KM na Bielanach

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10651
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 19 mar 2012, 1:27

adw pisze:Widzisz? Nawet zapominam, jak jedzie 180, bo z doświadczenia omijam to szerokim łukiem, gdy z Powązkowskiej chcę jechać do centrum.
A w następnym zdaniu narzekasz na brak dojazdu na pl. Trzech Krzyży. Weź się nie ośmieszaj.
adw pisze:Ale też nie jest jedyną linią po Wilanowskiej do metra, mówiąc delikatnie.
Niestety 7xx+139 jeżdżą z innej stacji, więc wóz albo przewóz. I z Wilanowskiej wcale lepiej nie jest (np. 30 min dziury w DS).
adw pisze:Włościańskiej nie ma jak ruszyć - jest obok marketów i oczywiscie idzie się nią wgłąb Włościańskiej daleko i jeszcze dalej Elblaską - bo po tych dwóch ulicach nic ani do metra ani nigdzie indziej nie jeździ. Sadów też nie ruszysz bo cię zjedzą, to jeden z najruchliwszych przystaków na Żolborzu (ile tam narzekania, że nie ma biletomatu itd.). Parku Olszyna też nie ruszysz, bo to jedyna przesiadka na linie tarchomińską 186 i bródnowską 414.
Może być Park Olszyna przed skrzyżowaniem z obu stron, jak w całym mieście. Zresztą to nie jest najważniejsze.
adw pisze:Z kolei Przasnyska płacze o brak autobusu i 600 metrów do Sadów/Włościańskiej - i ci co mieszkają pośrodku rzeczywiście mają daleko a na dodatek jak na złość mają tylko 122 na jedynym w miarę bliskim (350 m) przystanku (Przasnyska).
Już raz fik cię pocieszał na te płacze... A wątek jest dalej zamknięty =;
JacekM pisze:Kwestia obsługi jest wtórna, zresztą teraz 180 wcale puste nie wyjeżdża z Piasków, więc nie wiem czemu Twoje 111 (jadące jeszcze do tego niby atrakcyjniejszą trasą) miałoby być pustawe.
Pustawe w stosunku do przegubów na 111, w przeciwieństwie do solówek na 180. Ale to mało istotne (i cokolwiek tylko jeśli założenie jest spełnione)
JacekM pisze:Jednak więcej jest plusów ujemnych: chcesz znowu rozbijać potok z odcinka Galla Anonima - Elbląska między 3 stacje metra. Teraz i tak nie jest optymalnie, bo dowóz jest do dwóch.
. 103 jedzie z zupełnie złej strony, więc można sobie odpuścić. A poza tym masz słuszność, to rozbije potok.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27424
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 19 mar 2012, 1:32

adw pisze: Ale wokół mają lepszą dostępność komunikacji. Tymczasem z Przasnyskiej jedynie marne 122
Co?! Mają tak samo daleko do dobrej komunikacji, tymczasem z Przasnyskiej jeszcze można do niej podjechać całkiem przyzwoitym 122.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

adw
Zbanowany
Posty: 141
Rejestracja: 04 lis 2011, 9:38

Post autor: adw » 19 mar 2012, 1:35

KwZ pisze:adw napisał/a:
Widzisz? Nawet zapominam, jak jedzie 180, bo z doświadczenia omijam to szerokim łukiem, gdy z Powązkowskiej chcę jechać do centrum.

A w następnym zdaniu narzekasz na brak dojazdu na pl. Trzech Krzyży. Weź się nie ośmieszaj.
To już manipulacja. Pisałem o tym, że 122 winno dojeżdżać przynajmniej tam, jeśli nie może do Spartańskiej.
KwZ pisze:adw napisał/a:
Ale też nie jest jedyną linią po Wilanowskiej do metra, mówiąc delikatnie.

