Komunikacja na Tarchominie i Nowodworach

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
sprokett
Posty: 330
Rejestracja: 25 sty 2011, 14:05

Post autor: sprokett » 07 gru 2011, 23:09

Bastian pisze:
Sprokett pisze:Albo, lepiej, co wniosles swoja zacna osoba do tej firmy? Jakie sa Twoje sukcesy i osiagniecia?
Czy ktos w ogole Cie jeszcze pamieta?
A czy ja cię o to pytam? Ja nawet wolę nie wiedzieć...
Tak myślalem, ze zbyt wiele tego nie bedzie...
Apeluje do Ciebie, zebys powstrzymal sie od wypisywania pod adresem starszego kolegi po fachu malo kulturalnych zwrotow.
Nie musisz sie ze mna zgadzac. Od tego jest to forum, zeby prezentowac rozne opinie. Tym bardziej powinno byc Ci wstyd, ze wzgledu na to, że Jestes podobno tutaj moderatorem.

[ Komentarz dodany przez: Bastian: |7 Gru 2011|, 2011 23:12 ]
Korekta cytowania.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10651
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 03 sty 2012, 21:53

Aleksander2560 pisze:przykład? 9/24 vs 521 na odcinku Gocławek - Pl.Zawiszy...
Za 521 mogę wypowiadać się na odcinku BW1920-DwC, gdzie 521 zyskuje 3 min (10 zamiast 13). Dlaczego? Omija kilka przystanków i ma mniejsze wymiany pasażerskie, oraz nieco lepszą sygnalizację, co też nie jest godne pochwalenia. Czy wynika z tego, że tramwaj powinien być dublowany? Nie.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
chester
Posty: 3937
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:07
Lokalizacja: Natolin

Post autor: chester » 03 sty 2012, 23:37

Jarek pisze:- od razu połączyć 195 z 503.
Nie ja to ^^^ wyciągam znowu z Nowopotworów, ale jeśli już ktoś wyciąga, to koniecznie do Konwiktorskiej (via Plac Zamkowy both ways), albo na Esperanto (via Pl. Krasińskich i Anielewicza - Esperanto chyba wciąż ma wolne moce przerobowe jako pętla) ale nie taka proteza do Pl. Piłsudskiego, w praktyce funkcjonująca tylko do Uniwersytetu.
Dlaczego pieprzone pierożki są dobre, a pieprzone życie już nie? (B. Schaeffer)
Historia uczy jednego - nigdy nikogo niczego nie nauczyła.

bepe
Posty: 3516
Rejestracja: 04 wrz 2010, 15:33
Lokalizacja: Gocław

Post autor: bepe » 04 sty 2012, 0:15

chester pisze:
Jarek pisze:- od razu połączyć 195 z 503.
Nie ja to ^^^ wyciągam znowu z Nowopotworów, ale jeśli już ktoś wyciąga, to koniecznie do Konwiktorskiej (via Plac Zamkowy both ways), albo na Esperanto (via Pl. Krasińskich i Anielewicza - Esperanto chyba wciąż ma wolne moce przerobowe jako pętla) ale nie taka proteza do Pl. Piłsudskiego, w praktyce funkcjonująca tylko do Uniwersytetu.
Odpowiedź w wątku ursynowskim: viewtopic.php?p=714709#714709 Nie odpowiadajcie tutaj, bo znowu moderatorzy zamkną temat.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27424
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 04 sty 2012, 0:36

Aleksander2560 pisze: W większości przypadków gdy linie się pokrywają autobus bywa szybszy niż tramwaj...przykład? 9/24 vs 521 na odcinku Gocławek - Pl.Zawiszy...
Ke? 521 jest zazwyczaj w tym samym czasie, a ma dobrych kilka przystanków mniej. Przynajmniej raz w miesiącu jeżdżę Och-Teatr-Wspólna Droga i nie wyobrażam sobie wybrania autobusu, mimo braku terminowości przybycia.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Aleksander2560
(Aleksander2634)
Posty: 2220
Rejestracja: 23 gru 2005, 16:34
Lokalizacja: Warszawa-Białołęka

Post autor: Aleksander2560 » 06 sty 2012, 17:16

fik pisze:
Aleksander2560 pisze: Bo jesteś "szynofilem", wytłumacz mi zatem dlaczego jako kierowca linii nr 521 na odcinku WIATRACZNA - PL. ZAWISZY w kier. Szczęsliwic czy Falenicy z regularnością szwajcarskiego zegarka wyprzedzam conajmniej 2 brygady 9tki i 2 brygady 24?
Bo masz bujną wyobraźnię, i tylko dlatego. :)
Uśmiałem się bardziej niż na występie kabaretowym czytając to zdanie, które ma być Twoją odpowiedzią na konkretny argument...

