DVB-T

Moderatorzy: Tyrystor, Szeregowy_Równoległy

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 20 gru 2011, 19:07

person pisze:W takim razie nie rozumiem - skanuję, przestawiam antenę a i tak żadnego nowego kanału nie mam :(
U mnie też jest. Proponuję Ci skasować całe ustawienia DVB-T (listę kanałów) i niech TV przeszuka kanały 29, 48, 53, 55 i 58 jeszcze raz.

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8424
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 20 gru 2011, 20:50

Nic się nie dzieje. Nie rozumiem, ale jeszcze poczekam...

esbek
Posty: 582
Rejestracja: 19 gru 2010, 16:50
Kontakt:

Post autor: esbek » 22 gru 2011, 19:48

person pisze:Nic się nie dzieje. Nie rozumiem, ale jeszcze poczekam...
U mnie po przeskanowaniu (odbieram z Warszawy) pojawiły się nowe kanały. Chociaż jeżeli ich nie masz a nie jesteś miłośnikiem discopolo ta niewiele tracisz.
http://www.youtube.com/user/esbek2
Filmy "tramwajowe" i nie tylko.
http://www.film.tramwaje.eu
Linki do filmów tramwajowych sortowane w/g krajów i miast

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8424
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 22 gru 2011, 21:16

esbek pisze:Chociaż jeżeli ich nie masz a nie jesteś miłośnikiem discopolo ta niewiele tracisz.
Nie jestem, nie jestem.
Trochę mnie to niepokoi na przyszłość.

Awatar użytkownika
Bywalec
Posty: 4910
Rejestracja: 29 mar 2010, 20:17

Post autor: Bywalec » 24 gru 2011, 21:59

ObrazekObrazek

Ferest
Posty: 43
Rejestracja: 28 lip 2010, 10:22
Lokalizacja: Raszyn

Post autor: Ferest » 31 gru 2011, 17:13

Czy działają u was kanały z mux2? Mieszkając w Raszynie mam do nadajnika ~400 m i nic mi go nie zasłania. Przez ostatnie dni oraz dzisiaj rano było w porządku.

Awatar użytkownika
Bywalec
Posty: 4910
Rejestracja: 29 mar 2010, 20:17

Post autor: Bywalec » 02 sty 2012, 17:42

Zapoznał się już ktoś z was z ofertą TTV? Największym minusem stacji jest niezbyt ciekawe pasmo poranne, ale to wkrótce się zmieni. Pasmo popołudniowe bez zarzutu. Programy interwencyjne i informacyjne ok.
ObrazekObrazek

Olek007
Posty: 426
Rejestracja: 02 mar 2011, 18:51
Lokalizacja: Wilanów

Post autor: Olek007 » 02 sty 2012, 20:12

Ja widziałem kawałek jakiegoś dziennika i stwierdziłem, że dzięki DVB-T i jasno skonstruowanej ramówce ta stacja jest skazana na sukces.

Awatar użytkownika
Bywalec
Posty: 4910
Rejestracja: 29 mar 2010, 20:17

Post autor: Bywalec » 17 sty 2012, 16:36

Ostatnio imperium Rydzyka namawia ludzi do buntu, gdyż TV Trwam przegrało w konkursie na miejsce w NTC.
Episkopat apeluje o cyfrową koncesję dla TV Trwam
Zwolennicy TV Trwam grożą śmiercią KRRIT
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10651
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 17 sty 2012, 18:43

Ja słyszałem nawet apele do dziennikarzy o protesty w imię pluralizmu mediów.
Bierze się to stąd, że nie zostało wyjaśnione, dlaczego TV Trwam nie dostało tej koncesji. Oficjalne tłumaczenie jest jakieś mętne, że "TV Trwam nie zapewnia różnorodnej tematyki" - jakby już nie była kanałem tematycznym. Podobno poszło o to, że przedsięwzięcie utrzymuje się ze składek ludzi i jako takie nie ma stałego finansowania, a jako nadawca społeczny nie może sięgnąć po pieniądze z reklam. Tymczasem uczestnicy jednego multipleksu odpowiadają solidarnie za przedsięwzięcie.

A temu człowiekowi policja powinna złożyć wizytę wychowawczą i uświadomić go, że za groźby karalne grozi więzienie w tym kraju.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
Bernard
(MANiak3333)
Posty: 10808
Rejestracja: 09 sie 2006, 21:15
Lokalizacja: Legionowo/Rembertów

Post autor: Bernard » 19 sty 2012, 22:11

Obrazek

TVP Rozrywka i TVP Dokument w MUX 3

Zarząd Telewizji Polskiej przyjął 18 stycznia br. uchwałę w sprawie przygotowania wniosków o koncesje na 2 nowe kanały tematyczne: TVP Rozrywka i TVP Dokument. Zarząd Telewizji Polskiej podjął decyzje związane z rozwojem portfolio programów wyspecjalizowanych TVP. Zgodnie z założeniami strategii programowej telewizji publicznej, oferta kanałów tematycznych zostanie wzbogacona w najbliższym czasie o TVP Rozrywka i TVP Dokument.


Wnioski koncesyjne zostaną złożone do KRRiT po zaakceptowaniu przez Radę Nadzorczą TVP, która zapoznała się już ze wstępną koncepcją.

TVP Rozrywka zaproponuje przede wszystkim atrakcyjną polską rozrywkę na dobrym poziomie, pozbawioną przemocy i sensacji, za to z poczuciem humoru, inteligentną i wrażliwą na wszelkie przejawy artystycznego działania. Zaoferuje różnorodne gatunkowo i tematycznie treści o charakterze rozrywkowym. Zaprezentuje najwybitniejsze i najciekawsze pozycje w dorobku polskiego repertuaru rozrywkowego, a także współczesną scenę rozrywki oraz jej twórców.

