[KM] Górny Mokotów

Moderator: Wiliam

DG_Ins
Posty: 52
Rejestracja: 25 wrz 2012, 13:00

Post autor: DG_Ins » 13 maja 2013, 7:09

Bastian pisze:
BTW: 210 miało zastąpić 117. 117 nadal żyje, ale w końcu ma z Mokotowa zniknąć. A wraz z nim 210... Chaos, zgadzam się w pełni :roll:
ZP Wołoska do ZP Dworkowa. W tej chwili jest 138, 117 i 210. Za chwilę zostanie tylko 138. Ciekawe, co z jej częstotliwością, bo w tej chwili do 117 czasem trudno wsiąść.

Autobus Czerwon pisze:
Linia 168

Zmieni swoją trasę. Zostanie skierowana do pętli Spartańska. Tym samym na Mokotowie zastąpi linię 117. Zastąpi także linię 318 w relacji lokalnej (połączenie Instytutu Reumatologii z linią metra).
No nie! Trzeba mieć niezłe pomysły aby dowozić pasażerów ze Spartańskiej do Pola Mokotowskiego. Podobno dowozi się do najbliższej linii metra...

Linia 210

Z powodu małego wykorzystania na całej trasie linia zostanie zlikwidowana.

Nie żal. W ogóle. Linia ma 15-20 minutowe opóźnienia, ta linia powinna dawno zniknąć
:-$

Linia 222

Jej trasa zostanie skorygowana. Linia zostanie skierowana do ul. Bielańskiej. Jej nowa trasa: SPARTAŃSKA - … - Krakowskie Przedmieście – Senatorska – pl. Bankowy – al. Solidarności – BIELAŃSKA (powrót: Bielańska – Senatorska).

A to ciekawe... Wersja do Konwiktorskiej jest moim zdaniem wiele razy lepsza...

Mogło być gorzej...
168 nie zastąpi 318, bo pojedzie Wołoską, a nie Kazimierzowską. Ale to było do przewidzenia: zmniejsza się częstotliwość linii, godziny kursowania 6-19, więc po pewnym czasie i tak jest do udupienia. Nawet by się nie silili na pisanie, że coś będzie w zamian, bo dojeżdżanie do M. Pole Mokotowskie z Instytutu Reumatologii to porażka.
Zastępstwo za 117 też czarno widzę (i to "zastępstwo" przewidziano tylko na odcinku ZP Woronicza - ZP Madalińskiego). Z Woronicza w lewo w Wołoską będzie to skręcało dość długo (kiedyś 107 tak jeździło). W drodze powrotnej będzie stało do skrętu w prawo (210 z Wołoskiej w Woronicza w lewo skręca o wiele szybciej). Więc opóźnienia murowane. A i na Niepodległości się przytka na pewno (skręt w lewo z Madalińskiego, więc przystanek będzie ZA skrzyżowaniem pewnie). A co z resztą trasy? Nie ma zastępstwa. Ch**nia z grzybnią.

Nie wiem, Autobusie Czerwony, gdzie widziałeś opóźnienie 15-20 minut na linii 210. Przy częstotliwości 30 minut byłoby to odczuwalne, ja natomiast zauważyłem opóźnienia 3-4 minutowe.

Co do 222. Skoro ma dojeżdżać do M. Ratusz-Arsenał to może też będzie uznane, że "dwójki" dowożą z Instytutu Reumatologii do Metra :D a wtedy 168 nie będzie potrzebne.

drapka
Posty: 3535
Rejestracja: 29 lip 2008, 17:21
Lokalizacja: tutejszy

Post autor: drapka » 13 maja 2013, 10:45

Bastian pisze:jakąś myśl w sobie zawierają.
Szkoda tylko, że ta myśl niekoniecznie spotka się z myślą nożycowego z ZTM, więc czy to są projekty z sensem i uzasadnieniem, czy też oszołomskie rojenie, to i tak jest to takie tam pisanie sobie a muzom i prowokowanie dyskusji akademickiej. Patrz: przetrasowanie 185 jako ratunek dla 195 a to, co wyszło ostatecznie z ZTM.
Popatrz, jaka franca!

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36653
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 13 maja 2013, 10:55

drapka pisze:i tak jest to takie tam pisanie sobie a muzom i prowokowanie dyskusji akademickiej
Przypominam, jesteśmy tylko i wyłącznie na forum dyskusyjnym.

Potrafią tu wypłynąć ciekawe pomysły, szczególnie gdy w toku dyskusji zostaną dopracowane, ale potem, jeśli się chce, by coś z nich było, warto je po prostu posłać do ZTM-u. Czy też np. także do dzielnicy.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Stary Pingwin
Posty: 5829
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 13 maja 2013, 10:59

A ja myślałem, że decydenci z Zarządu czytają forum i myślą-"jakie to fajne, wprowadzę tę zmianę dla dobra społeczeństwa" :idea:
miłośnik 13N

drapka
Posty: 3535
Rejestracja: 29 lip 2008, 17:21
Lokalizacja: tutejszy

Post autor: drapka » 13 maja 2013, 12:24

Bastian pisze:Przypominam, jesteśmy tylko i wyłącznie na forum dyskusyjnym.
Nie no, ja wiem. Właśnie dlatego rozróżnienie na projekty z jakąś tam myślą i rózne koncepcje w stylu "tu zrobimy jezioro, a tu 103" większa rację bytu miałoby, gdyby to była jakaś ztm-owska platforma do zbierania opinii. A skoro (tak przynajmnej zrozumiałem) sankcje za zgłaszanie nieprzemyślanych koncepcji spowodowały brak projektów z zawartością myśli, to troche się chyba wylało dziecko z kąpielą. Ja tam nie miałem problemów - dzięki dyskusjom - z rozeznaniem, który projekt jest sensowny, a który nie. Reasumując: mój głos był przeciwny sankcjom za projekty nieprzemyślane :)
Popatrz, jaka franca!