Niestety 7xx+139 jeżdżą z innej stacji, więc wóz albo przewóz. I z Wilanowskiej wcale lepiej nie jest (np. 30 min dziury w DS).
Po pierwsze jaki problem skorzystać z innego przystanku w tym samym zespole przystankowym? Po drugie napisałem wyraźnie, że ZTM chętnie skasowałby 117 dając nawet mikrobus Wilanów-Wilanowska jeśli tylko inna klientela "socjału" odpuściłaby protesty.
KwZ pisze:adw napisał/a:
Włościańskiej nie ma jak ruszyć - jest obok marketów i oczywiscie idzie się nią wgłąb Włościańskiej daleko i jeszcze dalej Elblaską - bo po tych dwóch ulicach nic ani do metra ani nigdzie indziej nie jeździ. Sadów też nie ruszysz bo cię zjedzą, to jeden z najruchliwszych przystaków na Żolborzu (ile tam narzekania, że nie ma biletomatu itd.). Parku Olszyna też nie ruszysz, bo to jedyna przesiadka na linie tarchomińską 186 i bródnowską 414.

Może być Park Olszyna przed skrzyżowaniem z obu stron, jak w całym mieście. Zresztą to nie jest najważniejsze.
I co to da? I tak będą chcieli przystanku przy samej Włościańskiej i Elbląskiej dopóki ZTM nie puści linii na trasie Metro Marymont-Włościańska-Przasnyska
KwZ pisze:JacekM napisał/a:
Jednak więcej jest plusów ujemnych: chcesz znowu rozbijać potok z odcinka Galla Anonima - Elbląska między 3 stacje metra. Teraz i tak nie jest optymalnie, bo dowóz jest do dwóch.

. 103 jedzie z zupełnie złej strony, więc można sobie odpuścić. A poza tym masz słuszność, to rozbije potok.
Najlepsze byłoby zebranie potoku w jedną linię tj. od Chomików przez Kochanowskiego, Powązkowską do Wilsona. Ale ZTM nie ma przecież brygad...

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10651
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 19 mar 2012, 1:37

Sorry adw, ale cała ta dyskusja - 10x większa niż przez cały poprzedni rok - sprowadza się do twojego lamentu
WIĘCEJ AUTOBUSÓW !!!!!1!

Dobranoc.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

adw
Zbanowany
Posty: 141
Rejestracja: 04 lis 2011, 9:38

Post autor: adw » 19 mar 2012, 1:39

Jaki lament? Takie są fakty: niezaprzeczalne jest, że ZTM wykosił ogrom autobusów na Bielanach i Żoliborzu, nie oferując wygodnej oferty w zamian na wielu osiedlach. No...poza mieszkańcami Słowackiego, dwie stacje metra, przystanek 116 i 205 jeszcze pośrodku, to nadomiar dali im tramwaje wożące muchy na linii 6 :D To się nazywa świetna komunikacja =D> No i oczywiście słynna Gwiaździsta, gdzie krańcuje wszystko, gdzie nie ma dokąd zostać zepchnięte, tak było ze 122 nie pytając o zdanie pasażerów. Najwięcej staciły okolice takie jak Krasińskiego, Broniewskiego, Powązkowska. Dlatego o tym mowa najczęściej.
Wszelkie próby twierdzenia, że 114 przegrywa z tramwajmi i że można ograniczyć podaż autobusów z Broniewskiego do metra są absolutnie nietrafione.

Pan Piotr
(XXXX)
Posty: 865
Rejestracja: 26 sie 2007, 18:42
Lokalizacja: Warszawski Uniwersytet Medyczny

Post autor: Pan Piotr » 19 mar 2012, 3:00

adw pisze:Jaki lament? Takie są fakty: niezaprzeczalne jest, że ZTM wykosił ogrom autobusów na Bielanach i Żoliborzu, nie oferując wygodnej oferty w zamian na wielu osiedlach. No...poza mieszkańcami Słowackiego, dwie stacje metra, przystanek 116 i 205 jeszcze pośrodku, to nadomiar dali im tramwaje wożące muchy na linii 6 :D To się nazywa świetna komunikacja =D> No i oczywiście słynna Gwiaździsta, gdzie krańcuje wszystko, gdzie nie ma dokąd zostać zepchnięte, tak było ze 122 nie pytając o zdanie pasażerów. Najwięcej staciły okolice takie jak Krasińskiego, Broniewskiego, Powązkowska. Dlatego o tym mowa najczęściej.
Wszelkie próby twierdzenia, że 114 przegrywa z tramwajmi i że można ograniczyć podaż autobusów z Broniewskiego do metra są absolutnie nietrafione.

