Wawerskie czasówki

Moderator: Wiliam

Krzysiek_S
Posty: 5095
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 22 gru 2011, 12:01

Najpierw mieszkańcy jęczeli po wszelkich forach, a możliwości były w zasadzie dwie - 147 przez Borków albo tak, jak zostało zrobione. 147 odpadło, bo się dzielnica nie zgodziła, więc zmieniono 119. To teraz znów mieszkańcy jęczą, tylko tym razem inni...
Bastian wszyscy teraz narzekają na tą zmianę . Więc nowi i starzy.

[ Dodano: |22 Gru 2011|, 2011 12:02 ]
MichalJ pisze:W czyjej gestii jest dokończenie Skalnicowej? I dlaczego w ogóle nie zbudowano tego do końca?
Dzielnicy. Chyba to się stanie wraz z budową Panny Wodnej i ronda z Traktem Lubelskim. Czyli jak dobrze pójdzie w 2014 roku.
Były trzy propozycje.
1. Mieszkańców 147 na Wędkarska i nawrotka na rondzie . ZTM się nie zgodził bo nie ma miejsca na bezpieczny postój a bez postoju też nie może byc.
2. ZTM 147 na Borków - Juhasów Mieszkańcy również popierają , tylko dzielnica chciała ZTM obarczyc kosztami.
3 119 przez Nadwiśle . Tutaj chyba nikt nie jest zadowolony.

Krzysiek_S
Posty: 5095
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 23 gru 2011, 18:38

Miałem dzisiaj okazję posprawdzac kilka razy frekwencje na 119 i jest od 0 do góra 10 osób.
Nawet na Chełmskiej jak raz jechałem było pusto jak nigdy.
Może dzisiaj nie reprezentacyjny dzień, ale podobnie było jak jechałem w środę rano... raz.

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8461
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 23 gru 2011, 18:59

Krzysiek_S pisze:Może dzisiaj nie reprezentacyjny dzień
Może, to bardzo, bardzo złe (i słabe) słowo.

Dzisiaj, to o 7:45 było pusto na Gdańskim w metrze...

Awatar użytkownika
Klawisz
Posty: 599
Rejestracja: 11 sie 2011, 15:37
Lokalizacja: Saska Kępa / R-3

Post autor: Klawisz » 08 sty 2012, 0:19

Hmm, znalazłem plus tej całej śmiesznej zmiany. Zarówno dziś jak i wczoraj, czyli dzień świąteczny autobusy są na WM co 15 minut :) Ułatwiło mi to bardzo powrót do domu, zwłaszcza że przy Bronowskiej załapałem 147. Szkoda tylko, że 119 lata praktycznie na pusto, nawet słyszałem jak kierowca narzekał na to pasażerce podczas rozmowy.
MotorMan :term:

Krzysiek_S
Posty: 5095
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 08 sty 2012, 0:24

Klawisz pisze:Hmm, znalazłem plus tej całej śmiesznej zmiany. Zarówno dziś jak i wczoraj, czyli dzień świąteczny autobusy są na WM co 15 minut :) Ułatwiło mi to bardzo powrót do domu, zwłaszcza że przy Bronowskiej załapałem 147. Szkoda tylko, że 119 lata praktycznie na pusto, nawet słyszałem jak kierowca narzekał na to pasażerce podczas rozmowy.
Hehe a co powiedziec o Trakcie Lubelskim, gdzie jedyną osobą w autobusie jest kierowca i to bardzo często w szczycie! Nadal nie widziałem w 119 więcej niż 10 osób po zmianie z 19 grudnia .
A przedwczoraj co prawda po 45 minutach jak nie było autobusu [ grodzio zaniemógł na 142] ludzie stali w 702/03/ za barierką prawie w kabinie kierowcy. 90-100 osób w SU12 było!

Awatar użytkownika
Bernard
(MANiak3333)
Posty: 10808
Rejestracja: 09 sie 2006, 21:15
Lokalizacja: Legionowo/Rembertów

Post autor: Bernard » 10 sty 2012, 8:13

Obrazek

Pół dzielnicy odcięte przez wykopy. Objazd: 7 km

Żeby wydostać się z Wawra na lewy brzeg Wisły, trzeba się teraz cofnąć aż do Miedzeszyna - skarżą się pasażerowie autobusów, które po tej okrężnej trasie kursują zazwyczaj zupełnie puste. ZTM obiecuje poprawki.


