Trasa Łazienkowska i nie tylko

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Mong
(ZEA_R-0)
Posty: 3832
Rejestracja: 29 lis 2010, 0:18
Lokalizacja: Warszawa Grochów

Post autor: Mong » 08 gru 2011, 21:25

Lipa pisze:Jedyne co jest luźne rano przy Saskiej to 141, z którego jakby było mało, wysypuje się tłum i czeka na autobusy jadące dalej prosto.
To może warto powrócić do 404? :-k

pawulon
Posty: 528
Rejestracja: 02 sty 2008, 21:26
Lokalizacja: os Zerzeń

Post autor: pawulon » 08 gru 2011, 22:48

ZEA_R-0 pisze:
Lipa pisze:Jedyne co jest luźne rano przy Saskiej to 141, z którego jakby było mało, wysypuje się tłum i czeka na autobusy jadące dalej prosto.
To może warto powrócić do 404? :-k
Tam to 405 jeździło ;-)
the best 147!!

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36667
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 08 gru 2011, 22:50

Jednak 404.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

kangoo2
Posty: 383
Rejestracja: 13 wrz 2006, 11:53

Post autor: kangoo2 » 08 gru 2011, 23:06

Dobre było to dawne 404 :-) Takie rzeczy się pamięta! Jako jedyny przyspieszony stawał przy Smyku... nie tracił czasu na postój na pętli w centrum... a czasem nawet przeguby jeździły na tej linii.

pawulon
Posty: 528
Rejestracja: 02 sty 2008, 21:26
Lokalizacja: os Zerzeń

Post autor: pawulon » 08 gru 2011, 23:35

Bastian pisze:Jednak 404.
kangoo2 pisze:Dobre było to dawne 404 Takie rzeczy się pamięta! Jako jedyny przyspieszony stawał przy Smyku... nie tracił czasu na postój na pętli w centrum... a czasem nawet przeguby jeździły na tej linii.
A to najmocniej przepraszam - nie skojarzyłbym tej linii z TŁ...
the best 147!!

paolo11051
Posty: 155
Rejestracja: 30 paź 2011, 16:19
Lokalizacja: Warszawa-Bemowo

Post autor: paolo11051 » 08 gru 2011, 23:36

kangoo2 pisze:Może warto byłoby zastanowić się nad wprowadzeniem wchodzenia przez pierwsze drzwi. Wiem, że to byłaby kompletna rewolucja, ale jestem pewny ze zdałaby egzamin, nawet w tłoku.
Są miasta z podobnie zatłoczona komunikacją (np. Rzym) i wszyscy mają to wyćwiczone.
Nonsens, absurd
Nie wiem kiedy byłeś w Rzymie, pewnie w czasie wakacji, i dlatego to "sprawnie działało"
Mieszkałem we Włoszech 12 lat, ten system "działa" wszędzie. Czyli nie działa.
Jest on absurdalny. Przy dużym tłoku, jeśli jedziesz 1-2 przystanki, nie masz szans by przedostać się do drzwi środkowych. I albo kierowca będzie wspaniałomyślny i Ci otworzy te przednie drzwi, albo pojedziesz sobie dalej kilka przystanków.
Pisałem już o tym w temacie Solbusów. Wiemy, że ludzie nie przemieszczają się w Warszawie do środka pojazdu, ale zapewniam Cię, że system działa O NIEBO lepiej niż we Włoszech.

grzegorz
Posty: 1364
Rejestracja: 03 mar 2011, 21:16
Lokalizacja: Mokotów/Grochów

Post autor: grzegorz » 09 gru 2011, 11:45

Jasne, zmuszanie ludzi do chodzenia po autobusie,w którym niejednokrotnie stać prosto się nie da, nie jest trafionym pomysłem. I przeciwnie, jeśli ZTM zagwarantuje dość pojazdów, żeby zajęte były tylko miejsca siedzące, to możemy wprowadzać ,,system PKS-owy''.

Łukasz
Posty: 10695
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 09 gru 2011, 13:49

grzegorz pisze:Jasne, zmuszanie ludzi do chodzenia po autobusie,w którym niejednokrotnie stać prosto się nie da, nie jest trafionym pomysłem. I przeciwnie, jeśli ZTM zagwarantuje dość pojazdów, żeby zajęte były tylko miejsca siedzące, to możemy wprowadzać ,,system PKS-owy''.
Skłaniam się do autobusów bez siedzeń - albo z układem z metra, na "newralgicznych liniach".

