Komunikacja miejska w Ursusie

Moderator: Wiliam

reserved
Posty: 14623
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 28 sie 2013, 0:06

KwZ pisze:RZS ani nie jest bliziutko centrum (w sensie czasu i korków)
Jak to nie? Dla mnie jadącego z Włodarzewskiej może i nie ale dla kogoś jadącego z Ursusa to już prawie centrum.
KwZ pisze:Może, ale moja trasa dowiezie także na Kasprzaka (biura), podczas gdy na Ochotę jest już 187 i 191.
Ja bym zostawił coś na lewoskręcie w Al. Prymasa Tysiąclecia ale jednak nie kosztem 517. Tzn. widziałbym w tej roli jakąś linię spełniającą bardziej funkcje lokalne niż dowózka Ursusa do centrum. Np. dojazd z Beresteckiej do Szpitala Wolskiego. Ja nie twierdzę, że to musi być jakiś spory napływ ludzi ale jednak przyznacie, że tak krótki kawałek z dwiema przesiadkami to słaba oferta.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27407
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 28 sie 2013, 0:22

reserved pisze:Np. dojazd z Beresteckiej do Szpitala Wolskiego. Ja nie twierdzę, że to musi być jakiś spory napływ ludzi ale jednak przyznacie, że tak krótki kawałek z dwiema przesiadkami to słaba oferta.
To znaczy co najwyżej, że należy zostawić linię na skręcie z APT w Kasprzaka.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10651
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 28 sie 2013, 0:41

Albo z Alej w APT. Tylko że co by to miało być, jeśli nie 178? 136?! :shock:
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36653
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 28 sie 2013, 0:57

A mi taka kombinacja 178 i 517 się nawet podoba :-k
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

reserved
Posty: 14623
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 28 sie 2013, 8:24

Ja nie wiem czy mnie dobrze zrozumieliście. Jeżeli ma coś takiego funkcjonować jak 517 (czyt. dowóz Ursusa do centrum) przez Al. Prymasa Tysiąclecia do Metra Rondo Daszyńskiego to wierzcie mi, że ludzie przy takiej trasie wysiądą przy Beresteckiej i poczekają na coś do centrum bo głupotą jest krążyć naokoło i z przesiadką. Natomiast linia, która jedzie z jakiegoś mniej dużego krańca w Ursusie spełniająca funkcje lokalne (tak jak często mimo wszystko to robi 178 - będę się upierał), która poprawi komunikację Alej Jerozolimskich (okolic Beresteckiej, Popularnej) z Wolą i drugą linią metra...

A swoją drogą narażę się tu na ostrą krytykę ale ja będę bronił linii 178. Uważam, że jej jedyną wadą teraz jest to, że jeździ za rzadko. Ja np. lubię tę linię bo to fajny dojazd z Ochoty do Krakowskiego Przedmieścia omijając największe centrum i jadąc pustą Kasprzaka. Zauważyłem tam taką tendencję: im rzadziej autobus jeździ tym mniej ma ludzi. I serio uważam, że ten autobus miał ludzi dopóki ZTM mu zaczął ciąć częstotliwość. I wbrew pozorom trochę ludzi tym jeździ. Problem może nie jest w samej linii co w tym, że raczej słaba jest dla niej alternatywa bo to linia dość "unikalna" w różnych relacjach.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27407
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 28 sie 2013, 8:54

KwZ pisze:Albo z Alej w APT.
Niezmiennie stoję na stanowisku, że w tej relacji nie powinno jechać nic.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

mariow
Posty: 2655
Rejestracja: 13 lut 2007, 16:10
Lokalizacja: Warszawa Ursus

Post autor: mariow » 28 sie 2013, 9:06

powinno, powinno, przesiadki na RZS są masakryczne a poza tym ciagle przybywa biur w Alejach. Zaraz dojdzie kolejne 3 tys z Orange, dla części dojazd z Woli własnie 178 jest optymalny (również po otwarciu M2)
PURA VIDA!

