Druga linia metra - dalsze plany rozbudowy

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 15 wrz 2006, 23:41

Jeszcze ze strony Metra:
II linia wydłużona
Informacje
14.09.2006


W przyszłym roku, oprócz odcinka centralnego, ruszy również inwestycja budowy odcinków północnego i nowego - południowego, drugiej linii metra. Stanie się tak dzięki zapewnieniu przez m.st. Warszawa dodatkowych źródeł finansowania budowy metra.

Dzięki temu w połowie 2007 roku powinien zostać ogłoszony przetarg na budowę odcinka północnego, łączącego stacje Dw. Wileński i Rembielińska, oraz odcinka południowego drugiej linii (do tej pory planowanego jako trzecia linia) pomiędzy stacjami Stadion i Wilga.

Według tych planów odcinek centralny zostałby oddany do użytku w połowie 2012 roku, a odcinki północny i południowy w drugiej jego połowie.

Inwestycja budowy odcinka zachodniego II linii, będącego obecnie na etapie prac studialnych, mogłaby się rozpocząć kilkanaście miesięcy po rozpoczęciu prac przy odcinkach praskich.

Długość całej II linii wyniesie około 27 km. Koszt budowy każdego z odcinków II linii szacuje się na około 2,5 mld zł.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

mgs84
Posty: 138
Rejestracja: 28 sie 2006, 21:20
Lokalizacja: Korzona street

Post autor: mgs84 » 17 wrz 2006, 20:25

wiadomo już coś więcej o tej dodatkowej stacji 'targówek-bis' ??

jacek
Zbanowany
Posty: 4807
Rejestracja: 14 lip 2006, 10:18
Lokalizacja: Ten co dostał zakaz pisania, bo pogocika upodlił

Post autor: jacek » 17 wrz 2006, 20:27

mgs84 pisze:wiadomo już coś więcej o tej dodatkowej stacji 'targówek-bis' ??
ufo?

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36672
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 17 wrz 2006, 20:34

Jakie UFO? :>
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

jacek
Zbanowany
Posty: 4807
Rejestracja: 14 lip 2006, 10:18
Lokalizacja: Ten co dostał zakaz pisania, bo pogocika upodlił

Post autor: jacek » 17 wrz 2006, 20:37

Bastian pisze:Jakie UFO? :>
Tak po prostu UFO.
Przeczytałem post i przyszło mi do głowy ufo.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 17 wrz 2006, 20:41

no to najpierw się zastanów, a nie pisz wszystkiego, co Ci do głowy przyjdzie...

bo ja to potem muszę tylko usuwać...
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36672
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 17 wrz 2006, 20:45

MeWa pisze:bo ja to potem muszę tylko usuwać...
Aż w końcu kiedyś dochodzi się do wniosku, że prościej jest usunąć autora, niż po kolei jego płody... :P
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 17 wrz 2006, 20:57

niewątpliwie, gdyby były to było związane z natarczywością, to pewnie i taka myśl by się pojawiła
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 06 paź 2006, 19:08

Przetarg na "Studium wykonalności budowy drugiej linii metra w Warszawie na odcinku Rondo Daszyńskiego – Dworzec Wileński wraz z dostawą taboru metra" wygrało konsorcjum firm SUDOP PRAHA a.s. i DB Projekt Sp. z o.o. (cena: 1 450 000 zł netto). Od 5 października firmy mają 7 dni na złożenie protestów. Termin realizacji zamówienia to 330 dni.
-> W przeciągu 30 dni od podpisania umowy firmy powinny dostarczyć Wstępny Raport Studium Wykonalności;
-> W przeciągu 100 dni firma powinna dostarczyć Raport Przejściowy Studium Wykonalności, wszystkie opracowania Dokumentacji Hydrogeologicznej i Geologiczno–Inżynierskiej oraz Przekrój podłużny trasy metra od stacji Rondo Daszyńskiego do stacji Dworzec Wileński;
-> W przeciągu 150 dni - dostarczenie Raportu Końcowego Studium Wykonalności oraz Dokumentacji Hydrogeologicznej i Geologiczno–Inżynierskiej, z wymaganym uprawomocnieniem dokumentacji w trybie administracyjnym;
-> W przeciągu 330 dni - podpisanie przez Zamawiającego protokołu odbioru końcowego
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 16 paź 2006, 1:40