Sytuację komunikacyjną w i tak zakorkowanym Wawrze mocno skomplikowała budowa kolektora W. To ogromna rura na ścieki, której usiana szambami dzielnica wypatruje od wielu lat. Inwestycja przecięła jednak wygodny przejazd między torami linii otwockiej a Wałem Miedzeszyńskim. Wykopy zablokowały ulice Kadetów (do końca kwietnia) i Zwoleńską (do czerwca), a wkrótce to samo czeka łączący je Trakt Lubelski. Zakończenie wszystkich prac władze Wawra przewidują dopiero w październiku.

Zarząd Transportu Miejskiego musiał skierować objazdami kilka linii autobusowych. Największe emocje wśród pasażerów budzi nowa trasa linii 119 - jedynej, którą z Wawra przez most Siekierkowski można się dostać na drugą stronę Wisły. Wcześniej autobusy startowały spod Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu. Teraz ruszają sprzed stacji kolejowej w Wawrze, ale zamiast dotrzeć do mostu jak najprostszą drogą, cofają się Traktem Lubelskim do ronda przy Wale Miedzeszyńskim. Nadrabiają ok. 7 km. - Przystanki po drodze są na żądanie, więc przynajmniej tyle korzyści, że autobusy nie muszą się zatrzymywać bez potrzeby, bo przeważnie na nie nikt nie czeka. W środku jestem jedną z kilkorga pasażerów, a zdarza się, że jedyną oprócz kierowcy - opowiada pani Barbara, mieszkanka Wawra.Podobne obserwacje ma Krzysztof Sokołowski, który od lat zabiega, by wawerskie linie kursowały częściej. Na ul. Lucerny widzi, że 119 jeździ teraz kompletnie puste. - Stumiejscowy autobus mam tylko dla siebie. Czy to nie strata miejskich pieniędzy? - pyta nasz czytelnik.

- Ta sprawa jest znana i wraca od momentu rozpoczęcia robót przy kolektorze W - potwierdza Ireneusz Hermański z biura prasowego urzędu dzielnicy. Twierdzi, że za część bałaganu odpowiada jego wykonawca firma Pol-Aqua, która jego zdaniem nie zadbała o odpowiednie informacje dla mieszkańców o objazdach.

Wicedyrektor ZTM Andrzej Franków przyznaje, że wpływają do niego skargi na zmienione trasy autobusów w Wawrze. - Liczba tych interwencji to dla nas sygnał, że trzeba wszystko przeanalizować. Na pewno będą poprawki w obsłudze komunikacyjnej tej dzielnicy - obiecuje. Dodaje, że obecne objazdy to tylko półśrodek, którego przyczyną jest m.in. niezbyt rozwinięta sieć uliczna w Wawrze i kolejne etapy budowy kolektora W (od marca). ZTM spodziewał się, że urząd dzielnicy poprawi przejazd lokalnymi ulicami Juhasów i Borków, tędy autobusy mogłyby kursować od stacji kolejowej w Międzylesiu do Traktu Lubelskiego. Według dyrektora Frankowa po feriach zimowych, czyli od lutego, w zachodniej części Wawra prawdopodobnie powstaną krótkie linie zastępcze, tzw. zetki. ZTM raczej nie będzie zmieniać trasy linii 147, która dociera przez Gocław na Dworzec Wschodni, nie wiadomo na razie, czy przywróci poprzednią trasę linii 119.

W tej sprawie do "Gazety" napisał Krzysztof Bogdanowicz, który skarży się z kolei, że mimo zakończenia remontu pętli przy Dworcu Centralnym autobusy 119 wciąż dojeżdżają tylko do stacji metra Pole Mokotowskie. Dodaje, że to kłopot dla pasażerów wsiadających wzdłuż ul. Bobrowieckiej na Dolnym Mokotowie. "Jest tu centrum biznesu, dwie szkoły wyższe, jedna podstawowa oraz bardzo wielu studentów i normalnych ludzi, którzy nie mają jak się dostać do pociągów. A wielu pochodzi nie z Warszawy i codziennie dojeżdżają na wykłady z okolicznych bliższych i dalszych miejsc" - opisuje nasz czytelnik. ZTM wycofał 119 spod Dworca Centralnego z powodu zbyt ciasnej pętli w tym miejscu. Z Dolnego Mokotowa wciąż można dostać się tam bezpośrednio kursującą co 7-8 minut linią 131.
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... _7_km.html
102,105,109,115,157,183,500,514,N21,N24,N63,N71,723,731,736,L-9,L10,L11,S2,S3,S9,RL,R2,R9

