System Pobierania Opłat za Przejazdy ZTM

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 26 mar 2013, 21:58

Rdzę się czyści colą.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5448
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 27 mar 2013, 15:44

Nie było mnie kilka dni na forum i żałuje ze nie zdążyłem przeczytać skasowanych postów. To że się o czymś nie mówi to nie oznacza, że problemu nie ma. Cały proceder ładowania kart zaczyna przypominać działania zorganizowanej grupy przestępczej. Osoby trudniące się tym procederem zatrudniają nawet własnych naganiaczy którzy dostają prowizję od każdego pozyskanego klienta. A z pozyskaniem klientów najmniejszego problemu nie ma. Za rok może dwa przy obecnym postępie technicznym każdy będzie mógł sobie ściągnąć na lewo aplikację ładującą karty miejskie i może dopiero wtedy ktoś przejrzy na oczy. Któryś z użytkowników powiedział ze sam system już w momencie wprowadzania był przestarzały i miał wiele dziur. A co dopiero po kilkunastu latach użytkowania. Niestety prędzej czy później czeka nas wielka akcja wymiany kasowników, bramek oraz biletów

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 27 mar 2013, 15:53

Oj tam oj tam. Naprawdę da się poprawić zabezpieczenie wymianą oprogramowania, bez wymiany kart i skrzynek.

asq
Posty: 202
Rejestracja: 14 lis 2011, 0:16

Post autor: asq » 27 mar 2013, 17:28

asq pisze:wyszedł nowy farebot, który poprawia funkcję eksportu karty do xml, więc jeśli ktoś ma telefon z nfc i 3g to może sobie skanować w czasie rzeczywistym (najpierw trzeba dodać oczywiście klucze, ale to niewielki problem bo latają po sieci). jak to działa pokazuje poniższy filmik: http://www.youtube.com/watch?v=KjaX7uC7_dM

farebot: https://play.google.com/store/apps/deta ... ebot&hl=pl
dekoder: dekoduj@gmail.com

notka moderatorska: ten program nie robi z kartami nic nielegalnego :-)
wiem, że technikalia was niespecjalnie interesują, ale może kogoś jednak zainteresują :)
więc pozwolę sobie, podobnie jak modzi na poprzedniej stronie, na mały offtop:
wrzuciłem nową wersję dekodera, która obsługuje dumpy w formacie mct. samo mct nie potrafi exportować na maila (tylko do pliku), ale można to zrobić jakimś file managerem.

standardowa notka moderatorska: ten program nic nie klonuje i nie kopiuje, wyświetla tylko miłośnikowi co ma zakodowane na karcie (np. żeby nie musiał zapierdzielać do biletomatu żeby sprawdzić czy już mu się kwartalny skończył czy nie).

Awatar użytkownika
ptrfree
Posty: 18
Rejestracja: 10 maja 2012, 23:27

Post autor: ptrfree » 28 mar 2013, 17:42

Powoli ten temat zamienia się w galerię "script kiddies" 8-(

plzeton
Posty: 6
Rejestracja: 27 wrz 2012, 10:40

Post autor: plzeton » 29 mar 2013, 15:11

ptrfree pisze:Powoli ten temat zamienia się w galerię "script kiddies" 8-(
Pytanie co na to właściciel dziury? Skoro dziurę zaczynają exploitować script kiddies to jest już dość daleko od 0-day :D

Awatar użytkownika
ptrfree
Posty: 18
Rejestracja: 10 maja 2012, 23:27

Post autor: ptrfree » 29 mar 2013, 17:03

plzeton pisze:
ptrfree pisze:Powoli ten temat zamienia się w galerię "script kiddies" 8-(
Pytanie co na to właściciel dziury? Skoro dziurę zaczynają exploitować script kiddies to jest już dość daleko od 0-day :D
Mennica nadal milczy.
Jedyne co potrafi zrobić to wycofać całkowicie funkcję wkm w nowych parkometrach zastępując ją bezzasadną klawiaturką do wpisania numeru rejestracyjnego =D>

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 29 mar 2013, 17:13

Klawiaturka to akurat bardzo dobre i potrzebne rozwiązanie.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 29 mar 2013, 17:23

Parkomaty nowego typu mają miejsce do przykładania kart miejskich i jest o tym w instrukcji. To nie działa?

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36658
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 29 mar 2013, 17:38

MichalJ pisze:Parkomaty nowego typu mają miejsce do przykładania kart miejskich i jest o tym w instrukcji. To nie działa?
Na nieczytatych nie :-#
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
ptrfree
Posty: 18
Rejestracja: 10 maja 2012, 23:27

Post autor: ptrfree » 29 mar 2013, 21:53

Jak testowałem to jeszcze nie działało, myślałem że jest tak do dziś :-k

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8424
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 30 mar 2013, 15:14

ptrfree pisze:Jedyne co potrafi zrobić to wycofać całkowicie funkcję wkm w nowych parkometrach zastępując ją bezzasadną klawiaturką do wpisania numeru rejestracyjnego
Klawiaturki zaczęto instalować po wyroku łódzkiego sądu (kierowca vs ZDiT), który stwierdził, że po opłaceniu postoju nie trzeba umieszczać kwitka parkingowego za szybą.
I tak, zgadzam się, klawiatury to całkiem dobre rozwiązanie.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 30 mar 2013, 18:07

Po tym wyroku - jedyne sensowne. Tyle, że wypadałoby jeszcze śmiesznie niskie mandaty podpompować, strefowanie opłat wprowadzić, parkowanie całodzienne podrożyć itd.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 30 mar 2013, 18:18

To wszystko wymaga nowej ustawy, a nową ustawą to i kartki za szybą można usankcjonować, jeśli faktycznie obecne przepisy są niewystarczające (co zresztą wydaje się dziwne, ale sądy działają u nas w sposób nieprzewidywalny).

Websterek
Posty: 628
Rejestracja: 18 gru 2007, 21:02
Lokalizacja: ZP 1145

Post autor: Websterek » 30 mar 2013, 20:35

Ale w tej sprawnie kluczowe nie było to, że jeśli podaje się numer rejestracyjny to karta nie jest potrzebna? Czy sąd nie kierował się tym, że skoro mają takie dane, to już jest ich problem, że mają oni sami to weryfikować i nie trzeba zostawiać kartek?

Zablokowany