ZTM od kulis

Moderatorzy: Poc Vocem, Wiliam

metalin
Posty: 117
Rejestracja: 18 cze 2013, 12:09

Post autor: metalin » 19 lip 2013, 18:39

Przyznaję, że ten nie jest najlepszy ale nie znalazłem nic innego w organizacji komunikacji. A jednak wywiady z politykami jednak poważniej traktować trzeba - choćby nie wiem jak prymitywne były to mogą coś mówić o tym, co nas czeka. Vide SLD i likwidacja ZTM, która wydaje się co raz bardziej rozpatrywana na poważnie.

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14790
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 19 lip 2013, 19:23

Przy czym likwidacja ZTMu spowoduje więcej strat, niż pożytku...
S3 | S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

metalin
Posty: 117
Rejestracja: 18 cze 2013, 12:09

Post autor: metalin » 19 lip 2013, 19:29

Z drugiej strony rozrost liczby urzędników w ZTM, mieście, u Struzika czy w ministerstwach jest przerażający.

Awatar użytkownika
m72
(mateusz72)
Posty: 1780
Rejestracja: 17 mar 2006, 19:46
Lokalizacja: z nienacka

Post autor: m72 » 19 lip 2013, 19:41

Z drugiej strony rozrost liczby urzędników w ZTM, mieście, u Struzika czy w ministerstwach jest przerażający.
Takie uroki demokracji.
Informuję, że powyższa wypowiedź stanowi wyłącznie moje prywatne zdanie i nie jest dozwolonym ażeby była wiązana z nieoficjalnym lub oficjalnym stanowiskiem organizacji lub firmy, z którą byłem, jestem lub będę zawodowo lub prywatnie związany.

metalin
Posty: 117
Rejestracja: 18 cze 2013, 12:09

Post autor: metalin » 19 lip 2013, 19:46

A co to ma wspólnego z demokracją?
http://forsal.pl/artykuly/606888,biurok ... _mapa.html#
Patrząc na mapę myślę, że to kwestia pomysłu na rządzenie.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10651
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 19 lip 2013, 21:17

arcymistrz Janusz Korwin-Mikke pisze:Człowiek, który jest zwolennikiem tramwajów jest chory na umyśle,
Czytanie tego forum uczuliło mnie na wyłapywanie argumentów ad personam.
JKM pisze:Czym zastąpić tramwaje?
Autobusami. [...] w innych peryferyjnych miejscach tramwaje powinny funkcjonować.
Rotfl! :D
JKM pisze:ZTM należy natychmiast sprywatyzować. Wszystkie związki na Powązki,
Czy JKM zdaje sobie sprawę, że ZTM to zarząd, a nie związek?
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
jasiu
Posty: 3282
Rejestracja: 06 mar 2006, 22:11
Lokalizacja: Transplovietia

Post autor: jasiu » 19 lip 2013, 21:23

metalin pisze:Z drugiej strony rozrost liczby urzędników w ZTM, mieście, u Struzika czy w ministerstwach jest przerażający.
biorąc pod uwagę jakimi kwotami obracają urzędy, pensje urzędników to naprawdę nie jest duży procent. Przykładowo w budżecie państwa na 2013 r. na wynagrodzenia przeznaczono ok. 2% wydatków.

michj
Posty: 192
Rejestracja: 19 lip 2013, 12:36
Lokalizacja: Warszawa (i okolice)

Post autor: michj » 19 lip 2013, 21:24

:arrow: KwZ
Popieram twoje wypowiedzi :smile:
Jeśli chodzi o plany ograniczania i likwidowania komunikacji tramwajowej i autobusowej (zwłaszcza tej pierwszej) to JKM nie pomyślał chyba np. o problemie wpływu na środowisko. Będzie więcej samochodów i zanieczyszczeń.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 19 lip 2013, 21:29

Tak jest. Niemcy zdychają bo mają tramwaje, Europa zdycha, bo ma tramwaje, a takie Stany, które tramwajów nie mają, kwitną. Na ten przykład Detroit...