Krzysiek_S
Posty: 5095
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 16 sty 2012, 14:23

A tymczasem jutro:
Posiedzenie Komisji Inwestycyjnej
w dniu 17.01.2012 r. godz. 15.00




1.Otwarcie obrad
2.Omówienie przez zaproszonego na obrady komisji Pana Dyrektora
Pionu Przewozów ZTM Andrzeja Franków Koncepcji rozwoju tras komunikacyjnych ZTM w Dzielnicy Wawer.
3.Remont i modernizacja pętli autobusowych na terenie Dzielnicy Wawer.
4.Usprawnienie połączeń komunikacyjnych mających zniwelować zamknięcie ul. Zwoleńskiej na czas budowy kolektora „W”..
5.wolne wnioski.


Przewodniczący
Komisji Inwestycyjnej

Andrzej Wojda

Na szczęście mogę jutro tam byc :smile:

grzegorz
Posty: 1364
Rejestracja: 03 mar 2011, 21:16
Lokalizacja: Mokotów/Grochów

Post autor: grzegorz » 16 sty 2012, 16:04

Najlepsze życzenia! Może wreszcie coś Wam skapnie, bo dotychczasowa nędza, którą załatwiają m. in. konserwatorzy starych, ,,dobrych'' rozwiązań z czasów PKS-ów woła o pomstę do nieba!

Krzysiek_S
Posty: 5095
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 16 sty 2012, 19:22

Co prawda to tylko tabloid ale :
SE pisze:WARSZAWA: W lutym zamkną Trakt Lubelski


Kierowcy Wawra muszą się naszykować na nie lada utrudnienia. W związku z budową kolektora "W" wiele ulic zostanie zamkniętych. Już teraz trudno jeździ się ulicą Kadetów. Zamknięty jest też odcinek Błękitnej, a niebawem wyłączony z ruchu zostanie, również fragment m.in. Traktu Lubelskiego. Wkrótce mieszkańcy mają dostać mapki z objazdami i pełen harmonogram prac. Dziś podaje je "Super Express".

W lutym zamkną Trakt Lubelski

Cierpliwość kierowców z Wawra i okolic będzie testowana w tym roku wielokrotnie. Skrzyżowanie Traktu Lubelskiego ze Zwoleńską zostanie zamknięte już od 4 lutego i nie pojedziemy nim aż przez 10 tygodni. W tym czasie, choć tylko do kwietnia, prace toczyć się będą też między Zwoleńską a Bronowską. - Będziemy informować mieszkańców, aby w jak największym stopniu ograniczyć uciążliwość - mówi Roman Bugaj (29 l.), rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodnego i Kanalizacyjnego.

- To będzie straszne, bo Trakt Lubelski to ważna droga wyjazdowa w kierunku Otwocka. Nie ma innej alternatywy. Co tu się będzie działo, aż strach pomyśleć - mówi Jerzy Kędzierski (61 l.), kierowca.

Te ulice w Wawrze zostaną zamknięte:

skrzyżowanie Trakt Lubelski - Zwoleńska zamknięte od 4 lutego na okres 10 tygodni,
odcinek Zwoleńska - Bronowska zamknięty od 4 lutego do 4 maja,
skrzyżowania Bronowska - Trakt Lubelski zamknięte od 7 maja na okres 2 miesięcy,
odcinek Bronowska - Kadetów zamknięty od 7 maja do 30 września,
skrzyżowanie Trakt Lubelski - Kadetów - Lucerny zamknięte od 1 sierpnia na okres 2 miesięcy.


Więcej
http://www.se.pl/wydarzenia/warszawa/w- ... 22440.html
Chyba komunikacje Wawra całkowicie wtedy zaorają.
Bo Kadetów do końca marca zamknięta, Zwoleńska do maja.

bosman30
Posty: 400
Rejestracja: 15 mar 2010, 15:51
Kontakt:

Post autor: bosman30 » 16 sty 2012, 20:23

Krzysiek_S pisze:Chyba komunikacje Wawra całkowicie wtedy zaorają.