man1956
Posty: 1554
Rejestracja: 13 paź 2008, 1:38

Post autor: man1956 » 13 maja 2013, 14:39

DG_Ins pisze:168 nie zastąpi 318, bo pojedzie Wołoską, a nie Kazimierzowską. Ale to było do przewidzenia: zmniejsza się częstotliwość linii, godziny kursowania 6-19, więc po pewnym czasie i tak jest do udupienia. Nawet by się nie silili na pisanie, że coś będzie w zamian, bo dojeżdżanie do M. Pole Mokotowskie z Instytutu Reumatologii to porażka.
Zastępstwo za 117 też czarno widzę (i to "zastępstwo" przewidziano tylko na odcinku ZP Woronicza - ZP Madalińskiego). Z Woronicza w lewo w Wołoską będzie to skręcało dość długo (kiedyś 107 tak jeździło). W drodze powrotnej będzie stało do skrętu w prawo (210 z Wołoskiej w Woronicza w lewo skręca o wiele szybciej). Więc opóźnienia murowane. A i na Niepodległości się przytka na pewno (skręt w lewo z Madalińskiego, więc przystanek będzie ZA skrzyżowaniem pewnie). A co z resztą trasy? Nie ma zastępstwa. Ch**nia z grzybnią.

Nie wiem, Autobusie Czerwony, gdzie widziałeś opóźnienie 15-20 minut na linii 210. Przy częstotliwości 30 minut byłoby to odczuwalne, ja natomiast zauważyłem opóźnienia 3-4 minutowe.

Co do 222. Skoro ma dojeżdżać do M. Ratusz-Arsenał to może też będzie uznane, że "dwójki" dowożą z Instytutu Reumatologii do Metra a wtedy 168 nie będzie potrzebne.
Mówiąc szczerze, jak mamy wydłużać 168, to wolałbym to zrobić przez Niepodległości i, tak jak 182, do Dw. Zachodniego. Będzie to przynajmniej sensownym wsparciem dla obciążonego 167, no i 168 pozostanie na wspólnym przystanku ze 167 przy metrze Pole Mokotowskie.

adner
Posty: 626
Rejestracja: 16 lut 2012, 17:17

Post autor: adner » 24 maja 2013, 12:44

138 jeżdżą z kartkami o zmianie rozkładu jazdy od 1. czerwca. Czy to tylko jakieś drobne przesunięcia(ew. koordynacja z 168?) czy może tak jak obiecywali wcześniej będzie miała lepszą częstotliwość?

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25368
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 24 maja 2013, 13:11

Częstotliwości lepszej bym się nie spodziewał, skoro nie będzie skrócenia z Utraty, a na Mokotowie dochodzi "osłona" w postaci 168.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 24 maja 2013, 14:08

Z 4 linii w zespole Madalińskiego-Szpital zostaje jedna, niewzmocniona. Na Tarchodworach takie cięcia są nie do pomyślenia. Nawet odliczając 318 to jest obcięcie kursów o ponad 60%.

adner
Posty: 626
Rejestracja: 16 lut 2012, 17:17

Post autor: adner » 24 maja 2013, 14:12

MichalJ pisze:Z 4 linii w zespole Madalińskiego-Szpital zostaje jedna, niewzmocniona. Na Tarchodworach takie cięcia są nie do pomyślenia. Nawet odliczając 318 to jest obcięcie kursów o ponad 60%.
Podobnie z okolic pl. Unii/DS Riviera, też zostaje samo 138(co 20 poza szczytem i w weekendy) w kierunku Madalińskiego/Wołoskiej. Pierwotna koncepcja częstszego i krótszego 138 była o wiele lepsza.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25368
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 24 maja 2013, 14:13

Znowu wychodzi na to, że walczenie z pierwotnymi projektami ZTM-u dobrze się raczej nie kończy.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

adner
Posty: 626
Rejestracja: 16 lut 2012, 17:17

Post autor: adner » 24 maja 2013, 14:15

pawcio pisze:Znowu wychodzi na to, że walczenie z pierwotnymi projektami ZTM-u dobrze się raczej nie kończy.
Zdaje się, że to okolice Utraty nam to wspaniałomyślnie wywalczyły.

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 24 maja 2013, 14:15

Ktoś walczył o nieskracanie 138? Czy też brygady planowane na częstsze 138 poszły na 175 i 521?

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25368
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 24 maja 2013, 14:17

Nieskracanie 138 na Pradze zablokowało możliwość pompowania jego częstotliwości. Więc się zaczęło sztukowanie na Mokotowie. Taki bym domniemywał ciąg logiczny.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 24 maja 2013, 14:32

Ale jakie sztukowanie? Ja żadnego zastępstwa za 117 na skręcie z Puławskiej w Madalińskiego nie widzę, jakieś drobne korekty 168 nijak tu nie sięgają. Po prostu - skasowano 117 i 210 bez zastępstwa i tyle.

ODPOWIEDZ