Samolot alternatywą dla pociągu?

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 7118
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 02 paź 2012, 16:28

Bastian pisze:Biorąc pod uwagę położenie Dworca Centralnego oraz Hauptbahnhofu...
A weź jeszcze pod uwagę czas jazdy BWE.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 02 paź 2012, 16:57

Bastian pisze:Biorąc pod uwagę położenie Dworca Centralnego oraz Hauptbahnhofu... :-k
A także całkiem sensowny w tym rozkładzie czas przejazdu (gdybyż tylko Szwaby 15 minut po czasie BWE nie wyprawiały), zysk w czasie podróży może być całkiem iluzoryczny. Co innego,jeśli ktoś podróżuje gdzieś dalej, powiedzmy do Drezna czy innego miasta bez połączeń z PL - choć za 400 zł to spokojnie się Lotem do Monachium poleci.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14777
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 02 paź 2012, 17:03

emyl pisze:No to witaj Berlinie, koło czerwca planowałem jechać pociągiem, a tu taka niespodzianka!
Szczególnie, że na BWE ciężko o promocyjne bilety bez kupowania ich w pierwszym możliwym dniu :/
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

MichalJ
Posty: 15044
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 02 paź 2012, 17:21

A na samolot trzeba teraz kupić bilet na marzec?

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 7118
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 02 paź 2012, 17:30

A na samolot trzeba teraz kupić bilet na marzec?
To zależy, w tym wypadku pewnie do listopada już nie będzie biletów na marzec i pół kwietnia. Ale np. na OLT trzeba było półrocznego wyprzedzenia, a pod koniec działania już dwa miesiące wyprzedzenia na najbardziej oblegane trasy.

MichalJ
Posty: 15044
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 02 paź 2012, 17:40

Biorąc pod uwagę, że OLT w ogóle latało tylko 4 miesiące...

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 7118
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 02 paź 2012, 17:43

MichalJ pisze:Biorąc pod uwagę, że OLT w ogóle latało tylko 4 miesiące...
Ale w kwestii rezerwacji nie miało to znaczenia. Do samego końca prawie nikt nie wiedział, co się kroi.

MichalJ
Posty: 15044
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 02 paź 2012, 17:45

Mam na myśli, że ci, którzy faktycznie polecieli, raczej nie kupowali z półrocznym wyprzedzeniem, bo wtedy jeszcze sprzedaży nie było. :)

A na BWE bilet bez żadnej promocji i dowolnie zwracalny (co jest bardzo istotne np. dla mnie) nie kosztuje więcej niż 400 zł.

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 7118
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 02 paź 2012, 17:46

Mało kto, kto rezerwował w ogóle poleciał :D

BJ
(BJ.2052)
Posty: 6067
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 02 paź 2012, 17:47

Teraz z Wwy do Berlina to najfajniej autostradą :P

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 7118
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 02 paź 2012, 17:48

BJ pisze:Teraz z Wwy do Berlina to najfajniej autostradą
To też już brałem pod uwagę, ale paliwo, opłata za A2 i paliwo do poruszania się po Berlinie wychodzi w cholerę drożej, niż samolot i bilet interstrefowy na czas pobytu.

Awatar użytkownika
marcin3001
Posty: 276
Rejestracja: 18 lis 2006, 19:09
Lokalizacja: Młynów

Post autor: marcin3001 » 02 paź 2012, 18:02

BJ pisze:Teraz z Wwy do Berlina to najfajniej autostradą :P
I tam, drożej niż pociąg, czasowo tak samo, a ciasno jak cholera :)

Rosa
Posty: 4490
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 02 paź 2012, 20:20

emyl pisze:
A na samolot trzeba teraz kupić bilet na marzec?
To zależy, w tym wypadku pewnie do listopada już nie będzie biletów na marzec i pół kwietnia. Ale np. na OLT trzeba było półrocznego wyprzedzenia, a pod koniec działania już dwa miesiące wyprzedzenia na najbardziej oblegane trasy.
Bez przesady, ja się tam raczej spodziewam że te 400 zł jest cena podstawowa od której dosyc nietrudno będzie o tańsze promocje. 3 samoloty dziennie jakoś będą chcieli wypełnić.
Warszawa – Berlin-Tegel
Wylot/przylot
06:20–07:45
10:40–12:05
18:55–20:20

Berlin-Tegel – Warszawa
Wylot/przylot
08:50–10:10
17:05–18:25
21:30–22:50

Cieszy szczególnie ten wieczorny powrotny, tutaj ani kolej ani bus zdaje sie że nie ma o tej porze połączenia z Warszawą.

Adam G.
Posty: 4878
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 02 paź 2012, 20:47

Wolfchen pisze:
emyl pisze:No to witaj Berlinie, koło czerwca planowałem jechać pociągiem, a tu taka niespodzianka!
Szczególnie, że na BWE ciężko o promocyjne bilety bez kupowania ich w pierwszym możliwym dniu :/
Kiedyś pytałem i bez problemu były dostępne na tydzień przed odjazdem. Zrobiło się aż tak źle?
emyl pisze:
To też już brałem pod uwagę, ale paliwo, opłata za A2 i paliwo do poruszania się po Berlinie wychodzi w cholerę drożej, niż samolot i bilet interstrefowy na czas pobytu.
Nikt nie broni dojechać do jakiegoś parkingu i dalej korzystać z komunikacji miejskiej :) Nie zmienia to faktu, że autostrada to wariant dla bogatych lub jadących w 4 osoby. A i czasu zbyt wiele względem BWE się raczej nie oszczędza.

Ja sobie bardzo chwalę autobusy do Berlina - zarówno Simple Express jak i PB, a niebawem pewnie też Eurolines. Ciągle mam szczęście dostać bilet za kilkanaście złotych, lub wręcz za darmo. Na Ecolines właśnie wyrwałem za 2€ dla dwóch osób w obie strony :)
noidea

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14777
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 02 paź 2012, 20:54

Adam G. pisze:Kiedyś pytałem i bez problemu były dostępne na tydzień przed odjazdem. Zrobiło się aż tak źle?
Na poranny z Warszawy do Berlina na poniedziałek (jakieś półtora tygodnia przed wyjazdem) były tylko w taryfie podstawowej. Na "środkowy" powrotny na środę za to z dwutygodniowym wyprzedzeniem da się najniższą cenę złapać ;)
Adam G. pisze:Ja sobie bardzo chwalę autobusy do Berlina
Tu się zgodzę :)
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

ODPOWIEDZ