Warszawska Kolej Dojazdowa

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
marcin89
Posty: 832
Rejestracja: 13 paź 2008, 16:03
Lokalizacja: Sulejówek

Post autor: marcin89 » 26 cze 2012, 10:54

Piottr pisze:
marcin89 pisze:Przecież to standard ^^
Polecam przejażdżkę kibelkiem po modernizacji w upalny dzień :D
Nie chodzi o możliwość otworzenia okna i wychylenia głowy, bo to standard w pociągach "z klimatyzacją".
Napisałem niejasno. Chodzi o brak możliwości patrzenia przez okno w ogóle - to jest taki układ miejsc i rozplanowanie wnętrza, które wyklucza "usiąście przy oknie" z możliwością obserwowania krajobrazów za oknem!!!
Nie no przecież szyby są w niej :P A w SKMkach ustawienie siedzeń jak w metrze też przeszkadza w podziwianiu widoków. I co z tego? 90% jak nie lepiej podróżnych pokonuje tą trasę codziennie i żyga już tymi widokami. Jak wsiadam do pociągu w godzinach szczytu to mało kogo widzę wpatrzonego w okno ;) Ludzie mają ciekawsze zajęcia w drodze do/z pracy, szkoły itp.

Awatar użytkownika
Bon Jovi
Posty: 753
Rejestracja: 25 maja 2010, 18:05
Lokalizacja: Warszawa - Srodmiescie

Post autor: Bon Jovi » 26 cze 2012, 11:03

marcin89 pisze:
Piottr pisze: Nie chodzi o możliwość otworzenia okna i wychylenia głowy, bo to standard w pociągach "z klimatyzacją".
Napisałem niejasno. Chodzi o brak możliwości patrzenia przez okno w ogóle - to jest taki układ miejsc i rozplanowanie wnętrza, które wyklucza "usiąście przy oknie" z możliwością obserwowania krajobrazów za oknem!!!
Nie no przecież szyby są w niej :P A w SKMkach ustawienie siedzeń jak w metrze też przeszkadza w podziwianiu widoków. I co z tego? 90% jak nie lepiej podróżnych pokonuje tą trasę codziennie i żyga już tymi widokami. Jak wsiadam do pociągu w godzinach szczytu to mało kogo widzę wpatrzonego w okno ;) Ludzie mają ciekawsze zajęcia w drodze do/z pracy, szkoły itp.
Ja zajmuje się obserwacją pięknych Kobiet.
Czy w czasie utrudnień od 2 lipca 2012 będą uruchamiane autobusy zastępcze? Np. Podkowa Leśna - Brwinów, Michałowice - Ursus PKP, Komorów - Pruszków PKP?
"Livin' On A Prayer"
----------
Aby się dowiedzieć kim jestem, trzeba mnie najpierw poznać.
----------
Linie blisko mojego domu.
M2, 106, 162, N14, N16, N64.

Piottr
Posty: 1294
Rejestracja: 27 kwie 2010, 9:36
Lokalizacja: Wilanów
Kontakt:

Post autor: Piottr » 26 cze 2012, 11:13

marcin89 pisze:Nie no przecież szyby są w niej
Szyby niby są, ale siedzenia, które nie są plecami do okna, są skierowane twarzą do słupka i ściany.
Ergonomia i wygoda pasażerów leży i kwiczy w tym produkcie. I jechałem tym tylko raz, a jak ludzie codziennie dojeżdżają, to mają się przyzwyczaić?

Flash8222
Posty: 7621
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 26 cze 2012, 11:14

Piottr pisze:jak ludzie codziennie dojeżdżają, to mają się przyzwyczaić?
Nie, pociąc się mydłem z Tesco 8-(

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 26 cze 2012, 11:16

Bon Jovi pisze: Czy w czasie utrudnień od 2 lipca 2012 będą uruchamiane autobusy zastępcze? Np. Podkowa Leśna - Brwinów, Michałowice - Ursus PKP, Komorów - Pruszków PKP?
http://wkd.com.pl/index.php/pl/news/full/205 Odpowiedź brzmi : nie

Michał J
Posty: 287
Rejestracja: 29 gru 2007, 1:08

Post autor: Michał J » 26 cze 2012, 18:46

Bon Jovi pisze:Czy w czasie utrudnień od 2 lipca 2012 będą uruchamiane autobusy zastępcze? Np. Podkowa Leśna - Brwinów, Michałowice - Ursus PKP, Komorów - Pruszków PKP?
I tak zawsze jak te autobusy jeździły, to zazwyczaj przewoziły powietrze
Flash8222 pisze:Nie, pociąc się mydłem z Tesco
Grubo. Familiady się naoglądałeś?

