Warszawskie dworce i przystanki kolejowe

Moderator: JacekM

przewoz
Posty: 6096
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 06 maja 2012, 19:53

Co do zapowiedzi, to mam wrażenie, że wczoraj leciały zapowiedzi ze Wschodniej,
Nie, tych zapowiedzi ze Stadionu nie da się porównać do tych ze Wschodniego. Te ze wschodniego są wyraźniejsze i nie z syntezatora ;)

Łukasz
Posty: 12140
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 06 maja 2012, 20:41

alojz pisze: A co do wyświetlaczy.
Od miesiąca były włączone i testowane. Jak widać zbyt krótko.
Nooo. Dziś jechałem takim 9:08 do Warki, spóźnił się 3 minuty na Wschodnim. Na Stadionie już go nie było, tylko jakiś Puszków z 9:15 chyba.
ŁK

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10700
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 06 maja 2012, 21:16

chester pisze:żulinia urządziła tam sobie darmowy pobór prądu do komórki i gderała w przedsionku, wydzielając woń.
Do czego to doszło... nawet lupenproletariat ma komórki...
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
Bernard
(MANiak3333)
Posty: 5091
Rejestracja: 09 sie 2006, 21:15
Lokalizacja: Legionowo/Rembertów

Post autor: Bernard » 07 maja 2012, 0:57

Obrazek

Pociągi widmo w zapowiedziach na nowej stacji PKP Stadion

Nowy przystanek PKP Stadion w weekend obejrzały tłumy warszawiaków. Słychać jednak zapowiedzi pociągów ze stacji Lotnisko Chopina, która jeszcze nie działa


Oceny są zgodne: nowa stacja jest o wiele ładniejsza niż na wizualizacjach. Bardzo ładnie wyglądają też elektroniczne wyświetlacze, które pokazują godziny odjazdów czterech najbliższych pociągów w danym kierunku. Problem polega na tym, że wyświetlają się tylko składy Szybkiej Kolei Miejskiej. O pociągach Kolei Mazowieckich tablice milczą jak zaklęte.

– To rzeczywiście błąd – przyznaje rzecznik Centrum Realizacji Inwestycji PKP Polskie Linie Kolejowe Maciej Dutkiewicz. – Będziemy musieli to poprawić w oprogramowaniu.

Niewiele pomaga też słuchanie zapowiedzi z głośników. Wprawdzie pani mówi wyraźnie i nawet każe odsunąć się od peronów, lecz niestety wszystko jej się myli.

Pociąg SKM do stacji Warszawa-Zachodnia zapowiada jako jadący do Pruszkowa, informuje o odjeździe pociągu, kiedy peron jest pusty i nagminnie myli pociągi przyjeżdżające na stację z tymi, które mają właśnie odjechać.

Konsternację wywołuje np. zapowiedź składu z Lotniska Chopina do Sochaczewa. Problem polega na tym, że stacja Lotnisko Chopina jeszcze nie działa, dopiero są tam prowadzone odbiory strażackie.

– Otworzyli już stację przy lotnisku, czy się przesłyszałem? – pytał pracujący na Okęciu zdziwiony pan Józef.

Okazało się, że to jednak nie była fatamorgana. Kilka minut później zapowiedziano kolejny pociąg z nieistniejącej stacji.

– Te komunikaty są wygłaszane automatycznie – tłumaczy Maciej Dutkiewicz. – Być może zostały źle ustawione. Już zgłosiliśmy ten problem osobie, która obsługuje system zapowiedzi głosowych, wkrótce powinno się to poprawić. Jest to nowy system informacji pasażerskiej i wciąż go testujemy.

Podobne wyświetlacze pojawią się wkrótce na innych dworcach w stolicy. Już są montowane na dworcach Warszawa Wschodnia i Warszawa Zachodnia. Wszystkie informacje, które będą się na nich pokazywać, mają być ze sobą zsynchronizowane.

Poza tymi wpadkami stacja prezentuje się doskonale. Szerokie perony, biało-czerwone szyby, przez które widać podobną elewację Stadionu Narodowego, czy nowoczesne wyświetlacze doczekały się wielu pochwał. – Jest przestronnie, elegancko, ale przede wszystkim czysto – mówiła Anna Krasińska z Rembertowa. – Jeśli tak będzie przystanek wyglądał na Euro 2012, nie będziemy musieli się wstydzić przed turystami. Tylko czy długo da się utrzymać taki porządek?

Tego nie wiadomo, tym bardziej że sąsiednią stację, PKP Powiśle, już pokryły bazgroły miłośników deskorolki.

