Ajenci - dyskusje, komentarze, nowości

Moderatorzy: JacekM, Dantte

Adam G.
Posty: 5443
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 13 lut 2012, 20:53

Szeregowy_Równoległy pisze:
Łukasz pisze:Dlaczego one mają wyłączoną blokadę drzwiową?
Dlatego, że nikt tego nie pilnuje i musi dojść do tragedii, żeby ktokolwiek się tematem zainteresował. Dotyczy to wszystkich przewoźników, chociaż chyba ITS i Grodzio przodują w odłączaniu blokady.
W Scaniach nie ma możliwości stałego odłączenia blokady z poziomu pulpitu kierowcy!
Żadna kontrola ITD nic tu nie da, bo kierowcy za każdym razem wyłączają blokadę przed ruszeniem z przystanku, po czym włączają ją ponownie - inaczej nie otworzą drzwi.
noidea

bosman30
Posty: 400
Rejestracja: 15 mar 2010, 15:51
Kontakt:

Post autor: bosman30 » 13 lut 2012, 20:56

Ktoś się kiedyś wkurwi i nagra takie ruszenie z przystanku.Może to przemówi odpowiednim organom.
Operator Żurawia Wieżowego :-D

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25411
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 14 lut 2012, 7:50

Szeregowy_Równoległy pisze:Co ma ZTM do stanu hamulców, jak nawet sprawdzić ich nie może? Chyba, że z policjantem albo inspektorem ITD przyjedzie.
Kiedyś widziałem na Wschodnim nadzorowca ZTM-u z metrową belką, którą wkładał w kolejne drzwi jakiegoś ikarusa 57xx na 718 i sprawdzał, czy odbijają. Czyli jednak coś mogą.
Adam G. pisze:W Scaniach nie ma możliwości stałego odłączenia blokady z poziomu pulpitu kierowcy!
Żadna kontrola ITD nic tu nie da, bo kierowcy za każdym razem wyłączają blokadę przed ruszeniem z przystanku, po czym włączają ją ponownie - inaczej nie otworzą drzwi.
Dokładnie, Scanie mają specjalny prztyczek-elektryczek do odłączania blokady. Nad głową kierowcy, jeśli mnie pamięć nie myli.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Walas
Posty: 17107
Rejestracja: 17 cze 2008, 10:27
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Walas » 14 lut 2012, 10:55

pawcio pisze:
Szeregowy_Równoległy pisze:Co ma ZTM do stanu hamulców, jak nawet sprawdzić ich nie może? Chyba, że z policjantem albo inspektorem ITD przyjedzie.
Kiedyś widziałem na Wschodnim nadzorowca ZTM-u z metrową belką, którą wkładał w kolejne drzwi jakiegoś ikarusa 57xx na 718 i sprawdzał, czy odbijają. Czyli jednak coś mogą.
Adam G. pisze:W Scaniach nie ma możliwości stałego odłączenia blokady z poziomu pulpitu kierowcy!
Żadna kontrola ITD nic tu nie da, bo kierowcy za każdym razem wyłączają blokadę przed ruszeniem z przystanku, po czym włączają ją ponownie - inaczej nie otworzą drzwi.
Dokładnie, Scanie mają specjalny prztyczek-elektryczek do odłączania blokady. Nad głową kierowcy, jeśli mnie pamięć nie myli.
Zgadza się, nad głową kierowcy.
A co do pierwszego cytatu to kiedyś instruktr zesłał znajowmego na zakład z Pl. Hallea przez to, że drugie drzwi nie odbijały. ;-)
1069, 7722
Ulubione wozy: 6207, 8888
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 10(linia elektryczna),
Od dnia 06.03.2023 linia 8 uległa likwidacji
817, WKD, R1, S1

Awatar użytkownika
Desert
Zbanowany
Posty: 3030
Rejestracja: 23 lis 2007, 16:09
Lokalizacja: 100-(L)ica

Post autor: Desert » 14 lut 2012, 16:49

Drzwi a hamulce to chyba jednak spora różnica.
Obrazek
"Jak coś wiem to wiem, a jak czegoś nie wiem to mógłbym wiedzieć czyli i tak wiem, jeżeli się mylę to przepraszam, bo mógłbym się mylić, ale ja się nie mylę."