Wykosił linie z marnymi częstotliwościami. Wystarczy przyjrzeć się zmianom:
BYŁO > JEST
103 - co 20/30/30 > 12/15/20
110 - co 30/30/30 > 15/20/30
112 - co 15/20/20 > 10/12/12
114 - co 12/15/20 > 5-10/10/10
116 - co 12/15/15 > 10/10/10
121 - co 20/30/30 > 12-15/20/30
122 - co 15/20/20 > 8-10/15/20
157 - co 15/15/20 > 12/12/20
197 - co 20/30/30 > 12/15/20

Poza tym np.
na odc. CHOMICZÓWKA - POWĄZKI zamiast 170 co 20 minut obsługiwanego krótkimi wozami jest 180 co 10/12/15 na długich wozach.

Co w tym czasie zniknęło?
121 - co 20/30/30 - na Broniewskiego
132 - co 20/30/30 - na Broniewskiego
406 - wiecznie spóźnione i rzadkie - co 15 min.
520 - co 12-15/15/20 - kończące o 21:30 z dziurami w rozkładzie rzędu 30 minut

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 19 mar 2012, 5:56

adw pisze: Swoją drogą mam nadzieję, że ci państwo dopną swojego i zmuszą ZTM do zrobienia przystanku tramwajowego przy Braci Załuskich
A przed chwilą marudził o to, że zbyt wolne tramwaje... Boże, co za troll.

122 powinno jeździć częściej, tyle, że z Rudy trzeba by je wówczas wywalić i to jest problem; tym niemniej, jak czytam tą całą dorabianą do tego filozofię, to mam ochotę zupełnie na złość napisać pismo o jego kasację. :-$
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10651
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 19 mar 2012, 7:23

adw pisze:Nawet zapominam, jak jedzie 180, bo z doświadczenia omijam to szerokim łukiem, gdy z Powązkowskiej chcę jechać do centrum. Jak klasyczny pasażer - wybieram 122, choć nie mogę odżałować, że linia ta nie jedzie do centrum, już nie Spartańską, ale przynajmniej na Pl. 3 Krzyży.
KwZ pisze:A w następnym zdaniu narzekasz na brak dojazdu na pl. Trzech Krzyży. Weź się nie ośmieszaj.
adw pisze:To już manipulacja. Pisałem o tym, że 122 winno dojeżdżać przynajmniej tam, jeśli nie może do Spartańskiej.
Ok, nie narzekasz na brak dojazdu do pl. Trzech Krzyży w ogóle, tylko na brak dojazdu tamże za pomocą 122 i tylko 122. Jeszcze gorzej :bredzisz:
adw pisze:Po pierwsze jaki problem skorzystać z innego przystanku w tym samym zespole przystankowym? Po drugie napisałem wyraźnie, że ZTM chętnie skasowałby 117 dając nawet mikrobus Wilanów-Wilanowska jeśli tylko inna klientela "socjału" odpuściłaby protesty.
O co ci chodzi z innym przystankiem w tym samym ZP? Przecież pisałem o połączonej częstotliwości 7xx+139. I piszę o sytuacji obecnej, a nie po wymianie 117 na 217 miko(?!)autobus (najpewniej i tak z tą samą częstotliwością).
adw pisze:Najlepsze byłoby zebranie potoku w jedną linię tj. od Chomików przez Kochanowskiego, Powązkowską do Wilsona.
Tak właśnie jedzie 122 :bredzisz:.
Pan Piotr pisze:406 - wiecznie spóźnione i rzadkie - co 15 min.
406 to nie miało wozić Nowe Bemowo do metra? :>
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Georg
Posty: 6018
Rejestracja: 25 cze 2009, 19:14
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: Georg » 19 mar 2012, 7:28

