Usprawnienia komunikacyjne

Moderator: Wiliam

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 12 sty 2006, 14:46

Rosa pisze:
dennis pisze: I powiem szczerze, wisi mi osobiście, jakimi metodami zostanie to osiągnięte :!:
A mnie zdecydowanie nie wisi.
TAK, nalezy zachęcac do KM ale absolutnie nie zmuszać.
a)gdyby zmusic ludzi aby przesiedli się z samochodow do autobusow i tramwajow to po prostu by się tam nie pomieścili.
b)jak zachecić kogoś aby przesiadl się z cieplego samochodu do zimnego ikarusa lub lodowatej 13N?
W Twojej wypowiedzi są dwa nurty. Jeden sensowny, drugi absurdalny.
Zacznę od sensownego. To prawda, gdyby choćby połowa ludzi przesiadła się nagle z pierdzikółek do komunikacji miejskiej, to byłby kataklizm. Z drugiej jednak strony nie ma żadnej gwarancji, że gdyby ZTM nagle dał o 50% taboru więcej na każdą linię, to z czasem zaczęłyby one być w pełni wykorzystywane. Dlatego bezsprzecznie trzeba zwiększyć podaż miejsc w komunikacji publicznej (i ogólnie poprawić jej jakość). Ale jednocześnie niestety, czy się Wam to podoba czy nie, pewne środki przymusu bezpośredniego muszą zostać zastosowane. Sęk w tym, żeby żadne z tych działań nie wyprzedziło drugiego, bo nic z tego wszystkiego nie wyjdzie.
Teraz nurt absurdalny: dlaczego ja mam zachęcać kogoś, komu pasuje znakomicie komunikacja miejska, aby się przesiadł ze swojego samochodu?! Jakby ludzie nie byli takimi egocentrykami i mieli trochę więcej pomyślunku, to by sami doszli do takiego wniosku. Zresztą popatrzmy na Europę Zachodnią. Tam ludzie odchodzą od jeżdżenia w godzinach szczytu swoimi samochodami, bo widzą, że do niczego dobrego to nie prowadzi. Przesiadają się do komunikacji zbiorowej, na swoje własne rowery, chodzą piechotą. U nas każde panisko wiezie majestat swoją lymuzyną i nawet nie pomyśli, że ludzie obok w busie, w warunkach które on uznaje za azjatyckie i niegodne jego wysokości, stoją w korku, między innymi przez niego. Odwrócę kwestię: czy mnie ktoś zachęca, abym najpierw dochodził do przystanku, potem jechał jednym środkiem transportu zbiorowego, potem czekał ileś tam na drugi (mróz nie mróz, upał nie upał), a potem jeszcze szedł ileś tam? Robię to z własnej woli, bo po prostu muszę. Dobra mniejsza już o mnie, mnie na samochód stać, a nie kupuję go jedynie z powodów ideologicznych. Ale co z tymi, których nie stać? Dlaczego oni, nie mając wyboru, są skazywani przez tych, którzy wybór mają, na dalsze wydłużanie czasu spędzanego w podróży? Bo taki mamy ustrój i system polityczny?

matmi
Posty: 18
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:19
Lokalizacja: Targówek

Post autor: matmi » 12 sty 2006, 21:49

Rosa pisze: TAK, nalezy zachęcac do KM ale absolutnie nie zmuszać.
a)gdyby zmusic ludzi aby przesiedli się z samochodow do autobusow i tramwajow to po prostu by się tam nie pomieścili.
b)jak zachecić kogoś aby przesiadl się z cieplego samochodu do zimnego ikarusa lub lodowatej 13N?
Masz racje nie zmuszac, ale pozwolić podjąc "jedyną" sluszną decyzję ;)
a teraz na serio:
dwie sprawy
1) uprzywilejowana komunikacja miejska
2) lepszy tabor
oba punkty to duze koszta, ale moim zdaniem warto

a teraz odpowiedz na Twoje punkty. Jesli zostana spenione w/w warunki

a) uprzywilejowana komunikacja to szybasza komunikacja, a wiec autobusy i tramwaje moglby zamiast stać w korku wykonywać wiecej kólek. Zwiekszyla by sie czesttoliwość kursowania KM.

b) wiadomo, ze odrazu calego taboru nie da sie wymienic, ale kierujacy samochodem (jesli ten samochod nie jest konieczny do wykonywania jego pracy, a jedynie sluży do dotarcia z domu do pracy i z powroitem), widzac przemykajace obok niego autobusy i tramwaje, moze przemysli czy warto jechac nap dwa razy dlużej w cieplym samochodzie, czy krócej w troche gorszych warunkach

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 14 sty 2006, 0:00

W centrum problemem jest brak miejsc na Centralnym, a dworzec wymaga takich rozwiązań. Teraz w wyniku zmiany układu nie można nawet chwilowo się zatrzymać pod halą dworca... A tak swoją drogą to na Emilii Plater stoją takie trzy obecnie niewykorzystane stare słupy o dosyć rozbudowanej i dekoracyjnej podstawie - po stronie Złotych Tarasów od budowy do wysokości przystanku autobusowemu. Czy one będą odnowione?
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
moonwalker
Posty: 354
Rejestracja: 18 sty 2010, 17:06
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post autor: moonwalker » 05 sie 2011, 9:17

Nie wiedziałem w jakim temacie to umieścić, więc napisałem tu..