Walas
Posty: 17107
Rejestracja: 17 cze 2008, 10:27
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Walas » 14 lut 2012, 20:35

Oto co dostałem na GG od jednego z kierowców pracujących w ITSie:
W manach jest jakas nieszczesna przypadlosć, ktora przez nasze zajebiste drogi, a raczej dziury, który wybija czujniki ABS, co za tym idzie rozłańcza blokade przystankowa.
Nie jest to widzimisie kierowcy że jezdzi bez przystankowego, ale awaria czujnika ABS, co wyświetla komputer na żółto. Warsztat aby taka usterke usunąć musi poswiecić na to kilka godzin, wiec takich kwiatków mamy na mieście dużo.
Znalem dwóch orłów co specjalnie zdejmowali blokady przystankowe, bo jak mówili zaoszczedzić mozna na 510, lub starym 508 ( do pl.Wilsona), nawet do 3 minut, na szczęście oni juz w Mobilisie pracują.
1069, 7722
Ulubione wozy: 6207, 8888
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 10(linia elektryczna),
Od dnia 06.03.2023 linia 8 uległa likwidacji
817, WKD, R1, S1

Szymon
(Mr_Kolesław)
Posty: 7084
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:03
Lokalizacja: Szamoty
Kontakt:

Post autor: Szymon » 14 lut 2012, 20:38

kierowca ITS pisze:na szczęście oni juz w Mobilisie pracują.
:shock:
Dobre :D

Awatar użytkownika
Patryk2222
Posty: 1305
Rejestracja: 10 lut 2007, 22:52
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Patryk2222 » 14 lut 2012, 21:18

Szymon pisze:
kierowca ITS pisze:na szczęście oni juz w Mobilisie pracują.
:shock:
Dobre :D
Kto był mądry to spieprzył od Michalczewskiego czym prędzej.
A415>>3911>>3916>>3905>>4796>>4938 :?: >>5457>>1804

D2156HM6UT POWER >> http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=xyaT6AMVrU0
Ehhh wspomnienia ostatnią jazdą 5202 https://www.youtube.com/watch?v=xdPpMuFIcAg

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 14095
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 14 lut 2012, 21:47

Desert pisze:Drzwi a hamulce to chyba jednak spora różnica.
Właśnie, zastanawia mnie jakie uprawnienia w kwestii kontroli stanu technicznego ma NR ZTM? Czy w ogóle muszę wpuścić go za kierownicę? Bo moim zdaniem jeśli nie wejdzie za kierownicę to nie jest w stanie rzetelnie sprawdzić działania hamulca przystankowego, ani żadnego innego. Próby hamowania w przypadku policji wyglądają tak, że policjanci wycinają ruch, po czym pan policjant staje w wozie, każe się rozpędzić, pieprznąć w hamulec, po czym wstaje, otrzepuje się i referuje wrażenia. Czy NR ZTM może wyciąć ruch kołowy na jakiejś ulicy, żeby przeprowadzić rzetelną próbę hamowania? Bo moim zdaniem nie. To nie podchodzi pod "usprawnianie przejazdu pojazdów KM", a tylko w takim zakresie nadzory mogą ruchem kierować. No i ostatnie: katalog instytucji uprawnionych ustawowo do kontroli stanu technicznego pojazdów jest zamknięty. Nie ma w nim żadnych NR. Jest punkt w umowach z przewoźnikami, który pozwala ZTM sprawdzać stan techniczny? I kolejne, na zdrowy rozsądek nasuwające się pytanie: jakie NR ZTM ma kompetencje do sprawdzania stanu technicznego? Bo skoro nie każdy policjant może to robić, to chyba jakieś trzeba posiadać.
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

Adam G.
Posty: 5443
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 15 lut 2012, 1:00

Instruktor ZTM, poza paroma wyjątkami, nie ma kategorii D. Niezbyt więc możesz wpuścić go za kierownicę :)
noidea

