Wawerskie czasówki

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25437
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 13 lut 2012, 14:30

Przejechałem się w weekend po Wawrze samochodem (przesiadki między liniami co pół godziny nie napawały mnie ochotą do wybrania KM), by obejrzeć sobie objazdy kolektora W. I mam pytanie odnośnie ulicy Juhasów. Kto się zgodził na taki wariant zdjęcia progów z tej ulicy?
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 13 lut 2012, 14:39

A jak to wygląda?

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25437
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 13 lut 2012, 14:50

Dziura w asfalcie zasypana gruzem rozniesionym po okolicy.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Krzysiek_S
Posty: 5095
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 13 lut 2012, 15:14

I autobusy praktycznie zatrzymują się przed dziurami i powolutku przejeżdżają ale i tak słychac ,że autobus o coś obciera od spodu.
Z tego co ja wiem to wykonawca kolektora"W" zdjął progi za zgodą dzielnicy , ale dokładnych szczegółów nie znam...

Krzysiek_S
Posty: 5095
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 15 lut 2012, 13:50

Byc może będzie nowa tymczasowa pętla .
Rzecznik Wawra podpowiada tak.
"Informacja o utwardzeniu terenu obok kościoła pod pętlę autobusową
pochodzi od dyr. Tomasza Dziewońskiego z Pol-Aquy.

-----Original Message-----
From: krzysieks1984 [mailto:krzysieks1984@o2.pl]
Sent: Wednesday, February 15, 2012 1:15 PM
To: Murat Andrzej
Subject: Pyanie na temat linii Z19

Dzień dobry. Szanowny panie Redaktorze która informacja jest obecnie
aktualna ?
Informacja z Kuriera Wawerskiego [ trzeci numer z tego roku] o tym, że jak
się zrobi cieplej, to zostanie utwardzony teren przy kościele i tam
będzie zawracac linia Z19, czy komunikat ZTM przedstawiony na stronie
Wawra zdaje się z 1 lutego. W którym to jest napisane o braku
możliwości nawrotki na terenie kościoła ze względów bezpieczeństwa.
Z uszanowaniem Krzysztof Sokołowski "

cns80
Posty: 981
Rejestracja: 01 wrz 2011, 12:33
Lokalizacja: Warszawa-Lucerny

Post autor: cns80 » 15 lut 2012, 14:18

Ja nie wiem co oni rzeźbią, bo przecież tam cały czas jest zawrotka z kocich łbów tylko już dawno przysypana błotem i piachem. Dookoła wiaty przystankowej to jest, bo było 20 lat temu i nie przypominam sobie żeby ktoś to rozbierał.
A skrzyżowanie Bronowskiej z Traktem to jest ostatnio jakaś masakra. Średnio co drugi samochód z Bronowskiej się zatrzymuje, chociaż ma pierwszeństwo, i co piąty z Traktu się nie zatrzymuje chociaż ma ustąp ](*,)

Krzysiek_S
Posty: 5095
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 15 lut 2012, 14:29

Płot parafialny zagrodził zawrotkę na dawnej pętli . Jest tylko wjazd otwarty tymczasowo dla samochodów tuż przy dawnym domu parafialnym.

cns80
Posty: 981
Rejestracja: 01 wrz 2011, 12:33
Lokalizacja: Warszawa-Lucerny

Post autor: cns80 » 02 mar 2012, 8:23

Wczoraj czytałem sobie komentarze na TVNWarszawa i ręce mi opadły. Niektórzy twierdzą że pierwszeństwo u zbiegu TL/Bronowska jest źle zorganizowane :shock:
Pewnie by chcieli żeby pierwszeństwo miała ulica z zakazem ruchu :killer:

Lucerny
Posty: 3
Rejestracja: 22 gru 2011, 11:10

Post autor: Lucerny » 11 kwie 2012, 14:23

Witam:) Czy ktoś wie jakimi trasami pojadą autobusy(chodzi mi głównie o 119) po zamknięciu odcinka Bronowska -Kadetów ? chyba od 7 maja ?

pawulon
Posty: 528
Rejestracja: 02 sty 2008, 21:26
Lokalizacja: os Zerzeń

Post autor: pawulon » 11 kwie 2012, 14:45

Lucerny pisze:Witam:) Czy ktoś wie jakimi trasami pojadą autobusy(chodzi mi głównie o 119) po zamknięciu odcinka Bronowska -Kadetów ? chyba od 7 maja ?
Witaj, podany przez Ciebie odcinek, wg planu zostanie zamknięty dopiero wtedy, gdy zostanie otworzona ul. Zwoleńska wraz z ul. Trakt Lubelski (odc. Zwoleńska - Kombajnistów) - ma to nastąpić dopiero w czerwcu.

Jak wtedy może wyglądać komunikacja?
Podejrzewam, że na okres około miesiąca linie 119 i 147 pojadą Zwoleńską - Traktem - Bronowską. Napisałem około miesiąca, bo na okres wakacji (lipiec - sierpień) zostanie zamknięte skrzyżowanie Trakt Lubelski/Bronowska, wtedy pewnie i 119 i 147 pojadą Zwoleńską - Traktem Lubelskim - Rondo w Miedzeszynie - Wał Miedzeszyński i dalej swoimi trasami. Swoje trasy zmienią też 142 i 702 - zapewne pojadą: Wał Miedzeszyński - Trakt Lubelski - Zwoleńska - Mrówcza - Lucerny - Trakt Lubelski i dalej po normalnej trasie. Na okres wakacji pewnie i 305 zostanie na trasie Trakt Lubelski - Lucerny - Szpotańskiego - Patriotów itd.
Co ZTM zrobi z 213? Jest opcja taka, że aby utrzymać połączenie Sadula z Gocławiem, przez około miesiąc czasu, ZTM może skierować 213 po następującej trasie: Mrówcza - Lucerny - Trakt Lubelski - Floriana - Błękitna - Widoczna - Płowiecka - TS - Bora Komorowskiego - GOCŁAW. Napisałem na około miesiąc czasu, bo w lipcu do ruchu ma zostać oddana ulica Kadetów, więc jak to zrobią to 213 wróci na swoją podstawową trasę.