TVP Dokument będzie odpowiedzią na potrzebę poszerzania wiedzy o otaczającym świecie, innych ludziach i zjawiskach społecznych. Zaprezentuje wszystko to, co najlepsze i najbardziej wartościowe w rodzimej i światowej produkcji dokumentalnej. Będzie pokazywał prawdziwy świat, ludzi, wydarzenia i zjawiska takimi, jakie są naprawdę. Chce mówić o rzeczywistych ludzkich doświadczeniach i przeżyciach oraz wydobywać prawdziwe emocje. Odkryje odmienne kultury, tradycje i obyczaje oraz ich wpływ na życie człowieka, pokoleń i narodów. Stanie się inspiracją do głębszego poznania siebie, innych ludzi i otaczającej rzeczywistości.

– Rozwój oferty programowej Telewizji Polskiej poprzez kanały tematyczne wynika w sposób naturalny z dynamiki cyfryzacji mediów. Jego katalizatorem w Europie jest switch-off – proces wyłączania sygnału telewizji analogowej i uruchamiania multipleksów naziemnej telewizji cyfrowej. Dwa nowe kanały TVP Rozrywka i TVP Dokument będą dostępne na Multipleksie III NTC – mówi Jacek Weksler, dyrektor Biura Koordynacji Programowej TVP.
http://satkurier.pl/news/71833/tvp-rozr ... mux-3.html
Obrazek

Jesienią ruszy Super Express TV

Superstacja oraz TTV doczekają się poważnego konkurenta. Wydawca Super Expressu podjął decyzję o uruchomieniu nowego kanału telewizyjnego o charakterze tabloidowym - Super Express TV. Stacja na ekranach telewizorów pojawi się dopiero jesienią 2012 roku. Kanał może pojawić się także w ramach DVB-T.


Po wakacjach na polskim rynku telewizyjnym zadebiutuje kanał Super Express TV - informuje Dziennik Gazeta Prawna. Właściciel Zjednoczonych Przedsiębiorstw Rozrywkowych, nadawca już m.in. kanału Eska TV i Polo TV, zapowiada, że będzie to pierwsza prawdziwa telewizja tabloidowa w Polsce. Uruchomienie Super Express TV pochłonie kilkanaście milionów złotych, stacja w ciągu dwóch lat chce osiągnąć od 2 do 3 proc. udziałów w oglądalności.

Na potrzeby nowego kanału ma powstać jeden newsroom multimedialny, który połączy siłę redakcji radiowych należących do spółki Time (m.in. Eska, Eska Rock, Wawa) oraz dziennikarzy Super Expressu. Już od maja dziennikarze będą przygotowywać nie tylko materiały prasowe i radiowe, ale także telewizyjne. Spółka planuje także zwiększenie zatrudnienia.

Nadawca zapowiada, że kanał Super Express TV ma być bardziej tabloidowy niż uruchomiony na początku roku kanał TTV. Kanał ma być dostępny w platformach satelitarnych oraz sieciach kablowych. Dziennik Gazeta Prawna ustalił także, że nadawca prowadzi rozmowy na temat wejścia na multipleks naziemnej telewizji. Prawdopodobnie z właścicielem TV Puls, która do tej pory nie uruchomiła swojego drugiego kanału TV Puls 2, w ramach drugiego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej.
http://media2.pl/media/87960-Jesienia-r ... ss-TV.html
102,105,109,115,157,183,500,514,N21,N24,N63,N71,723,731,736,L-9,L10,L11,S2,S3,S9,RL,R2,R9

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 20 sty 2012, 8:15

Czyżby zrezygnowano z przeistoczenia TVP Historia na TVP Dokument :-k


//edit: swoją drogą to straszny badziew się na DVB-T pcha :/ (chyba poza TTV i Polsat Sport News... :-k)
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Bywalec
Posty: 4910
Rejestracja: 29 mar 2010, 20:17

Post autor: Bywalec » 20 sty 2012, 9:25

Kleszczu pisze:Czyżby zrezygnowano z przeistoczenia TVP Historia na TVP Dokument :-k
Odkąd prezesem TVP jest Juliusz Braun to zrezygnowano z przekształcenia TVP Historia w TVP Dokument, tylko postanowiono postawić na oddzielny kanał.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 20 sty 2012, 22:38

Bywalec pisze:
Kleszczu pisze:Czyżby zrezygnowano z przeistoczenia TVP Historia na TVP Dokument :-k
Odkąd prezesem TVP jest Juliusz Braun to zrezygnowano z przekształcenia TVP Historia w TVP Dokument, tylko postanowiono postawić na oddzielny kanał.
Gdzieś mi umknęła ta informacja. W sumie szkoda - połączenie Dokumentu i Historii w jeden kanał mogło dać lepszy efekt merytoryczny niż tworzenie dwóch mocno zbliżonych w gruncie rzeczy stacji... :-k
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8424
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 04 mar 2012, 22:15

Jeszcze rano wszystkie kanały działały, ale po wieczornym uruchomieniu zniknęły mi kanały z jednego z MUXów (TV4 itp. oraz Polsat HD). Za to mam całą masę "testów telewizji mobilnej".
Czy ktoś ma podobnie?

(wcześniej żaliłem się, że nie mam m.in. TTV - przyczyną braku okazał się brak sygnały z nadajnika w Raszynie. odbieram - niestety nie najlepiej - tylko sygnał z PKiN)

ODPOWIEDZ