Flixbus (d. PolskiBus)

Moderator: JacekM

Adam G.
Posty: 5443
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 02 sie 2012, 20:47

Daniel_FCB pisze:O, a ja właśnie się zastanawiałem jak wracać z Berlina :D Piszecie, że lepsze niż PB, a czy lepsze niż BWE?
W SEx masz:
- rezerwację konkretnego miejsca;
- wygodne siedzenie;
- tablet w fotelu przed sobą - możesz wybierać spośród kilkunastu gier, kanałów muzycznych, możesz sobie wyświetlić mapkę trasy przejazdu z aktualnym położeniem, możesz też obejrzeć jeden (lub więcej) z ~10 dostępnych filmów. O dziwo, całkiem znanych i całkiem niezłych. Ostatnio był na pewno "Avatar", "Oszukać przeznaczenie 5", "Przygody Tintina" i wiele innych;
- wodę 0,33 w śmiesznej butelce;
- jedno gniazdko na każde dwa siedzenia;
- teoretycznie Wi-Fi, ale póki co działa chyba tylko na terenie Litwy, Łotwy i Estonii.

Na pokładzie można kupić słuchawki (9zł), koc z poduszką (niestety chyba bez logo) (~25zł), napoje i przekąski (ceny z kosmosu, a'la barek w dobrym hotelu - już nawet Ryanair ma tańszą sprzedaż pokładową :D).

Ogólnie - naprawdę polecam :)
noidea

Awatar użytkownika
JKTpl
Posty: 3493
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:40
Kontakt:

Post autor: JKTpl » 02 sie 2012, 21:18

Polonus wojujący z PolskimBusem? Żart dosyć ponury.
Panowie z PKS-u mieli pecha, że pojechałem PB z Warszawy do Ostrowca Świętokrzyskiego (nie powtórzyłem błędu z jazdą do Rzeszowa i cofaniem Przewozami Regionalnymi :D) i tam Polonusem (ustrzyckim, scania irizar, czyli chyba najlepsze, co mają obecnie do zaoferowania) do obranego celu. Przesiadka z nowiutkiej astromegi (gdzie mnie tradycyjnie wykarmili - kawa, rogalik, uśmiech pani konduktor; soki, herbatniki, wspomniane chałwowe ajs mastry) do pekaesowego gruchota - no cóż... :)
Polonus zachciał być fajny jak PB, zaanonsował zamontowanie gniazdek, WiFi.
Super partia - w PB jest po gniazdku na pasażera, pomiędzy fotelami (wyjątek: dwa czy tam cztery miejsca po prawej na dolnym pokładzie astromegi - nad głową :D), internet można złapać generalnie w obszarze zabudowanym (wiadomo, zasięg sieci komórkowej), chociaż zasięgiem na S7 operator mnie zdziwił.
Przyjechał Polonus. Przesiadka z fotela vanhoola do irizara - jakby mnie na taboret posadzili :D Ale technika wykonania foteli nie jest w sumie argumentem w wojnie z PB (mogliby jednak czasem naprawiać podłokietniki), więc przejdę do tego, czym się chełbią - gniazdka zamontowano co drugą parę krzeseł, po zewnętrznej stronie (pozdrawiamy pasażerów spod okien), z klapkami uniemożliwiającymi podłączenie czegoś o niezwyczajnym kształcie wtyczki. Przykład: jakiś pan chciał sobie podłączyć netbooka. Przeprosił właścicieli gniazdka :term:, przykłada klocka... nie wejdzie. Bo klapka. Niemniej jednak pan dużo nie stracił, gdyż... prądu nie było :D
WiFi - nawet samego hot-spota zabrakło :)
Kibel - nieczynny z powodu że zamknięty.

PB i PKS osobiście lubiłem, ale powtórzę słowo wstępu - pech, że porównałem ich sobie do bólu bezpośrednio. A Warszawa-Ustrzyki to nie jest jakiś zadupniczy socjal...

Awatar użytkownika
Daniel_FCB
(kaczofob)
Posty: 1599
Rejestracja: 23 lut 2008, 20:54
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Daniel_FCB » 02 sie 2012, 21:29

Adam G. pisze:[Całe wiadro zalet]
Ogólnie - naprawdę polecam :)
I czas przejazdu 3h dłuższy ;>
Ale i tak groupon już kupiony, zdecydowała jedna zaleta - klima. Ostatnie wspomnienie z BWE to +30 na starcie (czekanie na ICE ze Stuttgartu) oraz właśnie padnięta klima już od Frankfurtu ;)
Szczególne podziękowania (a w przypadku, gdy Simple Ex zawiedzie - i klątwy ;) ) dla fika za podlinkowanie.
Wciąż się zastanawiał, jak nielogiczne może się stać logiczne rozumowanie, jeśli zajmuje się nim dostatecznie duży komitet - Pratchett, Świat finansjery
A mówili nauczyciele "z gminem nie zadajemy się nie z powodu ich niskiego urodzenia, ale dlatego, że nie ma po co" - Ziemiański, Achaja
FCBARCA.COM

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 02 sie 2012, 22:02

A Wrocław naprawde im się dobrze sprzedaje, widze że na jutro nie ma już miejsc o 7:00, 9:50, 14, 18, a na 21 pozostały 3 wolne miejsca.