adw pisze:Jak rano spieszysz się do metra i ucieknie ci 122 z Przasnyskiej jadące co 10 minut to musisz w dużych radosnych podskokach biec na 114 na Sady lub czekać kolejne 10 minut na 122? A co dopiero, jak ktoś do pracy spieszy się przed południem i ma 122 co 15 minut?
Przecież rano są bwlki 122+303 i 122 jedzie co 6 minut. Poza tym chyba wychodzi się na konkretny kurs.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10651
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 19 mar 2012, 7:31

Georg pisze:122 jedzie co 6 minut.
A jak ci ucieknie?
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Georg
Posty: 6018
Rejestracja: 25 cze 2009, 19:14
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: Georg » 19 mar 2012, 7:34

adw pisze:Ba - jeździłoby nią więcej osób, bo np. w okolicy Przasnyskiej standardem jest, że ludzie wybierają marsz na 114+122 na Sady z racji tego, że drażni ich ryzyko, że 122 jeżdżące raz na 15 minut jako jedyna linia może nie przyjechać.
Inne linie też mogą nie przyjechać. 122 nie jest wyjątkiem. 122 co 15 minut wystarczy. Każdy wychodzi na konkretny kurs, a jak nie to niech stoi i czeka. Ktoś powiedział, że człowiek, który nie przewiduje przyszłości nie może jej mieć.

[ Dodano: |19 Mar 2012|, 2012 07:41 ]
adw pisze:nie wybierając 180 które jedzie (z innego zresztą w tym przypadku przystanku) zdecydowanie dłuższą i pokrętną drogą aż do Bankowego (jest to zupełnie nieopłacalne czasowo).
A od kiedy 180 jedzie do Bankowego?

[ Dodano: |19 Mar 2012|, 2012 07:42 ]
JacekM pisze:409 jest świętością nie do ruszenia wg ZTM.
Dlaczego? Przecież co 30 minut wozi powietrze po Powązkowskiej.

[ Dodano: |19 Mar 2012|, 2012 07:45 ]
fik pisze:Przasnyska bezproblemowo jest przejezdna dla mikrobusów.
Ma progi zwalniające między Krasińskiego a Elbląską.

[ Dodano: |19 Mar 2012|, 2012 07:48 ]
adw pisze:Pisałem o tym, że 122 winno dojeżdżać przynajmniej tam, jeśli nie może do Spartańskiej
Obecne 122 jest w miarę punktualne. Po co na siłę wydłużać linię do Pl. Trzech Krzyży? Przecież jest jednoperonowa przesiadka w częste 116 na pl. Wilsona.

[ Dodano: |19 Mar 2012|, 2012 07:52 ]
adw pisze:Najwięcej staciły okolice takie jak Krasińskiego, Broniewskiego, Powązkowska. Dlatego o tym mowa najczęściej.
Nieprawda.
Broniewskiego zamiast rzadkiego i krótko kursującego 520, rzadkiego 121 i dubla tramwajów (103) ma teraz częste 114.
Krasińskiego ma częste 114 i częstsze i punktualniejsze niż dawniej 122 (6/10/15/20) dawniej (14/15/20)
Powązkowska miała dawniej 122, 170 i 406. Obecnie ma częstsze 122, częstsze 180 i nie wiadomo po co 409. No i 103 zapewniające połączenie z Wolą.

[ Dodano: |19 Mar 2012|, 2012 07:55 ]
KwZ pisze:A jak ci ucieknie?
To poczekam na następny kurs. Jak ktoś wychodzi na styk a potem się dziwi, że się spóźnia to nie moja wina.