[ Dodano: Pią 19 Lip, 2013 21:34 ]
metalin pisze:A co to ma wspólnego z demokracją?
http://forsal.pl/artykuly/606888,biurok ... _mapa.html#
Patrząc na mapę myślę, że to kwestia pomysłu na rządzenie.
Oprócz % wzrostu / spadku, przydałaby się jeszcze mapa "gęstości urzędniczej"... czyli liczby urzędników na 1000 mieszkańców.

Choć tu trzeba ostrożnie - jak urząd się pozbędzie ochrony i sprzątaczek (tzn. zleci je na zewnątrz), to % ładnie spadną, ale skala biurokratyzacji - bynajmniej.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

metalin
Posty: 117
Rejestracja: 18 cze 2013, 12:09

Post autor: metalin » 19 lip 2013, 21:35

jasiu pisze:
metalin pisze:Z drugiej strony rozrost liczby urzędników w ZTM, mieście, u Struzika czy w ministerstwach jest przerażający.
biorąc pod uwagę jakimi kwotami obracają urzędy, pensje urzędników to naprawdę nie jest duży procent. Przykładowo w budżecie państwa na 2013 r. na wynagrodzenia przeznaczono ok. 2% wydatków.
I warto te dwa procent wydawać na robienie z byle jakiej dyrektorki departamentu radcy ministra. A taka praktyka jest częsta.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 19 lip 2013, 22:05

STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36658
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 19 lip 2013, 22:06

@ Metalin: No ale walka z tym poprzez likwidację akurat ZTM to jak wywalenie za okno dziecka razem z wodą, wanną i kafelkami.

[ Dodano: Pią 19 Lip, 2013 22:10 ]
Propozycja radnych SLD zakłada podział zadań pomiędzy Biuro Drogownictwa i Komunikacji, Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych, Zarząd Dróg Miejskich i Centrum Komunikacji Społecznej. Jak przekonują radni, zmiana ma spowodować ograniczenie rosnących kosztów funkcjonowania komunikacji. – Wprowadzenie podziału zadań pomiędzy poszczególne komórki miejskie spowoduje, że będą one realizować swoje zadania bez zwiększania zatrudnienia.
W myśl przedstawionej koncepcji BDiK byłoby odpowiedzialne za przygotowanie oferty komunikacyjnej, wyłanianie przewoźników oraz przygotowywanie planów rozwojowych i inwestycyjnych. ZMID zajmowałby się realizacją tych zadań. Z kolei ZDM nadzorowałby infrastrukturę przystankową oraz wysyłał kontrolerów biletów do pojazdów komunikacji miejskiej. Zgodnie z tą propozycją CKS miałoby zajmować się szeroko pojętymi kontaktami z pasażerami – od sprzedaży biletów po promocji komunikacji.
Z tygodnia na tydzień zamieszkałem w domu wariatów... :shock: :chodu:

A rozkłady kto zrobi? BDiK w ramach "przygotowania oferty komunikacyjnej"? Ile tam pracuje osób, czterdzieści?!
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36658
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 19 lip 2013, 22:15

No dobra, mamy już stanowisko Korwina, wiemy, co sądzi SLD. Jeszcze jakaś rozsądna opozycja?

Jak dziś rano doszedłem do wniosku, że chyba jednak pójdę na to referendum, tak teraz cieplej myślę o urzędzie meldunkowym - jak najdalej od tego miasta... :/
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

BJ
(BJ.2052)
Posty: 7395
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 19 lip 2013, 22:18

To ty nie wiesz, że połowa ludzi myśli, że do organizowania komunikacji wystarczyłyby trzy osoby w NR i dwie do układania rozkładów?
Serio, większości nie jesteś w stanie wytłumaczyć, że instytucja taka jak ZTM musi zatrudniać te kilkaset osób i musi generować spore koszta.
To jest myślenie na zasadzie "Urzędasy jeżdżą kabrioletami (autentycznie, to stwierdzenie w odniesieniu do pracowników ZTM usłyszałem już chyba ze trzy razy), siedzą w biurze i tylko myślą jak uprzykrzyć ludziom życie".
Nie wiem, czy to się da zmienić. Wiek nie ma znaczenia. Są ogarnięte babcie, które mają 80 lat na karku, i są typowo właśnie tacy młodzi ludzie...

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 19 lip 2013, 22:20

No więc właśnie, Bastianie - nie urząd meldunkowy, tylko ambasada...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

ODPOWIEDZ