Nie wiecie może co to za inwestycja zaczyna być realizowana na Włochach na wysokości pomiędzy Factory, a nasypem kolejowym linii E20? Od kilku dni zaczyna tam być rozkopane, wszystkie dotychczasowe zabudowania są burzone. Czy to jakiś ciąg komunikacyjny jest budowany?

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 05 sie 2011, 9:22


Awatar użytkownika
moonwalker
Posty: 354
Rejestracja: 18 sty 2010, 17:06
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post autor: moonwalker » 05 sie 2011, 10:46


Dzięki za wyjaśnienie w kolejnym temacie ;) Tych inwestycji komunikacyjnych teraz tyle, że ciężko nadążyć ;)

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 05 sie 2011, 11:34

Zwłaszcza w tamtym rejonie - zależy jak liczyć, ale ze 6 nowych inwestycji...

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 05 sie 2011, 15:58

Co swoją drogą jest absurdalne - nad koleją radomską niedawno były dwie jezdnie Marynarskiej i dalej nic aż do przejazdów kolejowych na Ursynowie; teraz doszły dwie jezdnie poleczki, dochodzą dwie jezdnie Cybernetyki, dodatkowe dwie jezdnie na Marynarskiej a do kompletu jeszcze ekspresówka - i to akurat z węzłami tak często, że obsługę lokalną zrobi.

Tutaj trochę podobnie tak samo - ekspresówka, nowolazurowa, tunel Globusowej już ma dwie jezdnie... a Dźwigowa jest jedna... wróć, nie ma jej wcale.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Arnise
Posty: 88
Rejestracja: 21 mar 2009, 4:08

Post autor: Arnise » 05 sie 2011, 16:43

Glonojad pisze:Tutaj trochę podobnie tak samo - ekspresówka, nowolazurowa, tunel Globusowej już ma dwie jezdnie... a Dźwigowa jest jedna... wróć, nie ma jej wcale.
Gierdziejewskiego się robi...

Co nie zmienia faktu, ze trasa N-S na odcinku jerozolimskie-kasprzaka przydałaby się...

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 05 sie 2011, 17:25

No trudno, żeby S2 nie miała węzłów z al. Krakowską i Puławską.

Ale już na Wirażową z obwodnicy trzeba będzie kluczyć przez Poleczki albo przez lotnisko.

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5304
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 05 sie 2011, 22:54

Glonojad pisze:Co swoją drogą jest absurdalne - nad koleją radomską niedawno były dwie jezdnie Marynarskiej i dalej nic aż do przejazdów kolejowych na Ursynowie; teraz doszły dwie jezdnie poleczki, dochodzą dwie jezdnie Cybernetyki, dodatkowe dwie jezdnie na Marynarskiej a do kompletu jeszcze ekspresówka - i to akurat z węzłami tak często, że obsługę lokalną zrobi.
Taa. Lepiej jakby w końcu porządnie ciąg Racławickiej do Dolnego Mokotowa zrobili :idea: .

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14790
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 05 lip 2012, 22:40

Długa droga do przebudowy.

Białołęka przygotowuje się do modernizacji ul. Skarbka z Gór, dzięki czemu będą mogły przejechać nią autobusy przegubowe. To potrwa. Inwestycja musi być realizowana etapami, bo trzeba uregulować sprawę gruntów znajdujących się w tym miejscu.

Więcej: http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,ne ... 50622.html
Czas najwyższy, choć niedługo będzie kolejny problem w tamtym miejscu, mianowicie osiedle dalej rośnie i stosunkowo szybko oddala się od obecnej pętli... :-k
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14790
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 11 wrz 2012, 15:29

Maciej Dutkiewicz, rzecznik kolejowego Centrum Realizacji Inwestycji, jeszcze nie wie, kiedy zostaną tam wpuszczeni kierowcy. Stanie się to we wtorek wieczorem lub w środę rano.

Całość: http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... zgiem.html
Cóż, dobre i to. Teraz trzeba poczekać na ruch ZTMu.
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

ODPOWIEDZ