Jak dojechać szybko i sprawnie?

Moderatorzy: Wiliam, Szeregowy_Równoległy

kajo
Posty: 2796
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:17
Lokalizacja: Warszawa-Rakowiec

Post autor: kajo » 18 lip 2013, 11:19

Zmieniam aktualnie pracę i miejsce zamieszkania, dlatego myślę o nowej trasie z rogu ŻiW/Racławicka do Wiązownej, na Nadrzeczną.
I teraz moja proponowana trasa: Rowerem na Ochotę, pociągiem do Józefowa i dalej znowu rowerem. I teraz jak z zapełnieniem rano pociągów do Otwocka i po południu z niego? Czy może jakieś inne połączenie proponujecie?
Polecam: http://www.zm.org.pl
Nazywam się Kajo i jestem Roweroholikiem.

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 18 lip 2013, 11:32

Do tej Ochoty też możesz podjechać pociągiem, żeby zaoszczędzić na pedałowaniu.

Pociąg do Otwocka rano to jest od Wschodniej przeciwpotok, nie powinno być problemu.

Aha, bliżej jest ze Świdra, ale to już pytanie, czy wolisz jechać między samochodami czy gruntówką.

A w ogóle są autobusy do W. :)

PS. Zmieniając jednocześnie i pracę i mieszkanie to ja bym się starał szukać czegoś bliżej...

Płowieszczołak
Posty: 274
Rejestracja: 27 lip 2011, 18:08

Post autor: Płowieszczołak » 18 lip 2013, 13:56

Półtorej godziny jazdy do pracy w jedną stronę to jednak trochę za dużo. Bardzo Ci to dokuczy w dłuższym okresie czasu. Jeśli nie chcesz się przeprowadzić bliżej miejsca pracy to pogadaj w firmie czy ktoś nie jeździ do niej samochodem z Warszawy i spróbuj się z nim jakoś porozumieć. (Zanim nie zmuszą Cię te dojazdy do kupna własnego samochodu). Rower w dojeździe do pracy, szczególnie zimą i w deszczu, potraktowałbym jako rozrywkę dla wyjątkowych pasjonatów.

Po za tym co wspomniał MichalJ jak będziesz rozważał różne możliwości to spójrz też na ofertę PKS Garwolin S.A. z Dw. Wschodniego do Radiówka i busów z Wiązownej do Otwocka.

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 18 lip 2013, 14:08

Po pierwsze, to mi się pomyliło - do Wiązowny to się wysiada w Józefowie, nie w Świdrze ani tym bardziej nie w Otwocku.

A po drugie, to 188+720 - jedna przesiadka, godzinka i kwadrans...

grzegorz
Posty: 1364
Rejestracja: 03 mar 2011, 21:16
Lokalizacja: Mokotów/Grochów

Post autor: grzegorz » 18 lip 2013, 14:14

Ano, latem wszystko ładnie wygląda... Warto chyba zastanowic się na ile silnie jesteś związany z Ochotą, bo z punktu widzenia roboty pewnie strategicznie pożądane byłoby mieć dojazd samym rowerem, albo (awaryjnie) zbiorkomem. Międzylesie? Marysin? A może wręcz Otwock, skoro są busy?

Płowieszczołak
Posty: 274
Rejestracja: 27 lip 2011, 18:08

Post autor: Płowieszczołak » 18 lip 2013, 15:06

MichalJ pisze:do Wiązowny to się wysiada w Józefowie, nie w Świdrze
PKP Świder nie jest zły jak się posiada pomysł dojechania rowerem do Wiązowny. Mostów na rzece Świder nie jest zbyt wiele, ale się uda. Po za tym jazda Wiązowską nie należy raczej do przyjemnych dla rowerzystów, a inna droga i przejeżdżanie na drugą stronę Mieni jest pewnym utrudnieniem.
MichalJ pisze:188+720 - jedna przesiadka, godzinka i kwadrans...
Zgoda. Choć w praktyce ludzie do/z Wiązowny jadą nieco inaczej. Najpierw czymkolwiek do Kajki/Trakt Brzeski. Potem "łapią" cokolwiek PKS+Autobusy Pracownicze np. do Świerku+7xx.

grzegorz
Posty: 1364
Rejestracja: 03 mar 2011, 21:16
Lokalizacja: Mokotów/Grochów

Post autor: grzegorz » 18 lip 2013, 15:55

A ul. Sosnowa?

Awatar użytkownika
MALIN
Posty: 779
Rejestracja: 23 lis 2010, 19:20

Post autor: MALIN » 20 lip 2013, 15:46

Chciałbym zaplanować sobie podróż w Polskę, na bilecie podróżnika TLK (74zł), miałoby to się odbyć 9 - 12 sierpnia. Jakie trasy moglibyście mi zaproponować? Chodzi mi o to, by mieć spokojnie czas na przesiadkę (który mógłbym zagospodarować na zwiedzanie miasta, czy też inne przyjemności = %)
Chciałbym zahaczyć o jakąś plaże 8-(
Transport to życie, transport to pasja, transport to miłość, rzecz jasna 8-)

Awatar użytkownika
JKTpl
Posty: 3493
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:40
Kontakt:

Post autor: JKTpl » 25 lip 2013, 9:57

„Jak dojść szybko i sprawnie?”:
Czy wzdłuż budowy na rondzie Daszyńskiego można przejść szybko i sprawnie? Iść przy północnej czy południowej ścianie?

Awatar użytkownika
Bywalec
Posty: 4920
Rejestracja: 29 mar 2010, 20:17

Post autor: Bywalec » 25 lip 2013, 10:49

Całkiem niedawno temu dało się przejść po północnej ścianie, a z południowej ani razu nie korzystałem. Nie sądzę, aby się coś zmieniło, zwłaszcza, że przecież musi być dostęp do znajdujących się tam budynków.
ObrazekObrazek

MC
Posty: 1828
Rejestracja: 16 paź 2009, 23:11

Post autor: MC » 25 lip 2013, 10:53

Rozumiem, że chcesz przejść do/od Karolkowej? Przy południowej było normalne przejście po istniejącym wcześniej chodniku, przy północnej to samo, tylko płot był dosyć blisko chodnika.

Awatar użytkownika
JKTpl
Posty: 3493
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:40
Kontakt:

Post autor: JKTpl » 25 lip 2013, 10:55

Tak, od Karolkowej. Widuję tam chodnik przy płocie, ale nie wiedziałem, czy się nie urywa w jakimś wesołym miejscu. Czas iść wypróbować.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36672
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 25 lip 2013, 12:15

Po południowej jest na pewno, korzystałem tydzień temu.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25428
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 25 lip 2013, 13:31

Po północnej przejście też jest, jak szedłem tam z wózkiem dziecięcym, to nawet ochroniarz z parkingu biurowca banku BPH mnie zaprosił (!) do przejścia przez ten parking, bym się nie musiał przeciskać wąskimi rozwalającymi się płytkami betonowymi przy samym płocie budowy. Generalnie, kulturka.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
hafilip84
Jego Gryząca Albumowość
Posty: 7641
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:03
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: hafilip84 » 25 lip 2013, 14:14

Nie wiem czy JKTpl da radę sobie sprawić wózek, najlepiej z zawartością, w takim tempie, żeby skorzystać z pomocy ochroniarza :P

ODPOWIEDZ