Awarie i wypadki kolejowe na Mazowszu

Moderator: JacekM

Szymon
(Mr_Kolesław)
Posty: 7084
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:03
Lokalizacja: Szamoty
Kontakt:

Post autor: Szymon » 23 cze 2013, 23:30

przewoz pisze:
tomstak pisze:Nie wiem co jest na wyposażeniu Unimoga (Pogotowie Techniczne PKP-PLK), ale może poduszki PSP pomogły by Elfa wkoleić (oczywiście po uprzednim usztywnieniu członów)?
Nie bój się, mają co trzeba, a jak im zabraknie to pożyczą. Ciężka noc przed nimi. A gdzie potem oględziny i ew. wymiana rozjazdu....
Mają pełne wyposażenie - co to dla nich taki lekki Elf ;P Na miejscu na pewno pojawił się UNIMAN: http://rail.phototrans.eu/13,8962,0.html
A jeżeli rozjazdy będzie odtwarzać ta sama ekipa, która u mnie wymieniała "części" w rozjazdach to kursowanie pociągów przez cały poniedziałek mamy z głowy :D
tomstak pisze:Poniżej co PKP-PLK IZ Warszawa ma aktualnie dopowiedzenia o linii 8.
To fakt, że jest tam tego sporo ale... Pamiętaj, że linia do WLC ma numer 440 8-( A tu już są zupełnie inne ostrzeżenia =P~
Załączniki
440.jpg
WOS dla D29-440

Awatar użytkownika
tomstak
Posty: 1286
Rejestracja: 31 sty 2012, 2:00

Post autor: tomstak » 24 cze 2013, 0:54

Tak wiem, Informacje o linii 8 zamieściłem poglądowo - co czeka mechaników z SKM, którzy nie mają szlaku od Służewca do Piaseczna i będą się ciągnąć z prędkością do 40 km/h.

TOMEK
Posty: 2494
Rejestracja: 04 lut 2006, 18:12
Lokalizacja: URSYNÓW

Post autor: TOMEK » 24 cze 2013, 0:54

przewoz pisze:
GW pisze:Przekazał też informację dla pasażerów, którzy dojeżdżają SKM-ką do pracy w biurowcach wokół stacji w Al. Jerozolimskich, al. Żwirki i Wigury oraz na Służewcu. Rano mogą normalnie korzystać z kolei. Pociągi dowiozą ich do stacji Służewiec, po czym już bez pasażerów dojadą do Piaseczna.
Mają jeszcze Okęcie po drodze, tam też mogą krańcować. Tory w Piasecznie chyba dalej usiane ograncizeniami..
Jak ostatnio przejeżdżałem przez Piaseczno to czynny był chyba tylko jeden tor dodatkowy. A na Okęciu są dwie grupy towarowe z kilkunastoma używanymi torami.

[ Dodano: Pon 24 Cze, 2013 01:24 ]
Szymon pisze:Z drugiej strony na Okęciu (tym towarowym) ostatnio jest tłoczno bo stoi sporo składów Pol-Miedzi i Cargo. Wszystkiego się dowiemy jutro :)
Bez przesady, zawsze jest kilka torów wolnych, tłoczno to było może jeszcze kilkanaście lat temu, kiedy z Okęcia obsługiwano liczne bocznice Słuzewca przemysłowego. Teraz z towarów regularnego kursowania to masz węgiel do EC Siekierki, paliwo do Petrolotu i jakieś kruszywa na plac przy Bokserskiej i Zatorze. Dzisiaj co prawda stał skład chyba z tłuczniem i pociąg PNI, ale to chyba jakoś okazyjnie, bo przecież modernizacji radomskiej chyba jeszcze nie zaczęli :?: Około 17:30 jechały talboty z koksem, ale to chyba na przelocie. Dodam, że opóźnienia na linii radomskiej były co najmniej do 18:30, pociąg 9144 z Góry Kalwarii w ogóle nie przyjechał. A np. KME do Radomia od Okęcia pojechał po niewłaściwym, pewnie w celu wyprzedzenia kibla, który pojechał przed nim.