Takie opcje wydają się bardzo prawdopodobne. Jak się mylę, to poprawcie ;-)
the best 147!!

Krzysiek_S
Posty: 5095
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 13 kwie 2012, 22:07

Na Kadetów od szkoły do przyszłej Nowobora już asfalt jest [ takie łaty] a właśnie zamykają kolejne studnie na odcinku do wlotu Wąbrzeskiej. Więc z miesiąc i będzie pozamiatane.
Pewnie zamkną też studnie S19 . Pytanie co ze studniami S20 i S21 bo od tej pierwszej do ronda nie ma jeszcze kolektora i nie będzie do sierpnia. Ciekawe jak to rozwiążą.
Może będzie w tym miejscu ruch wahadłowy z moźliwością jazdy dla zbiorkomu , albo poczekamy z komunikacją aż do grudnia na Kadetów.
Niezależnie od tego komunikacja od kolejnego etapu pewnie będzie wyglądac tak.
119 i 147 przez Zwoleńską , Trakt Lubelski i Wał Miedzeszyński. Chyba dodatkowe dwie brygady.
213 albo przez Kadetów prosto , albo Traktem i Płowiecką , TS i na Gocław.
Ubytek jednej brygady 7.
Zależnie od Kadetów Z13 na trasie:
Gocław - trasa 213 - Kadetów - Lucerny - Mrówcza - Zwoleńska - Szpotańskiego - Lucerny - Gocław.
Zadania - wzmocnienie linii 213 , zastąpienie linii 119 na Lucerny, dowóz w obie strony do 119 i 147 . 2-3 brygady .
142 i 702 przez Zwoleńską i Lucerny.
305 i N72 i N75 bz.
Z19 kasacja.

Od sierpnia a raczej września
119 i 147, powrót na Bronowską.
N75 powrót na Bronowską i Trakt Lubelski.
142 i 702 przez Zwoleńską - Widoczną - Wiatraczna.
N72 i 305 Widoczną - Szpotańskiego.
213 przez Zwoleńską i Bronowską.
Z42 Klimontowska[ Wąbrzeska na trzy] - Trakt Lubelski - zespół , co 10 minut.
Z13 co 10 minut Lucerny - PKP Międzylesie. Dojazd do linii 147 i 119 oraz 213, S1

cns80
Posty: 981
Rejestracja: 01 wrz 2011, 12:33
Lokalizacja: Warszawa-Lucerny

Post autor: cns80 » 16 kwie 2012, 9:22

Krzysiek_S pisze:Z13 co 10 minut Lucerny - PKP Międzylesie. Dojazd do linii 147 i 119 oraz 213, S1
Bardzo pomysłowe: Jak chcesz jechać na Zachód to najpierw pojedź na Wschód i dołóż sobie 20 min. =D>

Tak się zastanawiam czy naprawdę nie da się tego zrobić tak żeby puścić autobus ...Kadetów-Wąbrzeska (ten kawałek na górce)-TL-Klimontowska...

Awatar użytkownika
Colony
Posty: 2932
Rejestracja: 05 sty 2006, 17:43
Lokalizacja: przychodzimy i dokąd zmierzamy?
Kontakt:

Post autor: Colony » 16 kwie 2012, 20:27

No przecież ten most nie uciągnie teraz nic więcej niż roweru. To równie dobrze możesz prowadzić wóz przez gocławskie łąki.
(podpis tymczasowy zanim nie znajdę czegoś niebanalnego co was zbije z pantałyku)

pietia
Posty: 827
Rejestracja: 29 maja 2007, 14:21

Post autor: pietia » 16 kwie 2012, 21:44

To Z13 na wyświetlaczach nie będzie się myliło ludziom z 213?

Krzysiek_S
Posty: 5095
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 16 kwie 2012, 22:27

cns80 pisze:Bardzo pomysłowe: Jak chcesz jechać na Zachód to najpierw pojedź na Wschód i dołóż sobie 20 min. =D>

Tak się zastanawiam czy naprawdę nie da się tego zrobić tak żeby puścić autobus ...Kadetów-Wąbrzeska (ten kawałek na górce)-TL-Klimontowska...
A jak to sobie inaczej wyobrażasz jak nie cofanie , jak będzie zamknięty przelot przez rondo? Trochę nie rozumiem koncepcji linii , niby na Klimontowskiej?
Kurde osobiście widziałbym linie tymczasową z PKP Wawer przez Lucerny , może Antenową [ któraś poprzeczna najszersza, albo jednokierunkowo?] Klimontowską - Trakt - Wąbrzeska - Kadetów ... Gocław.
Tylko przeszkody chyba nie do przeskoczenia progi na Klimontowskiej i ulicy poprzecznej, szerokośc jezdni ? , środkowy odcinek Wąbrzeskiej bez nawierzchni oraz skręt w Kadetów dośc ciasny. Coś jedynie na kurdupla.
To wszystko na ten czas by rozwiązywało sprawę . Tylko czy da radę wątpię.
Colony: Wąbrzeska ta stara wpada przy kanałku w Kadetów nie trzeba przejeżdzac przez mostek , który jeszcze jest ale niczemu już nie służy.
Coś takiego i na Gocław 8-(
http://mapy.google.pl/maps/ms?msid=2046 ... 6,0.013797

ODPOWIEDZ