Awatar użytkownika
Desert
Zbanowany
Posty: 3030
Rejestracja: 23 lis 2007, 16:09
Lokalizacja: 100-(L)ica

Post autor: Desert » 19 mar 2012, 10:02

fik pisze: ...także nikt już w twoje imaginacje nie wierzy :)
Twoje posty w tym temacie mówią same za siebie, a teraz zastanów się mój drogi w jakim celu miałbym podkoloryzować tę sytuacje.

Jak masz problem z pojęciem tego o czym pisze to zapraszam do podróży z bródna 500 lub 1/28 a zaobserwujesz wspaniale to o czym pisze. Drugi przykład 17 lub 510 O-)

EOT dziękuje.
Obrazek
"Jak coś wiem to wiem, a jak czegoś nie wiem to mógłbym wiedzieć czyli i tak wiem, jeżeli się mylę to przepraszam, bo mógłbym się mylić, ale ja się nie mylę."

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36658
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 19 mar 2012, 10:05

Dobra, wystarczy tego dobrego, już cały świat rzyga tą Przasnyską. A to nawet nie Bielany. Co prawda Adw straszy mnie prokuratorem za prowadzenie forum, ale ja ten temat i tak nieustraszenie zamknę :P

Aha - żal, że jest wciąż tyle osób, które nie rozumieją, co znaczy "nie karmić trolla". Można się jeszcze nie zorientować po dziesięciu postach, ale próbować dyskutować po stu?! :shock:
.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36658
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 19 mar 2012, 10:13

To tak jeszcze ku pouczeniu:
Symptomami trollowania mogą być poniższe sposoby zachowania w dyskusjach:

