(!) Parkowanie w Warszawie

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Bernard
(MANiak3333)
Posty: 10808
Rejestracja: 09 sie 2006, 21:15
Lokalizacja: Legionowo/Rembertów

Post autor: Bernard » 08 gru 2011, 21:00

Obrazek

Słupki rosną w Al. Jerozolimskich, a gdzie mają parkować auta?

Ile miejsc parkingowych zabrały słupki w Alejach od ronda de Gaulle'a do Dworca Centralnego? Według ZDM zero, bo... kierowcy stawali tam nielegalnie.


Kiedy w sierpniu ruszał remont chodników w Al. Jerozolimskich, drogowcy zapowiadali, że na czas robót wystąpią problemy z parkowaniem. Teraz, kiedy prace zmierzają do końca, okazało się, że problemy z parkowaniem będą, i to spore. Przez słupki, które uniemożliwiają wjazd na chodnik.

Drogowcy ustawili je w okolicach pl. Defilad czy ul. Brackiej, przez co w ogóle nie można w tych miejscach zostawiać auta. – Zaparkowanie teraz w Alejach graniczy z cudem. Poza tym przez samochody szukające wolnego miejsca jeździ się o wiele wolniej – mówi pan Stanisław, taksówkarz. – Zlikwidowano pewnie jakąś setkę miejsc parkingowych.

Podobna sytuacja jest w okolicach ronda de Gaulle'a, gdzie wcześniej samochody mogły parkować prostopadle do ulicy, a po montażu słupków już tylko równolegle. Ile miejsc parkingowych znikło w wyniku remontu chodników? Według ZDM zero, bo... – To nie były miejsca parkingowe. Kierowcy stawali tam niezgodnie z przepisami – twierdzi Karolina Gałecka z Zarządu Dróg Miejskich.

– Nawet gdy chodnik jest szeroki, nie można na nim stawać czterema kołami. A innej możliwości nie było, bo wtedy samochody blokowałyby pas ruchu.

Drogowcy tłumaczą, że słupki są stawiane na wyraźną prośbę mieszkańców lub służb porządkowych. – W Al. Jerozolimskich zawsze przy okazji remontu chodnika porządkujemy też sprawy parkingowe – tłumaczy Gałecka.

Porządkowanie jest na tyle dogłębne, że nie tylko stawiane są nowe słupki, ale też wymieniane stare. Biało-czerwone paliki są zastępowane przez słupki typu syrenka. Ładniejsze, ale i droższe. Ile będzie kosztowała ta wymiana, ZDM jeszcze nie wie dokładnie, bo słupki zostaną policzone po zakończeniu prac.

Wiadomo za to, ile na nie wydał w tym roku Zakład Remontów i Konserwacji Dróg, który montuje je na zlecenie ZDM, Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych czy innych instytucji. ZRiKD zamówił ponad 4762 słupki. Łączny koszt ich zakupu to ponad 917 tys. zł.

– W tej liczbie są też te zniszczone, np. na skutek wypadków, które wymieniamy na bieżąco – dodaje Karina Stopa, rzeczniczka ZRiKD.

Obrazek
Wymiana słupków w centrum miasta
http://www.zw.com.pl/artykul/10,649509_ ... auta-.html
102,105,109,115,157,183,500,514,N21,N24,N63,N71,723,731,736,L-9,L10,L11,S2,S3,S9,RL,R2,R9

ja0306
Posty: 615
Rejestracja: 02 lut 2006, 15:44
Lokalizacja: Warszawa-Natolin Zachodni

Post autor: ja0306 » 08 gru 2011, 22:13

No to mnie uspokaja, Chodniki są dla Chodzacych a nie by pchać auta gdzie popadnie, Niech nauczą się samochodziarze że mają się Dostosować.
Poza tym Parkingi sa przy Pl.Defilad, podziemne. A i jeszcze na dole pod wiaduktami na Powiślu.
nasza-klasa
maratonypolskie
radiopolska
wawkom.waw
facebook
fotka
sympatia
Randkologia
Apokalipsy.fora.pl

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10654
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 09 gru 2011, 1:06

Karolina Gałecka, ZDM pisze: Nawet gdy chodnik jest szeroki, nie można na nim stawać czterema kołami.
Dla pieszych ma zostać 1,5 m; coś jeszcze mówi kodeks drogowy?
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 09 gru 2011, 9:36

Owszem, że można dwoma albo czterema. Trzema nie :).

ja0306
Posty: 615
Rejestracja: 02 lut 2006, 15:44
Lokalizacja: Warszawa-Natolin Zachodni