Szymon
(Mr_Kolesław)
Posty: 7084
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:03
Lokalizacja: Szamoty
Kontakt:

Post autor: Szymon » 24 cze 2013, 16:30

O godzinie 16:00 wznowiono ruch pociągów do Lotniska Chopina. Do czasu odbudowy torowiska pociągi kursują tylko po jednym torze.

EDIT:
Serwis D29-8 pisze:Lotnisko Chopina: ruch pociągów wznowiony. Przyczyny zdarzenia wciąż nie są znane.

O godzinie 16:00 na szlaku Warszawa Służewiec - Warszawa Lotnisko Chopina częściowo wznowiony został ruch pociągów. Pociągi na razie kursują tylko po jednym torze.


(...)
http://www.d29-8.cal.pl/news.php?readmore=60

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3596
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 24 cze 2013, 16:48

tomstak pisze:Tak wiem, Informacje o linii 8 zamieściłem poglądowo - co czeka mechaników z SKM, którzy nie mają szlaku od Służewca do Piaseczna i będą się ciągnąć z prędkością do 40 km/h.
Część mechaników z SKM-ki ma szlak do Piaseczna i nie tylko ( i to spora część ). Wystarczy że zostaną obsadzeni na te pociągi co mają tam jechać i po problemie. Poza tym zawsze SKM-ka czy PLK-a może zamówić pilota/ów z PKP Cargo
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

kajo
Posty: 2796
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:17
Lokalizacja: Warszawa-Rakowiec

Post autor: kajo » 24 cze 2013, 17:27

Ja dzisiaj rano widziałem SKMkę na Okęciu, czyli chyba jednak do Piaseczna SKM nie jechały.
Polecam: http://www.zm.org.pl
Nazywam się Kajo i jestem Roweroholikiem.

Awatar użytkownika
tomstak
Posty: 1286
Rejestracja: 31 sty 2012, 2:00

Post autor: tomstak » 24 cze 2013, 19:29

rufio198 pisze:
tomstak pisze:Tak wiem, Informacje o linii 8 zamieściłem poglądowo - co czeka mechaników z SKM, którzy nie mają szlaku od Służewca do Piaseczna i będą się ciągnąć z prędkością do 40 km/h.
Część mechaników z SKM-ki ma szlak do Piaseczna i nie tylko ( i to spora część ). Wystarczy że zostaną obsadzeni na te pociągi co mają tam jechać i po problemie. Poza tym zawsze SKM-ka czy PLK-a może zamówić pilota/ów z PKP Cargo
Aby mieć zaliczony szlak, potrzeba szlak objechać 2x za dnia i 2x w nocy, ale zapomniałem że w SKM jest kilku mechaników, co na 0.5 etatu za nastawnikiem jeżdżą w KMach.

Awatar użytkownika
Siecool
Posty: 4958
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:47
Lokalizacja: Warszawa :: Nowe Bemowo

Post autor: Siecool » 24 cze 2013, 19:33

Szymon pisze:
tomstak pisze:Poniżej co PKP-PLK IZ Warszawa ma aktualnie dopowiedzenia o linii 8.
To fakt, że jest tam tego sporo ale... Pamiętaj, że linia do WLC ma numer 440 8-( A tu już są zupełnie inne ostrzeżenia =P~
Hmm, o co chodzi z tym ograniczeniem do 40 na rozjazdach o małym promieniu R = 300 m? Przecież na takich rozjazdach chyba zawsze jest 40-ka?
[ ... ::: Mądry głupiemu ustępuje... i dlatego ten świat tak wygląda ::: ... ]

Szymon
(Mr_Kolesław)
Posty: 7084
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:03
Lokalizacja: Szamoty
Kontakt:

Post autor: Szymon » 24 cze 2013, 19:55

Siecool pisze:Hmm, o co chodzi z tym ograniczeniem do 40 na rozjazdach o małym promieniu R = 300 m? Przecież na takich rozjazdach chyba zawsze jest 40-ka?
40km/h jest zazwyczaj na rozjazdach o promieniu R=190m lub R=205m. W założeniu cała trasa miała być na 60km/h ale chyba coś nie wyszło... :-$
Gazeta Wyborcza Warszawa pisze:Wykolejony pociąg blokuje stację na Okęciu. Zawinił człowiek

Po niedzielnym wykolejeniu pociągu w tunelu przy Lotnisku Chopina ruch wciąż jest tam utrudniony. Skład SKM-ki udało się postawić na tory dopiero po kilkunastu godzinach, a teraz blokuje pół stacji.


(...)
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... winil.html

przewoz
Posty: 6157
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 24 cze 2013, 21:32

To jeszcze go nie próbowali wyciągać?
Ciekawe jak im pójdzie. Pewnie w nocy...

[ Dodano: Wto 25 Cze, 2013 08:56 ]
http://ztm.waw.pl/utrudnienia.php?c=539&i=1230&l=1

W dalszym ciągu tylko jeden tor czynny. Odstawili skład?
Częściowe przywrócenie ruchu pociągów na Lotnisko Chopina


W dn. 25.06 (wtorek) od początku kursowania:
pociągi SKM linii S2 oraz pociągi KM linii KML kursują na trasie podstawowej do stacji WARSZAWA LOTNISKO CHOPINA
pociągi SKM linii S3 kursują na trasie skróconej LEGIONOWO / WIELISZEW - WARSZAWA ZACHODNIA

W pociągach linii lotniskowych KM oraz SKM wprowadza się wzajemne honorowanie biletów.

W pociągach na odcinku WARSZAWA WSCHODNIA - WARSZAWA SŁUŻEWIEC zostaje wprowadzone honorowanie biletów ZTM w pociągach KM linii radomskiej.

Pamar
Posty: 104
Rejestracja: 10 cze 2011, 11:13

Post autor: Pamar » 25 cze 2013, 9:20

ze strony KM:

Opóźnienia pociągów w rejonie węzła warszawskiego
2013-06-25 09:12

Burza przechodząca nad warszawą spowodowała zakłócenia w urządzenia sterowania ruchem kolejowym i na przejazdach kolejowych w wielu miejscach warszawskiego węzła kolejowego i okolicy.

Na wielu liniach występują opóźnienia pociągów rzędu kilku- kilkunastu minut. Opóźnienia mogą ulegać zmianie.

WojtekE65
Posty: 947
Rejestracja: 15 lis 2012, 19:28
Lokalizacja: Legionowo Przystanek

Post autor: WojtekE65 » 25 cze 2013, 17:45

Pobrzeże (83108) kogoś trafiło, czy awaria? +2,5 godziny na razie...

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3596
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 25 cze 2013, 19:42

Awaria sieci
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

Szymon
(Mr_Kolesław)
Posty: 7084
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:03
Lokalizacja: Szamoty
Kontakt:

Post autor: Szymon » 25 cze 2013, 21:54

Komedii ciąg dalszy. Okazuje się, że prace przy odbudowie torowiska na Lotnisku Chopina potrwać mogą nawet do końca tygodnia. :D
Serwis D29-8 pisze:Warszawa: Utrudnienia na Lotnisku Chopina potrwają dłużej

Uszkodzenia torowiska na stacji Lotnisko Chopina są na tyle poważne, że prace przy jego wyremontowaniu potrwać mogą znacznie dłużej. Powoduje to dalsze utrudnienia w kursowaniu pociągów.


(...)
http://www.d29-8.cal.pl/news.php?readmore=61

Awatar użytkownika
tomstak
Posty: 1286
Rejestracja: 31 sty 2012, 2:00

Post autor: tomstak » 25 cze 2013, 22:46

II Lotnisko w modlinie :p Może Struzik ma racje, że dał sobie spokój z dobudową odcinka torów pomiędzy Modlinem a Lotniskiem.

ODPOWIEDZ