Dlaczego? Dlatego, że jak wsiadam na Wileńskim, a jadę do Starego Miasta/Metra do takiego 190, to jest ono często niezabieralne. Niezabieralne, a jednocześnie w każdym prawie rzędzie jest wolne miejsce siedzące. Nie siadasz, bo jak siądziesz, to zaraz nie wysiądziesz. Albo nie da się stanąć, żeby wyjść z miejsca.
ŁK

reserved
Posty: 14639
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 09 gru 2011, 13:51

Łukasz pisze:Skłaniam się do autobusów bez siedzeń
To teraz przekonaj do tego starszych ludzi. Gratuluję pomysłu.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10654
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 09 gru 2011, 13:58

Łukasz pisze:Dlatego, że jak wsiadam na Wileńskim, a jadę do Starego Miasta/Metra do takiego 190, to jest ono często niezabieralne. Niezabieralne, a jednocześnie w każdym prawie rzędzie jest wolne miejsce siedzące. Nie siadasz, bo jak siądziesz, to zaraz nie wysiądziesz.
Jeśli faktycznie oczekujesz, że wysiadasz szybciej, niż osoba siedząca na skraju, to poproś ją, żeby się przesiadła.
Pamiętaj, że ogólnej liczby miejsc w autobusie możesz nie zwiększyć, bo naciski na oś itp.
Ale jest to argument za układem miejsc 1+1, np. w tramwajach.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Łukasz
Posty: 10695
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 09 gru 2011, 17:27

KwZ pisze:
Łukasz pisze:Dlatego, że jak wsiadam na Wileńskim, a jadę do Starego Miasta/Metra do takiego 190, to jest ono często niezabieralne. Niezabieralne, a jednocześnie w każdym prawie rzędzie jest wolne miejsce siedzące. Nie siadasz, bo jak siądziesz, to zaraz nie wysiądziesz.
Jeśli faktycznie oczekujesz, że wysiadasz szybciej, niż osoba siedząca na skraju, to poproś ją, żeby się przesiadła.
Ale ja nie mam po co siadać, bo jadę 3-4 przystanki - jak większość zresztą.
Ktoś też pewnie oczekuje, że zaraz wysiada, a dogadywanie się z każdym na zasadzie
"będzie pan teraz wychodził?" byłoby niesamowicie irytujące.

Pamiętaj, że ogólnej liczby miejsc w autobusie możesz nie zwiększyć, bo naciski na oś itp.
Ale jest to argument za układem miejsc 1+1, np. w tramwajach.[/quote]

Nawet w Ikarusach 2+1 było niezłe. Ale ok, naciski mnie przekonują, jeśli faktycznie tak jest - bo przecież wyciągają autobus o 2 metry (do 20!) i co wtedy po naciskach...

[ Dodano: Pią 09 Gru, 2011 ]
reserved pisze:
Łukasz pisze:Skłaniam się do autobusów bez siedzeń
To teraz przekonaj do tego starszych ludzi. Gratuluję pomysłu.
Przedni żart jak zawsze, bo oczywiście wyciąłeś to, co było dalej, o układzie z metra.

Poza tym niepełnosprawni nie siadają, a starszym można by zaznaczyć, że to autobus bezsiedzeniowy.
ŁK

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10654
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 09 gru 2011, 17:37

Łukasz pisze:Ale ja nie mam po co siadać, bo jadę 3-4 przystanki - jak większość zresztą.
Ale siadasz nie po to, żeby było ci wygodniej, tylko żeby zrobić miejsce w korytarzu.
Łukasz pisze:bo przecież wyciągają autobus o 2 metry (do 20!)
I nie dokładają kolejnej osi? Może to jakieś zachodnie konstrukcje skalkulowane przy mniejszej normie os./m2?
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25426
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 09 gru 2011, 17:39

Dokładają.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 09 gru 2011, 17:40

póki co 20-metrowce i tak jeszcze nie mogą u nas jeździć - no chyba, że coś już zmienili
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Łukasz
Posty: 10695
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 09 gru 2011, 17:41

KwZ pisze:
Łukasz pisze:Ale ja nie mam po co siadać, bo jadę 3-4 przystanki - jak większość zresztą.
Ale siadasz nie po to, żeby było ci wygodniej, tylko żeby zrobić miejsce w korytarzu.
Ale ja to rozumiem, mogę nawet poprosić i wejść w środek - ale dlaczego ja ;)

Z osiami, tak jak pisałem. Nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem. Pytam.
ŁK

ODPOWIEDZ