Azyle dla pieszych

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4778
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 22 lis 2013, 20:44

Na szczęście na Żelaznej mają powstać pasy rowerowe. Anarchia się może trochę ukróci.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36672
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 22 lis 2013, 21:52

vernalisadonis pisze: Wilanowska w stronę Arkadii
Ale tej pod Łowiczem? :>

I kto tłumaczył?
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

BJ
(BJ.2052)
Posty: 7395
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 22 lis 2013, 22:03

Adam G. pisze:
BJ pisze:Idealnymi przykładami są Żelazna i Wilanowska od Modzelewskiego do Lotników. (...) Więc nie jeździj środkiem i nie zachowuj się jak egoistyczny głupek.
Na Żelaznej ostatnio władowałbym się panu z impetem w drzwi. Stał na miejscu parkingowym i po prostu je sobie otworzył. Nie mogłem uciec do lewej, bo już 15cm ode mnie był samochód jadący "lewym" pasem którego nie ma. Od tej pory też będę jeździć środkiem i mam w pupie, co na ten temat sądzą inni. Tak jest po prostu bezpieczniej niż dawać jakiemuś wariacikowi wyprzedzać się na centymetry. Szczególnie że na zatłoczonej Żelaznej z azylami które mocno ją czasem zwężają, jazda więcej niż 50km/h to czysty idiotyzm
To, że ktoś jest debilem i nie patrzy w lusterko nim wysiądzie, to nie oznacza, że wolno jeździć jak święta krowa środkiem.
Takich kierowców, którzy mają w dupie, co inni o nich sądzą, przeważnie spotyka się na wschodzie. Po Tobie bym się nie spodziewał takiego podejścia ;)
A co do prędkości na Żelaznej - tam przeważnie się nawet nie da jechać więcej niż 50, więc problem rozwiązuje się sam.
Wiliam pisze:Na szczęście na Żelaznej mają powstać pasy rowerowe. Anarchia się może trochę ukróci.
Uważaj, bo ktoś będzie na nie zwracał uwagę jak akurat nie będzie na nich rowerzysty... Zwłaszcza przed skrzyżowaniem. Teraz jest o tyle dobrze, że po lewej stronie ustawiają się ci do skrętu w lewo, a po prawej jadący prosto i w prawo. Dzięki czemu ci jadący prosto i w prawo nie są blokowani przez skręcających w lewo. I naprawdę uważasz, że kierowcy będą stać za tymi do skrętu w lewo zamiast ominąć ich pasem dla rowerów?
Zresztą anarchią ja bym tego nie nazwał, bo to naprawdę nieźle działa, póki ludzie nie jadą za szybko i nie jadą środkiem.

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 14095
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 23 lis 2013, 2:05

Adam G. pisze: bo już 15cm ode mnie był samochód jadący "lewym" pasem którego nie ma.
Jest. Tylko nieoznaczony.
Adam G. pisze: Od tej pory też będę jeździć środkiem i mam w pupie, co na ten temat sądzą inni.
Dopiero teraz dorosłeś do tej decyzji? Miesiące spędzone na 157 sprawiły, że inaczej po Żelaznej nie jeżdżę.
Adam G. pisze: Szczególnie że na zatłoczonej Żelaznej z azylami które mocno ją czasem zwężają
Jak mnie wyprzedzali, to zawsze mnie ciekawiło, czy zdążą, czy wepchnę gamonia w wysepkę. Oczywiście upewniałem się, czy nie ma pieszych w pobliżu. Parę razy cięli pod prąd, omijając azyl. Inna sprawa, że świadomość pojęcia "pas ruchu" wśród kierowców jest zerowa. Na Żelaznej, na odcinkach które cię burzą, są dwa niewyznaczone pasy ruchu. Jeśli ktoś cię wyprzedza, to on ma problem, oprócz jednego wyjątku: gościa, który jedzie prawą stroną jezdni przy krawężniku. Jeśli zacznie uciekać do środka, z jakiegokolwiek powodu, to ma problem, bo zmienia pas i ma ustąpić temu, który jedzie przy osi jezdni. Bo mieszczą się obaj, wyznaczonych pasów nie ma, więc jest tyle niewyznaczonych, ile samochodów się mieści. W tym przypadku dwa.
A w temacie niewyznaczonych pasów ruchu moim faworytem jest Piękna zaraz za Placem Konstytucji w stronę Kruczej. Ja nie mam pojęcia, kto tam ma pierwszeństwo. Obstawiałbym, że ten z prawej, ale pewności nie mam i podstawy prawnej nie znalazłem.
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