Awatar użytkownika
Bon Jovi
Posty: 753
Rejestracja: 25 maja 2010, 18:05
Lokalizacja: Warszawa - Srodmiescie

Post autor: Bon Jovi » 26 cze 2012, 19:46

SławekM pisze:
Bon Jovi pisze: Czy w czasie utrudnień od 2 lipca 2012 będą uruchamiane autobusy zastępcze? Np. Podkowa Leśna - Brwinów, Michałowice - Ursus PKP, Komorów - Pruszków PKP?
http://wkd.com.pl/index.php/pl/news/full/205 Odpowiedź brzmi : nie
Wcale nie wynika że nie miałyby być uruchomione. 2 lata temu także nie było komunikatów do ostatniej chwili, jednak autobusy uruchamiano. Co do wożenia powietrza przez te autobusy, to rzeczywiście jak jechałem z Podkowy Lesnej Glównej do Brwinowa, to często byłem jedynym pasażerem, nie kiedy było około 5 - 7 osób, ale tylko sporadycznie. Najgorsze, że od 10 września do 31 października kolejne utrudnienia w kursowaniu WKD.
"Livin' On A Prayer"
----------
Aby się dowiedzieć kim jestem, trzeba mnie najpierw poznać.
----------
Linie blisko mojego domu.
M2, 106, 162, N14, N16, N64.

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14790
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 26 cze 2012, 23:03

Piottr pisze:Ergonomia i wygoda pasażerów leży i kwiczy w tym produkcie.
Co racja to racja, osobiście wolę stać, niż ma mi ktoś po nogach łazić...
S3 | S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Michał J
Posty: 287
Rejestracja: 29 gru 2007, 1:08

Post autor: Michał J » 27 cze 2012, 0:56

Łazić jak łazić, gorsza sprawa, jak właśnie wracasz do domu, jesteś zmęczony i przysypiasz, a na wysokości głowy w odległości 20 - 30 cm masz czyjś odbyt...

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 27 cze 2012, 6:42

Standard metra. Ludzie podobno to lubia...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Piottr
Posty: 1294
Rejestracja: 27 kwie 2010, 9:36
Lokalizacja: Wilanów
Kontakt:

Post autor: Piottr » 27 cze 2012, 10:16

Michał J pisze:Łazić jak łazić, gorsza sprawa, jak właśnie wracasz do domu, jesteś zmęczony i przysypiasz, a na wysokości głowy w odległości 20 - 30 cm masz czyjś odbyt...
I jeszcze jak ten współpasażer jadł uprzednio kapustę z grochem... Lepiej nie można było tego ująć.
Miejsca siedzące plecami do okna, albo przy słupku zamiast przy oknie są głównym mankamentem wnętrza nowej WKD. Ja się wkurzyłem po kilku minutach i resztę podróży spędziłem stojąc przy drzwiach. Dobrze przynajmniej, że w drzwiach są szyby.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 27 cze 2012, 11:46

nie dramatyzujmy, czy podrozujacy na stojaco nie stoja raczej przodem do okna lub ewentualnie - kierunku jazdy?

Choc ja osobiscie takiego ukladu siedzen nie znosze i uwazam za malo funkcjonalny, w okreslonych przypadkach ma on swoje zalety (np. na linii lotniskowej).
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

przewoz
Posty: 6157
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 27 cze 2012, 12:37

Glonojad pisze:czy podrozujacy na stojaco nie stoja raczej przodem do okna lub ewentualnie - kierunku jazdy?
No, jak ktoś stanie przodem, to też nie zawsze jest to widok, jakiego byśmy oczekiwali :) Ale cóż począć.

Awatar użytkownika
Bon Jovi
Posty: 753
Rejestracja: 25 maja 2010, 18:05
Lokalizacja: Warszawa - Srodmiescie

Post autor: Bon Jovi » 27 cze 2012, 14:46

Co do układu siedzeń w WKD, to według mnie powinny być siedzienie ustawione jak w metrze. Podwójne siedzenia zabierają więcej przestrzeni i przez to jest mniej miejsca dla osób stojących. Jak ja jade środkeim komunikacji, to dla mnie nie ważne jest czy będe miał miejsce siedzące, wązne abym dojechał do celu.
Piktogramy są mało widoczne w pociągach EN97.
"Livin' On A Prayer"
----------
Aby się dowiedzieć kim jestem, trzeba mnie najpierw poznać.
----------
Linie blisko mojego domu.
M2, 106, 162, N14, N16, N64.

grzegorz
Posty: 1364
Rejestracja: 03 mar 2011, 21:16
Lokalizacja: Mokotów/Grochów

Post autor: grzegorz » 27 cze 2012, 14:58

@Bon Jovi Zdaje mi się, że doszliśmy do etapu, na którym jakoś do celu się dojedzie (poza sytuacjami ewidentnie wypadkowymi) i powoli rolę zaczynają odgrywać warunki tego dojechania. Nie da się konkurować z transportem indywidualnym oferując jedynie dotarcie do celu.

ODPOWIEDZ