Koleją na warszawskie lotnisko

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14790
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 07 cze 2012, 23:29

Wystarczy kasownik na stacji w sumie... :-k
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3596
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 07 cze 2012, 23:48

Premo pisze: Skoro KM *** się z tymi kilkoma pociągami na lotnisko niech honorują bilety ZTM na stałe i zamontują w swoich pociągach kasowniki.

[ Komentarz dodany przez: MeWa: Czw 07 Cze, 2012 ]
Nie przeklinamy. MeWa
Najfajniejsze jest to że to ZTM nie chce podpisać umowy o wspólnym bilecie na linii lotniskowej.
KM-y były i są chętne, za to brak takiej woli ze strony ZTM-u.

Co do tego przygotowania ZTM-u do uruchomienia linii lotniskowej to od razu widać że jakiś amator to robił, ewentualnie narzucił taki bałagan SKM-ce. Jakoś nie chce mi się wierzyć że w SKM-ce robią tacy amatorzy
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5448
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 08 cze 2012, 1:35

Czyli lepiej jak będziemy sobie wzajemnie pisać kwity. My pasażerom z biletami KM a KM z naszymi?

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3596
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 08 cze 2012, 6:16

Napisz w tej sprawie do swoich szefow w ZTM-ie to dzieki nim jest taka sytuacja
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

drapka
Posty: 3535
Rejestracja: 29 lip 2008, 17:21
Lokalizacja: tutejszy

Post autor: drapka » 08 cze 2012, 10:11

reserved pisze:Przeżyć to i godzinny postój przeżyje. Tylko pytanie czy rzeczywiście bardziej opłaca się w takim razie tym pociągiem jechać niż autobusem dwa razy szybciej...
Po wczorajszym teście połaczenia stwierdzm jedno: gdybym musiał z Centralnego na lotnisko (lub na odwrót) z jakimś bagażem to nawet gdyby tym pociągiem było i 15 minut dłużej to wybrałbym pociąg niż jazdę 175 obsługującym ruch mocno lokalny. Inna rzecz czy pociąg lotniskowy nie stanie się kiedyś niezabieralną dowozówką służewiecką.
Popatrz, jaka franca!

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 08 cze 2012, 15:32

KM to nie jest dobry wujek, tylko za honorowanie biletów jednorazowych chcą pieniądze... :)

aaa
Posty: 278
Rejestracja: 19 wrz 2007, 10:58

Post autor: aaa » 08 cze 2012, 15:51

http://ztm.waw.pl/aktualnosci.php?i=743&c=100&l=1
NAPEŁNIENIA POCIĄGÓW wyjeżdżających z Lotniska w godzinach 6.00-10.00:

SKM – napełnienia bardzo zróżnicowane od kilku do maksymalnie 90 osób na pociąg

KM – napełnienia od kilku do 40 osób

NAPEŁNIENIA POCIĄGÓW przyjeżdżających na Lotnisko w godzinach 6.00-10.00:

SKM – napełnienia od 20 do maksymalnie 90 osób na pociąg

KM – napełnienia od 15 do 25 osób.
Zauważyć można małe zainteresowanie KM-ami. Czy to nie jest tak, że ludzie boją się wsiadać do KM, bo boją się jakiś problemów taryfowych? Aczkolwiek SKM też ma napełnienie "od kilku osób". Może po prostu pociągi przez Centralny to niewypał i ludzie wolą jechać S2 na Śródmieście?

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5448
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 08 cze 2012, 16:12

Pasażer z innego miasta kupuje bilet np na trasę Poznań-Warszawa Lotnisko. Skąd ma wiedzieć że może podróżować jedynie pociągami Kolei Mazowieckich?

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3596
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 08 cze 2012, 17:14

Zauważyć można małe zainteresowanie KM-ami. Czy to nie jest tak, że ludzie boją się wsiadać do KM, bo boją się jakiś problemów taryfowych?
To pewnie też ma wpływ na frekwencję, ale większy pewnie wpływ na taki stan ma to że praktycznie mało kto wie że KM-y jeżdżą na lotnisko. Trzeba uczciwie przyznać że o ile ZTM potrafił wypromować SKM-kę ( pomimo wszystkich wad ), o tyle KM-y w porównaniu z ZTM nie zrobiły nic w celu promocji tego połączenia.