Awatar użytkownika
vernalisadonis
Posty: 3104
Rejestracja: 03 cze 2012, 13:12

Post autor: vernalisadonis » 23 lis 2013, 10:02

Bastian pisze:Ale tej pod Łowiczem?
W Warszawie oczywiście.
Bastian pisze:I kto tłumaczył?
Na nauce jazdy.
Za przystankiem Smoluchowskiego 04, ten odcinek robi się "wąski". Za szeroki na jedno auto za małe na dwa auta obok siebie.
Warszawa, 08.07.2014r., 8505/4A/519
Wrocław, 04.02.2016r., 4630/010A/146
Bydgoszcz, 05.01.2022 M202/3/55
Komunikacja miejska oraz kolej

Teokryt
Posty: 3846
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 23 lis 2013, 10:45

Piszecie o tym jak o sztuce przetrwania, szerokie dwupasy powinny zostać możliwiwe szybko ukrócone porpzez namalowanie znormalizowanego, nawet szerokiego pasa 3,5m. To co piszecie czy po lewej czy niewyznaczony, bla bla bla to efekt niechlujstwa drogowego. jeśłi by tam miały być dwa to by były dwa, jeśłi nie mieszczą się zgodnie z przepisami dwa - to będzie jeden. i zakończenie pasa także cywilizowane z jasnym pierwszeństwem.

Jeśłi masz pasy oddzielające dwa przeciwne kierunki to na jakiej podstawie możesz jechać 5m pasem w jednym kierunku? Ogólne przepisy jazdy przy prawej stronie dotyczą gdy zupełnie nie ma oznakowania. Po DK92 tez się jeździło, trzymam się prawej strony choćby z tytułu ze mam wymalowane pobocze i równą linie. na takiej Wałbrzyskiej lub Polnej gdzie "dupy" samochodów wystają w różne sposoby - nie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 23 lis 2013, 11:12

Praktyka jest, jaka jest. Pojedź na skyżowanie Niepodległości # Koszykowa i popatrz na wloty Koszykowej ;)
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Adam G.
Posty: 5443
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 24 lis 2013, 18:59

BJ pisze:To, że ktoś jest debilem i nie patrzy w lusterko nim wysiądzie, to nie oznacza, że wolno jeździć jak święta krowa środkiem.
A ja wolę jednak mieć w dupie innych i jechać jak święta krowa niż uszkodzić sobie auto. Nieważne, z czyjej winy. Zresztą nie jeżdżę przecież na złość innym środkiem 20km/h. Bez sensu przepuszczać lewą stroną samców alfa w lepszych autach, których ego podnosi się po wyprzedzeniu gorszego, mimo jazdy raptem o 2km/h więcej od niego. Tam po prostu powinien być jeden pas i koniec, kropka. Szczególnie mówię tu o odcinku od Solidarności do Grzybowskiej.
Szeregowy_Równoległy pisze:Dopiero teraz dorosłeś do tej decyzji? Miesiące spędzone na 157 sprawiły, że inaczej po Żelaznej nie jeżdżę.
Ja tam autobusem nie jechałem, tylko swoim samochodem ;) Autobusem tym bardziej jechałbym środkiem, bo szerszy.
noidea

rudy
Posty: 1803
Rejestracja: 21 maja 2007, 12:26
Lokalizacja: Skorosze

Post autor: rudy » 24 lis 2013, 19:49

Szeregowy_Równoległy pisze:A w temacie niewyznaczonych pasów ruchu moim faworytem jest Piękna zaraz za Placem Konstytucji w stronę Kruczej. Ja nie mam pojęcia, kto tam ma pierwszeństwo. Obstawiałbym, że ten z prawej, ale pewności nie mam i podstawy prawnej nie znalazłem.
A swoją drogą w sytuacji gdy są dwa niewyznaczone pasy, a później droga się zwęża i robi się jeden pas (a w takiej sytuacji nie ma chyba znaków, że jeden pas się kończy), to od czego zależy, kto ma pierwszeństwo :?: Może to głupie pytanie, ale mimo posiadania prawa jazdy od dobrych kilku lat, nie bardzo wiem, jaka winna być odpowiedź.
Pozdrawiam

Teokryt
Posty: 3846
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 24 lis 2013, 19:50

