wśród zatrzymanych są m.in. przedstawiciele grup lewackich z Niemiec - powiedział informator Polskiej Agencji Prasowej. Jak dodał, zatrzymano także pseudokibiców, którzy przed piątkowymi demonstracjami organizowali się przez internet i przyjechali do Warszawy z innych miast Polski.

- Nas nie interesuje czy to jest lewa, czy prawa strona. Przez policję zostali zatrzymani chuligani i w takich kategoriach wszyscy ich postrzegają - powiedział Karczyński, pytany o te informacje.

Dzień przed demonstracjami, 10 listopada, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zapewniała: "W przypadku pozyskania informacji o sprzecznej z prawem aktywności członków ugrupowań ekstremistycznych zarówno prawicowych, jak i lewicowych, ABW przekazuje stosowną informację wraz ze zgromadzonym w sprawie materiałem do odpowiedniej terenowo prokuratury".

Nad bezpieczeństwem mieszkańców Warszawy i osób manifestujących w Święto Niepodległości czuwało kilka tysięcy policjantów. Po piątkowych starciach z policją na warszawskich ulicach zatrzymano 210 osób, 40 policjantów zostało lekko rannych. Do szpitali przewiezionych zostało 29 osób, które odniosły obrażenia.
http://fakty.interia.pl/raport/zamieszk ... 79?f=pasek
"Ale ty jesteś mądry, Bonifacy!"

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 12 lis 2011, 10:41

MisiekK pisze:A co nierzetelnego jest w pokazywaniu chuliganów bijących się z policją?
BJ pisze:Szkoda, że nie pokazano tak gorliwie, jak lewackie bojówki pobiły policjantów i prawicowców na Nowym Świecie.
Rzetelniej byłoby pokazać zadymiarzy z obu stron, rzetelniej byłoby pokazać pokojowych uczestników z obu stron.
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

reserved
Posty: 14638
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 12 lis 2011, 10:43

No ale generalnie zasadą mediów jest pokazywanie częściej tego co się dzieje niż tego co się nie dzieje. To samo z meczami, jeżeli 5 kibiców wznieci burdy ale 300 innych będzie się grzecznie bawiło to telewizja i tak pójdzie na te burdy. Tak już jest.

Awatar użytkownika
Desert
Zbanowany
Posty: 3030
Rejestracja: 23 lis 2007, 16:09
Lokalizacja: 100-(L)ica

Post autor: Desert » 12 lis 2011, 10:47

BJ, błagam Cie, skończ pieprzyć takie głupoty, kręciłem się tam przez cały dzień (dosłownie) i napierdalali się wszyscy ze wszystkimi, policja mimo swojej liczebności nie była w stanie każdego rozdzielić, skuć czy dać pałą po mordzie - a powinna. A ta pani która nie widziała gigantycznej grupy policjantów idących całą szerokością ulicy w jej stronę, nie powinna z domu wychodzić albo udać się do okulisty, dobry teatrzyk odstawiła.

W pewnym momencie widząc to wszystko miałem ochotę ich wszystkich rozstrzelać za to co robią, takiej dziczy jak wczoraj to nigdy nie widziałem - takich ludzi powinno się wykluczać ze społeczeństwa bo takie zachowanie na pewno nie jest normalne.

I za przeproszeniem gówno mnie obchodzi że tam były osoby "niewinne", same tam przyszły, same latały z tymi "chuliganami" zamiast się odłączyć więc mają za swoje.

Policjanci non stop darli mordy przez megafony że użyją siły i nie biorą odpowiedzialności za straty materialne etc etc. Ostrzeżenia były, reakcji wśród ludzi brak zatem na własne życzenie dostali wpier...
Obrazek
"Jak coś wiem to wiem, a jak czegoś nie wiem to mógłbym wiedzieć czyli i tak wiem, jeżeli się mylę to przepraszam, bo mógłbym się mylić, ale ja się nie mylę."

ODPOWIEDZ