Komunikacja cmentarna 2012

Moderator: Wiliam

osa
Posty: 2595
Rejestracja: 23 wrz 2009, 12:04

Post autor: osa » 02 lis 2012, 14:10

Bastian pisze:
osa pisze:Skutek jest taki, że z Bielan i Żoliborza nie ma wygodnego dojazdu na Chodecką
A 114 to dokąd jedzie? :>
Na pewno nie z ul. Kasprowicza i Trasy AK.

Awatar użytkownika
a/p TALENT
Posty: 1715
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Flughafen Bemowo

Post autor: a/p TALENT » 02 lis 2012, 15:02

Dziś skorzystałem z wolnego dnia i komfortowo zaliczyłem przed południem Cm. Bródnowski - dojazd z Bemowa i powrót tramwajem 28. Oczywiście na miejscu siedzącym. Począwszy od skrętu w Broniewskiego tramwaj zapełnił się na full. Powrót też komfortowy - tramwaj 28 miał spore wymiany klienteli przy Dw. Gdańskim, Arkadii i przy bazarach. Zadziwiał luz w liniach tramwajowych cmentarnych po trasie, publiczność obstawiała 1, 4, 26, 28.
ZUS fundatorem emigracji

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 02 lis 2012, 15:21

Jechałem 1 na stojąco, powrót C1 na siedząco (ale w przedniej części ludzie stali). Następnym razem pojadę samochodem, na d. Budowlanej wyznaczono parking, na którym może 4 auta stały...

osa
Posty: 2595
Rejestracja: 23 wrz 2009, 12:04

Post autor: osa » 02 lis 2012, 15:30

Zamiast puścić tamtędy C56 zrobili parking.

Awatar użytkownika
a/p TALENT
Posty: 1715
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Flughafen Bemowo

Post autor: a/p TALENT » 02 lis 2012, 16:19

Parę lat temu były tam autobusy linii cmentarnych, ale z przyczyn oczywistych przeniesiono je dalej na ul. Chodecką. Pamiętam ten cyrk - wąskie przejście zastawione biznesem kwiatowo-zniczowym i tłum ludzki wciskający się do autobusów.
ZUS fundatorem emigracji

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 02 lis 2012, 16:56

pawcio pisze:
Szeregowy_Równoległy pisze:Mamy XXI wiek, a mam wrażenie, że pracownicy ZTM bawią się w sygnały dymne, zakłócane przez znicze.
Pudło. W tym roku akcją zarządzały MZA. Widać, nie potrafią.
...za pomocą ludzi, którzy na co dzień pracują w ZTM-ie.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 02 lis 2012, 17:14

osa pisze:Zamiast puścić tamtędy C56 zrobili parking.
Na mapkach dla ludności tego parkingu nie było... Wczoraj też działał?

Jeszcze lepszy numer z parkingiem na tyłach Powązek Wojskowych - kiedyś walczyłem o to, żeby była otwierana furtka prowadząca na ten parking, teraz furtka jest czynna, za to parking oficjalnie nie istnieje (na wjeździe barierka na stałe, na wyjeździe zakaz ruchu). Oczywiście 1-2 listopada tam ludzie parkują - niedasie tego parkingu choćby na te dwa dni zalegalizować?

I komu on w ogóle przeszkadzał - Prymasa nie jest i nie będzie autostradą...

osa
Posty: 2595
Rejestracja: 23 wrz 2009, 12:04

Post autor: osa » 02 lis 2012, 17:39

Szkoda, że nie dałeś znać wcześniej. Wtedy tak jak parę lat temu można by zawalczyć o ten parking na tyłach Powązek Wojskowych. Wówczas się udało i działał, dopóki nie powstało to węzłowisko obok. Nie miałem informacji z ratusza, że ten parking działa i że tylna furta cmentarza jest otwarta. Przejeżdżając wczoraj, widziałem zaparkowane samochody, ale jak one się stamtąd wydostają? Czy wyjazd nie prowadzi tylko do skrętu w lewo z al. Prymasa Tysiąclecia przez tunel do ekspresówki przez Bemowo?

A jeśli chodzi o parking na dawnej Budowlanej, dziś Matki Teresy z Kalkuty, to ratusz go z kolei polecał i mapki go uwzględniały.

Awatar użytkownika
primoż
Posty: 3814
Rejestracja: 24 gru 2010, 0:57
Lokalizacja: z pól kartoflanych

Post autor: primoż » 02 lis 2012, 18:02

O, to ja się podzielę swoimi spostrzeżeniami. Co się stało z ludźmi na C27? Od kilku lat jeździło to pełne, nawet w dni przyległe do 1.11., jeśli to było uruchamiane. Dziś z tego skorzystałem. Cały rok czekałem, żeby wraz z tłumem ludzi pojechać na Bródnowski, a tu dupa. Autobusy puste. W kierunku cmentarza kilka miejsc siedzących było wolnych. Z powrotem jeszcze fajniej: razem ze mną w wozie coś koło 50 osób. Ludzie przestraszyli się nowej trasy? Wczoraj też tak było? Aha, można (mam nadzieję, że tego dokonano) ściągnąć kilka wozów z C27 na rzecz C25, bo po 12:00 ze Św. Wincentego para-przegubowce typu Neoplan N4020 i SU15 miały problem z zabraniem ludzi.