Wyciąć wszystkie brzozy w Wawrze i uruchomić lotnisko.


ps.Costa Concordia też zahaczyła o brzozę :D
Operator Żurawia Wieżowego :-D

Łukasz
Posty: 10699
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 16 sty 2012, 22:50

skarżą się pasażerowie autobusów, które po tej okrężnej trasie kursują zazwyczaj zupełnie puste.
8)
ŁK

Krzysiek_S
Posty: 5095
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 17 sty 2012, 20:41

215 do PKP Gocławek radny Kurpios chce wysłac jako dojazd do S1 i KM. Zarząd dzielnicy powiedział , że jest obecnie moźliwośc podjazdu w porównaniu do poprzedniego przejazdu autobusu. ZTM na dzień dzisiejszy też był za.
Poza tym 119 wraca na starą trasę od 4 lutego.
Wtedy powstac ma też zetka z Wędkarskiej prawdopodobnie do PKP Wawer. Mają zostac wygospodarowane dwie brygady ponad plan , prawdopodobnie 10 metrowe. Może nawet co 15 minut jak da rade. Progi na Juhasów zdejmie wykonawca kolektora. Ponadto 142, i 702 przez Bronowską i Wał Miedzeszyński .
Następne zmiany od 7 maja[ a może wcześniej otworzą Kadetów.]
Ja zaproponowałem stworzenie nowej nawrotki/ pętli przy przystanku Ośrodek Szkoleniowy w ramach budowy przedłużenia Panny Wodnej na starym odcinku Skalnicowej , która to będzie wyprostowana do nowego ronda z Panny Wodnej i Traktem.
Burmistrz powiedział , że przeanalizują.
Dalej nic nie ciągnąłem bo będą następne spotkania z ZTM [ obiecane] na których mam nadzieje będzie więcej osób zainteresowanych tematem zmian. Po drugie do października 2012 i tak nic się nie zmieni przez budowę kolektora. Oprócz oczywiście objazdów...
26 stycznia będzie też spotkanie z koordynatorem remontów w domu parafialnym lub w szkole na Przygodnej w Zerzniu w sprawie objazdów kolektora. Wtedy będą podane szczegóły... oraz rozdawane ulotki informacyjne, które będą też przesłane do mieszkańców Wawra . Prawdopodobnie wieczorem. Jak będą już ustalenia , to zostaną podane na stronie Wawra.
A jeszcze jedno w tym roku zostanie wyremontowana pętla Falenica "przez ZTM" , projekt przekazany przez dzielnice.
Będą też parkingi tymczasowe przy PKP Radośc , Międzylesie i Gocławek . Tymczasowe bo inaczej PKP nie chce się zgodzic rezerwując miejsce pod 3 tor.

grzegorz
Posty: 1364
Rejestracja: 03 mar 2011, 21:16
Lokalizacja: Mokotów/Grochów

Post autor: grzegorz » 17 sty 2012, 22:05

Brzmi nieźle, @Krzyśku_S! Może nacisk na kolej wymoże przyśpieszenie działań PLK, które na szczęście zachowuje rezerwę pod trzeci tor. Zresztą to dziwne, że osobówki jeżdżą tam < 70 km/h (przynajmniej tak było rok temu - dane z obserwacji własnych) skoro tory są raczej na 80 km/h. Swoją drogą też dziwnie mało.

Krzysiek_S
Posty: 5095
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 17 sty 2012, 22:19

Zapomniałem :
Zetka Wędkarska - Trakt Lubelski - nawrotka na rondzie - Trakt Lubelski - Borków - Juhasów - Mrówcza - Lucerny lub przez Odeska do Patriotów - Szpotańskiego i Widoczna PKP Wawer
Na tą chwilę tak to wyglada.

Awatar użytkownika
Colony
Posty: 2932
Rejestracja: 05 sty 2006, 17:43
Lokalizacja: przychodzimy i dokąd zmierzamy?
Kontakt:

Post autor: Colony » 18 sty 2012, 0:06

Rozumiem, że zetka w domyśle ustawiona na przyszłość na zmianę w dwusetkę? ;)
(podpis tymczasowy zanim nie znajdę czegoś niebanalnego co was zbije z pantałyku)

ODPOWIEDZ