Wyobraźnie to może i mam, ale zdarza mi się obserwować odcinek którym jadę linią 521...nie wmówisz mi, że się mylę (choć zgadza się, że częstotliwość 521 jest skandaliczna, bo 20 minut jest zakpieniem panów z Dzielnej).
Miejskie Zakłady Autobusowe m. st. Warszawy
ul. Włościańska 52
01-710 Warszawa

Awatar użytkownika
Aleksander2560
(Aleksander2634)
Posty: 2220
Rejestracja: 23 gru 2005, 16:34
Lokalizacja: Warszawa-Białołęka

Post autor: Aleksander2560 » 06 sty 2012, 17:19

grzegorz pisze:
Aleksander2560 pisze: Bo jesteś "szynofilem"
Jest inne wytłumaczenie: napisał, że jeździ ze Wspólnej Drogi. W takiej sytuacji ja też nie wyobrażałbym sobie jazdy z dodatkową przesiadką na Wiatraku.
Hmm, poprostu gość jest wygodny, bo ma pod nosem tramwaje, które przyjeżdżają dwa lub trzy w stadzie, a poźniej dłuższą chwilę nie ma nic...swoją drogą, do tej Wiatracznej tak cholernie daleko z WD nie ma, poranny spacer dobrze by mu zrobił, no ale, "Dyrektorski" zadek musi jechać JEDNYM BEZPOŚREDNIM środkiem lokomocji...
Miejskie Zakłady Autobusowe m. st. Warszawy
ul. Włościańska 52
01-710 Warszawa

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27424
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 06 sty 2012, 17:22

Faktycznie, dłuższą chwilę nie ma nic. Czasami nawet ze dwie minuty :)

A tekstami o dyrektorskim zadku pokazujesz tylko całemu forum, że nie warto ciebie czytać.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Aleksander2560
(Aleksander2634)
Posty: 2220
Rejestracja: 23 gru 2005, 16:34
Lokalizacja: Warszawa-Białołęka

Post autor: Aleksander2560 » 06 sty 2012, 17:26

fik pisze:Faktycznie, dłuższą chwilę nie ma nic. Czasami nawet ze dwie minuty :)

A tekstami o dyrektorskim zadku pokazujesz tylko całemu forum, że nie warto ciebie czytać.
Sam to udowadniasz za każdym razem, że Twoja racja ta jedyna najwłaściwsza a reszta to gówno wie, niech się zamkną i mam ich w d....

Uważasz, że 9 i 24 nie jeźdża w stadzie?

Widać, że nie umiesz odpowiednio odczytywać słów zapisanych w cudzysłowiu.

Czy warto mnie czytać czy nie, to takie spostrzeżenia zostaw dla siebie, niech inni użytkownicy zdecydują, a Tobie proponuje, jeśli prawda aż tak Ci kole oczy, opcję "ignoruj"...

[ Dodano: |6 Sty 2012|, 2012 17:26 ]
fik pisze:Faktycznie, dłuższą chwilę nie ma nic. Czasami nawet ze dwie minuty :)

A tekstami o dyrektorskim zadku pokazujesz tylko całemu forum, że nie warto ciebie czytać.
Sam to udowadniasz za każdym razem, że Twoja racja ta jedyna najwłaściwsza a reszta to gówno wie, niech się zamkną i mam ich w d....

Uważasz, że 9 i 24 nie jeźdża w stadzie?

Widać, że nie umiesz odpowiednio odczytywać słów zapisanych w cudzysłowiu.

Czy warto mnie czytać czy nie, to takie spostrzeżenia zostaw dla siebie, niech inni użytkownicy zdecydują, a Tobie proponuje, jeśli prawda aż tak Ci kole oczy, opcję "ignoruj"...
Miejskie Zakłady Autobusowe m. st. Warszawy
ul. Włościańska 52
01-710 Warszawa

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27424
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 06 sty 2012, 17:32

Aleksander2560 pisze: Uważasz, że 9 i 24 nie jeźdża w stadzie?
Uważam, że przy łącznej częstotliwości w okolicach 1,5 minuty nie mają innego wyjścia.
Aleksander2560 pisze:a Tobie proponuje, jeśli prawda aż tak Ci kole oczy, opcję "ignoruj"...
"Kole mi oczy" nie "prawda", tylko chamstwo i prostactwo, jakie prezentujesz.