Awatar użytkownika
marcus
Posty: 612
Rejestracja: 20 wrz 2008, 23:24
Lokalizacja: Ursus

Post autor: marcus » 15 lut 2012, 6:54

Szeregowy_Równoległy pisze: I kolejne, na zdrowy rozsądek nasuwające się pytanie: jakie NR ZTM ma kompetencje do sprawdzania stanu technicznego? Bo skoro nie każdy policjant może to robić, to chyba jakieś trzeba posiadać.
NR ZTM nie zajmuje się kontrolą stanu technicznego autobusów poza kwestiami zagrażającymi bezpośrednio pasażerom (urwane poręcze, fotele etc.). Kontrole stricte stanu technicznego autobusów przeprowadzane są wspólnie z Policją lub ITD.

Flash8222
Posty: 7621
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 15 lut 2012, 9:34

marcus pisze:
Szeregowy_Równoległy pisze: I kolejne, na zdrowy rozsądek nasuwające się pytanie: jakie NR ZTM ma kompetencje do sprawdzania stanu technicznego? Bo skoro nie każdy policjant może to robić, to chyba jakieś trzeba posiadać.
NR ZTM nie zajmuje się kontrolą stanu technicznego autobusów poza kwestiami zagrażającymi bezpośrednio pasażerom (urwane poręcze, fotele etc.). Kontrole stricte stanu technicznego autobusów przeprowadzane są wspólnie z Policją lub ITD.
Albo udowodniona jazda bez blokady drzwiowej, wtedy też NR ma prawo zesłać wóz na zakład. Ale przyjechał znajomy instruktor to się człowiek dogadał i nie zesłał ;P

SG
Posty: 1974
Rejestracja: 25 lis 2010, 12:39
Lokalizacja: ZEA Woronicza

Post autor: SG » 15 lut 2012, 9:52

Flash8222 pisze:. Ale przyjechał znajomy instruktor to się człowiek dogadał i nie zesłał ;P
Super.

Flash8222
Posty: 7621
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 15 lut 2012, 10:25

SG pisze:
Flash8222 pisze:. Ale przyjechał znajomy instruktor to się człowiek dogadał i nie zesłał ;P
Super.
Można jeździć jak idioci z ITSu, PKSu czy jak właściciel A744 na rano... Czyli dobrze się nie zamkną, a ten już gaz do dechy.... Jeśli są popsute drzwi i jakoś trzeba przejeździć bez IV drzwi i blokady i robi się to z głową, czyli trzyma się hamulec wciśnięty do czasu, ą drzwi się nie zamkną. Trzeba mieć tylko wyobraźnie, a nie wszystko w dupie byle tylko nie być na minusie... Takich kierowców, jakich opisałem z ITSu, PKSu i tego gościa z A744 wręcz nienawidzę, bo to dla mnie są idioci do wożenia buraków cukrowych, a nie pasażerów.

drapka
Posty: 3535
Rejestracja: 29 lip 2008, 17:21
Lokalizacja: tutejszy

Post autor: drapka » 15 lut 2012, 11:19

Flash8222 pisze:czyli trzyma się hamulec wciśnięty do czasu, ą drzwi się nie zamkną
Czyli podczas postoju na przystanku wóz, jeśli pedał hamulca nie jest wciśnięty, stoi tylko dzięki blokadzie drzwiowej? Czy jest jeszcze jakies zabezpieczenie? Nie tak dawno jakiś ITS właśnie na przystanku przy otwartych drzwiach sobie szarpnął kilka cm do przodu i zastanawiałem się, czy to z powodu zdjętej blokady, czy coś innego nie zadziałało. A kierowca swoją drogą akurat tego dnia trafił się mocno rajdowy - rzadko w dzisieszych czasach zdarza się byc +4 (i to przy przystankach mrozowych) Chociaż trzeba przyznać, że na ITS częściej teraz niż kiedyś spotyka sie szoferów jeżdżących normalnie
Popatrz, jaka franca!

ODPOWIEDZ