Pasażer z innego miasta kupuje bilet np na trasę Poznań-Warszawa Lotnisko. Skąd ma wiedzieć że może podróżować jedynie pociągami Kolei Mazowieckich?
Dzięki KM-om dojedzie na tym bilecie do Lotniska, inaczej mając taki bilet jak napisałeś, musiałby płacić jeszcze za jazdę SKM-ką ( bo o ile mnie pamięć nie myli ZTM nie honoruje biletów kolejowych )
Zresztą wcale nie zdziwiłbym się gdyby po EURO okazałoby się że SKM-ka nie ma czym jeździć na Lotnisko i jedynym przewoźnikiem gwarantującym przewóz będą KM-y
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

Awatar użytkownika
marcin3001
Posty: 316
Rejestracja: 18 lis 2006, 19:09
Lokalizacja: Młynów

Post autor: marcin3001 » 08 cze 2012, 17:27

rufio198 pisze:Zresztą wcale nie zdziwiłbym się gdyby po EURO okazałoby się że SKM-ka nie ma czym jeździć na Lotnisko i jedynym przewoźnikiem gwarantującym przewóz będą KM-y
Skąd taki pomysł, skoro przychodzi właśnie kolejne 6 pociągów, ponoć wrócił też powypadkowy 19WE. A nowych połączeń się nie planuje...

Awatar użytkownika
marcin89
Posty: 832
Rejestracja: 13 paź 2008, 16:03
Lokalizacja: Sulejówek

Post autor: marcin89 » 08 cze 2012, 20:07

marcin3001 pisze:
rufio198 pisze:Zresztą wcale nie zdziwiłbym się gdyby po EURO okazałoby się że SKM-ka nie ma czym jeździć na Lotnisko i jedynym przewoźnikiem gwarantującym przewóz będą KM-y
Skąd taki pomysł, skoro przychodzi właśnie kolejne 6 pociągów, ponoć wrócił też powypadkowy 19WE. A nowych połączeń się nie planuje...
A na dodatek Elfy były współfinansowane przez UE w celu obsługi lotniska :) Prędzej na S1 będą jeździły 1x14we niż na lotnisko elfów zabraknie ;)
Ale tak jak kolega wyżej zauważył. Przyjadą impulsy to będzie już jakaś rezerwa taborowa :)

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3596
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 08 cze 2012, 23:25

marcin3001 pisze:
rufio198 pisze:Zresztą wcale nie zdziwiłbym się gdyby po EURO okazałoby się że SKM-ka nie ma czym jeździć na Lotnisko i jedynym przewoźnikiem gwarantującym przewóz będą KM-y
Skąd taki pomysł, skoro przychodzi właśnie kolejne 6 pociągów, ponoć wrócił też powypadkowy 19WE. A nowych połączeń się nie planuje...
Bo z tego co słyszałem za wypadek w Gliwicach komisja chce obciążyć tabor - czyli ELF-a
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

przewoz
Posty: 6157
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 09 cze 2012, 9:25

Myślę, że już by to zrobiła, a na razie zwykli ludzie nieprędko usłyszą werdykt ciągle zagadkowego zdarzenia.... Jeżeli są podejrzenia co do taboru, to nie ma co czekać, a to będzie tak, jak z SA135 na Podkarpaciu. Trzeba było wycofać na poprawki, to wycofali, poprawili i (chyba) znowu jeżdżą.

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3596
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 09 cze 2012, 17:17

Myślę, że już by to zrobiła, a na razie zwykli ludzie nieprędko usłyszą werdykt ciągle zagadkowego zdarzenia
Wiesz - komisja ma jeszcze trochę czasu na swój raport, a producent też pewnie nie zasypia gruszek w popiele i robi wszystko co możliwe żeby nie zwalono winy na tabor
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

przewoz
Posty: 6157
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 09 cze 2012, 20:58

Ale wtedy to i KM będą miały kłopoty :) Tamten incydent ciągle mocno mnie zastanawia (bardziej niż pozostałe, które ostatnio mieliśmy), z chęcią poczekam na werdykt.

Jeżeli chodzi o lotniska, dziś pooglądałem te kursy. Zdaje się, że więcej ludzi póki co przyjeżdża z LC niż na nie jedzie, co mnie nie dziwi. Frekwencja w KM i SKM wyrównana, jeden z pociągów KM jadących z LC miał frekwencję sporo wyższą niż jadący potem skład chyba do Miłosnej. Może jakiś lot akurat obfity przyleciał. Przy okazji widać to, czego można było się domyśleć - KM ma składy dużo słabiej dostosowane do tej linii, czyli za ciasne, ludzie swoje walizki zwykle stawiają przy sobie i to jest problem.

Swoją drogą ciągle wiele osób zaskoczonych, że w ogóle jakiś pociąg na LC jeździ :)

ODPOWIEDZ