Na suwak :) tak będzie na Węźle Opacz :]
Obrazek

Awatar użytkownika
vernalisadonis
Posty: 3104
Rejestracja: 03 cze 2012, 13:12

Post autor: vernalisadonis » 24 lis 2013, 19:55

rudy pisze:A swoją drogą w sytuacji gdy są dwa niewyznaczone pasy, a później droga się zwęża i robi się jeden pas (a w takiej sytuacji nie ma chyba znaków, że jeden pas się kończy), to od czego zależy, kto ma pierwszeństwo :?: Może to głupie pytanie, ale mimo posiadania prawa jazdy od dobrych kilku lat, nie bardzo wiem, jaka winna być odpowiedź.
Zależy z której strony jezdnia się zwęża jak z prawej to trzeba włączyć lewy kierunkowskaz, bo zmieniasz pas, a jak z lewej to odwrotnie. Przynajmniej ja tak robię.
Warszawa, 08.07.2014r., 8505/4A/519
Wrocław, 04.02.2016r., 4630/010A/146
Bydgoszcz, 05.01.2022 M202/3/55
Komunikacja miejska oraz kolej

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 14095
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 24 lis 2013, 20:11

Jeśli nie jest określone który niewyznaczony się kończy, nie ma A-12, to raczej skłaniałbym się ku wersji, że pierwszeństwo mają ci z prawej. Ale pewności nie mam i w tym miejscu po prostu uważam bardziej niż zwykle.
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

rudy
Posty: 1803
Rejestracja: 21 maja 2007, 12:26
Lokalizacja: Skorosze

Post autor: rudy » 25 lis 2013, 13:03

vernalisadonis pisze:
rudy pisze:A swoją drogą w sytuacji gdy są dwa niewyznaczone pasy, a później droga się zwęża i robi się jeden pas (a w takiej sytuacji nie ma chyba znaków, że jeden pas się kończy), to od czego zależy, kto ma pierwszeństwo :?: Może to głupie pytanie, ale mimo posiadania prawa jazdy od dobrych kilku lat, nie bardzo wiem, jaka winna być odpowiedź.
Zależy z której strony jezdnia się zwęża jak z prawej to trzeba włączyć lewy kierunkowskaz, bo zmieniasz pas, a jak z lewej to odwrotnie. Przynajmniej ja tak robię.
Czasami nie jest jednak łatwo ocenić, z której strony droga się zwęża i co wtedy robisz :?: :wink:
Pozdrawiam

drapka
Posty: 3535
Rejestracja: 29 lip 2008, 17:21
Lokalizacja: tutejszy

Post autor: drapka » 25 lis 2013, 13:17

Jedziesz służbowym autem - masz pierwszeństwo. Jedziesz swoim - puszczasz drugiego, jeśli tamten nie wygląda na chętnego do ustąpienia. Jak oba są służbowe - niech się martwi drogówka :)

A na serio, to nie wiadomo w oczywisty sposób, który pas się kończy, to ja bym uznał, że kończą się oba - a wtedy oba pojazdy zmieniają pas. A skoro tak-to zasada pierwszeństwa wiadoma.
Popatrz, jaka franca!

st1545
Posty: 155
Rejestracja: 12 lis 2006, 21:34
Lokalizacja: Wesoła 110

Post autor: st1545 » 25 lis 2013, 18:36

Jeśli nie ma wyznaczonych przynajmniej dwóch pasów ruchu w danym kierunku (na drodze jednojezdniowej, w obszarze zabudowanym) - to nie wolno wyprzedzać z prawej strony. Ta zasada ma istotny wpływ na to, kogo policja uzna za winnego.
A tak poza tym, to ja wolę jeździć jeszcze ostrożniej, gdy jeżdżę służbowymi (-;
pozdrawiam, tomek

PS Może coś na temat: pomiędzy azylami można wyznaczać odcinki pasów rowerowych. Przed azylem to rowerzysta będzie miał pierwszeństwo (zgodnie z zasadą prawej strony; rower zawsze może wyprzedzać z prawej). Wprowadzenie rowerów na jezdnię jest jednym ze sposobów na uspokojenie ruchu. Bardzo jestem ciekaw, jak to zadziała na Żelaznej - o ile projektant nie uzna za konieczne zlikwidować azylów (tak jak chyba jednego na Tamce). Szkoda by było.

ODPOWIEDZ