Post autor: ja0306 » 09 gru 2011, 9:53

A by rowerzysta i pieszy mogli korzystać z jednego chodnika musi miec on szerokość conajmniej 2m, i tak będzie dobrze jak będą szersze chodniki.

http://www.kodeksdrogowy.pl/
nasza-klasa
maratonypolskie
radiopolska
wawkom.waw
facebook
fotka
sympatia
Randkologia
Apokalipsy.fora.pl

Łukasz
Posty: 10695
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 09 gru 2011, 13:51

KwZ pisze:
Karolina Gałecka, ZDM pisze: Nawet gdy chodnik jest szeroki, nie można na nim stawać czterema kołami.
Dla pieszych ma zostać 1,5 m; coś jeszcze mówi kodeks drogowy?
Że jakaś kolejna zdebilniała idiotka się wypowiada na tematy, o których nie ma zielonego pojęcia.
ŁK

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10654
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 09 gru 2011, 14:29

A powinna, w końcu ona zajmuje się tym zawodowo, a ja tylko mam nieużywane prawo jazdy.
Ale dziękuję, myślałem już, że czegoś nie wiem.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 09 gru 2011, 15:23

Że jakaś kolejna zdebilniała idiotka się wypowiada na tematy, o których nie ma zielonego pojęcia.
wypowiada nie to, co samam wymyśliła, a najczęściej, co służby jej dostarczyły. A jeszcze nie ma gwarancji, że to, co jest napisane, to jest dokładnie to, co ona powiedziała. Więc nie rozpędzałbym się z epitetami...
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Domino2001
Posty: 1767
Rejestracja: 08 sty 2009, 9:03
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów (Zachodni)

Post autor: Domino2001 » 10 gru 2011, 18:35

Skoro o parkowaniu mowa. W ub roku na Pruszkowskiej między Pawińskiego a Wiślicką w kier. Żwirek wybudowano dodatkowe miejsca postojowe. Wybudowano je tak, że samochody mogą stawać równolegle do osi jezdni. Wcześniej była rozjeżdżona trawa a samochody stawały jak chciały.
Problem nie został rozwiązany, bo samochody te stają pod skosem, że tylnymi kołami stają na tymże miejscu postojowym a przednimi na trawie.
Czy naprawdę trzeba być debilem, żeby takie rzeczy zrozumieć? Czy naprawdę ciężko uruchomić logiczne myślenie?
Któregoś dnia szedłem do roboty, a tu patrzę, przy jednym z tych samochodów spuszczone powietrze ze wszystkich czterech kół.
Najczęściej jeżdżę liniami: M1, 179, 185, 195, 209, 503, 737.

Awatar użytkownika
Pawel_
Sierściuch
Posty: 8295
Rejestracja: 01 maja 2007, 18:08
Lokalizacja: Zagłębie Szklane :-)

Post autor: Pawel_ » 10 gru 2011, 18:42

A na Krasińskiego parkują jak chcą. Nawet przez myśl im nie przejdzie, że coś może urwać im lusterko. 8-(

Awatar użytkownika
Nordyk110
Posty: 1634
Rejestracja: 06 sty 2006, 21:32

Post autor: Nordyk110 » 10 gru 2011, 18:50

Pawel_ pisze:A na Krasińskiego parkują jak chcą. Nawet przez myśl im nie przejdzie, że coś może urwać im lusterko. 8-(
Pewnie doświadczenie z 122 ;-) .
Ale to Żoliborz więc się nie dziw .
Tam trzeba przeprowadzić deratyzację i dopiero da się żyć .
Przegubowce ,to sól tej ziemi .

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 10 gru 2011, 21:31

Pawel_ pisze:A na Krasińskiego parkują jak chcą. Nawet przez myśl im nie przejdzie, że coś może urwać im lusterko. 8-(
W którym miejscu?
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 10 gru 2011, 22:02

okazuje się niestety, że słupkowanie to chyba faktycznie jedyne rozwiązanie...
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36669
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 10 gru 2011, 22:14

JacekM pisze:
Pawel_ pisze:A na Krasińskiego parkują jak chcą. Nawet przez myśl im nie przejdzie, że coś może urwać im lusterko. 8-(
W którym miejscu?
W każdym. Tam nawet w zawrotkach na pasie dzielącym parkują... :/
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26854
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 10 gru 2011, 22:37

Zaczynam podejrzewać zresztą, że to jest clou protestów bezRadnych Żoliborza przeciwko tramwajowi na Krasińskiego... auto jest prawdziwym cielcem na Żoliborzu i jednocześnie wielkim problemem są miejsca parkingowe, bo "elyta" uważa, że jej "się należy" parkowanie i basta...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

ODPOWIEDZ