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 02 lis 2012, 18:13

osa pisze:Szkoda, że nie dałeś znać wcześniej.
Wcześniej nie wiedziałem, myślałem, że jest fizycznie niedostępny.
Wtedy tak jak parę lat temu można by zawalczyć o ten parking na tyłach Powązek Wojskowych. Wówczas się udało i działał, dopóki nie powstało to węzłowisko obok. Nie miałem informacji z ratusza, że ten parking działa i że tylna furta cmentarza jest otwarta.
Bo on jest dziki. Wczoraj GW tak pisała w relacji na żywo.
Przejeżdżając wczoraj, widziałem zaparkowane samochody, ale jak one się stamtąd wydostają? Czy wyjazd nie prowadzi tylko do skrętu w lewo z al. Prymasa Tysiąclecia przez tunel do ekspresówki przez Bemowo?
Wyjazd jest jeszcze przed rozwidleniem, aczkolwiek dość blisko. Ale z pomocą policjanta co najmniej w te dni mógłby być legalny...
http://mapa.ump.waw.pl/ump-www/?zoom=19 ... =0000B0FFF
A jeśli chodzi o parking na dawnej Budowlanej, dziś Matki Teresy z Kalkuty, to ratusz go z kolei polecał i mapki go uwzględniały.
Nie. Na mapce jest zakaz ruchu. Chodzi mi o odcinek d. Budowlanej od Rembielińskiej do Chodeckiej.
Obrazek

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6104
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 02 lis 2012, 18:31

2 grosze ode mnie.

Skorzystałem wczoraj i dzisiaj z C09. Po pierwsze, nie wszyscy jak myśli ZTM przyjeżdżają na Młociny metrem. Ja dwa razy zostawiałem w pobliżu samochód i kierowałem się na C09. Niestety nigdzie nie znalazłem żadnej informacji skąd odjeżdża tenże autobus. Z tego co pamiętam w zeszłym roku odjeżdżał z na przeciw południowego wyjścia metra i tam się udałem. Nie rozumiem dlaczego nie mógł się i w tym roku tam zatrzymywać? (I tak przejeżdżał obok!). Dobrze, że ktoś mi powiedział (bo informacji zero), że odjeżdża spod ZUSu.

Druga rzecz - czy naprawdę potrzebne jest tyle autobusów? Mam wrażenie, że ktoś do tej komunikacji podchodzi zbyt nadgorliwie. Ja rozumiem 1.XI w określonych godzinach, ale np. dziś o 16 stałem równo 40 (!!!) minut w korku z cmentarza na Młociny, a co trzeci autobus to było przegubowe C09. Na co to komu? Ze mną jechały 4 osoby. Wczoraj owszem były większe tłumy, ale rozdysponowanie tego wszystkiego jakoś nie do końca mi pasuje. Żeby 2 dni pod rząd stać kilkadziesiąt minut w korkach autobusowych, które dzisiaj po południu miały w większości miejsca leżące to naprawdę bezsens.

A już kierowanie tym ruchem przez Policję, Straż Miejską czy Bóg wie kogo, to już w ogóle szkoda gadać.

PS. Pomyślałbym jakoś przyszłościowo na zreorganizowaniu przystanków autobusowych w rejonie cm.północnego, ale to inna rozmowa.
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 02 lis 2012, 18:56

Czy mi się wydaje, czy ZTM w ogóle nie podał, które linie tramwajowe mają dziś specjalny rozkład?

osa
Posty: 2595
Rejestracja: 23 wrz 2009, 12:04

Post autor: osa » 02 lis 2012, 19:22

Podali, że mają rozkłady sobotnie - to się rozumie, skoro dzisiaj piątek =P~
A C09 odjeżdżało spod Huty Warszawa już w zeszłym roku. Na stronie ZTM jest schemat przystankowy węzła Metro Młociny osobno dla Wszystkich Świętych, Zaduszek i najbliższego weekendu.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 02 lis 2012, 19:36

osa pisze:Podali, że mają rozkłady sobotnie
Na ulotkach na przykład podali, że świąteczne.

A wzmocnienie 1, 4 i 27 chyba nigdzie nie było anonsowane...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 02 lis 2012, 19:36

No ale cała rzecz w tym, że nie mają sobotnich, tylko specjalne.

ODPOWIEDZ