- bezgraniczne podporządkowanie się jakiejś idei (np. Ten system operacyjny jest najlepszy!) i bronienie jej do końca (często wbrew rzeczywistości) — jest to kryterium kontrowersyjne, ponieważ samo fanatyczne przywiązanie do określonej idei nie oznacza trollowania;
- prosta do zauważenia sztuczna nieznajomość podstaw tematu danego forum (np. na forum o zaletach systemów komputerowych, troll zapyta, czym jest system komputerowy.);
- częste zadawanie tych samych pytań, na które odpowiedź została już udzielona — celem trolla jest w tym przypadku zapętlenie dyskusji i wprowadzenie dodatkowego zamieszania;
- nieumiejętność przyznania się do błędu – troll nie powie, że nie miał racji, a także wyjątkowo będzie milczał; najczęściej albo zacznie próbować udowadniać, że od początku uważał inaczej, niż pisał, a tylko nie został właściwie zrozumiany albo zacznie bagatelizować znaczenie swego błędu; w przypadku gdy te sposoby zawiodą troll może być agresywny w stosunku do osób, które wykazały jego błąd;
- brak konsekwencji podczas prowadzenia dyskusji i zaprzeczanie własnym tezom i opiniom;
- chętne używanie argumentów ad personam – atakujących osoby lub ich cechy szczególne, jak wiek/zainteresowania/etc., bez związku z tematem dyskusji, a często przy użyciu słów wytrychów, w niektórych przypadkach troll posuwa się do wyzwisk i gróźb;
- skrajny stosunek do netykiety (wybrane zasady) lub ortografii – albo atakowanie wszystkich za najdrobniejsze literówki, albo demonstracyjne łamanie zasad;
- skrajna megalomania i pogardliwy stosunek do innych osób – jest to bardzo charakterystyczna cecha trolli, która prowadzi prędzej czy później do ich wyobcowania, bo nawet osoby pierwotnie sympatyzujące z trollem lub odnoszące się doń neutralnie zrażają się do niego z powodu takich zachowań przejawianych wobec nich;
- częste nazywanie innych dyskutantów trollami internetowymi;
- wprowadzanie zamieszania w stosunku do własnej osoby, przedstawianie siebie jako ofiary (np. moderatorów, współdyskuntantów etc.) także w sytuacjach niezwiązanych z danym forum;
- konfabulacja np. na temat swego wykształcenia, pracy, pozycji społecznej bądź doświadczeń życiowych – celem trolla jest tutaj nadanie większego znaczenia swoim wypowiedziom, jako pochodzącym od specjalisty, osoby, która coś zna z autopsji, etc.;
- próby utrudniania innym wypowiedzi w dyskusji poprzez środki techniczne dostępne w danym forum (np. w Usenecie może dochodzić do prób zmieniania lub usuwania wypowiedzi współdyskutantów, ponieważ protokół nie pozwala na sprawdzenie, czy post z żądaniem usunięcia innego posta pochodzi od autora usuwanego posta) — działania takie jednak są rzadkie, ponieważ zazwyczaj wiążą się z naruszeniem regulaminu danego forum i tym powodują zdecydowaną reakcję administratorów, więc troll często ich unika, żeby nie utracić dostępu do danego forum;
- za każdym razem rozpoczynanie wypowiedzi od tego samego zwrotu – powitania, często obraźliwego, prowokacyjnego;
- ceremonialne używanie filtrów (np. killfile'a) – troll uroczyście obwieszcza, że jego oponent ma znaleźć się w filtrze trolla, przy czym bardzo często i tak tego nie robi i dalej czyta wypowiedzi oponenta (czasem tylko próbuje udawać, że je filtruje);
- regularne ogłaszanie swojego definitywnego odejścia z forum lub grupy dyskusyjnej i za każdym razem, po jakimś czasie, powracanie – troll tłumaczy się tutaj różnego rodzaju obowiązkiem, otrzymaniem kilkuset maili zachęcających do powrotu etc.;
- zmienianie własnych danych, które może polegać albo na drobnych zmianach tych danych (np. Troll może zmienić się w Troola lub Trrola etc.) albo na poważnych zmianach takich danych (np. Troll staje się „Uczestnikiem”) — celem trolla jest spowodowanie, aby inni uczestnicy forum nie mogli filtrować wypowiedzi trolla lub ich ignorować bez czytania;
- tworzenie klonów (np. Troll może także występować w tym samym okresie także jako Uczestnik1 i Uczestnik2), których wypowiedzi składają się z wyrazów poparcia wypowiedzi trolla występującego pod własnymi danymi oraz ataków na oponentów tego trolla — troll w ten sposób próbuje wykazać, że nie jest izolowany i cieszy się poparciem na danym forum.


Najskuteczniejszą obroną przed trollowaniem jest całkowite zignorowanie wszelkich zaczepek trolla, w momencie gdy się zorientujemy, że mamy z nim do czynienia. O ile istnieje taka możliwość, administratorzy lub moderatorzy powinni blokować możliwość publikowania wiadomości, które można uznać za trollowanie i odpowiadania na nie. Kasowanie cudzych wiadomości wywołuje konflikt, gdyż jest powodem oskarżenia o cenzurowanie wypowiedzi, jest dodatkowym argumentem do podtrzymania konfliktu.

Zazwyczaj konsekwentne ignorowanie trolla skutkuje jego zniechęceniem i przeniesieniem się w inne miejsce lub całkowitym zaprzestaniem działalności. W praktyce jednak rzadko do tego dochodzi, ponieważ na forum bardzo często znajdą się jakieś osoby, które będą jednak z trollem dyskutowały i tym samym zachęcały do kontynuacji działalności. Dodatkowo niektóre trolle potrafią stworzyć wokół siebie krąg osób, które ich wspierają, chronią przed oponentami, podsycają dyskusję z udziałem trolla etc. – na szczęście jest to zjawisko czasowe, bo trolle swoim pogardliwym i nacechowanym wyższością zachowaniem w stosunku do tych osób, szybko je do siebie zniechęcają.

W slangu internetowym często mówi się, że trolla nie należy karmić – czyli że nie należy z nim w ogóle wchodzić w jakąkolwiek polemikę.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Zablokowany