Bilet dobowy ztm

Moderator: JacekM

bartold
Posty: 1
Rejestracja: 12 kwie 2012, 18:16

Post autor: bartold » 12 kwie 2012, 18:30

Witam,

Poszukuję biletu dobowego normalnego skasowanego w dniu 12.04.12 przed 14.35 w celach kolecjonerskich:)

Pozdr,

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 24727
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 12 kwie 2012, 18:31

Jeśli "cele kolekcjonerskie" mają służyć do anulowania wezwania do zapłaty za przejazd bez ważnego biletu, to nic z tego :P Podstawą do anulowania kary są tylko bilety imienne (czyli 30- bądź 90-dniowe).
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14778
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 12 kwie 2012, 18:48

Nie wiem czemu, ale jakoś z dopalaczami mi się skojarzyło... 8-(

NMSP O-)
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27740
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 12 kwie 2012, 18:52

Zawsze miałem ochotę kolekcjonować zużyte przeze mnie/znajomych/znalezione bilety krótkookresowe w celu odsprzedaży ich frajerom sądzącym, że pozwoli im to uniknąć kary.
raz szalem, raz racą kibolskie łajdactwo!

Awatar użytkownika
Panna Kajzerka
Posty: 78
Rejestracja: 09 paź 2011, 18:59
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post autor: Panna Kajzerka » 12 kwie 2012, 22:12

fik pisze:w celu odsprzedaży ich frajerom
Jakiez to rozkosznie okrutne i zlosliwe ;) Ja na to nie wpadlam i kolekcjonuje dla samych biletow. Przy okazji, chetnie przygarne 3-dniowe.... :-"

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27740
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 12 kwie 2012, 22:18

Panna Kajzerka pisze:Jakiez to rozkosznie okrutne i zlosliwe ;)
Jak ja, nie?;)
raz szalem, raz racą kibolskie łajdactwo!

reserved
Posty: 13914
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 12 kwie 2012, 22:19

Taka dola kanara. ;-) O przepraszam, kontrolera biletów.

px33
Posty: 1787
Rejestracja: 07 lut 2011, 17:43

Post autor: px33 » 12 kwie 2012, 23:04

A tak w ogóle to ZTM przy odwołaniach sprawdza stan biletu na karcie czy w bazie sprzedaży/aktywacji? Bo po zajrzeniu do pewnego innego tematu w tym dziale okazuje się, że to pierwsze wcale nie musi pokrywać się z tym drugim ;)

Paweł D.
Posty: 5842
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 12 kwie 2012, 23:06

No chyba trudno oczekiwać anulowania wezwania po okazaniu karty aktywowanej po wypisaniu kwita?

px33
Posty: 1787
Rejestracja: 07 lut 2011, 17:43

Post autor: px33 » 12 kwie 2012, 23:11

Zależy od tego w jaki sposób zostanie aktywowana. Zawsze można przegrać bilet (albo po prostu sobie wpisać, jak kto woli), odpowiedni sprzęt kosztuje mniej więcej tyle co kara za przejazd bez biletu.

Paweł D.
Posty: 5842
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 12 kwie 2012, 23:22

No tak, kiedyś pod kinem można było usłyszeć "może bilecik?" a teraz będzie "może bilecik zakodować?" :)

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14778
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 12 kwie 2012, 23:27

Paweł D. pisze:No chyba trudno oczekiwać anulowania wezwania po okazaniu karty aktywowanej po wypisaniu kwita?
Datę aktywacji na karcie można zmienić. Nie namawiam oczywiście do oszustw, tylko sygnalizuję, ze taka możliwość istnieje.
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5439
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 13 kwie 2012, 6:15

Wolfchen pisze:Datę aktywacji na karcie można zmienić. Nie namawiam oczywiście do oszustw, tylko sygnalizuję, ze taka możliwość istnieje.
Może i można zmienić datę aktywacji na karcie ale danych z LDP oraz kasownika już nie.

MichalJ
Posty: 15044
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 13 kwie 2012, 9:21

No i właśnie do tego zmierzało pytanie - czy, jeśli gapowicz przyniesie kartę, której nie miał przy kontroli, to sprawdza się tylko dane na karcie, czy też porównuje z bazą danych skasowań/ładowań?

Miki996
Posty: 192
Rejestracja: 28 mar 2012, 16:41
Lokalizacja: Warszawa Mokotów/Służewiec

Post autor: Miki996 » 13 kwie 2012, 16:52

MichalJ pisze:No i właśnie do tego zmierzało pytanie - czy, jeśli gapowicz przyniesie kartę, której nie miał przy kontroli, to sprawdza się tylko dane na karcie, czy też porównuje z bazą danych skasowań/ładowań?
No a jak myślisz? Przecież ZTM nie jest chyba taki głupi, żeby nie wiedział że jest możliwość zmiany daty aktywacji?

ODPOWIEDZ