[ Dodano: |6 Sty 2012|, 2012 17:33 ]
sprokett pisze:Jaka role dla Tarchomina ma spelniac 17stka, skoro się ją tam planuje?
Dokładnie taką samą, jak spełnia dziś.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Aleksander2560
(Aleksander2634)
Posty: 2220
Rejestracja: 23 gru 2005, 16:34
Lokalizacja: Warszawa-Białołęka

Post autor: Aleksander2560 » 06 sty 2012, 17:54

fik pisze:
bartoni722 pisze:
Z Głębockiej 01 do wejścia do CH Targówek nie jest tak daleko...
Ale wózki z małymi dziećmi, które trzeba nakarmić w McD!
Przeginasz...a mnie posądzasz o chamstwo i prostactwo, a tu wychodzi z Ciebie jeszcze większe chamstwo i słoma z butów...

Cisną się na klawiaturę mocniejsze słowa, ale powstrzymam się od nich, bo Twoi kumple z modteamu zaraz mnie stąd wywalą...

[ Dodano: |6 Sty 2012|, 2012 17:55 ]
KwZ pisze:
Aleksander2560 pisze:bo przez MM miałem na myśli Metro Młociny właśnie ;-)
A to ja zrozumiałem M Marymont. I stąd o dzieleniu 17 i wyrzucaniu tramów z Marymonckiej.
Grunt, że wyjaśniliśmy skrótowce...
Miejskie Zakłady Autobusowe m. st. Warszawy
ul. Włościańska 52
01-710 Warszawa

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10651
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 06 sty 2012, 17:56

Aleksander2560 pisze:i znów będzie tramwaj ganiał w stadach...
Stada tutaj to wynik wysokiej częstotliwości. Zresztą, przy 9 co 5 min i 7 do tego często jeżdżą razem. Gdy zaś chwilowo 7 nie było, a 9 była co 3 min, to zauważyłem ciekawe zjawisko. Mianowicie drugi motorniczy widząc, że jest drugim tramem w składzie odczekiwał cykl na światłach, likwidując zestadzenie. Wcześniej tego nie widziałem. Więc, być może, wzrost częstotliwości nie musi prowadzić do częstszych stad.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
Aleksander2560
(Aleksander2634)
Posty: 2220
Rejestracja: 23 gru 2005, 16:34
Lokalizacja: Warszawa-Białołęka

Post autor: Aleksander2560 » 06 sty 2012, 17:59

KwZ pisze:
Aleksander2560 pisze:i znów będzie tramwaj ganiał w stadach...
Stada tutaj to wynik wysokiej częstotliwości. Zresztą, przy 9 co 5 min i 7 do tego często jeżdżą razem. Gdy zaś chwilowo 7 nie było, a 9 była co 3 min, to zauważyłem ciekawe zjawisko. Mianowicie drugi motorniczy widząc, że jest drugim tramem w składzie odczekiwał cykl na światłach, likwidując zestadzenie. Wcześniej tego nie widziałem. Więc, być może, wzrost częstotliwości nie musi prowadzić do częstszych stad.
To zasługa myślącego motorowego, szkoda, że 100% motorowych nie wykazuje się takim "czytaniem" sytuacji na szynach.
Miejskie Zakłady Autobusowe m. st. Warszawy
ul. Włościańska 52
01-710 Warszawa

Awatar użytkownika
sprokett
Posty: 330
Rejestracja: 25 sty 2011, 14:05

Post autor: sprokett » 06 sty 2012, 18:20

fik pisze:Nowe 17, tak jak obecne 17, będzie podstawową linią w relacji JP2-Tarcho
o co kaman? obecne 17 nie jezdzi na T-min ???????!!
jakis belkot Ci wyszedl.

Gdynianin
Posty: 641
Rejestracja: 13 sie 2011, 21:32

Post autor: Gdynianin » 06 sty 2012, 18:22

KwZ pisze:
Gdynianin pisze:Jadąc 141 od strony Łukowskiej i będąc na skrzyżowaniu z Grochowską widzimy stojącą na przystanku w kier. centrum 9-tkę.
Nie wiem, czy powinienem odpowiadać, bo to nie ten wątek 8-(, ale:
- czemu nie korzystasz ze 158?
- czemu nie przesiadasz się na pl. Szembeka - mniej do przejścia?
- jeżeli nie nadążysz z przesiadką, to oznacza to, że ta 9 taka wolna nie jest :>
Wiem, ze trochę postów doszło i że kontynuuje off-top, ale skoro ktoś pyta to odpowiem:
1) Nie korzystam ze 158 w godzinach porannych bo zdarza się mu utknąć na Ostrobramskiej pomiędzy Zamieniecką a Kinową (zdarzało się że traciłem 10-15 minut)

2) Na pl. Szembeka się nie przesiądę z 141 do 9tki bo... nie zdążę. Na Wiatracznej pomimo dużego dystansu do przejścia - TAK

3) Chyba nie zrozumiałeś mojego posta... na Szembeka NIE ZDĄŻĘ, potem 141 jedzie szybciej niż tramwaj wiec na Wiatracznej zazwyczaj ZDĄŻĘ

Zablokowany