Obrazek
WARSZAWA
METRO Dwa przegrane konsorcja oprotestowały wynik przetargu na studium wykonalności dla drugiej linii

Mogą zablokować dotacje


Dotacje z Unii Europejskiej na budowę centralnego odcinka drugiej linii metra między rondem Daszyńskiego a Dworcem Wileńskim stają pod znakiem zapytania. Powód - protest w przetargu na tzw. studium wykonalności. Bez tego dokumentu władze Warszawy nie mogą ubiegać się o dofinansowanie inwestycji z funduszy strukturalnych w latach 2007 - 2013. Studium wykonalności ma szczegółowo określić technologię budowy, jej harmonogram i sposób finansowania. Przetarg na wykonanie studium wygrało konsorcjum firm Sudop Praha i DB Projekt, które zaproponowało najniższą cenę - 1,4 mln zł. Wyniki oprotestowali dwaj kolejni pod względem ceny oferenci: konsorcjum ILF Consulting Engineers i IMS Management Services (zażądało 1,6 mln zł) oraz Ove Arup, Ernst & Young i Profil (2,5 mln zł). - Jeśli firmy odwołają się do Urzędu Zamówień Publicznych, podpisanie umowy może się opóźnić co najmniej o kilka tygodni - mówi rzecznik Metra Warszawskiego Grzegorz Żurawski.

Tymczasem w pierwszym kwartale 2007 roku władze miasta powinny przedstawić Komisji Europejskiej wszystkie niezbędne dokumenty. Szanse na to są dziś bardzo małe - na opracowanie studium potrzeba 150 dni od podpisania umowy.

Pełniący obowiązki prezydenta miasta Kazimierz Marcinkiewicz obiecał warszawiakom, że centralny odcinek drugiej linii podziemnej kolejki powstanie do 2012 roku. Szacunkowy koszt tej inwestycji to 2,4 mld zł.

Konrad Majszyk
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 29 paź 2006, 19:09

W dniu jutrzejszym (30 X '06 r.) podpisana zostanie umowa na studium wykonalności centralnego odcinka II linii metra z firmami SUDOP PRAHA a.s. i DB Projekt Sp. z o.o. (1 450 000 zł). Metro oddaliło protesty dwóch firm - firmy nie odwołały się w ustawowym terminie do UZP od tej decyzji. Raport końcowy powstanie w przeciągu 150 dni od podpisania umowy, a podczas kolejnych 180 wykonawca wprowadzał będzie ewentulane poprawki.

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 10 lis 2006, 9:52

inż. Glonojad pisze:
Dennis pisze: Większych bzdetów na tym forum dawno nie czytałem ](*,)
Jak dla mnie wożenie pasażerów z Gocławia przez Wiatraczną i Dw. Wschodni by się pod to łapało... :-"
Jeśli mówisz o planowanym przebiegu III linii metra, to nie jest on raczej tworem użytkowników tego forum ;)

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 10 lis 2006, 9:53

Dennis pisze:
inż. Glonojad pisze: Jak dla mnie wożenie pasażerów z Gocławia przez Wiatraczną i Dw. Wschodni by się pod to łapało... :-"
Jeśli mówisz o planowanym przebiegu III linii metra, to chyba nie jest on jednak wytworem użytkowników tego forum ;)
Pisałeś o miejscu lektury, a nie o autorstwie :D
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 10 lis 2006, 9:55

inż. Glonojad pisze:
Dennis pisze:Jeśli mówisz o planowanym przebiegu III linii metra, to chyba nie jest on jednak wytworem użytkowników tego forum ;)
Pisałeś o miejscu lektury, a nie o autorstwie :D
Punkt dla Ciebie :D

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36672
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 10 lis 2006, 10:28

inż. Glonojad pisze:
Dennis pisze: Większych bzdetów na tym forum dawno nie czytałem ](*,)
Jak dla mnie wożenie pasażerów z Gocławia przez Wiatraczną i Dw. Wschodni by się pod to łapało... :-"
Ale o tym było dawno właśnie... :P

Co nie zmienia faktu, że zgadzam się w pełni - jest to bzdet, jakich mało. Ale sza, bo temat nie ten... ;)
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

ODPOWIEDZ