KL_Radom
Posty: 29
Rejestracja: 21 sty 2011, 20:46
Lokalizacja: Radom

Post autor: KL_Radom » 02 sie 2012, 22:11

Polskibus już jest w Radomiu. Trzy VanHolle nocują w oczekiwaniu na jutrzejszą inaugurację linii P9. Pierwszy kurs o 5:45.
Obrazek

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14787
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 02 sie 2012, 22:19

Na jutro najtańsze bilety po 6-7 zł.
S3 | S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

henio_wpz
Posty: 632
Rejestracja: 19 lis 2007, 11:28
Lokalizacja: WWA Sielce

Post autor: henio_wpz » 02 sie 2012, 22:25

@JKTpl:
Pewnie, że Polonus chce być fajny, jak PolskiBus, a kto by nie chciał ;) Tyle, że Polonus ma o wieeeeele mniejszy budżet na to, więc:
- z wozami niewiele się da zrobić (jedynie naprawy bieżące, póki co ograniczone fundusze na nowe wozy, ale do czasu)
- gniazdka... no cóż, nie mam pojęcia kto je wybierał, ale się domyślam, że to ta osoba, która już nie pracuje, co nie zmienia faktu, że są (działają, tylko kierowca musi pomyśleć, by przełączyć mały żółty przełącznik na desce rozdzielczej, a jak nadal nie działają to trzeba go poprosić, by włożył wtyczkę do przetwornicy pod jedną z klap zewnętrznych, najczęściej znajdującą się pod oknem kierowcy, bo mecherze czasem coś w nich dłubią i odłączają to ustrojstwo)
- wifi... to jest sprawa dyskusyjna, teoretycznie powinna być koło fotela kierowcy mała biała skrzyneczka (którą też trzeba włączyć, a najlepiej z prundem), ale osoba, która zamawiała je wzięła najtańsze badziewie na rynku, nawet tego nie testując, więc zasięg czasem łapie w większych miejscowościach (osoba ta już nie pracuje, a informatycy testują nowe, lepsze urządzonka, a jedno z nich radośnie pomyka sobie m.in. w M005)
- kibel już zależy od widzimisie kierowcy, a że większość kierowców to buraki z PKSu ;] więc jest, jak jest...
Polonusa i PolskiBus można porównywać jak Solbusa do MANa, nie ta skala funduszy...

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14787
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 03 sie 2012, 13:02

best_seler pisze:A gdzie tu jest napisane, że to kierowca będzie sprzedawał bilety? To jest jakieś przekłamanie.
Zapraszam na dworzec PKS, zapoznasz się osobiście z tym przekłamaniem - bilety sprzedaje załoga autobusu (kasę fiskalną dzierży agent PB) :P
S3 | S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Łukasz
Posty: 10651
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 03 sie 2012, 23:50

MC pisze: Przy okazji - zawsze dają chałwowe?
I truskawkowe. Aczkolwiek słyszałem też o karmelowych.
ŁK

Awatar użytkownika
Desert
Zbanowany
Posty: 3030
Rejestracja: 23 lis 2007, 16:09
Lokalizacja: 100-(L)ica

Post autor: Desert » 04 sie 2012, 11:12

Są bodaj 4 smaki, zależy co dostali.

Truskawkowe, Śmietankowe, Chałwowe i jeszcze jakieś.
Obrazek
"Jak coś wiem to wiem, a jak czegoś nie wiem to mógłbym wiedzieć czyli i tak wiem, jeżeli się mylę to przepraszam, bo mógłbym się mylić, ale ja się nie mylę."

autobusomaniak
Posty: 1378
Rejestracja: 09 wrz 2011, 18:10
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: autobusomaniak » 04 sie 2012, 11:41

Nie wiem, czy to odpowiedni temat do tego typu pytania, ale chciałbym się dowiedzieć jaka prędkość internetu Wi-Fi (Mbit/s) obowiązuje w autobusach PB. Czy ktoś mógłby mnie oświecić? :-k :idea:

Awatar użytkownika
JKTpl
Posty: 3493
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:40
Kontakt:

Post autor: JKTpl » 04 sie 2012, 11:54

autobusomaniak pisze:Mbit/s
He he he :D

Prędkość jest taka, na jaką pozwalają warunki sieci komórkowej rozprowadzanej po autokarze. Bywają różne wartości, zależy to zwłaszcza od tego, czy router złapał EDGE czy UMTS.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27409
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 04 sie 2012, 12:01

autobusomaniak pisze:Nie wiem, czy to odpowiedni temat do tego typu pytania, ale chciałbym się dowiedzieć jaka prędkość internetu Wi-Fi (Mbit/s) obowiązuje w autobusach PB. Czy ktoś mógłby mnie oświecić? :-k :idea:
Masz internet w komórce? Podziel to sobie na 20, czy ile osób korzysta z łącza w PB.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

autobusomaniak
Posty: 1378
Rejestracja: 09 wrz 2011, 18:10
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: autobusomaniak » 04 sie 2012, 12:03

Dzięki za info. ;-) Będę chyba musiał odpuścić sobie oglądnie filmów z Youtube podczas jazdy. ;/
fik pisze:
autobusomaniak pisze:Nie wiem, czy to odpowiedni temat do tego typu pytania, ale chciałbym się dowiedzieć jaka prędkość internetu Wi-Fi (Mbit/s) obowiązuje w autobusach PB. Czy ktoś mógłby mnie oświecić? :-k :idea:
Masz internet w komórce? Podziel to sobie na 20, czy ile osób korzysta z łącza w PB.
Mam pakiet 1GB i chyba na tym skończę. :D

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10651
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 04 sie 2012, 12:08

autobusomaniak pisze:Będę chyba musiał odpuścić sobie oglądnie filmów z Youtube podczas jazdy. ;/
Wcześniej pisałem, że średnio mi szło przeglądanie Wawkomu.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

ODPOWIEDZ