Na stacji PKP Stadion wandali odstraszać mogą też kamery, które pilnują porządku, w weekend peronami przechadzali się funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei.

Odnowione zostały też hol kasowy i przejścia podziemne. Zamontowano przeszklone windy i schody ruchome. Bardzo czytelne są oznaczenia dróg wyjściowych i kierunków, w których należy się udać, jeśli np. ktoś chce się dostać na Stadion Narodowy.

Brakuje koszy z popielniczkami przed kasami. Ci, którzy chcą wyjść na szybkiego dymka, muszą się długo zastanawiać, co zrobić z niedopałkiem.

Wrażenie robią dworcowe toalety. Są bezpłatne i – jak na razie – bardzo czyste. – Aż miło tu wejść za potrzebą – komentowali podróżni i... robili zdjęcia.
http://www.zw.com.pl/artykul/10,655749_ ... adion.html
102,105,109,115,157,183,500,514,N21,N24,N63,N71,723,731,736,L-9,L10,L11,S2,S3,S9,RL,R2,R9

Nxo
Posty: 644
Rejestracja: 22 lut 2011, 10:42
Lokalizacja: Otwock Mały

Post autor: Nxo » 07 maja 2012, 9:38

Dziś wyświetlacze pokazują tylko pociągi SKM, a do tego pociąg do pilawy nie zatrzymał się na stacji

Awatar użytkownika
chester
Posty: 2819
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:07
Lokalizacja: Natolin

Post autor: chester » 07 maja 2012, 13:59

Nxo pisze:Dziś wyświetlacze pokazują tylko pociągi SKM, a do tego pociąg do pilawy nie zatrzymał się na stacji
Tam jest jakiś fuckup. W sobotę pokazywało same SKM, w niedzielę, na zmianę, jakiś czas same SKM, jakiś czas włącznie z KM.
Dlaczego pieprzone pierożki są dobre, a pieprzone życie już nie? (B. Schaeffer)
Historia uczy jednego - nigdy nikogo niczego nie nauczyła.

Awatar użytkownika
laczor
Posty: 372
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:43
Lokalizacja: Warszawa/Tłuszcz
Kontakt:

Post autor: laczor » 07 maja 2012, 19:06

Co robił trójmiejski SA137 dziś na WWO o 16:00?
www.linia29.cal.pl Linia 29 Tłuszcz-Ostrołęka

przewoz
Posty: 6096
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 07 maja 2012, 19:18

Jechał do/z Newagu?
Ale nie na temat.
Na temat będzie, jak napiszę, że na stadionie dziś wyświetlacze były wyłączone (po południu). Może szczekaczkę też przy okazji uciszyli :)

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 24727
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 08 maja 2012, 13:05

I dobrze - bo powinni na sucho testować, bez pasażerów, a nie wprowadzać wszystkich w błąd.

Jeszcze jedna uwaga - mogli naprawdę chociaż tymczasowo przystosować informację pasażerską do okolic stacji. A tak jedno z wyjść kieruje na obszar, który przynajmniej przez rok będzie wyłączony z użytkowania.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14778
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 08 maja 2012, 14:17

MeWa pisze:Jeszcze jedna uwaga - mogli naprawdę chociaż tymczasowo przystosować informację pasażerską do okolic stacji.
W wersji minimalnej - wystarczyło parę kawałków czarnej folii... 8-(
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 24727
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 10 maja 2012, 13:48

20 maja br. do historii odchodzi przystanek Warszawa Wola :)

http://www.rynek-kolejowy.pl/32710/Przy ... storii.htm
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

MichalJ
Posty: 15044
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 10 maja 2012, 13:59

W podróżach przez Wisłę i tak można było jeździć na biletach przez Wschodnią. Co nie znaczy, że wiedza o tym była powszechna.

Natomiast biletu z Piaseczna do Gdańskiej pekap nie umie sprzedać i zakładam się, że dalej nie będzie umiał.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27740
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 10 maja 2012, 14:08

MeWa pisze:20 maja br. do historii odchodzi przystanek Warszawa Wola :)
Super, dodatkowy kilometr do przedreptania dla pasażerów.
raz szalem, raz racą kibolskie łajdactwo!

MichalJ
Posty: 15044
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 10 maja 2012, 14:11

Że co?

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27740
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 10 maja 2012, 14:12

No pasażerowie będą musieli przejść 500m w jedną stronę (no dobra, 300 :P) do budynku dworca, żeby kupić bilet bez dopłaty.
raz szalem, raz racą kibolskie łajdactwo!

ODPOWIEDZ