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10651
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 28 sie 2013, 9:10

Wychodzi mi, że z Beresteckiej na Daszyńskiego tyle samo, co na Zawiszy (rozkładowo ok. 10 min). To nie wystarcza na przesiadkę. Mogłoby być jednak tak, że ludzie jeszcze chętniej by wybierali 191.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

MC
Posty: 1828
Rejestracja: 16 paź 2009, 23:11

Post autor: MC » 28 sie 2013, 11:11

reserved pisze:Zauważyłem tam taką tendencję: im rzadziej autobus jeździ tym mniej ma ludzi.
Obrazek
Słoneczko, nie wiem czy wiesz, ale odkryłeś Amerykę i ta Ameryka nazywa się wygaszanie popytu. Rozumiemy przez to cięcia, które doprowadzają do zniechęcenia pasażerów do danej linii (bo jak jeździ rzadko, np. co pół godziny, to nie przyjedzie wcale) i w rezultacie ZTM ma idealną linię do uwalenia, bo nikt nią nie jeździ.

patryk148
Posty: 536
Rejestracja: 20 gru 2005, 18:13
Lokalizacja: jeszcze Widok

Post autor: patryk148 » 28 sie 2013, 11:44

ja swoje zdanie wyraziłem w projekcie kilka stron wcześniej (można łączyć/dzielić/zamieniać te trasy). jeżeli to 178/517 ma jeździć to nie kosztem innych silnych linii, a najlepiej to niech będzie w miarę z dobrym rozkładem.

nie zapełniajmy na siłę drugiej linii metra, a zwłaszcza "Ochotą". ludzie się nie lubią przesiadać, a ta przesiadka jest delikatnie pisząc małosensowna dla Ochoty.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10651
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 28 sie 2013, 11:53

Ale co ten pomysł ze 178/517 ma wspólnego z Ochotą?
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27407
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 28 sie 2013, 11:54

mariow pisze:przesiadki na RZS są masakryczne
Równie masakryczne jak chociażby przy metrze Wilanowska. Przesiadka z przystanku 03 na 04 jest w ogóle absolutnie bezproblemowa.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

patryk148
Posty: 536
Rejestracja: 20 gru 2005, 18:13
Lokalizacja: jeszcze Widok

Post autor: patryk148 » 28 sie 2013, 12:08

KwZ pisze:Ale co ten pomysł ze 178/517 ma wspólnego z Ochotą?
nie Ochotą a "Ochotą" - dawna dzielnica sprzed 1994 obejmowała także Włochy i Ursus.

reserved
Posty: 14623
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 28 sie 2013, 12:30

MC pisze:Słoneczko, nie wiem czy wiesz, ale odkryłeś Amerykę i ta Ameryka nazywa się wygaszanie popytu.
Koleżanko, prosiłem już, żebyś się do mnie nie odzywała. Wrzuć mnie do ignorowanych i nie szukaj na siłę zaczepki bo mnie naprawdę ziębią Twoje żarty.
KwZ pisze:Ale co ten pomysł ze 178/517 ma wspólnego z Ochotą?
Ja bym powiedział co ten pomysł ma wspólnego z Ursusem. :-D
fik pisze:Równie masakryczne jak chociażby przy metrze Wilanowska. Przesiadka z przystanku 03 na 04 jest w ogóle absolutnie bezproblemowa.
No ale to, że gdzieś jest źle to znaczy, że gdzieś indziej też musi być źle? Zwłaszcza, że z Ochoty może być większy popyt na ten lewoskręt w kontekście dojazdu do II linii metra.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10651
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 28 sie 2013, 14:04

reserved pisze: Ja bym powiedział co ten pomysł ma wspólnego z Ursusem. :-D
No, jeśli 517 nie ma nic wspólnego z Ursusem, to ja nie wiem...
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

ODPOWIEDZ